Singapūras: už užkandžiavimą stotyje baudžiama, o kramtomos gumos įsigysite tik vaistinėje

Nuosavas automobilis įkandamas tik gerai uždirbantiems

Kelionės į Singapūrą nuo
2135 €
Kelionės

Ant miniatiūrinio žemėlapio tušinuku tiksliai pažymėti Singapūrą ne kiekvienam įveikiama užduotis. Ir dėl to gali būti kaltos ne tik geografijos žinios – valstybė tokia nedidelė, kad jos plotas kone 100 kartų mažesnis nei Lietuvos. Visgi gyventojų skaičiavimo rungtyje gerokai atsiliktume. Beveik visą valstybės plotą užimančiame Singapūro mieste pastogę rado 5 mln.

žmonių. Nors apgyvendinimo tankumas ganėtinai įspūdingas, gatvės toli gražu nepanašios į nuolatos zujančius skruzdėlynus. Jei sugebate saugiai vairuoti Kaune ar Šiauliuose, Singapūre taip pat nepražūsite. Tiesa, jus tikrai nustebins ką tik iš salono nuriedėję prabangūs „Ferrari“ ir „Audi“ firmų automobiliai, nors transporto priemonę gali įsigyti bet kuris norintis, tačiau jų savininkai apkraunami tokiais mokesčiais, kad be storos piniginės apie nuosavus ratus nė nesvajok.

Užkandžiauji geležinkelio stotyje? Susimokėk tūkstantinę baudą

Visgi pustuštės sankryžos ir prabanga nėra pirmas vaizdas, kurį pamatysite vos tik išlipę iš lėktuvo. Singapūras garsėja kaip griežtų ir kartais ganėtinai keistų įstatymų sostinė, o ant kiekvieno kampo pakabintas ženklas primins apie tai. Turistus labiausiai stebina kramtomosios gumos demonizavimas. Ją galima įsigyti tik vaistinėse. Tam prireiks asmens tapatybę patvirtinančio dokumento ir parašo specialiame sąsiuvinyje. Kramtyti ją galite, kad ir gatvėje, tačiau jei numesite bent gabalėlį ant žemės, nė nemirktelėję gausite 1000 Lt baudą.

Ko dar reikėtų pasisaugoti? Singapūriečiai pedantiški žmonės, tad nekenčia bet kokio šiukšlinimo. Už smulkaus daikto, tokio kaip parduotuvės čekis, švystelėjimą, gausite 550 Lt baudą (gėrimo buteliukas bus traktuojamas kaip stambesnis nusikaltimas, tad mokėsite daugiau). Jei šį nusikaltimą atlikote kirsdami kelią ne perėjos vietoje, spjaudydamiesi ar užkandžiaudami geležinkelio stotyje, prie skolos valstybei pridėkite dar po 940 Lt. Sugalvosite užsirūkyti draudžiamoje vietoje, piniginė paplonės 400 Lt, o jei dviračiu vėžinsitės pėsčiųjų tiltu, šis malonumas atsieis 2250 Lt.

Dar griežčiau žiūrima į rimtus nusikaltimus. Gana nedidėlio kiekio narkotinių medžiagų laikymas nuves tiesiai į kartuves, o už kelis marihuanos dūmus gresia viešas išplakimas ir iki 20 metų kalėjimo.

Kregždžių lizdų sriuba ir egzotiški paplūdimiai Nors įstatymai čia ir kandžiojasi, Singapūras įvardinamas kaip viena taikiausių pasaulio valstybių. Valdžia stengiasi nesivelti į jokius tarptautinius konfliktus, o energiją kreipia į bankininkystę, technologijas bei turizmą. Statistika rodo, kad vien praeitais metais šalį aplankė 15,5 mln. turistų, o lėktuvai nuolatos zuja Europos, JAV ir Japonijos kryptimis.

Milžiniškame mieste galybė dangų raižančių viešbučių, ištaigingų restoranų ar kilometrinių parduotuvių. Jų apsuptyje taikiai sugyvena patys įvairiausi žmonės. Čia sutiksite ir kinų, japonų, indų, malajų, ir arabų. Kone visi jie turi atskirus kvartalus, kurie persmelkti svečių šalių dvasia.

Nors salos gyventojai tiki į skirtingus dievus, dėvi savitus rūbus ir propaguoja kitokius gyvenimo būdus, kone kiekvienas sutiktas rekomenduos paragauti ryklio pelekų bei kregždžių lizdų sriubų, „lakuotos“ antienos ar krabų su kario padažu. Patikėkite, maistas čia nuostabus.

Tiesa, privaloma nuveikti sąrašą jie papildys ir maudynėmis Pietų Kinijos jūroje ar pasideginimu smėlėtuose Sentozo salos paplūdimiuose (juos galima pasiekti pėsčiųjų tiltu). Tik nepamirškite, už liemenėlės nusimetimą taip pat galite atsidurti už grotų. Singapūras nepanašus į jokią kitą šalį, tuo jis ir žavi.

Kelionės į Singapūrą nuo
2135 €
Kelionės