Pažintis su Portugalija

Kelionės akcentai

 • Ekskursijos metu susipažinsite su Portugalijos sostine Lisabona ir provincijos miesteliais, aplankysite karališkuosius rūmus ir pilis Sintros mieste.
 • Portas – Portugalijos portveino sostinė: ekskursija po miestą, apsilankymas ir portveino degustacija, kruizas Douro upe.
 • Šiauriniai Braga ir Guimaraes miestai: sužinosite ir pamatysite, kur gimė Portugalija.
Nuo945
2024 07 27 ir daugiau datų
+ skrydis nuo: 300
su skrydžiu: 1245
Keliaujant į Portugaliją jokie COVID ribojimai nuvykimui ir grįžimui nebetaikomi.

Kelionės programa

1
diena
VILNIUS – LISABONA
Skrydis į Lisaboną. Pasitikimas oro uoste ir pervežimas į pasirinktos kategorijos viešbutį. Laisvas laikas. Nakvynė viešbutyje.

2
diena
LISABONA (pusryčiai)
Papusryčiavę keliausite į apžvalginę ekskursiją po Lisaboną, važiuosime per Balandžio 25-iosios tiltą, kuris buvo pastatytas toje vietoje, kur Težio upė įteka į Atlanto vandenyną. Tiltas sujungia Portugalijos sostinę su pietiniais šalies regionais. Pervažiavę tiltą pamatysite didžiulę 104 m aukščio Kristaus statulą, primenančią esančią Rio de Žaneiro, Brazilijoje. Ji buvo pastatyta 1959 metais siekiant išreikšti padėką Dievui už tai, kad Portugalija nedalyvavo II pasauliniame kare.
Laisvu laiku norintieji gali įsigyti papildomas ekskursijas į Mafrą, Jose Franco kaimą bei Ericeirą*.

Mafra yra miestas, kuriame yra didingi karališkieji rūmai, vienas iš svarbiausių baroko paminklų Portugalijoje. Čia galite pamatyti unikalią karališkąją biblioteką, sužinoti apie monarchų ir jų dvaro gyvenimą, taip pat pajusti senosios Portugalijos atmosferą.

Toliau vyksite į jaukų Jose Franco kaimelį. Čia laikas tarsi sustojo. Susipažinsite su vietinių žmonių tradicijomis ir gyvenimu, taip pat pasimėgausite tradiciniais kaimo pietumis, kuriuose dominuoja patiekalai iš vietinių produktų. Tai puiki galimybė išbandyti nacionalinę portugalų virtuvę.

Užbaigsite kelionę Ericeiroje – kurortiniame miestelyje, Atlanto vandenyno pakrantėje. Šis miestelis yra žinomas dėl savo vaizdingų paplūdimių, idealiai tinkančių banglenčių sportui, jaukiais žvejų namais ir nuostabia promenada. 
Nakvynė viešbutyje Lisabonoje. 

3
diena
LISABONA – KOIMBRA – TOMARAS - PORTAS  (pusryčiai)
Papusryčiavę išsiregistruosite iš viešbučio ir vyksite į ekskursiją Koimbros ir Tomaro miestus. Atvyksite ant dešiniojo Mondego upės kranto įsikūrusią Koimbrą. 1139-1256 m. Koimbra buvo šalies sostinė. Šis miestas didžiuojasi vienu iš seniausių universitetų Europoje, kurio vidus dekoruotas auksu. Mokslo metų laiku miestas knibžda studentų, o šiems atostogaujant yra ganėtinai ramus, visgi geriausia čia atvykti gegužę, kai studentai audringai švenčia mokslo metų pabaigą. Queima das Fitas šventės metu studentai plėšo arba degina apeiginius drabužius ir savo fakultetų kaspinus. Aplankysite įdomiu pavadinimu – „Taupyklė su monetomis“ – turinčius urvus, išvysite natūralų grožį, sukurtą gamtos (įėjimo mokestis – 7 Eur).

Atvyksite į Tomarą – mistinį tamplierių (ordino narių) miestelį, kur aplankysite vieną didžiausių Portugalijos vienuolynų. Jį XII a. pradėjo statyti tamplieriai, gindami valstybės sienas nuo maurų. Tai pats grandioziausias pastatas Portugalijoje, įtrauktas į UNESCO kultūros paveldo sąrašą. Pamatysite garsujį Manuelino styliaus langą, kuris atvaizduotas visuose architektūros vadovėliuose. Už šį langą XIX amžiuje britai net pasiūlė Portugalijai nurašyti visą valstybės skolą. Tačiau portugalai atsisakė skirtis su nacionaliniu lobiu. Sklando legenda, kad lango projekte yra užšifruotas Portugalijos pasaulio viešpatavimo planas, jį sudarė tamplieriai ir karalius Manuelis I.

Vėliau keliausite į Portą – antrąjį pagal dydį Portugalijos miestą, įkurtą dar romėnų laikais. Apgyvendinimas viešbutyje, laisvas laikas. Pageidaujantiems ir už papildomą mokestį:  vakarienė nacionaliniame restorane, kurios metu klausysitės fado – ilgesingų, panašių į bliuzą dainų. Miesto dainų romantika Fado oficialiai pripažinta muzikiniu Lisabonos simboliu. Vakarienės pabaigoje būsite pervežti į viešbutį. Nakvynė viešbutyje.

4
diena
PORTAS (pusryčiai)
Papusryčiavę keliausite į apžvalginę ekskursiją po Portą. Portas labai spalvingas. Ekskursija po senamiestį. Vėliau apsilankysite daugelį amžių garsėjančiuose portveino rūsiuose ir susipažinsite su šio vyno gamyba, dalyvausite vyno degustacijoje (mokama vietoje, ~ 10 Eur). Laisvu laiku galima pasiplaukioti Douro upe (mokama vietoje, ~ 15 Eur), užsukti į knygyną, įtrauktą į gražiausių Europos knygynų trejetuką.

Laisvu laiku norintieji gali įsigyti už papildomą mokestį ekskursiją į  Aveirą  - „Portugalijos Venecija“ ir Kostą Novą su  pasiplaukiojimas gondola*

Nakvynė viešbutyje.

5
diena
PORTAS – BRAGA – GUIMARAES- FATIMA (pusryčiai)
Po pusryčių išvyksite į  kelionė į Šiaurės Portugaliją. Šiaurės Portugalija – čia gimė Portugalija, jos kultūra ir papročiai. Atvyksite į Bragą, kuri laikoma religiniu Portugalijos centru. Į šiaurę nuo Porto esantį Bragos miestą romėnai buvo pavertę Imperijos provincijos Galicijos sostine. Vėliau užplūdę maurai jį visiškai sugriovė. Miestą atgavę krikščionys nusprendė parodyti visą savo religijos galybę: bažnyčios, bazilikos, varpinės, koplyčios tiesiog lipa viena ant kitos, o jų viduje – žvakidžių, Jėzaus Kristaus, šventų paveikslų ir rožinių galybė.

Apžiūrėsite Bom Jesus kompleksą – milžinišką katedrą su į ją besidriekiančiu 116 m ilgio barokinių laiptų taku. Įveikus šią, rodos, begalybę laiptų, lyg apdovanojimą gausite nuostabią miesto ir apylinkių panoramą iš terasos, esančios 564 metrų aukštyje. Taip pat lankysitės mažame, jaukiame, kalvų apsuptame Guimaraes miestelyje, kuriame gimė pirmasis Portugalijos karalius ir kuris dėl to laikomas portugalų tautos lopšiu.

Toliau keliausite į piligriminį miestelį Fatimą – visiems katalikams šventą vietą, kuri garsi dėl 1917 m. Mergelės Marijos apsireiškimo trims vaikams. Nors Portugalijoje apstu piligrimų maršrutų, Fatimos eitynės tapo itin svarbios viso pasaulio katalikams. Iš ramaus žemdirbių kaimelio Fatima tapo religiniu centru su įspūdinga balta bazilika. Čia pridygo viešbučių, nakvynės namų, automobilių stovėjimo aikštelių, kavinių ir restoranų. Vienu metu Fatimoje gali gyventi milijonas piligrimų – maždaug tiek jų susirenka gegužės ir spalio 13 dienomis. 1981 ir 1992 m. Fatimos eitynėse lankėsi popiežius Jonas Paulius II. Apgyvendinimas viešbutyje Fatimoje ir nakvynė.

6
diena
LISABONA – MIESTAI MUZIEJAI – LISABONA (pusryčiai)
Pusryčiai. Išvykimas. Dalyvausite ekskursijoje po miestus-muziejus: Obidušą, dar vadinamą „vestuvių miestu“; Alkobasą, įsitaisiusį tarp Alcoa ir Baca upių; Bataliją su garsiu vėlyvosios gotikos dominikonų vienuolynu. Aplankysite Nazare – senas žvejų kaimelis, išsaugojęs autentišką atmosferą, vienas garsiausių Portugalijos pajūrio kurortų. Jo plataus paplūdimio ilgis yra apie 1 km. Ir tik čia galėsite paragauti garsiosios žuvies "robalu“ – Nazare.

Atvykimas į Lisaboną ir apgyvendinimas Lisabonos viešbutyje, laisvas laikas. Nakvynė viešbutyje. 

7
diena
LISABONA – KELUSAS – LISABONA (pusryčiai)
Pusryčiai. Kelionę pradėsite nuo apsilankymo Keluso (Queluz) pilyje. Šis architektūros šedevras dėl savo nuostabios architektūros ir prabangių sodų dažnai vadinamas „Portugalų Versaliu“.

Taip pat aplankoma Quinta da Regaleira vietovė: romantiški rūmai, koplyčia, prabangus parkas su ežerais, fontanais ir daugybe išskirtinių konstrukcijų. Pietūs vietiniame restorane. Romantišką vietovės įspūdį sustiprina šalia esantis vakariausias Europos taškas – Rokos kyšulys (Cabo da Roca). Nakvynė viešbutyje Lisabonoje.

8
diena
LISABONA – VILNIUS
Pusryčiai. Laisva diena. Pervežimas į oro uostą. Skrydis namo.
Nuo945
2024 07 27 ir daugiau datų
+ skrydis nuo: 300
su skrydžiu: 1245

Apie Portugaliją

Šalis yra Europos pietvakariuose ir užima 1/6 Pirėnų pusiasalio. Šiaurėje ir rytuose Portugalija ribojasi su Ispanija, o pietinę ir vakarinę pakrantę skalauja Atlanto vandenynas. Šalis yra 560 km ilgio iš šiaurės į pietus ir 220 km pločio iš vakarų į rytus. Portugaliją į dvi dalis dalija Težo upė, prie kurios žiočių įsikūrusi Lisabona. Šiaurės Portugalija yra kalvota ir kalnuota. Aukščiausias čia yra 1993

Datos ir kainos

Pasirinkite pageidaujamą keliautojų skaičių ir datą
Keliaujant į Portugaliją jokie COVID ribojimai nuvykimui ir grįžimui nebetaikomi.

Viešbučiai

3* - Lisabonoje VIP Berna 3*, Porto Star Inn Porto 3*, arba atitinkamos kategorijos viešbučiai.
4* - Lisabonoje VIP Executive Entrecampos Hotel & Conference 4* Porto Black Tulip 4* arba atitinkamos kategorijos viešbučiai.

Kaina asmeniui dviviečiame numeryje:

3* - su pusryčiais - 945 eur + skrydis
priemoka už vienvietį kambarį +230 eur

Kaina asmeniui dviviečiame numeryje:

4* su pusryčiais – 1025 eur + skrydis
priemoka už vienvietį kambarį+ 320 eur

 

 

 

Į kainą įskaičiuota:

 • 7 nakvynės pasirinktos kategorijos viešbučiuose;
 • Pervežimas vykdomas viena kartą per dieną –  11  val.;
 • Maitinimas – 7 pusryčiai;
 • Ekskursinė programa;
 • Rusakalbio gido paslaugos.

Į kainą neįskaičiuota:

 • Lėktuvo bilietai Vilnius – Lisabona – Vilnius (kaina nuo 300 – 600 EUR, priklausomai nuo sezoniškumo ir bilietų užsakymo laiko);
 • Įėjimo bilietai į turistinius objektus (~80 eur);
 • 3 pietūs su gėrimais - 75 Eur
 • Vakarienė su Fado - 100 Eur (Į kainą įskaičiuota: pervežimas viešbutis - restoranas - viešbutis, vakarienė su gėrimais, Fado pasirodymas), rekomenduojame užsakyti iš anksto;
 • Audiogidai visoms ekskursijų dienoms - 15 eurų
 • Vieta autobuse: 1 eilė - 70 Eur / 2-3 eilės - 60 Eur / 4-5 eilės - 40 Eur;
 • Kruizas Douro upe – 17 Eur
 • Apsilankymas garsiuosiuose Porto vyno rūsiuose su Portveino degustacija – 26 Eur;
 • Ekskursiją į  Aveirą su  pasiplaukiojimas gondola – 65 Eur  
 • Privati ekskursija bet kurią laisvą dieną po Evorą ir Vilą Visosa (9 val.) – 370 Eur (automobilio kaina daugiausiai 6 asm.) *
 • Ekskursija (4 val.) Mafra - Jose Franco kaimas - Ericeira - 65 eurai asmeniui
 • Medicininių išlaidų draudimas;
 • Arbatpinigiai;
 • Asmeninės išlaidos.

Pastabos

 • Kelionių organizatorius - "Aza tours".
 • Siūlome kelionė su pusryčiais arba su pusryčiais ir pietums vietiniuose portugalų restoranuose su naminiais vynais.
 • Pageidaujant galima apsistoti apartamentuose be pusryčių, su virtuve. Šeimos su vaikais – pagal pageidavimą parinksime nakvynę.
 • Dėl nuo mūsų nepriklausančių priežasčių tiekėjas gali keisti programoje deklaruojamą ekskursijų eiliškumą ir objektų skaičių.
 • Pervežimai į/iš oro uosto vykdomi tam tikromis valandomis. Pervežimas kitomis valandomis vykdomas lengvuoju automobiliu už 33 eur priemoką.

Kelionės užsakymas

Nuo
945

+ skrydis nuo: 300 visiems su skrydžiu: 1245
Kas įskaičiuota?

Panašios kelionės

PRIJUNGIMAS PRIE RUSAKALBĖS GRUPĖS
Pažintis su Turkija: didžiųjų civilizacijų keliais
Turkija
 • Pirmas punktas
 • Antras punktas

Pastraipa apie kelionę. Pastraipa apie kelionę. Pastraipa apie kelionę.

PRIJUNGIMAS PRIE RUSAKALBĖS GRUPĖS
Portugalija. Poilsis ir kultūra
Portugalija
 • Pirmas punktas
 • Antras punktas

Pastraipa apie kelionę. Pastraipa apie kelionę. Pastraipa apie kelionę.

Su lietuviškai kalbančiu vadovu!
Madeira
Portugalija
 • Pirmas punktas
 • Antras punktas

Pastraipa apie kelionę. Pastraipa apie kelionę. Pastraipa apie kelionę.

Su lietuviškai kalbančiu vadovu
Naujieji Metai Lisabonoje
Portugalija
 • Pirmas punktas
 • Antras punktas

Pastraipa apie kelionę. Pastraipa apie kelionę. Pastraipa apie kelionę.