Portugalija. Poilsis ir kultūra

Kelionės akcentai

 • Lankysitės viliojančioje Portugalijos sostinėje Lisabonoje
 • Išvysite Sintros miestą ir žymiausią jos objektą – puošnųjį Penos dvarą
 • Pabuvosite vakariausiame Europos taške – Rokos kyšulyje
 • Svečiuositės religiškai svarbiame Bragos mieste
 • Susipažinsite su portveino gimtine – šarminguoju Porto – su portveino degustacija
 • Ilsėsitės idiliškais paplūdimiais garsėjančioje Lisabonos pakrantėje
 • Vakarienė su Fado. Miesto dainų romantika Fado oficialiai pripažinta muzikiniu Lisabonos simboliu
Nuo988
2023 10 08 ir daugiau datų
+ skrydis apie: 750
su skrydžiu: 1738
Keliaujant į Portugaliją jokie COVID ribojimai nuvykimui ir grįžimui nebetaikomi.

Kelionės programa

Skrydis ( su Lufthansa air):

 Vilnius - Frankfurtas - Lisabona

 Lisabona - Frankfurtas - Vilnius

1
diena
VILNIUS – LISABONA
Skrydis į Lisaboną. Pasitikimas oro uoste ir pervežimas į pasirinktos kategorijos viešbutį. Laisvas laikas. Nakvynė viešbutyje.
2
diena
LISABONA – KOIMBRA – TOMARAS - PORTAS  (pusryčiai)
Papusryčiavę išsiregistruosite iš viešbučio ir vyksite į ekskursiajs Koimbros ir Tomaro miestuose. Atvyksite į ant dešiniojo Mondego upės kranto įsikūrusią Koimbrą. 1139-1256 m. Koimbra buvo šalies sostinė. Šis miestas didžiuojasi vienu iš seniausių universitetų Europoje, kurio vidus dekoruotas auksu. Mokslo metų laiku miestas knibžda studentų, o šiems atostogaujant yra ganėtinai ramus; visgi geriausia čia atvykti gegužę, kai studentai audringai švenčia mokslo metų pabaigą. Queima das Fitas šventės metu studentai plėšo arba degina apeiginius drabužius ir savo fakultetų kaspinus. Aplankysite įdomų pavadinimą – „Taupyklė su monetomis“ – turinčius urvus, išvysite natūralų grožį, sukurtą gamtos (įėjimo mokestis – 7 Eur).

Atvyksite į Tomarą – mistinį tamplierių (ordino narių) miestelį, kur aplankysite vieną didžiausių Portugalijos vienuolynų. Jį XII a. pradėjo statyti tamplieriai, gindami valstybės sienas nuo maurų. Tai pats grandioziausias pastatas Portugalijoje, įtrauktas į UNESCO kultūros paveldo sąrašą.
Pamatysite garsusis Manuelino styliaus langas, kuris atvaizduotas visuose architektūros vadovėliuose. Už šį langą XIX amžiuje britai net pasiūlė Portugalijai nurašyti visą valstybės skolą. Tačiau portugalai atsisakė skirtis su nacionaliniu lobiu. Sklando legenda, kad lango projekte yra užšifruotas Portugalijos pasaulio viešpatavimo planas, jį sudarė tamplieriai ir karalius Manuelis I.

Vėliau keliausite į Portą – antrąjį pagal dydį Portugalijos miestą, įkurtą dar romėnų laikais. Apgyvendinimas viešbutyje, laisvas laikas. Pageidaujantiems ir už papildomą mokestį:  Vakarienė nacionaliniame restorane, kurios metu klausysitės fado – ilgesingų, panašių į bliuzą dainų. Miesto dainų romantika Fado oficialiai pripažinta muzikiniu Lisabonos simboliu. Vakarienės pabaigoje būsite pervežti į viešbutį. Nakvynė viešbutyje.

3
diena
PORTAS (pusryčiai) 
Papusryčiavę keliausite į apžvalginę ekskursiją po Portą. Portas labai spalvingas. Ekskursija po senamiestį. Vėliau apsilankysite daugelį amžių garsėjančiuose portveino rūsiuose ir susipažinsite su šio vyno gamyba, dalyvausite vyno degustacijoje (mokama vietoje, ~ 17 Eur)

Laisvu laiku galima pasiplaukioti Douro upe (mokama vietoje, ~ 17 Eur), užsukti į knygyną, įtrauktą į gražiausių Europos knygynų trejetuką. Nakvynė viešbutyje.

4
diena
PORTAS – BRAGA – GUIMARAES - FATIMA (pusryčiai)
Po pusryčių išvyksite į  kelionė į Šiaurės Portugaliją. Šiaurės Portugalija – čia gimė Portugalija, jos kultūra ir papročiai. Atvyksite į Bragą, kuri laikoma religiniu Portugalijos centru. Į šiaurę nuo Porto esantį Bragos miestą romėnai buvo pavertę Imperijos provincijos Galicijos sostine. Vėliau užplūdę maurai jį visiškai sugriovė. Miestą atgavę krikščionys nusprendė parodyti visą savo religijos galybę: bažnyčios, bazilikos, varpinės, koplyčios tiesiog lipa viena ant kitos, o jų viduje – žvakidžių, Jėzaus Kristaus, šventų paveikslų ir rožinių galybė.

Apžiūrėsite Bom Jesus kompleksą – milžinišką katedrą su į ją besidriekiančiu 116 m ilgio barokinių laiptų taku. Įveikus šią, rodos, begalybę laiptų, lyg apdovanojimą gausite nuostabią miesto ir apylinkių panoramą iš terasos, esančios 564 metrų aukštyje. Taip pat lankysitės mažame, jaukiame, kalvų apsuptame Guimaraes miestelyje, kuriame gimė pirmasis Portugalijos karalius ir kuris dėl to laikomas portugalų tautos lopšiu.
Toliau keliausite į piligriminį miestelį Fatimą – visiems katalikams šventą vietą, kuri garsi dėl 1917 m. Mergelės Marijos apsireiškimo trims vaikams. Nors Portugalijoje apstu piligrimų maršrutų, Fatimos eitynės tapo itin svarbios viso pasaulio katalikams. Iš ramaus žemdirbių kaimelio Fatima tapo religiniu centru su įspūdinga balta bazilika. Čia pridygo viešbučių, nakvynės namų, automobilių stovėjimo aikštelių, kavinių ir restoranų. Vienu metu Fatimoje gali gyventi milijonas piligrimų – maždaug tiek jų susirenka gegužės ir spalio 13 dienomis. 1981 ir 1992 m. Fatimos eitynėse lankėsi popiežius Jonas Paulius II.
Apgyvendinimas viešbutyje Fatimoje ir nakvynė.

5
diena
LISABONA – MIESTAI MUZIEJAI – LISABONA (pusryčiai)
Pusryčiai. Išvykimas. Dalyvausite ekskursijoje po miestus-muziejus: Obidušą, dar vadinamą „vestuvių miestu“; Alkobasą, įsitaisiusį tarp Alcoa ir Baca upių; Bataliją su garsiu vėlyvosios gotikos dominikonų vienuolynu. Aplankysite Nazare – senas žvejų kaimelis, išsaugojęs autentišką atmosferą, vienas garsiausių Portugalijos pajūrio kurortų. Jo plataus paplūdimio ilgis yra apie 1 km. Ir tik čia galėsite paragauti garsiosios žuvies "robalu“ – Nazare.

Atvykimas į Lisaboną ir apgyvendinimas Lisabonos viešbutyje, laisvas laikas. Nakvynė viešbutyje.

6
diena
LISABONA (pusryčiai)
Papusryčiavę keliausite į apžvalginę ekskursiją po Lisaboną, važiuosime per Balandžio 25-iosios tiltą, kuris buvo pastatytas toje vietoje, kur Težio upė įteka į Atlanto vandenyną. Tiltas sujungia Portugalijos sostinę su pietiniais šalies regionais. Pervažiavę tiltą pamatysite didžiulę 104 m aukščio Kristaus statulą, primenančią esančią Rio de Žaneiro, Brazilijoje. Ji buvo pastatyta 1959 metais siekiant išreikšti padėką Dievui už tai, kad Portugalija nedalyvavo II pasauliniame kare.

7
diena
LISABONA – SINTRA – LISABONA (pusryčiai)
Pusryčiai. Keliausite į netoli sostinės žalumoje skendinčią Sintrą (įtraukta į UNESCO saugomų objektų paveldo sąrašą). Čia pamatysite senovines sodybas, unikalų romantizmo epochos architektūros paminklą Penos dvarą – Portugalijos karalių vasaros rezidenciją, įsikūrusią ant kalno viršūnės.

Taip pat, aplankoma Quinta da Regaleira vietovė: romantiški rūmai, koplyčia, prabangus parkas su ežerais, fontanais ir daugybe išskirtinių konstrukcijų. Pietūs vietiniame restorane. Romantišką vietovės įspūdį sustiprina šalia esantis vakariausias Europos taškas – Rokos kyšulys (Cabo da Roca). Nakvynė viešbutyje Lisabonoje.

8
diena
LISABONA (pusryčiai)
Pusryčiai. Pervežimas į viešbutį vandenyno pakrantėje. Poilsis prie vandenyno.Nakvynė viešbutyje.

9
diena
LISABONOS RIVJERA (pusryčiai)
Pusryčiai. Poilsis viename Lisabonos pakrantės kurortų. Nakvynė viešbutyje.
10
diena
LISABONA – VILNIUS (pusryčiai)
Priklausomai nuo skrydžio laiko būsite paimti iš viešbučio ir pervešti į oro uostą skrydžiui į Lietuvą.
Nuo988
2023 10 08 ir daugiau datų
+ skrydis apie: 750
su skrydžiu: 1738

Apie Portugaliją

Šalis yra Europos pietvakariuose ir užima 1/6 Pirėnų pusiasalio. Šiaurėje ir rytuose Portugalija ribojasi su Ispanija, o pietinę ir vakarinę pakrantę skalauja Atlanto vandenynas. Šalis yra 560 km ilgio iš šiaurės į pietus ir 220 km pločio iš vakarų į rytus. Portugaliją į dvi dalis dalija Težo upė, prie kurios žiočių įsikūrusi Lisabona. Šiaurės Portugalija yra kalvota ir kalnuota. Aukščiausias čia yra 1993

Keliautojų atsiliepimai apie kelionę Portugalija. Poilsis ir kultūra

Rimantas
2023-07-31
9
Puiki kelionė, ekskursijų organizavimas, profesionalūs gidai, puikus aptarnavimas viešbučiuose. Nuostabi kelionė.
Loreta
2023-05-08
5
Nepavyko susisiekti su vadybininku, kai reikėjo. Teko gidą keisti Portugalijoj. Autobuse blogai veikė kondicionierius. Viešbučiai normalūs.
Asta
2021-11-30
10
Aptarnavimas puikus. Ačiū!
Jovita
2021-04-26
10
Šį kartą neturiu ką patarti. Sveikatos ir sėkmingų kelionių.
Audrona
2019-09-16
8
Kiekvienas pasirenka ką nori, bet jeigu nori kelionės į šalį, nepriklausomai ar grupė Lietuvoje susirinks, tai yra geras pasirinkimas.

Datos ir kainos

Pasirinkite pageidaujamą keliautojų skaičių ir datą
Keliaujant į Portugaliją jokie COVID ribojimai nuvykimui ir grįžimui nebetaikomi.

Viešbučiai:

3*: Lisabonoje: VIP Berna 3*, Porto Star Inn Porto 3*; Rivjeroje: Lido 3*, Sao Mamede 2* arba atitinkamos kategorijos viešbučiai.

4*: Lisabonoje: VIP Executive Entrecampos Hotel & Conference 4*, Porto Black Tulip 4*; rivjeroje: Riviera Carcavelos 4* arba atitinkamos kategorijos viešbučiai.

Kainos:

Kaina asmeniui dviviečiame numeryje:

3* su pusryčiais – 988 Eur + skrydis
vienviečio kambario priemoka   – + 380 Eur

Kaina asmeniui dviviečiame numeryje:

4* su pusryčiais – 1135 Eur + skrydis
vienviečio kambario priemoka – + 430 Eur

 

 

Į kainą įskaičiuota:

 • 9 nakvynės pasirinktos kategorijos viešbučiuose: Lisabona 5 naktys - Porto 2 naktys - Portugalijos Rivjera 2 naktys;
 • visi pervežimai pagal programą (pasitikimas pagal skrydžius nuo 8 val. iki 23 val.; pervežimas atgaliniam skrydžiui vykdomas viena kartą per dieną –  11  val.);
 • maitinimas – 9 pusryčiai ;
 • ekskursinė programa;
 • rusakalbio gido paslaugos.

Į kainą neįskaičiuota:

 • skrydis iš Vilniaus, Rygos, Varšuvos (pagal turistų pageidavimus), su persėdimu;
 • įėjimo bilietai į turistinius objektus (~ 45 Eur);
 • 5 pietūs su gėrimais - 120 Eur
 • vakarienė su Fado - 100 Eur (Į kainą įskaičiuota: pervežimas viešbutis - restoranas - viešbutis, vakarienė su gėrimais, Fado pasirodymas)
 • audiogidai visoms ekskursijų dienoms - 15 eurų
 • vieta autobuse: 1 eilė - 40 Eur / 2-3 eilės - 30 Eur / 4-5 eilės - 20 Eur;
 • kruizas Douro upe – 17 Eur
 • apsilankymas garsiuosiuose Porto vyno rūsiuose su Portveino degustacija – 17 Eur;
 • privati ​​ekskursija bet kurią laisvą dieną po Evorą ir Vilą Visosa (9 val.) – 370 Eur (automobilio kaina daugiausiai 6 asm.) *
 • ekskursija (6 val.) į Sintrą Į Penos pilĮ, pasakiško kaimelio - Azenas de Mar, Guincho paplūdimiai - 85 Eur asmeniui
 • medicininių išlaidų draudimas (~10 eur)
 • arbatpinigiai;
 • asmeninės išlaidos.

Pastabos

 • Kelionių organizatorius "Aza tours"
 • Siūlome kelionę su pusryčiais arba su pusryčiais ir pietumis vietiniuose portugalų restoranuose su naminiais vynais.
 • Pageidaujant galima apsistoti apartamentuose be pusryčių, su virtuve. Šeimoms su vaikais parinksime nakvynę pagal pageidavimą.
 • Dėl nuo mūsų nepriklausančių priežasčių tiekėjas gali keisti programoje deklaruojamą ekskursijų eiliškumą ir objektų skaičių.
 • Pervežimai į / iš oro uostą vykdomi tam tikromis valandomis. Pervežimas kitomis valandomis vykdomas lengvuoju automobiliu už 33 Eur priemoką.
 • Yra galimybė rezervuoti vietas autobuse: 1 eilė – 50 eurų / asmeniui; 2-3 eilė – 40 eurų / asmeniui; 4-5 eilė – 30 eurų / asmeniui; bet kuri kita eilė – 10 eurų.

Kelionės užsakymas

Nuo
988

+ skrydis apie: 750 visiems su skrydžiu: 1738
Kas įskaičiuota?

Panašios kelionės

Naujiena!
Pažintis su Portugalija
Portugalija
 • Pirmas punktas
 • Antras punktas

Pastraipa apie kelionę. Pastraipa apie kelionę. Pastraipa apie kelionę.

Naujiena!
Lisabona ir poilsis Azorų salose
Portugalija
 • Pirmas punktas
 • Antras punktas

Pastraipa apie kelionę. Pastraipa apie kelionę. Pastraipa apie kelionę.

Madeira
Portugalija
 • Pirmas punktas
 • Antras punktas

Pastraipa apie kelionę. Pastraipa apie kelionę. Pastraipa apie kelionę.

Naujieji Metai Lisabonoje
Portugalija
 • Pirmas punktas
 • Antras punktas

Pastraipa apie kelionę. Pastraipa apie kelionę. Pastraipa apie kelionę.