Užburiantis Sakartvelas (Gruzija) ir Rtveli vyno šventė

Kelionės akcentai

 • Jūsų patogumui – mažiau laiko praleidžiama kelyje!
 • Gruziniško vyno subtilybių išmoksime tradicinėje Sakartvelo vyno šventėje Rtveli
 • Važiuosime į unikalų senovinį miestą, iškaltą uolose – Upliscichę
 • Lankysime „meilės miestą“ – Signagį, kuris išsiskiria unikalia, medine architektūra
 • Tikrąjį Sakartvelą atrasime kalnų ir akmeninių bokštų regione – Svanetijoje
 • Išvysime natūraliu gamtos stebuklu vadinamą Martvilio kanjoną
 • Ilsėsimės Batumyje prie Juodosios jūros
Nuo795
2024 09 14 ir daugiau datų
+ skrydis apie: 370
su skrydžiu: 1165
Keliaujant į Sakartvelą (Gruziją) jokie COVID ribojimai nuvykimui ir grįžimui nebetaikomi.

Kelionės programa

Nuo žalių slėnių ir didžiulių vynuogynų iki senų bažnyčių ir gynybinių bokštų, tebestūksančių fantastiškame kalnų peizaže – Sakartvelas (Gruzija) yra viena nuostabiausių šalių žemėje. Labai sudėtinga istorija šaliai paliko nuostabų architektūros ir meno paveldą: senovės miestus olose, viduramžiškas šventyklas, neprilygstamas Pirosmanio drobes. Ir nors kartais atrodo, kad ši šalis šiek tiek sustingusi senojoje Eurazijos kultūros kryžkelėje, svarbu skubėti pažinti neapsakomo grožio paveldą. Ypatingi – linksmi ir nepaprastai kultūringi – šalies žmonės tvirtina, kad šioje vyno gimtinėje svečiai laikomi ne našta, o palaiminimu, tad jei trokštate nuotykių, pasiilgote plačių šypsenų ir norite paragauti tikro gruziniško vyno, laikas krautis daiktus ir drąsiai tarti – labas, Sakartvele!

 

SUSIPAŽINKITE SU KELIONĖS VADOVAIS!

JUSTINA

Prieš kelis metus savanoriškai tapau Kaukazo belaisve. Beprotiškai įsimylėjau šį kraštą! Kiekvieną kartą atvykusi į šį kraštą pažindavau jį vis kitaip. Tiek kaip keliautoja, „ištranzavusi“ visą regioną, tiek kaip politikos mokslų studentė, besimokanti apie šio regiono konfliktus ir politinę situaciją. Vėliau pradėjau dirbti turizme ir rodyti šį nuostabų kraštą keliautojams! Kodėl Kaukazas man toks ypatingas? Kas mane čia laiko? Nuostabūs kalnai, išskirtinė gamtos įvairovė, žmonių paprastumas, skanus maistas, lengvas chaosas ir t.t. Galiu apie šį regioną kalbėti daug. Neįtikėtinai daug ir be atokvėpio. Netikite? Keliaukime kartu ir aš jums parodysiu, kuo šis kraštas toks išskirtinis.

Gruzijos regioną Justina įsimylėjusi nuo 2010 m. Sakartvele lankytis pradėjo dar mokydamasi dvyliktoje klasėje, kai čia važiuodavo aplankyti Tbilisyje gyvenusios sesers. Dar po kelerių metų čia ją atvedė mokslai – Vilniuje studijavo tarptautinius santykius, tad pusmečiui, o paskui dar ir kitam, išvyko studijuoti į Sakartvelą.

 

MAJA KARLSONĖ

 

Mano moto: „Nesakyk, koks išsilavinęs esi, geriau papasakok, kur keliavai“. Tikiu, jog kelionės gali pakeisti ne tik žmogaus požiūrį, bet ir likimą. Prieš persikeldama į Gruziją, trejus metus dirbau logistikos srityje, tačiau užteko vienos lemtingos dienos, jog iškeisčiau verslo kostiumėlį į Gruzijos burtus. „In search of magic“ („ieškant magijos“) – tai ne tik mano petį puošianti tatuiruotė, bet ir svarbi gyvenimo būdo dalis. Kiekvieną kelionę kuriu siekdama užtikrinti nepamirštamą patirtį keliautojams.

Žurnalistė pagal profesiją, tačiau savo prigimtimi – tikra pasakiškų pasakojimų kūrėja ir Svajotoja iš didžiosios raidės. Nusivylusi žurnalistika Lietuvoje, Maja ryžosi ieškoti kito kelio išbandydama save daugelyje skirtingų sričių ir užsiėmimų: nuo gelbėtojos darbo Lietuvos pajūryje iki verslo sprendimų vadybininkės Maskvoje. Dirbdama kelionių vadove, net ir laisvalaikiu Maja keliauja iš naujo atrasdama pasaulį. Jos sumanytos kelionės susijusios su kūrybingumo lavinimo, konferencijų ir parodų turizmo, psichologinių praktikų, aktyvių turų kalnuose ir individualių kelionių pagal užsakymą (šeimoms ir draugų grupėms) sritimis.

 

Planuojami skrydžio laikai:

 

Vilnius 20:35 – 23:40 Stambulas  Stambulas 01:10 – 04:25 Tbilisis +1 d.

Batumis 10:25 –11:30 Stambulas  Stambulas 16:45 – 19:45 Vilnius

 

1
diena
VILNIUS – TBILISIS 
Skrydis su persėdimu iš Vilniaus į Tbilisį su vienomis geriausių Europos avialinijų „Turkish airlines“, tad kelionė bus komfortabili ir neprailgs. Skrydžio metu galėsime mėgautis įvairiomis pramogomis (muzika, filmai, kompiuteriniai žaidimai) bei lėktuve pateikiamu maitinimu. Nusileidus tarptautiniame Tbilisio oro uoste, mus pasitiks kelionės vadovas ir vietiniai partneriai. Registracija viešbutyje. Nakvynė Tbilisyje.
2
diena
TBILISIS (pusryčiai) 
Po vėlyvų pusryčių mūsų laukia ekskursija pėsčiomis (apie 7 km) po Tbilisio miestą. Ekskursiją pradėsime nuo Šv. Trejybės katedros. Keltuvu pakilsime ant Sololakio kalvos, kur virš miesto iškyla didinga Narikalos tvirtovė, pastatyta IV a. Nusileidę nuo kalno aplankysime Taikos tiltą, vadinamą šiuolaikinio Tbilisio architektūros veidu. Nuo tilto atsiveria nuostabi miesto panorama, puikiai matosi daugybė istorinių miesto pastatų. Aplankysime ir savo ikonomis garsėjančią Siono katedrą, pastatytą 6 – 7a. Pereisime per vieną seniausių Tbilisio rajonų, Abanotubanį. Vėliau laisvas laikas, poilsis ir nakvynė viešbutyje Tbilisyje. Už papildomą mokestį siūlome pavakarieniauti tradiciniame Sakartvelo restorane*, kur vietiniai džiugins savo tradiciniais šokiais.

3
diena
TBILISIS – SIGNAGIS – BOBDĖ – KVARELIS – TBILISIS (pusryčiai)
Po pusryčių vyksime į rytinį Gruzijos regioną Kachetiją (300 km, ~6-7 val. visos dienos kelio). Čia žavėsimės „meilės miestu“ tituluojamu Signagiu, kuris iš kitų Gruzijos miestelių išsiskiria unikalia medine architektūra. Iki šių dienų miestelyje išlikę XVIII a. antroje pusėje pastatytos tvirtovės griuvėsiai ir dalis sienos, supusios tuometinį miestą. Sienoje yra 23 gynybiniai bokštai, pavadinti šalia esančių kaimų vardais. Apsilankysime ir Gruzijos globėjui, šv. Georgijui, pašvęstame Bodbė vienuolyne. Ant kalvos pastatytame Bodbe šiuo metu veikia moterų vienuolynas. Kompleksas yra pagrindinis piligrimų traukos centras šalyje, nes čia saugomos Šv. Nino relikvijos. Šv. Nino – pagrindinė Gruzijos šventoji, nes būtent ji IV a. į Gruziją atnešė krikščionybę. Kalvos papėdėje yra Šventosios Nino versmė. Legenda pasakoja, kad reikia tris kartus įlįsti į ledinį srovės vandenį, turintį stebuklingų gydomųjų galių, ir jis panaikins visas žmogaus nuodėmes. Ekskursiją pratęsime važiuodami link Kvarelio. Tai vynuogynų ir vyndarių centras. Čia galėsime padegustuoti tikro gruziniško vyno, kurį semsime tiesiai iš tradicinio didžiulio molinio indo kvevri. Taip pat stebėsime ir net patys galėsime dalyvauti gruziniškos duonos kepimo bei gruziniško saldumyno čurčkelos gamybos procese. Kachetijoje dalyvausime tradicinėje vyno šventėje Rtveli, kurioje turėsime galimybę patys nuimti vynuogių derlių ir iš arti susipažinti su vyno gamybos ypatumais. Nakvynė viešbutyje Tbilisyje.

4
diena
MCCHETA – DŽVARIS – UPLISCICHĖ – KUTAISIS (pusryčiai, vakarienė)
Po pusryčių mūsų laukia kelionė į Mcchetą (Mtskheta) (UNESCO paveldas), vieną iš seniausių miestų Sakartvele, Kartli provincijoje, rytinėje šalies dalyje. III a. pr. Kr. – V a. po Kr. Mccheta buvo Sakartvelo Aiberijos karalystės sostinė. Aplankysime Džvario (Jvari) vienuolyną – VI a. gruzinų stačiatikių vienuolyną netoli Mcchetos, kurio pavadinimas verčiamas kaip Kryžiaus vienuolynas, Svetitskhoveli Katedrą, pastatytą XI a. (UNESCO paveldas). Pasigrožėję nuostabia panorama, keliausime į Upliscichę (Uplistsikhe) (80 km, ~2 val.), unikalų miestą iškaltą uolose. Manoma, kad šiame mieste gyventojai apsigyveno dar pirmajame tūkstantmetyje prieš Kristų. Norintys galės sudalyvauti nesudėtingame 1-1,5 val žygyje, ir pamatyti mažiau turistines vietas, žygiuojant šalia kanjonų. Vėliau pasieksime Kutaisį (160 km, ~3 val.). Poilsis ir nakvynė viešbutyje Kutaisyje.
5
diena
BAGRATIS – MARTVILI KANJONAS – MESTIJA (pusryčiai, vakarienė)
Po pusryčių užsuksime į XI a. Bagrati šventyklą, o vėliau pasieksime Martvili. Martvili kanjonas yra natūralus gamtos stebuklas Semegrelo regione. Kartais vadinamas Gachedili kanjonu.Čia bus galimybė pasiplaukioti valtelėmis.Vėliau vyksime į Aukštutinį Svanetį. Tai mūsų kelionės akcentas: čia aukščiausi kalnai, ledynai ir pačios patvariausios senovės tradicijos. Šis regionas vadinamas „tūkstančio bokštų karalyste“. Atvyksime į Mestiją (240 km, ~7-8 val. kelio). 1500 m virš jūros lygio esanti Sakartvelo regiono Svanetijos sostinė apsupta senovinių akmeninių bokštų ir yra šalies kalnų turizmo ir alpinizmo centras. Pavakarieniausime ir pernakvosime Mestijos svečių namuose.

6
diena
MESTIJA – UŠGULIS* – MESTIJA (pusryčiai, vakarienė)
Ryte galėsime pasivaikščioti Mestijoje arba už papildomą mokestį apsilankyti Ušgulyje* (50 km, ~2,5 val. į vieną pusę). Ušgulis – tai aukščiausiai Europoje esantis, nuolat gyvenamas kaimas. Patys seniausi gyvenvietės pastatai mena IX–X amžių, tačiau archeologiniai tyrimai įrodė, jog šiose vietose žmonės gyveno žymiai seniau. Visas kaimas laikomas viduramžių architektūros paminklu ir saugomas UNESCO. Nakvynė svečių namuose Mestijoje.

7
diena
MESTIJA – ENGŪRIS – ZUGDIDIS – BATUMIS (pusryčiai)

Pusryčiai ir išsiregistravimas iš viešbučio. Pakeliui sustosime šalia Engūrio (Inguri) užtvankos. Nors užtvanka buvo pradėta statyti šešiasdešimtaisiais, ji neveikė dar visą dešimtmetį. Nepaisant to, Inguri vis dar išlieka aukščiausia betoninė užtvanka visame pasaulyje. Sustosime Zugdidyje, kur galėsime išvysti tikrą kaukazietišką turgų, apsipirkti lauktuvėms į Lietuvą. Šis turgus unikalus, nes tik 15 km atstumu nuo Abkhazijos sienos, tad jame vyksta labai įvairi prekyba!
Apsvaigę nuo skonių ir kvapų keliausime į Batumį, ten ir nakvosime. 

8
diena
BATUMIS (pusryčiai) 
Batumis – prie Juodosios jūros esantis miestas, svarbus uostas ir komercinis centras. Pagrindinės lankomos vietos – istoriniai, architektūriniai monumentai, poilsio ir kultūrinės vietos, apsuptos įvairių subtropinių augalų. Čia yra žymusis pakrantės parkas (bulvaras), išsidėstęs palei paplūdimius. Šią dieną mėgausimės jūra, saule ir nuotabiu pajūrio maistu! Norintys praleisti laiką aktyviau, galės nuvykti į Batumio botanikos sodą*. Nakvynė viešbutyje Batumyje. 

9
diena
BATUMIS – VILNIUS
Šįryt atsisveikinsime su svetinguoju Sakartvelu, važiuosime į Batumio oro uostą, o ten mūsų lauks skrydis namo.
Nuo795
2024 09 14 ir daugiau datų
+ skrydis apie: 370
su skrydžiu: 1165

Apie Sakartvelą (Gruziją)

Sakartvelas (Gruzija) – valstybė Kaukazo pietuose, rytinėje Juodosios jūros pakrantėje. šalis ribojasi su Rusija, Turkija, Armėnija, Azerbaidžanu. Šiuo metu Sakartvele pradedama turizmo sferos plėtra: statomi nauji viešbučiai, kuriami turistų pritraukimo planai. Tuo tarpu keliautojus labiausiai traukia galimybė pabūti turistų antplūdžio „nesugadintoje“ šalyje. Sakartvelas žavi ne tik nuostabiu kra&s

Keliautojų atsiliepimai apie kelionę Užburiantis Sakartvelas (Gruzija) ir Rtveli vyno šventė

Vilma
2023-09-20
10
Visa kelionĖ puiki, tik siulyČiau keisti viešbutį Tbilisyje dėl labai nemalonaus personalo ir itin triukšmingos aplinkos, kuria beje keliantys darbuotojai!!! Nuostabi gidė Maja, puikus maršrutas.
J
2021-09-29
9
Patiko, kad keliavome maža grupė - 16 žmonių, todėl niekur ilgai nereikia laukt, o ir šiaip ryšys glaudesnis tarp keliautojų. O ypač kai turėjome tokią nuostabią gidę Justiną - daug pamatėm ir nenuobodžiavom.

Datos ir kainos

Pasirinkite pageidaujamą keliautojų skaičių ir datą
Keliaujant į Sakartvelą (Gruziją) jokie COVID ribojimai nuvykimui ir grįžimui nebetaikomi.

Į kainą įskaičiuota:

 • Lietuviškai kalbančio kelionės vadovo paslaugos;
 • Apgyvendinimas turistinės klasės viešbučiuose ir svečių namuose (8 nakvynės: 3 nakvynės Tbilisyje, 1 nakvynė Kutaisyje, 2 nakvynės Mestijoje, 2 nakvynės Batumyje);
 • Programoje nurodytas maitinimas (8 pusryčiai, 3 vakarienės);
 • Vyno degustacija Kvarelyje;
 • Vietinio rusakalbio gido paslaugos (jei grupėje mažiau nei 12 asm. ir kelionė vyksta be lietuviškai kalbančio vadovo);
 • Programoje nurodyti pervežimai;
 • Programoje nurodyta ekskursinė programa.

Į kainą neįskaičiuota:

 • Lėktuvo bilietai Vilnius – Tbilisis – Batumis – Vilnius su persėdimu Stambule, registruotas bagažas 30 kg/asm., rankinis bagažas 8 kg/asm. (kaina nuo 370 EUR);
 • Medicininių išlaidų užsienyje draudimas (~10 EUR, BTA draudimas);
 • Įėjimo bilietai į programoje nurodytus objektus (~8 EUR/asm.);
 • Priemoka už vienvietį kambarį – 240 EUR;
 • Papildomos ekskursijos, pramogos ir paslaugos, nepaminėtos programoje arba pažymėtos* (folklorinis šou – vakarienė Tbilisyje – 35 EUR/asm., išvyka džipais į Ušgulį Svanetijoje – 150 EUR/6 asm., sieros pirčių lankymas Tbilisyje – nuo 10 EUR/asm., valtelės Martvilyje – 15 EUR/asm., Botanikos sodas Batumyje - ~10 EUR/asm.);
 • Arbatpinigiai vairuotojui, gidui (rekomenduojama suma dienai – 1 EUR/asm. vairuotojui, 2-3 EUR/asm. gidui);
 • Asmeninės išlaidos.

Pastabos

 • Kelionių organizatorius - "Aza tours".
 • Keičiantis avialinijų tvarkaraščiams skrydžio laikai gali keistis, jei taip atsitiktų – vadybininkas iš karto informuos.
 • Jeigu kelionės aprašyme nenurodyta kitaip – standartiškai programoje pateikiame mažiausią kainą asmeniui gyvenant dviviečiame kambaryje arba kajutėje.
 • Pavieniai keliautojai, neišsipirkę vienviečių kambarių, apgyvendinami dviviečiuose / dviviečiuose su pristatoma lova kambariuose.
 • Organizatorius pasilieka teisę koreguoti ekskursijų eigą kelionės metu.
 • Išvykimas su lietuviškai kalbančiu vadovu garantuotas susirinkus ne mažiau kaip 12 keliautojų. Susirinkus mažesniam keliautojų skaičiui, kelionė gali būti organizuojama su vietiniu rusakalbiu / anglakalbiu (pagal grupės pasirinkimą) gidu.
 • Kelionės metu numatyta kelionės vadovė – Justina arba Maja. Dėl nuo kelionės organizatoriaus nepriklausančių priežasčių kelionės vadovas gali keistis. Esant tokiai situacijai, apie pasikeitusį kelionės vadovą Jus informuos Jūsų vadybininkas.
 • Kelionės tipas: kelionė su lietuviškai kalbančiu vadovu.
 • Kelionės vadovas grupę pasitinka Sakartvele (Gruzijoje), Tbilisio oro uoste.
 • Pageidaujantys išsipirkti konkrečias vietas lėktuve (sėdėti kartu, prie lango, su daugiau erdvės kojoms ir pan.) – tai galės padaryti likus savaitei iki kelionės pagal tuo metu galiosiantį lėktuvo užimtumą.
 • Visos kelionės metu nuvažiuojama ~1230 km.

Kelionę galima papildyti

  • Kartu galite aplankyti ir Armėniją ar Azerbaidžaną.

Apgyvendinimo variantai

HOTEL OLD TOWN BATUMI »

Puikus pasirinkimas aktyvaus poilsio mėgėjams – netoli lankytinos vietos ir paplūdimys. Modernus pastatas, jaukūs numeriai ir labai draugiškas kolektyvas.

Viešbučio vieta: Batumio mieste, apie 100 m iki jūros, apie 5,5 km iki oro uosto.

Viešbutis: Atidarytas 2014 metais. Viešbutį sudaro vienas pastatas. Iš viso yra 20 numerių.

Kambario tipas: standartinis kambarys

BOUTIQUE 32 HOTEL »

Viešbučio vieta: 1 km iki paplūdimio. Šalia daug maitinimo įstaigų. Už 1,5 km nuo „Ali ir Nino“ paminklo bei už 23 km nuo Petros tvirtovės. Batumio oro uostas už 8 km. 

Viešbutis: Visuose kambariuose yra oro kondicionieriai, plokščiaekraniai televizoriai, šaldytuvai, virduliai, rašomieji stalai, spintos ir vonios kambariai. Puikus pasirinkimas praleisti atostogas saulėtame Batumio kurorte. 

Kambario tipas: standartinis kambarys

Kelionės užsakymas

Nuo
795

+ skrydis apie: 370 visiems su skrydžiu: 1165
Kas įskaičiuota?

Panašios kelionės

Su Lietuviškai kalbančiu vadovu! Naujiena!
Pažintis ir poilsis Aukso žemėje – Portugalijoje
Portugalija
 • Pirmas punktas
 • Antras punktas

Pastraipa apie kelionę. Pastraipa apie kelionę. Pastraipa apie kelionę.

Naujiena! Su lietuviškai kalbančiu vadovu
Kanjonų didybė ir žymiausi miestai - San Franciskas bei Las Vegasas su vadovu iš Lietuvos
JAV
 • Pirmas punktas
 • Antras punktas

Pastraipa apie kelionę. Pastraipa apie kelionę. Pastraipa apie kelionę.

Su lietuviškai kalbančiu vadovu
Svetingasis Sakartvelas (Gruzija) su poilsiu Batumyje
Sakartvelas (Gruzija)
 • Pirmas punktas
 • Antras punktas

Pastraipa apie kelionę. Pastraipa apie kelionę. Pastraipa apie kelionę.

Gruzija (Sakartvelas)
Sakartvelas (Gruzija)
 • Pirmas punktas
 • Antras punktas

Pastraipa apie kelionę. Pastraipa apie kelionę. Pastraipa apie kelionę.