Sakartvelas (Gruzija): magiškoji Tušetija

Kelionės akcentai

 • Išskirtinis maršrutas!
 • Keliausime į atokų Tušetijos kalnų regioną, kuris keliautojams pasiekiamas tik kelis mėnesius per metus
 • Degustuosime tikrą kartvelišką vyną
 • Aplankysime UNESCO saugomą, religinį Mcchetos miestą
 • Vyksime į Kazbegį, apsuptą cerkvių ir Kaukazo kalnų
 • Grožėsimės įspūdinga Tbilisio senamiesčio architektūra
Nuo790
2024 07 06 ir daugiau datų
+ skrydis apie: 390
su skrydžiu: 1180
Keliaujant į Sakartvelą (Gruziją) jokie COVID ribojimai nuvykimui ir grįžimui nebetaikomi.

Kelionės programa

Nuo žalių slėnių ir didžiulių vynuogynų iki senų bažnyčių ir gynybinių bokštų, tebestūksančių fantastiškame kalnų peizaže – Sakartvelas (Gruzija) yra viena nuostabiausių šalių žemėje. Labai sudėtinga istorija šaliai paliko nuostabų architektūros ir meno paveldą: senovės miestus olose, viduramžiškas šventyklas, neprilygstamas Pirosmanio drobes. Ir nors kartais atrodo, kad ši šalis šiek tiek sustingusi senojoje Eurazijos kultūros kryžkelėje, svarbu skubėti pažinti neapsakomo grožio paveldą. Ypatingi – linksmi ir nepaprastai kultūringi – šalies žmonės tvirtina, kad šioje vyno gimtinėje svečiai laikomi ne našta, o palaiminimu, tad jei trokštate nuotykių, pasiilgote plačių šypsenų ir norite paragauti tikro gruziniško vyno, laikas krautis daiktus ir drąsiai tarti – labas, Sakartvele!

 

SUSIPAŽINKITE SU KELIONĖS VADOVAIS!

JUSTINA

Prieš kelis metus savanoriškai tapau Kaukazo belaisve. Beprotiškai įsimylėjau šį kraštą! Kiekvieną kartą atvykusi į šį kraštą pažindavau jį vis kitaip. Tiek kaip keliautoja, „ištranzavusi“ visą regioną, tiek kaip politikos mokslų studentė, besimokanti apie šio regiono konfliktus ir politinę situaciją. Vėliau pradėjau dirbti turizme ir rodyti šį nuostabų kraštą keliautojams! Kodėl Kaukazas man toks ypatingas? Kas mane čia laiko? Nuostabūs kalnai, išskirtinė gamtos įvairovė, žmonių paprastumas, skanus maistas, lengvas chaosas ir t.t. Galiu apie šį regioną kalbėti daug. Neįtikėtinai daug ir be atokvėpio. Netikite? Keliaukime kartu ir aš jums parodysiu, kuo šis kraštas toks išskirtinis.

Gruzijos regioną Justina įsimylėjusi nuo 2010 m. Sakartvele lankytis pradėjo dar mokydamasi dvyliktoje klasėje, kai čia važiuodavo aplankyti Tbilisyje gyvenusios sesers. Dar po kelerių metų čia ją atvedė mokslai – Vilniuje studijavo tarptautinius santykius, tad pusmečiui, o paskui dar ir kitam, išvyko studijuoti į Sakartvelą.

 

MAJA

 

Mano moto: „Nesakyk, koks išsilavinęs esi, geriau papasakok, kur keliavai“. Tikiu, jog kelionės gali pakeisti ne tik žmogaus požiūrį, bet ir likimą. Prieš persikeldama į Gruziją, trejus metus dirbau logistikos srityje, tačiau užteko vienos lemtingos dienos, jog iškeisčiau verslo kostiumėlį į Gruzijos burtus. „In search of magic“ („ieškant magijos“) – tai ne tik mano petį puošianti tatuiruotė, bet ir svarbi gyvenimo būdo dalis. Kiekvieną kelionę kuriu siekdama užtikrinti nepamirštamą patirtį keliautojams.

Žurnalistė pagal profesiją, tačiau savo prigimtimi – tikra pasakiškų pasakojimų kūrėja ir Svajotoja iš didžiosios raidės. Nusivylusi žurnalistika Lietuvoje, Maja ryžosi ieškoti kito kelio, išbandydama save daugelyje skirtingų sričių ir užsiėmimų: nuo gelbėtojos darbo Lietuvos pajūryje iki verslo sprendimų vadybininkės Maskvoje. Dirbdama kelionių vadove, net ir laisvalaikiu Maja keliauja iš naujo atrasdama pasaulį. Jos sumanytos kelionės susijusios su kūrybingumo lavinimo, konferencijų ir parodų turizmo, psichologinių praktikų, aktyvių turų kalnuose ir individualių kelionių pagal užsakymą (šeimoms ir draugų grupėms) sritimis.

 

Planuojami skrydžio laikai:

 

Vilnius 20:35 – 23:40 Stambulas  Stambulas 01:10 – 04:25 Tbilisis +1 d.

Tbilisis 10:45 –12:15 Stambulas  Stambulas 16:45 – 19:45 Vilnius

1
diena
VILNIUS – TBILISIS
Skrydis su persėdimu iš Vilniaus į Tbilisį su vienomis geriausių Europos avialinijų „Turkish airlines“, tad kelionė bus komfortabili ir neprailgs. Skrydžio metu galėsime mėgautis įvairiomis pramogomis (muzika, filmai, kompiuteriniai žaidimai) bei lėktuve pateikiamu maitinimu. Nusileidus tarptautiniame Tbilisio oro uoste, mus pasitiks kelionės vadovas ir vietiniai partneriai. Registracija viešbutyje. Nakvynė Tbilisyje.
2
diena
TBILISIS (pusryčiai)
Po vėlyvų pusryčių mūsų laukia ekskursija pėsčiomis (apie 7 km) po Tbilisio miestą. Ekskursiją pradėsime nuo Šv. Trejybės katedros. Keltuvu pakilsime ant Sololakio kalvos, kur virš miesto iškyla didinga Narikalos tvirtovė, pastatyta IV a. Nusileidę nuo kalno aplankysime Taikos tiltą, vadinamą šiuolaikinio Tbilisio architektūros veidu. Nuo tilto atsiveria nuostabi miesto panorama, puikiai matosi daugybė istorinių miesto pastatų. Aplankysime ir savo ikonomis garsėjančią Siono katedrą, pastatytą 6 – 7a. Pereisime per vieną seniausių Tbilisio rajonų, Abanotubanį. Vėliau laisvas laikas, poilsis ir nakvynė viešbutyje Tbilisyje. Už papildomą mokestį siūlome pavakarieniauti tradiciniame Sakartvelo restorane*, kur vietiniai džiugins savo tradiciniais šokiais.

3
diena
TBILISIS – BODBĖ – SIGNAGIS – KVARELIS (pusryčiai, vakarienė)
Po pusryčių pradėsime savo kelionę į Signagio miestą (110 km, ~2,5 val.). Šis miestelis yra vadinamas „meilės miestu”. Užsuksime į šalimais esantį Bodbės Šv. Nino vienuolyno kompleksą. Čia palaidota garsioji Šv. Nino, kuri, manoma, IV a. pakrikštijo Sakartvelą. Vėliau keliausime į Kvarelį (70 km, ~1,5 val.), kuris garsėja savo vyno tuneliais ir gamyklomis. Čia pageidaujantys galės sudalyvauti vyno degustacijoje* ir pažinti vyno gamybos proceso subtilybes. Vakarienė ir nakvynė Kvarelyje.

4
diena
KVARELI – TELAVIS – TUŠETIJA (OMALAS) (pusryčiai, vakarienė)
Šiandien mūsų lauks ilga kelionė bekele (100 km, ~6-8 val.): keliausime į sunkiausiai pasiekiamą sritį Sakartvele – Tušetiją. Tai – kalnų regionas, kuris yra prieinamas tik 3 – 4 mėnesius per metus. Bus įveikiamos 3000 metrų aukščio kalnų perėjos, atsivers nepakartojamo grožio vaizdai! Pakeliui užsuksime į Alaverdžio vienuolyną, įkurtą Asirų vienuolio Yoseb Alaverdeli. Vėliau tęsime savo kelionę kalnų perėjomis, kurios mums paliks nepamirštamą įspūdį, ir galiausiai pasieksime Omalą. Čia mūsų lauks poilsis, vakarienė ir nakvynė svečių namuose.
5
diena
TUŠETIJA (DARTLO, KVAVLO, PARSMA) (pusryčiai, vakarienė)
Po pusryčių visą dieną praleisime tyrinėdami mažus kalnų kaimus, kurių gyvenimo būdas primins mums gilią senovę. Senovinis Dartlo kaimas, išsidėstęs tarpukalnėje, yra viena įspūdingiausių vietų Tušetijos regione. Be senovinės pilies, namų ir bokštų, čia yra ir krikščioniškos šventyklos griuvėsiai. Aplankysime virš Dartlo esantį kitą kaimelį kuris yra visai beveik nebegyvenamas, bet pasižymi atsiveriančiu nuostabiu vaizdu. Iš Kvavlo kaimo bus galima prisijungti į trumpą (iki 1val) lengvą žygį žemyn link Dartlo kaimo. Vėliau tęsime kelionę į Parsmą, ant kalno užsislėpęs kaimelis su unikalia architektūra. Čia bus galima paragauti vietinio tušų (Tušetijos gyventojų) gaminimo alaus. Praleidę įspūdingą dieną atokiausiame Sakartvelo regione, grįšime į svečių namus Tušetijoje, kur mūsų lauks poilsis, vakarienė ir nakvynė. 

6
diena
OMALAS – BOCHORNO KAIMAS – TBILISIS (pusryčiai)
Po pusryčių keliausime į Bochorną. Norintys šią vietovę galės tyrinėti jodami ant arklių*. Šis kaimas yra aukščiausiai pastoviai gyvenama vieta Europoje, nes pastovius metus ten gyvena vienintelis žiemą Tušetijoje liekantis daktaras. Šis kaimas, kaip ir dauguma kitų Tušetijos kaimų, pasižymi įspūdinga, unikalia architektūra – namais-bokštais. Šiuose pastatuose gyveno ne tik šeima – apatiniame aukšte buvo laikomi gyvuliai, o viršutiniai bokšto aukštai buvo skirti apsiginti nuo priešų. Apžiūrėję kaimelį pro Tušetijos kalnus važiuosime į Tbilisį (200 km, ~6-7 val.). Poilsis ir nakvynė Tbilisyje.
7
diena
TBILISIS – MCCHETA – ANANŪRIS – GUDAURIS – KAZBEGIS – TBILISIS (pusryčiai)
Po pusryčių važiuosime į senovinę Sakartvelo sostinę ir religinį centrą – Mcchetą (Mtskheta), vieną seniausių Sakartvelo miestų, saugomą UNESCO. Aplankysime istorines vietas: Džvario (Jvari) bažnyčią, Ananūrio (Ananuri) pilių kompleksą. Nors komplekso istorija skaičiuojama net nuo XIII a., daugiausia pastatų, tarp jų – svarbiausios bažnyčios, pastatytos XVII a. Tai vienas didžiausių šalies sakralinio paveldo pavyzdžių. Važiuosime pro Gudaurį link Stepantsmindos, geriau žinomos savo senuoju vardu – Kazbegis. Regionas garsėja Švč. Trejybės cerkve, pastatyta XIV a. Ši cerkvė yra tapusi neoficialiu Sakartvelo simboliu. Čia ir baigsime šiandienos ekskursiją (350 km, ~7 val. kelio). Grįšime į Tbilisį. Laisvas laikas ir nakvynė viešbutyje Tbilisyje.

diena
TBILISIS – VILNIUS 
Šįryt atsisveikinsime su svetinguoju Sakartvelu, važiuosime į Tbilisio oro uostą, o ten mūsų lauks skrydis namo.
Nuo790
2024 07 06 ir daugiau datų
+ skrydis apie: 390
su skrydžiu: 1180

Apie Sakartvelą (Gruziją)

Sakartvelas (Gruzija) – valstybė Kaukazo pietuose, rytinėje Juodosios jūros pakrantėje. šalis ribojasi su Rusija, Turkija, Armėnija, Azerbaidžanu. Šiuo metu Sakartvele pradedama turizmo sferos plėtra: statomi nauji viešbučiai, kuriami turistų pritraukimo planai. Tuo tarpu keliautojus labiausiai traukia galimybė pabūti turistų antplūdžio „nesugadintoje“ šalyje. Sakartvelas žavi ne tik nuostabiu kra&s

Keliautojų atsiliepimai apie kelionę Sakartvelas (Gruzija): magiškoji Tušetija

Genovaitė
2021-08-19
10
Gerai organizuota kelionė. Kompetetinga gidė Justina. Viešbutis miesto centre, švarus, jaukus, geras aptarnavimas.
Daiva
2019-08-21
10
Puiki kelionė. Be galo įdomus maršrutas, apimantis tiek miestus, tiek kalnus. Galimybė aplankyti skirtingus Gruzijos regionus. Tušetijos kalnai ir serpentinas į juos - pati efektingiausia kelionės dalis. Pabuvojus juose, apėmė jausmas, kad tik dabar pamačiau ir pajaučiau tikruosius kalnus :)Keliones vadovas - Mamuka - labai dėmesingas, rūpestingas, šmaikštus. Mums pagelbėjo pajusti tikrąją gruziniškąją dvasią visos kelionės metu. Didelis kelionių maršrutų ir datų pasirinkimas. Malonus, operatyvus aptarnavimas.
Jurgita
2019-07-26
10
Labai patiko šalis ir puikus gidės Justinos darbas (suplanuota nuo A iki Z). Nepatiko vadybininkės pri.ygtinis spaudimas pirkti bilietus iš anksto su primokėjimu (kad sėdėti kartu su vyru) bei tai, kad nebuvo informaciniame laiške parašytas aprangos kodas į gruzinišką šokių vakarą su vakariene.
Rita
2019-07-16
10
greit atsiliepė, pateikė info ir dar perdavė kontaktą kitai darbuotojai, kuri taipat grei paskambino ir pateikė dar daugiau info. O šiandien sulaukiau “follow up” skambučio. Super.
Rita
2018-08-16
10
Kelionė leido pajusti autentišką Sakartvelo atmosferą - įspūdingi kalnų vaizdai, pakankamai ir miesto, architektūros. Labai puiki (neformali, rūpestinga, apsiskaičiusi) gidė Justina ir vairuotojai, maža grupė - jautėmės kaip šeimyninėje kelionėje. Niekur nestrigome eilėse. Puikus maistas, pakankamas komfortas net kalnų namelyje. Draugiški vietiniai gyventojai. Nedidelės kainos. Paskutinėm dienom nepasisekė su oru - dėl lietaus ir rūko nepamatėm dalies objektų, tačiau vertinam tai kaip ženklą dar kartą sugrįžti. Keli pastebėjimai dėl tobulintinų dalykų: -vairuotojai neturėtų nė kiek vartoti alkoholio, net iš vakaro, nes kalnai klaidų neatleidžia; -atmintinėje reikėtų įrašyti, kad kalnuose būtini šilti drabužiai, jų pamaina, apsauga nuo lietaus; -labiausiai patiko viešbutis vyno darykloje - viskas aukščiausiam lygmeny; Tbilisio viešbutis (be langų ir su aukso apdaila) kažkiek juokingas, tačiau jo vieta tikrai gera; kalnų namelyje nestabili elektra - fenas išmuša saugiklius, šiltas vanduo tik vakarais nuo saulės baterijų. Ačiū už puikias atostogas.

Datos ir kainos

Pasirinkite pageidaujamą keliautojų skaičių ir datą
Keliaujant į Sakartvelą (Gruziją) jokie COVID ribojimai nuvykimui ir grįžimui nebetaikomi.

Į kainą įskaičiuota:

 • Lietuviškai kalbančio kelionės vadovo paslaugos;
 • Apgyvendinimas 3* viešbučiuose ir svečių namuose (7 nakvynės: 4 nakvynės Tbilisyje, 2 nakvynės svečių namuose Tušetijoje, 1 nakvynė svečių namuose Kachetijoje);
 • Programoje nurodytas maitinimas (7 pusryčiai, 3 vakarienės);
 • Vyno degustacija ir ekskursija po vyno fabriką;
 • Vietinio rusakalbio gido paslaugos (jei grupėje mažiau nei 10 asm. ir kelionė vyksta be lietuviškai kalbančio vadovo);
 • Programoje nurodyti pervežimai;
 • Įėjimo bilietai į programoje nurodytus objektus;
 • Programoje nurodyta ekskursinė programa.

Į kainą neįskaičiuota:

 • Lėktuvo bilietai Vilnius – Tbilisis – Vilnius su persėdimu Stambule ir registruotas bagažas 30 kg/asm., rankinis bagažas 8 kg/asm. (kaina nuo 390 EUR/asm.);
 • Medicininių išlaidų užsienyje draudimas (~10 EUR, BTA draudimas);
 • Vienviečio kambario priemoka – 240 EUR;
 • Papildomos ekskursijos, pramogos ir paslaugos, nepaminėtos programoje arba pažymėtos* (folklorinis šou – vakarienė Tbilisyje – 35 EUR/asm., pakilimas džipais į Gergeti bažnyčią Kazbegyje – ~7 EUR/asm., vyno degustacija Kachetijoje – 5 EUR/asm., jodinėjimas žirgais Tušetijoje – ~30 EUR/asm. (2 val.), sieros pirčių lankymas Tbilisyje – nuo 10 EUR/asm.);
 • Arbatpinigiai vairuotojui, gidui (rekomenduojama suma dienai – 1 EUR/asm. vairuotojui, 2-3 EUR/asm. gidui);
 • Asmeninės išlaidos.

Pastabos

 • Kelionių organizatorius - "Aza tours".
 • Keičiantis avialinijų tvarkaraščiams skrydžio laikai gali keistis, jei taip atsitiktų – vadybininkas iš karto informuos.
 • Jeigu kelionės aprašyme nenurodyta kitaip – standartiškai programoje pateikiame mažiausią kainą asmeniui gyvenant dviviečiame kambaryje arba kajutėje.
 • Pavieniai keliautojai, neišsipirkę vienviečių kambarių, apgyvendinami dviviečiuose / dviviečiuose su pristatoma lova kambariuose.
 • Organizatorius pasilieka teisę koreguoti ekskursijų eigą kelionės metu.
 • Išvykimas su lietuviškai kalbančiu vadovu garantuotas susirinkus ne mažiau kaip 10 keliautojų. Susirinkus mažesniam keliautojų skaičiui, kelionė gali būti organizuojama su vietiniu rusakalbiu / anglakalbiu (pagal grupės pageidavimą) gidu.
 • Kelionės metu numatyta kelionės vadovė – Justina arba Maja. Dėl nuo kelionės organizatoriaus nepriklausančių priežasčių kelionės vadovas gali keistis. Esant tokiai situacijai, apie pasikeitusį kelionės vadovą Jus informuos Jūsų vadybininkas.
 • Kelionės tipas: kelionė su lietuviškai kalbančiu vadovu.
 • Kelionės vadovas grupę pasitinka Sakartvele (Gruzijoje), Tbilisio oro uoste.
 • Maksimalus grupės dydis – 13 asmenų.
 • Pageidaujantys išsipirkti konkrečias vietas lėktuve (sėdėti kartu, prie lango, su daugiau erdvės kojoms ir pan.) – tai galės padaryti likus savaitei iki kelionės pagal tuo metu galiosiantį lėktuvo užimtumą.
 • Visos kelionės metu nuvažiuojama ~1000 km.

Kelionės užsakymas

Nuo
790

+ skrydis apie: 390 visiems su skrydžiu: 1180
Kas įskaičiuota?

Panašios kelionės

Naujiena! Su Lietuviškai kalbančiu vadovu!
Pažintis ir poilsis Aukso žemėje – Portugalijoje
Portugalija
 • Pirmas punktas
 • Antras punktas

Pastraipa apie kelionę. Pastraipa apie kelionę. Pastraipa apie kelionę.

Su lietuviškai kalbančiu vadovu
Svetingasis Sakartvelas (Gruzija) su poilsiu Batumyje
Sakartvelas (Gruzija)
 • Pirmas punktas
 • Antras punktas

Pastraipa apie kelionę. Pastraipa apie kelionę. Pastraipa apie kelionę.

Garantuotas išvykimas
Gruzija (Sakartvelas)
Sakartvelas (Gruzija)
 • Pirmas punktas
 • Antras punktas

Pastraipa apie kelionę. Pastraipa apie kelionę. Pastraipa apie kelionę.

Su lietuviškai kalbančiu vadovu
Užburiantis Sakartvelas (Gruzija) ir Rtveli vyno šventė
Sakartvelas (Gruzija)
 • Pirmas punktas
 • Antras punktas

Pastraipa apie kelionę. Pastraipa apie kelionę. Pastraipa apie kelionę.