Valstybė Pietų Amerikos šiaurės vakaruose. Turi jūrų sienas su Jamaika, Kosta Rika ir Gvatemala, sausumos sienas su Panama, Venesuela, Brazilija, Ekvadoru ir Peru. Kolumbija – vienintelė Pietų Amerikos šalis, besiribojanti ir su Atlanto, ir su Ramiuoju vandenynais. Valstybei priklauso trys salos Karibų jūroje: San Andresas, Providensija ir Santa Katalina. Sausuma dalijama į 4 geografinius regionus: Andų kalnus, Karibų jūros pakrantės žemumas, Ramiojo vandenyno žemumas ir Rytų Kolumbijos selvą. Kolumbijos geografinė pozicija suteikia jai kraštovaizdžių įvairovę, kurios atitikmenų galima rasti tik keliose kitose šalyse. Nuo saulės kaitinamų Karibų jūros paplūdimių iki smaragdinių kavamedžiais apaugusių kalvų. Pakilus aukščiau yra Bogota – triukšmingas Kolumbijos lopšys ir trečioji aukščiausia sostinė pasaulyje. Dar keletas tūkstančių metrų aukštyn į Andus ir matyti snieguotos viršūnės, kalnų ežerai bei unikali augmenija. Nusileidus į apačią netoli sienos su Venesuela – vyrauja tropinių lygumų reljefas Ljanosas. Dėl savo skirtingo reljefo Kolumbija yra tikras ekstremalių pramogų mėgėjų rojus. Taip pat daugybė senovės civilizacijų Kolumbijoje paliko įspūdingų kultūrinių ir archeologinių objektų: kadaise čia gyvenusių taironų sostinės Siudad Perdida („dingęs miestas“) griuvėsiai, dar paslaptingesnės yra San Agustino senovinės skulptūros, Tieradentro požeminės kapavietės. Šalyje yra išlikę daug istorinių miestelių ir miestų senamiesčių. Kolumbija gali pasigirti visu Pietų Amerikos žavesiu vienoje šalyje ir dar daugiau.
BENDRIEJI DUOMENYS APIE ŠALĮ
Plotas: 1,1 mln. km².
Gyventojų skaičius: 47,2 mln.
Sostinė: Bogota.
Kalba: ispanų.
Valiuta: Kolumbijos pesas.
Religija: ~90 % krikščionybė.
Telefonas: +57.
Elektra: 110 voltų, A ir B tipo rozetės ir kištukai.
KLIMATAS
Dėl didelio aukščių skirtumo pastebima didelė temperatūrų įvairovė, nors metų bėgyje ji beveik nesikeičia. Žemiau 900 m būdingas karštas, 900–1980 m aukštyje – vidutinis, apie 2000–3000 m – šaltas klimatas. Nors didžiojoje šalies dalyje kritulių netrūksta, tačiau jų kiekis skirtingose vietose labai priklauso nuo reljefo. Drėgniausias regionas – Ramiojo vandenyno pakrantė (ties Ljoro – 13 300 mm per metus).
LANKYTINOS VIETOS
Triukšmingoji Bogota ir jos seniausias mieste Kandelarijos rajonas, nesuskaičiuojami muziejai ir Monserato kalnas. Kartagena – neginčijama Karibų pakrantės karalienė, miestas, puikiai išlaikęs istorinį grožį. Kartagenos senamiestis yra įtrauktas į UNESCO paveldą. Vietoj to, kad bandyti pamatyti visus lankytinus objektus, geriausia būtų tiesiog pasivaikščioki po senamiestį ir pasimėgauti jausminga atmosfera, atsipučiant nuo varginančio karščio ir drėgmės puikiuose baruose ir restoranuose. Medeljinas – miestas įsikūręs siaurame slėnyje. Miesto daugiaaukščių pastatų panorama remiasi į dangų. Malonus oras suteikia Medeljinui „Amžinojo pavasario“ vardą. Tai yra triukšminga pramonės ir prekybos vieta, kurios savaitgalio diskotekos pritraukia daug žmonių. Siudad Perdida senojo miesto griuvėsiai – manoma, kad miestas buvo įkurtas IX a. ir yra gretinamas su garsiuoju Maču Pikču, kuris buvo įkurtas gerokai vėliau – XV-XVI a. Manoma, kad miestas apleistas netrukus po ispanų užkariavimo. Siudad Perdida buvo atrasta kapų plėšikų. Pasirodžius aukso ir keramikos dirbiniams juodojoje rinkoje, 1976 m. archeologai surengė ekspediciją į dingusį miestą, atliko tyrimus ir iki 1982 m. vietovę atstatė. Dėl 2003 m. partizaninių kovų ir pagrobtų 8 užsienio turistų dabar vietovė yra prižiūrima armijos ir turistai į žygius vedami vietinių indėnų gidų. Caño Cristales – neįtikėtinas upių, upelių, ir krioklių gamtos stebuklas, gavęs tokius vardus kaip „Penkių spalvų upė“ ir „Skystoji vaivorykštė“. Dėl unikalaus biologinio fenomeno, vykstančio pora mėnesių tarp liepos ir lapkričio mėnesių, dumblių išsiveržimas upę nukloja ryškiai raudona paklode. San Agustinas – tai miestas, žymus savo archeologine verte, įtrauktas į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą. Mieste yra išlikę apie 500 ikikolumbinių paminklų – statulos, megalitai, kapavietės ir akmens raižiniai. Tieradentro archeologiniame rezervate yra saugomas ikikolumbinių kultūrų naudotas požeminių kapinynų ir erdvių tinklas.
MAISTAS IR GĖRIMAI
Kolumbijos virtuvė yra šešių pagrindinių šalies regionų (Ramiojo vandenyno, Amazonės, Andų, Orinoko, Karibų jūros ir Viduržemio jūros) kulinarinių tradicijų junginys. Mišriai Kolumbijos virtuvei įtaką daro įvairi gyvūnija ir augmenija, taip pat etninių grupių kultūrinės tradicijos. Kolumbijos patiekalai ir ingredientai labai skiriasi. Kai kurios iš labiausiai paplitusių ingredientų yra: ryžiai ir kukurūzai, bulvės ir šakniagumbiai, įvairūs ankštiniai augalai, jautiena, vištiena, kiauliena, ožkiena, žuvis ir jūros gėrybės. Kolumbijos virtuvėje taip pat randama įvairių tropinių vaisių – agrastai, feichojos, arazos, guavos, kertuočiai, garcinijos, fasiflorai, persikiniai pasiflorai, gervuogės, papajos ir daugelis kitų. Labiausiai Kolumbiją atspindintys patiekalai – kepti žalieji plantanai (patacones), vištienos sriuba su šakniavaisiais (sancocho de gallina), bulvių ir kukurūzų sriuba (ajiaco), kepsnys „Valluna“, mėsos pyragėlis carimañola, arepos ir t.t. Kava ir karštas šokoladas yra mėgiami gėrimai visoje Kolumbijoje. Aguardiente – anyžinė trauktinė, canelazo – Andų karštas saldus cinamoninis alkoholinis gėrimas.
MUITINĖ
Trumpalaikiam buvimui Lietuvos Respublikos piliečiui vizos nereikia. Šalyje be vizų galima būti ne ilgiau kaip 90 dienų per 180 dienų laikotarpį. Pasas, kurio galiojimo terminas baigiasi kelionės metu, laikomas negaliojančiu.
SVEIKATA IR SAUGUMAS
Privalomų skiepų nėra, bet rekomenduojama pasiskiepyti nuo geltonojo drugio, maliarijos, geltonosios karštligės, hepatito A ir B, vidurių šiltinės, pasidaryti difterijos ir stabligės revakcinacijas.
Nacionalinė išsivadavimo armija (Ejército de Liberación Nacional, ELN) atnaujino išpuolius prieš Kolumbijos valdžios, karines ir teisėsaugos institucijas. Rekomenduojama būti budriems, ypač šalia policijos nuovadų, policijos bei karinių pajėgų susitelkimo vietų. Tikėtini tolesni išpuoliai, ypač ELN veikimo teritorijoje: Araukoje, Šiaurės Santandere, pietinėje Bolivaro valstijos dalyje, Čoke, Kaukoje ir Narinjuje.
Pastaraisiais metais saugumo padėtis Kolumbijoje žymiai pagerėjo, ypač turistų gausiai lankomuose miestuose – Bogotoje, Kartachenoje (Cartagena), Barankijoje (Barranquilla), Medeline (Medellin), Kalyje (Cali). Nepaisant gerėjančios situacijos, nusikalstamumo lygis išlieka aukštas. Šalyje veikia su narkotikų prekyba, žmonių grobimu, pinigų plovimu ir kitais sunkiais nusikaltimais susijusios ginkluotos grupuotės. Nemažoje kaimų ir kalnų vietovių dalyje vis dar veikia partizanų grupuotės.
Rekomenduojama vengti visų kelionių į Buenaventūros uostą Valje de Kaukos departamente ir į Tumako uostą Narinjo departamente.
TRANSPORTAS
Norint įveikti didelius atstumus tarp didžiausių miestų būtų patogiausia skristi lėktuvu, bet tai būtų ir brangiausia. Galima sutaupyti, pasirūpinus bilietais iš anksto. Visi didieji miestai ir kai kurie miesteliai turi oro uostus. Po šalį važinėja autobusai – nuo prikimštų mini autobusiukų iki patogių su oro kondicionieriais, važiuojančių didelius atstumus.
SUVENYRAI
Vaju pinti mochila krepšiai, ruana pončas, smaragdo papuošalai, kava, hamakai.
ARBATPINIGIAI
Kolumbijoje nėra įprasta palikti arbatpinigių.
* Pasirinkite keliese norėsite keliauti
* Pasirinkite periodą, kuriuo labiausiai norėtumėte keliauti
* Pasirinkite keliavimo kryptį
* Prašome pasirinkti kaip dažnai norėtumėte gauti pasiūlymus
Įsiminta
Naudojame slapukus, kad galėtume suasmeninti turinį bei skelbimus, teikti visuomeninės medijos funkcijas ir analizuoti srautą. Be to, svetainės naudojimo informaciją bendriname su visuomeninės medijos, reklamavimo ir analizės partneriais, kurie gali ją pridėti prie kitos jūsų pateiktos arba naudojant paslaugas surinktos informacijos. Jei norite sužinoti daugiau, spauskite čia.