Portugalija. Poilsis ir kultūra

Kelionės akcentai

 • 2024 07 27 ieškoma bendrakeleivė, kreiptis į vadyb. Justą tel. nr. +37067433710
 • Lankysitės viliojančioje Portugalijos sostinėje Lisabonoje
 • Apsilankysite Keluso pilyje, dažnai vadinamoje „Portugališku Versaliu“
 • Sustosite vakariausiame Europos taške – Rokos kyšulyje
 • Svečiuositės religiškai svarbiame Bragos mieste
 • Susipažinsite su portveino gimtine – šarminguoju Porto – su portveino degustacija
 • Ilsėsitės idiliškais paplūdimiais garsėjančioje Lisabonos pakrantėje
Nuo1175
2024 07 27 ir daugiau datų
+ skrydis apie: 300
su skrydžiu: 1475
Keliaujant į Portugaliją jokie COVID ribojimai nuvykimui ir grįžimui nebetaikomi.

Kelionės programa

1
diena
VILNIUS – LISABONA
Skrydis į Lisaboną. Pasitikimas oro uoste ir pervežimas į pasirinktos kategorijos viešbutį. Laisvas laikas. Nakvynė viešbutyje.
Pageidaujantiems už papildomą mokestį: vakarienė nacionaliniame restorane*, kurios metu klausysitės fado – ilgesingų, panašių į bliuzą dainų. Fado oficialiai pripažinta muzikiniu Lisabonos simboliu. Vakarienės pabaigoje būsite pervežti į viešbutį. Nakvynė viešbutyje.
2
diena
LISABONA (pusryčiai)
Papusryčiavę keliausite į apžvalginę ekskursiją po Lisaboną, važiuosite per Balandžio 25-iosios tiltą, kuris buvo pastatytas toje vietoje, kur Težio upė įteka į Atlanto vandenyną. Tiltas sujungia Portugalijos sostinę su pietiniais šalies regionais. Pervažiavę tiltą pamatysite didžiulę 104 m aukščio Kristaus statulą, primenančią esančią Rio de Žaneiro, Brazilijoje. Ji buvo pastatyta 1959 metais siekiant išreikšti padėką Dievui už tai, kad Portugalija nedalyvavo II pasauliniame kare.

Laisvu laiku norintieji gali įsigyti papildomas ekskursijas į Mafrą, Jose Franco kaimą bei Ericeirą*.

Mafra yra miestas, kuriame yra didingi karališkieji rūmai, vienas iš svarbiausių baroko paminklų Portugalijoje. Čia galite pamatyti unikalią karališkąją biblioteką, sužinoti apie monarchų ir jų dvaro gyvenimą, taip pat pajusti senosios Portugalijos atmosferą.

Toliau vyksite į jaukų Jose Franco kaimelį. Čia laikas tarsi sustojo. Susipažinsite su vietinių žmonių tradicijomis ir gyvenimu, taip pat pasimėgausite tradiciniais kaimo pietumis, kuriuose dominuoja patiekalai iš vietinių produktų. Tai puiki galimybė išbandyti nacionalinę portugalų virtuvę.

Užbaigsite kelionę Ericeiroje – kurortiniame miestelyje, Atlanto vandenyno pakrantėje. Šis miestelis yra žinomas dėl savo vaizdingų paplūdimių, idealiai tinkančių banglenčių sportui, jaukiais žvejų namais ir nuostabia promenada. 
Nakvynė viešbutyje Lisabonoje.

3
diena
LISABONA – KOIMBRA – TOMARAS – PORTAS  (pusryčiai)
Papusryčiavę išsiregistruosite iš viešbučio ir vyksite į ekskursijas Koimbros ir Tomaro miestuose. Atvyksite į ant dešiniojo Mondego upės kranto įsikūrusią Koimbrą. 1139-1256 m. Koimbra buvo šalies sostinė. Šis miestas didžiuojasi vienu iš seniausių universitetų Europoje, kurio vidus dekoruotas auksu. Mokslo metų laiku miestas knibžda studentų, o šiems atostogaujant yra ganėtinai ramus; visgi geriausia čia atvykti gegužę, kai studentai audringai švenčia mokslo metų pabaigą. Queima das Fitas šventės metu studentai plėšo arba degina apeiginius drabužius ir savo fakultetų kaspinus. Aplankysite įdomų pavadinimą – „Taupyklė su monetomis“ – turinčius urvus, išvysite natūralų grožį, sukurtą gamtos.

Atvyksite į Tomarą – mistinį tamplierių (ordino narių) miestelį, kur aplankysite vieną didžiausių Portugalijos vienuolynų. Jį XII a. pradėjo statyti tamplieriai, gindami valstybės sienas nuo maurų. Tai pats didžiausias pastatas Portugalijoje, įtrauktas į UNESCO kultūros paveldo sąrašą.
Pamatysite garsųjį Manuelino stiliaus langą, kuris atvaizduotas visuose architektūros vadovėliuose. Už šį langą XIX amžiuje britai net pasiūlė Portugalijai nurašyti visą valstybės skolą, tačiau portugalai atsisakė skirtis su nacionaliniu lobiu. Sklando legenda, kad lango projekte yra užšifruotas Portugalijos pasaulio viešpatavimo planas, jį sudarė tamplieriai ir karalius Manuelis I.

Vėliau keliausite į Portą – antrąjį pagal dydį Portugalijos miestą, įkurtą dar romėnų laikais. Apgyvendinimas viešbutyje, laisvas laikas. Nakvynė viešbutyje.

4
diena
PORTAS (pusryčiai)
Papusryčiavę keliausite į apžvalginę ekskursiją po spalvingąjį Portą. Ekskursija po senamiestį. Vėliau apsilankysite daugelį amžių garsėjančiuose portveino rūsiuose ir susipažinsite su šio vyno gamyba, dalyvausite vyno degustacijoje*.

Laisvu laiku norintieji gali įsigyti ekskursiją Aveiras – Kosta Nova su pasiplaukiojimu gondola*. Nakvynė viešbutyje.

5
diena
PORTAS – BRAGA – GIMARAINSAS – FATIMA (pusryčiai)
Po pusryčių išvyksite į kelionę po Šiaurės Portugaliją. Čia gimė Portugalija, jos kultūra ir papročiai. Atvyksite į Bragą, kuri laikoma religiniu Portugalijos centru. Į šiaurę nuo Porto esantį Bragos miestą romėnai buvo pavertę Imperijos provincijos Galicijos sostine. Vėliau užplūdę maurai jį visiškai sugriovė. Miestą atgavę krikščionys nusprendė parodyti visą savo religijos galybę: bažnyčios, bazilikos, varpinės, koplyčios tiesiog lipa viena ant kitos, o jų viduje – žvakidžių, Jėzaus Kristaus, šventų paveikslų ir rožinių galybė.

Apžiūrėsite Bom Jesus kompleksą – milžinišką katedrą su į ją besidriekiančiu 116 m ilgio barokinių laiptų taku. Įveikus šią, rodos, begalybę laiptų, lyg apdovanojimą gausite nuostabią miesto ir apylinkių panoramą iš terasos, esančios 564 metrų aukštyje. Taip pat lankysitės mažame, jaukiame, kalvų apsuptame Gimarainso (Guimaraes) miestelyje, kuriame gimė pirmasis Portugalijos karalius ir kuris dėl to laikomas portugalų tautos lopšiu.
Toliau keliausite į piligriminį miestelį Fatimą – visiems katalikams šventą vietą, kuri garsi dėl 1917 m. Mergelės Marijos apsireiškimo trims vaikams. Nors Portugalijoje apstu piligrimų maršrutų, Fatimos eitynės tapo itin svarbios viso pasaulio katalikams. Iš ramaus žemdirbių kaimelio Fatima tapo religiniu centru su įspūdinga balta bazilika. Čia pridygo viešbučių, nakvynės namų, automobilių stovėjimo aikštelių, kavinių ir restoranų. Vienu metu Fatimoje gali gyventi milijonas piligrimų – maždaug tiek jų susirenka gegužės ir spalio 13 dienomis. 1981 ir 1992 m. Fatimos eitynėse lankėsi popiežius Jonas Paulius II.
Apgyvendinimas viešbutyje Fatimoje ir nakvynė.

6
diena
LISABONA – MIESTAI MUZIEJAI – LISABONA (pusryčiai)
Pusryčiai. Išvykimas. Dalyvausite ekskursijoje po miestus-muziejus: Obidušą, dar vadinamą „vestuvių miestu“; Alkobasą, įsitaisiusį tarp Alcoa ir Baca upių; Bataliją su garsiu vėlyvosios gotikos dominikonų vienuolynu. Aplankysite Nazare – tai senas žvejų kaimelis, išsaugojęs autentišką atmosferą, vienas garsiausių Portugalijos pajūrio kurortų. Jo plataus paplūdimio ilgis yra apie 1 km. Čia galėsite paragauti garsiosios žuvies „robalu“.

Atvykimas į Lisaboną ir apgyvendinimas Lisabonos viešbutyje, laisvas laikas. Nakvynė viešbutyje.

7
diena
LISABONA – KELUSAS – LISABONA (pusryčiai)
Pusryčiai. Kelionę pradėsite nuo apsilankymo Keluso (Queluz) pilyje. Šis architektūros šedevras dėl savo nuostabios architektūros ir prabangių sodų dažnai vadinamas „Portugalų Versaliu“.
Taip pat aplankoma Quinta da Regaleira vietovė: romantiški rūmai, koplyčia, prabangus parkas su ežerais, fontanais ir daugybe išskirtinių konstrukcijų. Pietūs vietiniame restorane. Romantišką vietovės įspūdį sustiprina šalia esantis vakariausias Europos taškas – Rokos kyšulys (Cabo da Roca). Nakvynė viešbutyje Lisabonoje.

8
diena
LISABONA – LISABONOS RIVJERA (pusryčiai)
Pusryčiai. Pervežimas į viešbutį vandenyno pakrantėje. Poilsis prie vandenyno. Nakvynė viešbutyje.

9
diena
LISABONOS RIVJERA (pusryčiai)
Pusryčiai. Poilsis viename Lisabonos pakrantės kurortų. Nakvynė viešbutyje.
10
diena
LISABONOS RIVJERA – LISABONA (pusryčiai)
Pusryčiai viešbutyje. Grįžimas į Lisaboną. Laisvas laikas. Nakvynė viešbutyje Lisabonoje.
11
diena
LISABONA – VILNIUS (pusryčiai)
Priklausomai nuo skrydžio laiko būsite paimti iš viešbučio ir pervežti į oro uostą skrydžiui į Lietuvą.
Nuo1175
2024 07 27 ir daugiau datų
+ skrydis apie: 300
su skrydžiu: 1475

Apie Portugaliją

Šalis yra Europos pietvakariuose ir užima 1/6 Pirėnų pusiasalio. Šiaurėje ir rytuose Portugalija ribojasi su Ispanija, o pietinę ir vakarinę pakrantę skalauja Atlanto vandenynas. Šalis yra 560 km ilgio iš šiaurės į pietus ir 220 km pločio iš vakarų į rytus. Portugaliją į dvi dalis dalija Težo upė, prie kurios žiočių įsikūrusi Lisabona. Šiaurės Portugalija yra kalvota ir kalnuota. Aukščiausias čia yra 1993

Keliautojų atsiliepimai apie kelionę Portugalija. Poilsis ir kultūra

Gintaras
2024-05-21
9
Kelionė praėjo sklandžiai, profesionalūs kelionių gidai, skanūs agentūros organizuoti pietūs, gerai parinkta pažintinė ir poilsio programa. Ši šalis labai kalnuota, patarčiau atidžiai vertinti savo sveikatos būklę.
Rimantas
2023-07-31
9
Puiki kelionė, ekskursijų organizavimas, profesionalūs gidai, puikus aptarnavimas viešbučiuose. Nuostabi kelionė.
Gintaras
2023-07-23
9
Esminės informacijos pateikimo pilnumas, sutarties pildymas. Atitinka pavadinimą, intensyvimas ne per didelis, visko po truputį.
Asta
2021-11-30
10
Aptarnavimas puikus. Ačiū!
Jovita
2021-04-26
10
Šį kartą neturiu ką patarti. Sveikatos ir sėkmingų kelionių.
Audrona
2019-09-16
8
Kiekvienas pasirenka ką nori, bet jeigu nori kelionės į šalį, nepriklausomai ar grupė Lietuvoje susirinks, tai yra geras pasirinkimas.

Datos ir kainos

Pasirinkite pageidaujamą keliautojų skaičių ir datą
Keliaujant į Portugaliją jokie COVID ribojimai nuvykimui ir grįžimui nebetaikomi.

 

Viešbučių kategorija Viešbučiai (šie arba atitinkamos kategorijos) Kaina asmeniui dviviečiame kambaryje
3* Lisabonoje: VIP Berna 3*
Porto: Star Inn Porto*
Rivjeroje: Lido 3*, Sao Mamede 2*
1175 Eur + skrydis
Vienviečio kambario priemoka – 380 Eur
4* Lisabonoje: VIP Executive Entrecampos Hotel & Conference 4*
Porto: Black Tulip 4*
Rivjeroje: Riviera Carcavelos 4* 
1295 Eur + skrydis
Vienviečio kambario priemoka – 430 Eur

 

Į kainą įskaičiuota:

 • Apgyvendinimas pasirinktos kategorijos viešbučiuose (10 nakvynių: 5 nakvynės Lisabonoje, 2 nakvynės Porto, 1 nakvynė Fatimoje, 2 nakvynės Portugalijos Rivjeroje);
 • Programoje nurodytas maitinimas (10 pusryčių);
 • Programoje nurodyti pervežimai (pastaba: pervežimas oro uostas – Lisabona vykdomas, jei atskrendama tarp 08:00 – 23:00 val.; pervežimas atgaliniam skrydžiui vykdomas vieną kartą per dieną – 11 val.);
 • Rusakalbio gido paslaugos;
 • Programoje nurodyta ekskursinė programa.

Į kainą neįskaičiuota:

 • Lėktuvo bilietai Vilnius – Lisabona – Vilnius (kaina nuo 300 – 600 EUR, priklausomai nuo sezoniškumo ir bilietų užsakymo laiko);
 • Medicininių išlaidų draudimas užsienyje (~10 EUR, BTA draudimas);
 • Įėjimo bilietai į turistinius objektus (~ 80 Eur);
 • Papildomai siūlomos ekskursijos, pramogos ir paslaugos, nepaminėtos programoje arba pažymėtos * (vakarienė su fado pasirodymu – 100 EUR/asm. (rekomenduojame užsakyti iš anksto); apsilankymas Porto vyno rūsiuose su portveino degustacija – ~25 EUR/asm.; ekskursija Aveiras – Kosta Nova su pasiplaukiojimu gondola – 65 EUR/asm.; ekskursija Mafra – Jose Franco kaimas – Ericeira (4 val.) – 65 EUR/asm.; ekskursija į Sintrą iki Penos pilies, pasakų kaimelio Azenas de Mar, Guincho paplūdimiai (6 val.) – 95 EUR/asm.);
 • Pervežimas oro uostas – viešbutis – oro uostas, jei skrydis tarp 23:00 – 07:55 val. (25 EUR/asm.);
 • Vienviečio kambario priemoka – nuo 400 EUR;
 • Asmeninės išlaidos.

Pastabos

 • Kelionių organizatorius - "Aza tours".
 • Išvykimai galimi trečiadieniais, ketvirtadieniais, penktadieniais, šeštadieniais ir sekmadieniais. Kelionės trukmė gali būti keičiama.
 • Kelionės programos eiliškumas gali keistis.
 • Yra galimybė iš anksto išsipirkti vietą autobuse: 1 eilė – 70 Eur/asm., 2 eilė – 60 Eur/asm.,  4 eilė – 50 Eur/asm.; 5 eilė – 30 Eur/asm., visos kitos eilės – 25 Eur/asm.
 • Pateikiame standartines kelionės kainas. Atsižvelgiant į kelionės datą, kaina gali šiek tiek keistis, priklausomai nuo viešbučių, aviabilietų kainų. Kokie galimi pasikeitimai Jūsų pasirinkta data, teiraukitės agentūroje.
 • Kelionės tipas: prijungiamoji prie rusakalbės grupės vietoje.

Kelionės užsakymas

Nuo
1175

+ skrydis apie: 300 visiems su skrydžiu: 1475
Kas įskaičiuota?

Panašios kelionės

PRIJUNGIMAS PRIE RUSAKALBĖS GRUPĖS
Pažintis su Turkija: didžiųjų civilizacijų keliais
Turkija
 • Pirmas punktas
 • Antras punktas

Pastraipa apie kelionę. Pastraipa apie kelionę. Pastraipa apie kelionę.

PRIJUNGIMAS PRIE RUSAKALBĖS GRUPĖS
Pažintis su Portugalija
Portugalija
 • Pirmas punktas
 • Antras punktas

Pastraipa apie kelionę. Pastraipa apie kelionę. Pastraipa apie kelionę.

Su lietuviškai kalbančiu vadovu!
Madeira
Portugalija
 • Pirmas punktas
 • Antras punktas

Pastraipa apie kelionę. Pastraipa apie kelionę. Pastraipa apie kelionę.

Su lietuviškai kalbančiu vadovu
Naujieji Metai Lisabonoje
Portugalija
 • Pirmas punktas
 • Antras punktas

Pastraipa apie kelionę. Pastraipa apie kelionę. Pastraipa apie kelionę.