Turkija ir Graikija

Šiuo metu visos kelionės datos pasibaigusios

Kelionės akcentai

 • Pamatote vieną puikiausių pasaulio miestų – Stambulą – vienintelį miestą įkurtą dviejuose žemynuose
 • Prieš leisdamiesi į kelionę po Graikiją, ilsitės prie Egėjo jūros
 • Graikijoje vėl leidžiatės į kelionę po istorines Antikos laikus menančias vietas – Atėnuose žingsniuojate istorija alsuojančiomis gatvėmis ir lankote didingą Akropolį, aplankote pasaulio centru laikytus Delfus
 • Kalambakoje grožitės žmogaus rankų ir gamtos kūrinių harmonija – Meteorų vienuolynais
 • Už papildomą mokestį yra galimybė išsinuomoti ausinukus
 • Kiekvieną kelionių vadovą daugiau nei 10 000 mūsų keliautojų įvertino puikiai
Dėmesio! Keliaujant į Turkiją dėl COVID-19 galimi apribojimai nuvykimui bei parvykimui.

Kelionės programa

1
diena
Lenkija, Slovakija
Labai anksti ryte (3 val. iš Vilniaus) išvykstate iš Lietuvos. Kelionė per Lenkiją, Slovakiją. Pietauti sustojate vienoje iš Lenkijos pakelės užeigų. Vakare, apie 21 val. atvykstate į viešbutį Slovakijoje, Zvoleno apylinkėse. Nakvynė viešbutyje.

Šiandien nuvažiuojate ~1090 km

2
diena
Sentendrė
Pusryčiai. Apie 7 val. lidžiatės į kelionę per Slovakiją, Vengriją. Aplankote vengrišką dvasią išlaikiusį Sentendrės miestelį. Apžiūrite valgomų eksponatų – *marcipanų muziejų. Pasivaikštote siauromis gatvelėmis, kreivais, vingiuotais laiptais pakylate į kalvą pasigrožėti spalvingais namais ir septynių bažnyčių bokštais. Miestelyje gausu nedidukų muziejų-galerijų, kuriose eksponuojami čia gyvenančių dailininkų kūriniai. Išvykstate Serbijos link. Į viešbutį Paračine atvykstate apie 22 val.

Šiandien nuvažiuojate ~730 km

3
diena
Sofija
Pusryčiai. Apie 8 val. tęsiate kelionę per Serbiją, Bulgariją. Atvykstate į Bulgarijos sostinę Sofiją – miestą, įkurtą senųjų trakų genčių dar VII a. pr. Kr., menantį keltų ir juos užkariavusių romėnų laikus. Trumpa ekskursija po miestą, kuriame sumišusios dvi skirtingos kultūros ir religijos sukuria savitą Europos tilto tarp Rytų ir Vakarų atmosferą. 927 m. pripažinta Bulgarijos ortodoksų cerkvė tapo ankstyviausia pasaulyje slavų stačiatikių cerkve: Šv. Aleksandro Nevskio katedra, Šv. Sofijos soboras, Šv. Sinodo rūmai, caro Aleksandro III paminklas, buvę Karalių rūmai, Nacionalinis teatras, Prezidentūros rūmai, Šv. Jurgio rotonda, Banya Bashu mečetė. Keliaujate Turkijos link. Į viešbutį netoli Edirnės atvykstate apie 23 val.

Šiandien nuvažiuojate ~650 km

4
diena
Edirnė, Stambulas
Pusryčiai. Apie 8 val. išvykstate į buvusią Osmanų imperijos sostinę Edirnę (arba Adrianopolis) – apie 140 000 gyventojų miestas, didžiausia gyvenvietė Turkijos europinėje dalyje neskaitant Stambulo. Osmanų imperijos laikotarpį mena ne vienas įspūdingas puikiai išlikęs statinys. Didžiausia Edirnės šventovė – Selimiye mečetė su iš tolo matomais elegantiškais 71 m aukščio minaretais. Mečetę sultonui Selimui II suprojektavo garsus Osmanų architektas Mimaras Sinanas ir pats ją laikė geriausiu savo gyvenimo darbu. Laisvu laiku siūlome pasivaikščioti siauromis rytietiško Edirnės senamiesčio (kaleici) gatvelėmis su charakteringais dar viduramžius menančiais namais, apsilankyti spalvingame turguje, susipažinti su turkiškos virtuvės patiekalais ar išgerti puodelį stiprios turkiškos kavos. Važiuojate į didžiausią šalies miestą – Stambulą. Į viešbutį Stambule atvykstate apie 21 val.

Šiandien nuvažiuojate ~270 km

5
diena
Stambulas
Pusryčiai. Apie 8 val. išvykstate iš viešbučio. Kontrastų miestas Stambulas įsikūręs dviejuose žemynuose abipus Bosforo sąsiaurio. Miestas lyg jungiamoji Europos ir Azijos grandis, kuriame vyrauja jaudinanti įtampa tarp kultūrų ir tradicijų. Apžvalginė ekskursija po Stambulą, kurios metu aplankote *Topkapi rūmus, kurie ilgiau nei 400 metų buvo oficiali sultonų rezidencija; bizantiško meno šedevrą – *Šv. Sofijos soborą, kuris daugiau nei 1400 metų liudija VI a. Bizantijos sostinės rafinuotumą ir įtakojo vėlesnių amžių architektūrą; Hipodromo aikštę ir vieną įstabiausių religinių pastatų pasaulyje – 6 minaretus turinčią Mėlynąją mečetę. Esant galimybei, siūlome paplaukioti laivu Bosforo sąsiauriu (už papildomą mokestį, apie 35 EUR asmeniui). Nakvynė viešbutyje.

Šiandien nuvažiuojate ~50 km

6
diena
Troja, Pergamas
Pusryčiai. Keliatės per Dardanelų sąsiaurį ir važiuojate į Troją (Troy). Aplankote legendinės *Trojos griuvėsius ir Trojos arklį. Šalia legendinio miesto vyko Trojos karas, aprašytas Homero „Iliadoje“ ir „Odisėjoje“. Trojos arklio legendos istoriškumas abejotinas, nes remiasi tik Homero tekstais. Tačiau ji buvo labai populiari tiek Antikos laikais, tiek ir dabar. Vykstate Pergamo link. Apžiūrite *antikinį Pergamo miestą – vieną iš svarbiausių Anatolijos regiono politinių ir religinių centrų helenizmo laikais. Nakvynei į viešbutį Pergame atvykstate apie 21 val.

Šiandien nuvažiuojate ~530 km

7
diena
Efesas, kurortas
Pusryčiai. Apie 8 val. išvykstate į Efesą (Ephesus) – didžiausią iki šių dienų išlikusį *antikinį miestą, įkurtą XI a. pr. Kr. Mieste gausu Antikos paminklų: odeonas, romėniškos pirtys, akropolio griuvėsiai, akvedukas, imperatoriaus Adriano fontanas, amfiteatras, Heraklio vartai. Aplankote *Šv. Mergelės Marijos namą, kuriame ji praleido paskutiniuosius savo gyvenimo metus. Sustojate vietoje, kur anksčiau stovėjo Artemidės šventykla – vienas iš septynių antikinio pasaulio stebuklų. Po pietų, apie 16 val., atvykstate į vieną Egėjo jūros pakrantės kurortų. Vakarienė ir nakvynė viešbutyje.

Šiandien nuvažiuojate ~400 km

8
diena
Poilsis
Pusryčiai. Laisvas laikas poilsiui prie jūros. Vakarienė ir nakvynė viešbutyje.
9
diena
Chija, keltas į Atėnus
Pusryčiai. Apie 8 val. išykstate į Češmės uostą ir keltu keliatės į penktą pagal dydį Graikijos salą – Chiją. Chijos saloje augančios pistacijos vienintelės išskiria kvapnią dervą – mastiką – kuri nuo antikos laikų garsina šią vietą visame pasaulyje. Laisvas laikas saloje. Vakare išplaukiate į Atėnus. Nakvynė laivo kajutėse.

Šiandien nuvažiuojate ir nuplaukiate ~920 km

10
diena
Atėnai, „graikiškas vakaras“
Ryte atplaukiate į Atėnus. Graikijos sostinė Atėnai – vienas iš seniausių pasaulio miestų. Aplankote žymiausią Antikos paminklą – *Akropolį, apžiūrite jo šventyklas: Partenoną, Atėnės Nikės šventyklą, Erechtėjoną su kariatidėmis, esant galimybei – *naująjį Akropolio muziejų. Sintagmos aikštėje prie nežinomo kareivio kapo, esant galimybei, stebite iškilmingą graikų gvardiečių garbės sargybos pasikeitimo ceremoniją. Pravažiuojate Olimpinį stadioną, kuriame 1896 m. vyko pirmosios šiuolaikinės Olimpinės žaidynės. Vakare pasivaikštote po senąją miesto dalį – Plaką. Pageidaujantiems siūlome apsilankyti graikiškoje tavernoje ir pažiūrėti koncertinę programą (už papildomą mokestį apie 30 EUR asmeniui). Nakvynė viešbutyje.

Šiandien nuvažiuojate ~50 km

11
diena
Delfai
Pusryčiai. Apie 8 val. išvykstate į Parnaso kalno šlaite išsidėsčiusius antikinius Delfus – vieną iš žavingiausių Graikijos vietų, kurios istorija siekia Mikėnų periodą. Antikos laikais manyta, kad Delfai yra pasaulio centras. VIII a. pr. Kr. pab. jie pagarsėjo kaip Apolono buveinė, į kurią žmonės atvykdavo garbinti dievo ir per orakulą klausti jo patarimų. Vėliau Delfų orakulas įgijo politinę reikšmę, čia imta rengti kultūros ir sporto šventes – Pitines žaidynes. Apžiūrite *archeologines Delfų įžymybes: Kastalijos šaltinį (pasak legendos, jo vanduo turi atjauninančių savybių), Apolono šventyklą, vieną įspūdingiausių šio dievo garbinimo vietų, garsią orakulu ir pitijomis; Atėnės šventyklą bei *muziejų, kuriame saugomi Antikos meno šedevrai. Pravažiuojate alyvuogėmis garsėjantį Amfisos regioną, medvilnės plantacijomis apsodintą Tesalijos lygumą. Apie 20 val. Atvykstate į viešbutį Kalambakoje.

Šiandien nuvažiuojate ~420 km

12
diena
Kalambaka ir Meteorų vienuolynai
Pusryčiai. Apie 8 val. pradedate dienos ekskursiją. Kalambaka – nedidelis vaizdingas miestelis Tesalijos lygumoje, kurioje lyg milžiniški stulpai į dangų kyla uolos. Jų viršuje, kvapą gniaužiančiame aukštyje, stūgso vienuolynai, kuriuose išvysite bizantinio meno kūrinių (freskų, ikonų), rankraščių ir t.t. Aplankote vieną iš *Meteorų vienuolynų. UNESCO apibūdino šią vietovę kaip „žmonijos paminklą, kuris turi būti išsaugotas ateities kartoms“. Išvykstate Serbijos link. Vakare, apie 20:30 val. atvykstate į viešbutį Serbijoje. Nakvynė viešbutyje Paračino apylinkėse.

Šiandien nuvažiuojate ~670 km

13
diena
Segedas
Pusryčiai. Apie 8 val. išvykstate Slovakijos link. Kelionė per Serbiją, Vengriją. Atykstate į „Saulės miestu“ vadinamą Segedą, įsikūrusį Tiszos ir Maros upių santakoje. Atvykus trumpa ekskursija: Kupolo aikštė savo dydžiu prilygstanti Šv. Morkaus aikštei Venecijoje, Vyskupų rūmai ir neoromaninio stiliaus Katedra, dar vadinama Įžadų bažnyčia. Apie 22 val. atvykstate į viešbutį Slovakijoje. Nakvynė viešbutyje Zvoleno apylinkėse.

Šiandien nuvažiuojate ~700 km

14
diena
Kelionė namo
Pusryčiai. Apie 8 val. išvykstate Lietuvos link. Kelionė per Slovakiją, Lenkiją. Pietauti sustojate vienoje iš Lenkijos pakelėje įsikūrusių užkandinių. Lietuvos Respublikos valstybinę sieną kertate po vidurnakčio.

Šiandien nuvažiuojate ~1090 km. Kelionės metu nuvažiuojama ~7600 km.

Apie Turkiją

Turkija – tikrų tikriausias antikos lobynas: daugybė šventyklų, amfiteatrų, kapaviečių, mečečių, tiltų, tvirtovių ir pilių. Šalies gamta yra nepaprasto grožio, klimatas puikus, beveik ištisus metus šviečia saulė, o jūra vilioja poilsiautojus iš viso pasaulio. Turkijoje aukšto lygio viešbučiai ir paplūdimiai, vandens sporto centrai, golfo laukai, įdomios išvykos jachtomis, daug pramogų vaikams, nuostabi nacionalinė virtuvė ir
Dėmesio! Keliaujant į Turkiją dėl COVID-19 galimi apribojimai nuvykimui bei parvykimui.

Į kainą įskaičiuota:

 • Kelionė autobusu
 • 12 nakvynių viešbučiuose (2 iš jų kurorte)
 • 1 nakvynė keturvietėje laivo Chijos sala – Atėnai kajutėje,
 • Maitinimas: 12 pusryčių (pagerinti kontinentiniai, kurorte – švediškas stalas), 2 vakarienės (švediškas stalas)
 • kelto Češmė – Chijos salą bilietai,
 • persikėlimas per Dardanelų sąsiaurį,
 • Ekskursinė programa
 • Kelionės vadovo paslaugos

Į kainą neįskaičiuota:

 • (*) – mokami objektai. Turistas moka pats vietos valiuta apie 100 EUR už visus (*) pažymėtus objektus
 • Į kainą neįskaičiuotos papildomos išlaidos: draudimas, kai kurių lankomų vietovių ir objektų gidų paslaugos, arbatpinigiai, pietūs, programoje nepaminėtos vakarienės, gėrimai vakarienių metu, miestų turistiniai mokesčiai, asmeninės ir kitos nepaminėtos išlaidos

Pastabos

 • Išvykimas ir grįžimas galimi iš Vilniaus, Kauno, ¹Panevėžio, ¹Šiaulių, ¹Klaipėdos, ¹Marijampolės ir Alytaus
 • (¹) – yra papildomų sąlygų
 • Kelionės programa, objektų lankymo tvarka, mokamų objektų skaičius ir kainos gali keistis
 • Tiksli autobuso kategorija, dydis, valstybinis numeris pateikiama www.novaturas.lt
Pasitark su specialistu!
Milda
Susisiek su Turkijos specialiste Milda ir susikurk kelionę pagal savo poreikius:

Panašios kelionės

Saugi individuali kelionė
Vairuoju pats: Kosta Rika Tavo delne
Kosta Rika
 • Pirmas punktas
 • Antras punktas

Pastraipa apie kelionę. Pastraipa apie kelionę. Pastraipa apie kelionę.

Saugi individuali kelionė
Andalūzija ir Toledas (anglų kalba)
Ispanija
 • Pirmas punktas
 • Antras punktas

Pastraipa apie kelionę. Pastraipa apie kelionę. Pastraipa apie kelionę.

Saugi individuali kelionė
Pamirštosios Kambodžos beieškant
Kambodža
 • Pirmas punktas
 • Antras punktas

Pastraipa apie kelionę. Pastraipa apie kelionę. Pastraipa apie kelionę.

Saugi individuali kelionė
Vietnamas su prieskoniu
Vietnamas
 • Pirmas punktas
 • Antras punktas

Pastraipa apie kelionę. Pastraipa apie kelionę. Pastraipa apie kelionę.