Savaitė Tel Avive ir Kalėdos Jordanijoje

Šiuo metu visos kelionės datos pasibaigusios

Kelionės akcentai

 • Aplankysite Jeruzalę ir Betliejų
 • Turėsite poilsio diena ir maudynes prie Negyvosios jūros Ein Bokek paplūdimyje
 • Įamžinsite gražiausius prisiminimus Tel Avive
 • Pasivaikščiosite „Rytų Pompėjos“ gatvėmis Džarašo mieste 
 • Išvysite didįjį pasaulio stebuklą – Petros miestą
 • Turesite ekskursija po Amaną, dažnai vadinamą „baltuoju miestu“
 • Užkopsite į Nebo kalną, nuo kurio Mozė išvydo pažadėtąją žemę
 • Sulauksite Šv. Kalėdų legendinėje Jordanijoje
Keliaujant į Izraelį jokie COVID ribojimai nuvykimui ir grįžimui nebetaikomi.

Kelionės programa

Izraelis ir Jordanija – kaip du atvertos knygos puslapiai yra tokie pat panašūs, jų geografija ir gamta, istorija ir archeologija. Dar prieš 90 metų Jordanijos šalies teritorija (Trans-Jordan) buvo neatsiejamai susijusi su Izraelio žeme. Senovėje abipus Jordano upės gyveno žydų gentys. Šiuolaikinės Jordanijos teritorijoje yra Moshe ir Aarono laidojimo vietos.

Mūsų siuloma kelionė leidžia aplankyti unikalias senovės ir šiuolaikinės vietas Tel Avive, degintis garsiajame Negyvosios jūros paplūdymyje ir aplankyti žymias biblines vietas Izraelije ir Jordanijoje. Jordanija – rausvoji, neatrasta dykumų legenda žavi ir vilioja atvykti. Kelionės metu pamatysite be galo daug įdomių ir gražių šalies vietovių – judrią ir charizmatišką šalies sostinę Amaną, legendinį, vieną iš didžiųjų pasaulio stebuklų – akmeninį Petros miestą, Romėniškųjų laikų miestą Džarašą, Nebo kalną ir dar sulaukti Šv. Kalėdas Pažadėtojoje žemėje – tai yra didžiulė sėkmė kiekvienam krikščioniui!

 

Preliminarūs skrydžių laikai:

 

Skrydis: (šeštadienis – antradienis) Vilnius 10:10 – 14:50 Tel Avivas Tel Avivas 19:20 - 23:55 Vilnius

1
diena
VILNIUS – TEL AVIVAS/NETANIJA
Atvykimas į oro uostą. Pervežimas į Netanijos miestą, apgyvendinimas ir nakvynė viešbutyje Netanijoje arba Tel Avive. 
2
diena
TEL AVIVAS -  NEGYVOJI JŪRA (pusryčiai)
Po pusryčių bus organizuotas grupinis pervežimas, nes ši diena skirta poilsiui prie Negyvosios jūros. Unikali gamtos gydykla - Negyvoji jūra, esanti 420 metrų žemiau jūros lygio. Poilsis ir maudynės Negyvojoje jūroje, kurios gydomasis vanduo gydo kūną ir protą. Supažindinimas su Negyvosios jūros kosmetikos ypatumais. Konsultantai padės įsigyti kosmetines priemones. Nakvynei grįšite į Tel Avivą.

3
diena
TEL AVIVAS (pusryčiai)
Laisvadienis. Pageidaujantiems dieną praleisti kitaip už papildomą mokestį (125 USD) galima įsigyti ekskursiją Galilėja-Nazaretas.

Nazaretas - miestas, glaudžiai susijęs su žemiškuoju Jėzaus Kristaus gyvenimu, šventasis krikščionių miestas. Apreiškimo Švč.Mergelei Marijai bazilika, pastatyta virš Šventosios Šeimos namo. Archangelo Gabrieliaus bažnyčia prie šventojo Mergelės Marijos šaltinio. Galilėjos jūra (Tiberiados ežeras).

Kafarnaumas, kur Jėzus išgydė "apsėstąjį", pakelė rabino dukterį ir išgydė Petro uošvienę, Dvylikos Apaštalų vienuolynasPamokslų kalnas - vieta, kur Kristus pasakė garsųjį evangelinį Kalno pamokslą. Tabha – vieta, kur įvyko duonos ir žuvies padauginimo stebuklas. Jardenitas – vieta, kur Jordano upėje buvo pakrikštytas Jėzus. Tiberijas - vienas iš keturių šventųjų žydų miestų. Grįžimas nakvynei Tel Avive. 

4
diena
TEL AVIVAS  JERUZALĖ – BETLIEJUS (pusryčiai)
Po pusryčių pradėsite pažintį su Jeruzale. Pirmiausia pradėsite nuo Jeruzalės panoramos nuo Alyvų kalno. Ši vieta tai Jėzaus Kristaus Žengimo į dangų vieta. Vėliau aplankysite Jeruzalės senamiestįKrikščionių kvartalą, Kryžiaus kelią (Via Dolorosa), kur Jėzus Kristus ėjo į savo mirties vietą ir taip pat Šventąjį kapą; bei Kalvarijos kalną, arba kitaip vadinama Golgotos kalnu, ant kurio buvo nukryžiuotas Jėzus Kristus. Vėliau tęsite kelionę aplankydami Žydų kvartalą, būtent čia galite išvysti šiuolaikinius gyvenamuosius namus ir Pirmosios ir Antrosios Šventyklų Jeruzalėje liekanas bei Raudų sieną. Praeisite Kardo gatvę, kuri buvo centrinė Romos imperijos laikų gatvė.

Praeisite musulmonų kvartalą ir arabų turgų. Pasak Biblijos tai vieta kur Abraomas paukojo savo sūnų Isaką. Šioje vietoje 10 amžiuje buvo pastatyta Saliamono Šventykla ("Dievo namai žemėje"). Kubbat ir-Sahra "Auksinis kupolas"- trečia švenčiausia musulmonų šventovė ir "Al-Aqsa mečetė.
Išvysite Betliejų - tai viena iš seniausių šventyklų Šventojoje Žemėje taip pat Jėzaus Gimimo bažnyčiaKristaus Gimimo urvąŠv. Jeronimo urvą, stebuklingą Dievo Motinos (,,Betliejaus”) ikoną,,Pieno Grotą", kur Mergelė Marija maitino kūdikėlį Jėzų. Betliejaus laukas ir bažnyčia ,,Piemenų laukas”- požeminė bažnyčia, kur angelai paskelbė apie pasaulio Gelbėtojo gimimą. Nakvynė Tel Avive.

5
diena
TEL AVIVAS – JAFA (pusryčiai)
Laisva diena, skirta poilsiui prie jūros. Pageidaujantiems dieną praleisti kitaip galima įsigyti ekskursiją už papildomą mokestį (125 USD): Tel Avivas. Jafa. Mini Izraelis.

Ekskursijos metų pasivaikščiosite po Senosios Jafos kvartalus, vyksite į Tel Avivą. O maršrutą pradėsite nuo Mini-Izraelio parko – tai didžiausias pasaulyje maketų parkas - muziejus po atviru dangumi, kuriame yra pastatų kopijos 1:25 masteliu. Tarp modelių – Izraelio valstybės šventovės ir architektūrinės įžymybės. Apžvalginės ekskursijos metu po Tel Avivą – pirmąjį naujojo Izraelio miestą, kuris 2009 m. minėjo 100 metų jubiliejų, pamatysite, kuo jis skiriasi nuo griežtos balto akmens Jeruzalės. Deimantų birža, viena iš didžiausių pasaulyje. ,,Nuo deimanto iki brilianto" - privatus muziejus, atidarytas baronui Oppenheimeriui, kompanijos "De Beers" steigėjui, atminti. Parodų salės aplankymas, kur konsultantai padės įsigyti garsių pasaulyje Izraelio juvelyrų papuošalų.

Būtinai aplankysite Jafą. Tai senas miestas, prie kurio kranto buvo senovinis uostas, kur, pasak legendos, Nojus pastatė savo laivą ir Persėjas išlaisvino Andromedą. Pasivaikščiojimas gatvėse, kurios prisimena ir Aleksandrą Didįjį, ir Ričardą Liūtaširdį, ir Napoleoną. Čia prasideda piligriminis kelias į Jeruzalę.  Dabar jame daugiausia gyvena meno žmonės. Pamatysite daug įdomių dalykų: troškimų tiltą, medį, kuris neauga žemėje. Net gatvėse ten yra Zodiako ženklų vardai. Grįžimas nakvynei Tel Avive.

6
diena
TEL AVIVAS – DŽARAŠAS – AMANAS (pusryčiai, vakarienė) 
Po pusryčių vyksite į pasienį su Jordanija. Sienos kirtimas pasienio kontrolės punkte „Sheikh Hussein Bridge“. Persikėlimas į senovės graikų-romėnų miestą Džarašą, įkurtame netoli Zarkos upės. Tai didžiausias antikinės architektūros kompleksas Jordanijoje, dar žinomas „Rytų Pompėjos“ vardu. Eidami akmenimis grįstomis ir kolonų apsuptomis gatvėmis išvysime erdvias buvusio miesto sienas, aikštes, nuo kalvų žvelgiančias seniesiems dievams skirtas šventyklas, puošnias arkas, teatrą, fontanus, vonias ir prekybvietes. Net ir nesidomintiems architektūros istorija šis miestas paliks neišdildomą įspūdį. Pervežimas į viešbutį Amane ir vakarienė. Nakvynė viešbutyje Amane.

7
diena
PETRA – ISTORINIS PETROS MIESTAS – AMANAS (pusryčiai, vakarienė) 
Po pusryčių, kartu su gidu, vyksite į „Raudonaja dykumų rože“ - taip tituluojamas istorinis Petros miestas, primenantis milžinišką muziejų po atviru dangumi, skaičiuoja ne vieną tūkstantį metų  – pirmieji gyventojai čia apsistojo dar priešistoriniais laikais. Tarp Raudonosios ir Negyvosios jūrų esančioje vietovėje vėliau įsikūrė klajoklių arabų nabatėjų gentys. Jų karalystės gyvavimo metu Petra tapo vienu iš pagrindinių to meto prekybos centrų. Nabatėjai pasižymėjo išskirtiniais akmens raižiniais, kurie stebina ir šiandien. 2 m. e. a. šias gentis įveikė romėnai. Istoriniame Petros mieste susilieja senosios Rytų tradicijos ir helenistinė architektūra  –  tai vienas iš septynių naujųjų pasaulio stebuklų.

Į jį pateksime 1,2 km ilgio siauru tarpekliu, kurio šlaitai siekia net 80 m aukštį. Senovinį Petros miestą puošia šimtai uolose iškaltų kapų, lobių saugykla, romėniško stiliaus teatras, šventyklos, aukojimo altoriai, kolonų supamos gatvelės, bei puikiai išvystyta vandens rezervuarų sistema.
Grįžimas į Amano miestą ir vakarienė. Nakvynė viešbutyje.

8
diena
AMANAS – MADABA (pusryčiai, vakarienė) 
Šiandien Jūsų lauks apžvalginė ekskursija po Amaną, dažnai vadinamą „baltuoju miestu“, Jordanijos Hašimitų karalystės sostinę. Apsilankymas Amano archeologijos muziejuje.

Iš Amano vyksite į Madabos miestą (60 tūkst. gyventojų) esantį centrinėje Jordanijoje. Madabos miestas, minimas Šventajame rašte, garsėja Bizantijos imperijos laikus menančiomis mozaikomis. Ypač žymus 6 a. mozaikinis žemėlapis detaliai vaizduojantis Šventąją Jeruzalės žemę, kurio originalas susidėjo iš 2 mln. gabalėlių. Jis išlikęs ant Šv. Jurgio graikų ortodoksų bazilikos grindų, kuri buvo pastatyta vietoje ankščiau čia buvusios bizantiškosios šventovės. Šio žemėlapio atradimas 19 a. išgarsino Madabą kaip „Mozaikų miestą“. Daugybė kitų mozaikų siekiančių 5–7 a. puošia šimtus viso Madabos miesto šventovių ir namų. Po to vyksime prie Nebo kalno (817 m), nuo kurio Mozė žvelgė į Pažadėtąją žemę. Įdomu tai, jog šis kalnas nuo 20 a. 4 deš. priklauso pranciškonų vienuolių ordinui. Iš šios svarbios biblijinės vietos važiuosime į Pietus Karalių keliu. Tai prekybinis senovės kelias, kirtęs dabartines Egipto, Sirijos, Izraelio ir Jordanijos teritorijas. Važiuodami Karalių keliu išvysite vaizdingą Jordanijos slėnį, Vadi Mudžibo tarpeklį ir daug saugomų gamtos teritorijų, tarp jų ir Danos biosferos rezervatą. Grižimas į viešbutį Amane ir vakarienė. Nakvynė viešbutyje.

9
diena
AMANAS – TEL AVIVAS (pusryčiai)
Išvykimas iš Jordanijos iki sienos su Izraeliu. Sienos kirtimas per pasienio kontrolės punktą „Huseino tiltas“. Persikraustymas į Tel Avivą. Nakvynė viešbutyje.

10
diena
TEL AVIVAS (pusryčiai)
Šiandien turėsite laisvą dieną Tel Avive pasivaikščiuojimui prie Viduržemio jūros arba norintys galės užsisakyti papildomą ekskursiją iš sąrašo, kurį pateiks gidas. Nakvynė Tel Avive. 

11
diena
TEL-AVIVAS – VILNIUS (pusryčiai) 
Išvykimas. Grupės pervežimas į Ben Guriono oro uostą. Skrydis namo.

Apie Izraelį

Izraelis – valstybė Artimuosiuose Rytuose, Viduržemio jūros rytuose. Izraelis ribojasi su Libanu, Sirija, Jordanija, Egiptu. Pagal pagrindinius įstatymus Izraelis save skelbia žydų demokratine respublika. Izraelis turi aukščiausią pragyvenimo lygį Artimuosiuose Rytuose ir patenka į dešimtuką šalių su ilgiausia vidutine gyvenimo trukme. Ne daugelis šalių gali pasigirti tokia geografine įvairove nedidelėje teritorijoje &
Keliaujant į Izraelį jokie COVID ribojimai nuvykimui ir grįžimui nebetaikomi.
Viešbuciai Kelionės kaina vienam asmeniui dviviečiame kambaryje

3*GRAND BEACH, BROWN SEASIDE, GOLGED HOUSEM YAM, TAL (Tel Avive)
AL-FANAR, RIUM  (Amane)

2275 eur + skrydis 

4*MELODY, SHALOM, LIGHTHOUSE, DEBORAH (Tel Avive) AL-WALLED, IMPERIAL, CENTURY PARK, ARENA SPACE, DAY'S INN, CANYON, AMMAN, CHAM, GENEVA (Amane)

2442 eur + skrydis

5*ROYAL BEACH, HERODS TEL AVIV ( Tel Avive) REGENCY, MARRIOT, BRISTOL, HOLIDAY INN, LAND MARK, KEMPINSKI, CROWNE PLAZA
(Amane)

2960 eur + skrydis 

Į kainą įskaičiuota:

 • Grupinis pervežimas oro uostas – viešbutis – oro uostas;
 • Apgyvendinimas pasirinktos kategorijos viešbutyje dviviečiame kambaryje 10 nakvynių: 7 nakvynės Tel Avive (Izraelis), 3 nakvynės Amane (Jordanija);
 • Maitinimas: 10 pusryčių, 3 vakarienės Jordanijoje;
 • Grupinės ekskursijos rusų kalba pagal programą.

Į kainą neįskaičiuota:

 • Skrydis Vilnius – Tel Avivas – Vilnius (nuo 330 eur);
 • Sveikatos draudimas;
 • Papildomos ekskursijos;
 • Priemoka už vakarienes Izraelyje;
 • Mokėjimas už testus (PGR ir serologinius);
 • Sienos mokesčiai ir viza (105 USD asm.);
 • Arbatpinigiai gidams ir vairuotojams;
 • Rekomenduojami arbatpinigiai vairuotojui ir gidui mokami kelionës pabaigoje – apie 70 EUR;
 • Už papildomą mokestį: apsilankymas SPA viešbutyje + pietūs, apie 70 USD asmeniui;
 • Asmeninės išlaidos.

Pastabos

 • Kelionių organizatorius - "Aza tours".
 • Gali keistis kelionės programa, objektų lankymo tvarka, mokamų objektų skaičius ar kainos.
 • Lankantis šventose vietose būtina kukli apranga (neglaima trumpų šortų ar marškinių be rankovių) ir kepuraitė.

Panašios kelionės

Naujiena!
Tailando Bankokas, upė Kvė ir poilsis Patajoje bei Čango saloje 15 d./12 nakv. (skrydžiai įskaičiuoti)
Tailandas
 • Pirmas punktas
 • Antras punktas

Pastraipa apie kelionę. Pastraipa apie kelionę. Pastraipa apie kelionę.

Svarbu!!! Kelionės nevyksta iki 2023.12.31 Populiari kelionė!
Izraelis: šventoji žemė
Izraelis
 • Pirmas punktas
 • Antras punktas

Pastraipa apie kelionę. Pastraipa apie kelionę. Pastraipa apie kelionę.

Svarbu!!! Kelionės nevyksta iki 2023.12.31
Izraelis – kelionė į pažadėtąją žemę
Izraelis
 • Pirmas punktas
 • Antras punktas

Pastraipa apie kelionę. Pastraipa apie kelionę. Pastraipa apie kelionę.

Svarbu!!! Kelionės nevyksta iki 2023.12.31 Su lietuviškai kalbančiu vadovu
Izraelis - Jordanija
Izraelis
 • Pirmas punktas
 • Antras punktas

Pastraipa apie kelionę. Pastraipa apie kelionę. Pastraipa apie kelionę.