Pietų Korėja: gamtos ir istorijos paletė

Šiuo metu visos kelionės datos pasibaigusios

Kelionės programa

1
diena
VILNIUS – SEULAS
Skrydis iš Vilniaus į Seulą su persėdimu.
2
diena
SEULAS
Atvykimas į Seulą, laisvas vakaras. Nakvynė viešbutyje
3
diena
SEULAS – GONGDŽU – ČONDŽU
Po pusryčių miesto centre jus pasitiks gidas. Hangano upės krantuose įsikūręs miestas, ankščiau buvo saugomas tvirtų miesto sienų. Šiandien Seulą garsina modernios architektūros stebuklai ir popmuzikos industrija. Tai vienas iš dešimties labiausiai lankomų pasaulio miestų. Iš Seulo išvyksite į Gongdžu (1,5 val. kelio), esantį šalies vakaruose, Čungčongo provincijoje. Beveik septynis šimtmečius, Pekčė karalystės gyvavimo metu, Gongdžu buvo sostinė. Prieš šalį suvienijant Šilos dinastijai, daugelis vietos gyventojų persikėlė į Japoniją. Atvykę lankysitės valdovo Murjongo karališkojoje kapavietėje, kuri išliko nepaliesta daugiau nei tūkstantį metų. Šioje kapavietėje rasti ne tik Pekčė karalystės valdovo Murjongo (501–523 m.) ir jo žmonos palaikai, bet ir beveik 3 tūkstančiai vertingų objektų: papuošalų, bronzinių veidrodžių, indų ir ginklų. Po to lankysitės netoliese esančiame forte, kurio istorija siekia 3–ią m. e. a. Tvirtovės ilgis – 2,5 km, o iš jos atsiveria Glabelisango upės vaizdai. Po to važiuosite į Čondžu (apie 1 val. kelio), visoje Pietų Korėjoje garsėjantį vietine virtuve ir istoriniais monumentais. Nors Čondžu gyvena daugiau nei 600 tūkst. gyventojų, tačiau tai nėra tipiškas metropolis – dalis jo labiau primena kaimiškas vietoves. Atvykę lankysitės Čondžu hanok (tradicinis korėjietiškas namelis) kaime, kuriame išlikę daugiau nei 800 autentiškų pastatų. Pirmieji šio tipo namai buvo sukurti 14 a., valdant Čosono dinastijai. Nakvynė viešbutyje Čondžu.
4
diena
ČONDŽU – GVANGDŽU – SUNČONAS – JOSU – ČINDŽU (pusryčiai)
Po pusryčių išvyksite į Gvangdžu (1 val. 20 min. kelio), miestą, kuriame prasidėjo šalies demokratinis judėjimas. Šeštasis pagal gyventojų skaičių Pietų Korėjos miestas garsėja ne tik turtinga politine istorija, bet ir daugybe galerijų bei muziejų. Lankysitės Nacionalinėse Gegužės 18–osios sukilimo kapinėse, įamžinusiose 1980–ųjų metų gegužės 18–27 d. įvykius. (Svarbu: ši ekskursija yra pasirenkama). Vieno iš universistetų studentams sukilus prieš karinį perversmą, susirėmimų tarp vietinių gyventojų ir valdžios pajėgų metu, žuvo daugybė žmonių. Vėliau, įvykus šalies demokratizacijai, 1997 m. žuvusieji sukilimo metu buvo perlaidoti naujai įkurtose kapinėse. Čia esančioje atminimo salėje galima susipažinti su to meto įvykių istorija. Vėliau lankysitės Sunčono įlankos parke, kuriame saugomos 505–ios medžių ir 113–a gėlių rūšių. Po to važiuosite į Josu, jūrinį miestą esantį pietinėje Korėjos pusiasalio pakrantėje. Šiam miestui priskiriama 317–a salų.  Laukia pasivaikščiojimas po vietinį žuvies turgų ir pažintis su miesto naktiniu gyvenimu. Pervežimas ir nakvynė viešbutyje Čindžu mieste.
5
diena
ČINDŽU– BUSANAS – ČEDŽU SALA (pusryčiai)
Čindžu miestą, esantį Pietų Kiongsango provincijoje, į dvi dalis skiria miesto viduriu tekanti Namgango upė. Tai tūkstančio metų istoriją skaičiuojantis miestas, garsėjantis šilko industrija. Po pusryčių lankysitės valdovo Čindžusongo gynybinėje tvirtovėje, menančioje 1592–1593m. vykusius mūšius, kurie baigėsi korėjiečių pralaimėjimu japonams. Šios tvirtovės ilgis siekia beveik 2 km, o sienų aukštis nuo 5 iki 8 m. Po apsilankymo pailsėję viešbutyje, važiuosite į Busane esantį Gimhės oro uostą, kur jūsų lauks valandos trukmės skrydis į Čedžu vulkaninę salą. Tai pati didžiausia Pietų Korėjai priklausanti sala garsėjanti lavos urvais, mandarinų giraitėmis, paplūdimiais, kriokliais ir nuostabiu klimatu. Čedžu saloje yra ir aukščiausia šalies vieta – jos centre esantis Halasano ugnikalnis (1950 m). Ši sala išsiskiria ir savo gyventojais. Tarp jų – haenyeo arba henjo  –  tai moterys nardytojos, jūros gėrybių rinkėjos, gebančios daugiau nei dvi minutes išbūti po vandeniu be jokios papildomos kvėpavimui skirtos įrankos. Po skrydžio – laisvas laikas jūsų poilsiui. Nakvynė viešbutyje Čedžu saloje.

6
diena
ČEDŽU SALA (pusryčiai)
Šiandien laukia pažintis su „Pietų Korėjos Havajais“ tituluojamos salos gamtos turtais. Po pusryčių viešbutyje išvyksite į visą dieną truksiančią ekskursiją. Pirmoji stotelė –  „Dievų baseino“ kriokliai, kurių vanduo galiausiai išteka į vandenyną. Čedžu sala itin mėgstama jaunavedžių, atvykstančių praleisti medaus mėnesį. Viena iš priežasčių – romantiški pasivaikščiojimai vietinėse mandarinų giraitėse, kur apsilankysite ir jūs. Po pasivaikščiojimo galėsite vykti į apžvalginį kruizą. (Svarbu: tai pasirenkamas kruizas už papildomą mokestį). Po pietų vietiniame restorane važiuosite į Kamelijos kalno botanikos sodą, kuriame auga daugiau nei 500–ai skirtingų kamelijos rūšių. Tarp jų – ir turinčios didžiausius žiedus, bei anksčiausiai pražįstančios kamelijos. Po apsilankymo kamelijų sode pasivaikščiosite vienu iš natūraliai susiformavusių pažintinių takų, vadinamų olle. Šios dienos pažintį su sala užbaigsite lankydamiesi Jongmori paplūdimyje. (Svarbu: jei paplūdimys būtų uždarytas, lankysitės Sangbalgusos oloje – budistinėje šventykloje). Laisvas laikas vakarienės metu. Nakvynė viešbutyje Čedžu saloje.

7
diena
ČEDŽU SALA – BUSANAS (pusryčiai)
Po pusryčių viešbutyje važiuosite į daugelyje filmų matytą Seopdžikodži gyvenvietę rytiniame salos krante. Tai viena paslaptingiausių Čedžu salos vietų. Čia, ant stačių uolų, visai šalia vandenyno, įsikūrusi nuošali gaisrinė stotis, o netoliese vingiuoja vandens purslų pasiekiamas pažintinis takas. Tamsiai mėlynas vandenynas ir į stačius šlaitus besiplakančios bangos ir baugina, ir žavi savo grožiu. Pasivaikščioję apžvalginiu olle taku, lankysitės UNESCO saugomoje Songsano „Saulėtekio kalvoje“, iškilusioje išsiveržus ugnikalniui. Kalvos viršuje yra įspūdingo dydžio krateris, kurio skersmuo siekia net 600 m, o aukštis – 90 m. Jis primena milžinišką karūną: tarsi brangakmeniai kraterio viršų supa 99–ios uolos. Po to laukia apsilankymas Čedžu henjo muziejuje ir pažintis su unikalia Čedžu salos moterų nardytojų, renkančių jūros gėrybes, istorija. Ankščiau, kol dar nebuvo šilumą sulaikančių nardymo kostiumų, jos dėvėdavo medvilninius. Žiemos periodu vandenyje galėdavo praleisti apie valandą, o po to tris-keturias valandas šildydavosi, kad galėtų dirbti toliau. Jų renkamos gėrybės: austrės, jūros dumbliai, aštuonkojai, jūrinės ausinukės, jūrų ežiai. Jei liks laiko, užsuksite ir į Gamtos istorijos muziejų. Prieš vykdami į oro uostą sustosite juvelyrikos ir vietinių produktų parduotuvėlėse. Pervežimas į oro uostą ir skrydis į Busane esantį Gimhės oro uostą. Busanas, antrasis pagal gyventojų skaičių Pietų Korėjos miestas garsėja kino industrija. Atvykus jus pasitiks gidas. Pervežimas ir nakvynė viešbutyje Busane.

8
diena
BUSANAS – GJONGDŽU – TEGU (pusryčiai)
Po pusryčių, susitikę su gidu, važiuosite į istorinę Gjongdžu gyvenvietę, dar vadinamą „muziejumi be sienų“. 57 m. pr. m. e. ji tapo Šilos dinastijos valdomos karalystės sostine, ir išliko ja visą tūkstantmetį, iki pat 935–ųjų m. Tai vieta, kurioje išsaugotas Korėjos meno ir istorijos lobynas. Čia esančios Sokguramo grota ir Bulguksos šventykla, o kartu ir pati istorinė Gjongdžu gyvenvietė, įtrauktos į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą. Pažintį pradėsite lankydamiesi Nacionaliniame muziejuje ir astronomijos observatorijoje, o po to vyksite į Sokguramo grotą, esančią ant pietinės Tohamo kalno viršūnės. Tai granitinė šventykla, kurioje stūgso milžiniškos Budos ir jo mokinių statulos. Šventykla buvo pastatyta siekiant jas apsaugoti. Vėliau važiuosite į Bulguksos šventyklą (6 a.), kuri išsiskiria savo architektūra. Unikalūs joje esantys statiniai iš akmens (pagodos, tiltai, grotos) šiandien yra tapę kultūrinėmis šalies relikvijomis. Pervežimas į didžiausią Šiaurės Kiongsango provincijos miestą, jos administracinį centrą, Tegu. Nakvynė viešbutyje Tegu mieste. 

9
diena
TEGU – GAJASANO NACIONALINIS PARKAS – HAHĖS ETNOGRAFINIS PARLAS – SORAKSANO KALNAS (pusryčiai)
Po pusryčių vyksite į Gajasano nacionalinį parką ir lankysitės Heinsos šventykloje. Ją 9 a. įkūrė du budistų vienuoliai. Heinsos šventykloje saugoma Tripitaka – įspūdingos apimties budistinių raštų rinkinys. Jis įamžintas ant 81,341 tūkst. antspaudavimui skirtų lentelių, išraižytų siekiant su Budos pagalba apsisaugoti nuo mongolų užpuolimų. Tai viena išsamiausių Tripitakos versijų pasaulyje. Po to važiuosite į etnografinį Hahės kaimą, menantį Džiosono dinastijos (14–19 a.) laikus. Jame išsaugoti šio laikotarpio papročiai, architektūra, meno dirbiniai. Hahės kaime išlikusi unikali konfucianistinė mokykla, toliau tęsiamos unikalios liaudies meno tradicijos, tarp jų – šamaniškas kaukių šokis. Tai nėra dirbtinai atkurtas muziejus-gyvenvietė, joje iki šiol gyvena vietiniai žmonės. Hahės etnografinis kaimas išgarsėjo jame apsilankius karalienei Elizabetai II–ajai. Pervežimas ir nakvynė viešbutyje.

10
diena
SORAKSANO KALNAS – SEULAS (pusryčiai)
Šiandien vyksite į žymiausią šalyje Soraksano nacionalinį parką, žavintį lankytojus visais metų laikais. Jame randama daugybė retų augalų ir gyvūnų rūšių, todėl šis parkas įtrauktas į UNESCO saugomų teritorijų sąrašą. Lankydamiesi pamatysite daugybę debesis siekiančių kalnų viršūnių ir žaliuojančiuose slėniuose tekančių šaltinių. Čia stūgsantis Soraksano kalnas yra trečias pagal aukštį šalyje (1708 m). Išvysite ant kalno esančią Sinhingsos šventyklą. Tai dzenbudistinė šventykla įkurta 6–7 a. gyvenusio budistų vienuolio. Tai pagrindinė Džogjė budistinės mokyklos šventykla. Netoli jos stovi įspūdinga 14 m. aukščio bronzinė Budos statula. Vėliau, kildami lyniniu keltuvu, galėsite išvysti Gnongimsongo tvirtovės griuvėsius. Ji buvo pastatyta 13 a. Tvirtovės griuvėsiai išlikę ant stataus kalno, nuo kurio atsiveria nuostabus kraštovaizdis. (Svarbu: tai pasirenkamas turas už papildomą mokestį). Po ekskursijos Soraksano nacionaliniame parke laukia pervežimas į Seulą. Ten pasitikęs gidas palydės jus į viešbutį, esantį miesto centre. Nakvynė viešbutyje Seule.
11
diena
SEULAS – ETNOGRAFINIS KAIMAS – SEULAS (pusryčiai, pietūs)
Šiandien iš arčiau susipažinsite su Pietų Korėjos sostine, įsikūrusia Hangano upės krantuose. Pusę dienos truksiantį turą pradėsite lankydamiesi karališkuosiuose Gjongboko rūmuose (14 a.). Jie dar žinomi „Šiaurinių rūmų“ vardu. Netoliese yra dar keturi rūmai, tačiau Gjongboko laikomi pačiais gražiausiais. Juose yra net 7700 kambarių. Turėsite galimybę stebėti prie rūmų vartų vykstančią sargybinių pasikeitimo ceremoniją. Po to lankysitės Nacionaliniame folkloro muziejuje.

12
diena
SEULAS (pusryčiai)
Po pusryčių laisvas laikas Seulo mieste. Pervežimas į oro uostą ir skrydis namo. Sėkmingų būsimų kelionių!
13
diena
VILNIUS (pusryčiai)
Grižimas  namo.

Apie Pietų Korėją

BENDRIEJI DUOMENYS APIE ŠALĮ Plotas – 99 720 km² Gyventojai – apie 50 mln.gyventojų. Gyventojų sudėtis – korėjiečiai, kinai. Sostinė – Seulas (10 mln. gyventojų). Šalies valdymas. Pietų Korėja yra prezidentinė respublika. Penkerių metų kadencijai renkamas prezidentas yra vyriausybės vadovas. Kalba. Valstybinė k

Į kainą įskaičiuota:

 • Apgyvendinimas su pusryčiais 3* - 4* viešbučiuose;
 • Maitinimas: 10 pusryčių;
 • Anglakabis gidas;
 • Ekskursijos ir įėjimo mokesčiai paminėti programoje ir nepažymėti *

Į kainą neįskaičiuota:

 • Tarptautiniai skrydžiai
 • Oro uosto pervežimai nėra įskaičiuoti, galima užsakyti iš anksto
 • Vietinis skrydžiai (nuo 220 EUR)
 • Medicininių išlaidų draudimas ~ 15 EUR (BTA draudimas)
 • Plaukimas laivu į Goransa šventyklą ir Nakhwaam uolą (apie 12 USD/asm)
 • Plaukiojimas laivu Seogvipo (apie 18 USD/asm)
 • Pasikėlimas keltuvu į Gwongeumseong tvirtovę (apie 15 USD)
 • Maitinimas nepaminėtas programoje
 • Arbatpinigiai (apie 10 USD asmeniui dienai)
 • Asmeninės išlaidos
 • Vienviečio kambario priemoka 800 eur/asm.

Pastabos

Kelionės tipas: prijungiamoji prie anglakalbės grupės vietoje.

Pasitark su specialistu!
Živilė
Susisiek su Pietų Korėjos specialiste Živile ir susikurk kelionę pagal savo poreikius:

Panašios kelionės

Maldyvai – akinantys paplūdimiai ir dangiškos pakrantės (su grupe iš Lietuvos)
Maldyvai
 • Pirmas punktas
 • Antras punktas

Pastraipa apie kelionę. Pastraipa apie kelionę. Pastraipa apie kelionę.

Didingoji Meksika (Gran Mexico)
Meksika
 • Pirmas punktas
 • Antras punktas

Pastraipa apie kelionę. Pastraipa apie kelionę. Pastraipa apie kelionę.

Atogrąžų pagunda: tropiškoji Kosta Rika (su grupe iš Lietuvos)
Kosta Rika
 • Pirmas punktas
 • Antras punktas

Pastraipa apie kelionę. Pastraipa apie kelionę. Pastraipa apie kelionę.

JAV: Kalifornijos miksas
JAV
 • Pirmas punktas
 • Antras punktas

Pastraipa apie kelionę. Pastraipa apie kelionę. Pastraipa apie kelionę.