Niujorkas – Amerikos sinonimas, neoficiali pasaulio sostinė, kurią svajoja aplankyti visi. Jis magiškai traukia savo beprotišku gyvenimo tempu, spinduliuojančia energija, anonimiškumu ir kūrybiniu įkvėpimu, kurio šiame mieste tikrai netrūksta. Jau nuo 19 a. miestas yra svajonės apie neribotas galimybes išsipildymas – ne veltui visus atvykėlius prie Niujorko prieigų pasitinka Laisvės statula, simbolizuojanti išsivadavimą iš priespaudos ir skurdo. Šiandien Niujorkas yra padalintas į penkis administracinius centrus, kuriuos pagal gyventojų skaičių galima būtų prilyginti patiems didžiausiems Jungtinių Amerikos Valstijų miestams. Tai Manhatanas (Manhattan), Bruklinas (Brooklin), Bronksas (Bronx), Kvinsas (Queens), Steit Ailandas (Staten Island). Niujorko širdis – Manhatanas, žymiausias miesto rajonas ir patraukliausia vieta turistams, kurioje pilna veiksmo: nuo ryškiausių Brodvėjaus ir Times aikštės šviesų iki vienų žinomiausių muziejų ir architektūrinių objektų pasaulyje. Įspūdingi dangoraižiai, Centrinis parkas, daugybė kultūros ir istorijos vertybių, Laisvės statula – visa tai leidžia Manhataną vadinti vienu pagrindinių Jungtinių Amerikos Valstijų simbolių. Šį miestą, dar vadinamu „The Big Apple“ (Didžiuoju obuoliu), aplanko milijonai žmonių dėl jo kultūros, gausybės traukos objektų, aukščiausios klasės gurmaniškų restoranų, įdomaus naktinio gyvenimo ar tiesiog norėdami pabūti niekad nemiegančiame mieste. Tik atsidūrę Manhatano dangoraižių ir šviesų apsuptyje, Jūs pajusite tikrąją Niujorko dvasią.
Toliau vyksite prie rytinio jūrų uosto, iš kur atsiveria Bruklino ir kitų tiltų panorama, pravažiuosite pro Mažąją Italiją (Little Italy) garsią itališko stiliaus restoranais, kavinėmis ir itališka atmosfera, kinų kvartalą (China Town) – čia gatvėse pilna kinų kviečiančių į savo parduotuvėles – keista, bet retas kuris moka angliškai. Pravažiuosite centrinį Manhataną su įspūdingais dangoraižiais: Trampo, Rokfelerio centro, Empire State Building*, čia turėsite galimybę apžvelgti Manhataną iš 320 metrų aukštyje esančios apžvalgos aikštelės. Aplankysite garsiausią Manhatano gatvę – Penktąją aveniu (The Fifth Avenue), kurioje yra Metropoliteno, Gugenheimo, Niujorko miesto muziejai; Times ir Medisono aikštes, Linkolno centrą (Lincoln Center), Columbus Circle aikštę, gotikinę Šv. Patriko bažnyčią (St. Patrick‘s Cathedral), Šv. Jono Pranašo katedrą (The Cathedral of St. John the Divine).
Lankomiausias visose Jungtinėse Valstijose Centrinis parkas – miesto gyventojų ir svečių „žaidimų aikštelė“, žalieji Niujorko plaučiai. Pravažiuosite Brodvėjaus gatve, pagrindine ir seniausia Manhatane, kertančia salą iš šiaurės į pietus, bei garsią dėl čia įsikūrusių gausybės teatrų. Vakaras ir naktis niekada nemiegančiame mieste. Nakvynė viešbutyje.
Metropoliteno muziejus (The Metropolitan Museum of Art). Šį muziejų 1870 metais įkūrė grupė JAV verslininkų, finansininkų, menininkų ir mokslininkų, o lankytojams jis buvo atidarytas 1872 metais. Populiariausias JAV muziejus patenka į lankomiausių muziejų dešimtuką pasaulyje. Tai didžiulis muziejus, kuriame eksponuojama išskirtinė meno kolekcija ir ją rekomenduojama apžiūrėti per kelis kartus. Turint ribotą laiką logiška pasirinkti vieną ar kelias jus dominančias ekspozicijas. Metropoliteno muziejus dar turi dideles įvairių kultūrų muzikos instrumentų, drabužių, aksesuarų, ginklų bei šarvų kolekcijas. Taip pat Metropolitenas kiekvienais metais organizuoja ir talpina didžiules keliaujančias parodas.
Gugenheimo muziejus (The Solomon Guggenheim Museum) – tai modernaus meno muziejus, įsteigtas 1937 metais. Visi pasaulio Gugenheimo muziejų pastatai yra projektuoti šiuolaikinių architektūros korifėjų. Gugenheimo muziejus Niujorke – ne išimtis – šį, vieną ryškiausių XX a. architektūros pavyzdžių, sukūrė architektas F. L. Raitas (F.L. Wright). Patekęs į šį muziejų, jautiesi tarsi paraleliniame pasaulyje – mat galerijos suskaidytos tarsi citrusinio vaisiaus membranos – atskiros, tačiau tarpusavyje susijusios, o atvira centrinė rotonda sudaro galimybę lankytojams stebėti eksponuojamus kūrinius skirtingu kampu ir nuotoliu. Pradžioje užkilsite liftu į pastato viršų ir iš čia leisitės ištisine rampa žemyn. Eidami per kelis spirale išdėstytus aukštus išvysite pagrindinę kolekciją, kurioje vyrauja impresionistai, postimpresionistai, moderno atstovai.
MoMA (The Museum of Modern Art) – šiuolaikinio meno muziejus, visuomet žadinantis kūrybiškumą ir suteikiantis daug įkvėpimo. Jis garsėja kaip neįprastų, netradicinių šiuolaikinio modernaus meno parodų vieta, į kurią suvežamos pačios geriausios kolekcijos iš viso pasaulio. Muziejus inovatyvus ir savo architektūra ir, žinoma, kolekcijomis. Jame eksponuojami Van Gogo, Matiso, Pikaso, Salvadoro Dali ir šių dienų menininkų, tokių kaip David Hammons, Sigmaro Polke, Lawrence Weiner, Antony Llena, Tomma Abts darbai. MoMA - įtakingiausias meno muziejus pasaulyje.
Skrydis prie didingųjų Niagaros krioklių (užsakoma Lietuvoje). Anksti ryte vyksite į oro uostą ir skrisite į Bafalo miestą. Iš ten vyksite prie kvapą gniaužiančių Niagaros krioklių, krintančių 7000 tonų per sekundę vandens jėga. „Niagara“ reiškia „griaustinio vanduo“, o tokį pavadinimą šiems kriokliams, neįprastai žymintiems Kanados ir Jungtinių Amerikos Valstijų sieną, davė šiose vietose gyvenę indėnai. Niagaros krioklius sudaro apie 792 m pločio ir 48 m aukščio „Pasagos“ krioklys, apie 323 m pločio ir 51 m aukščio „Amerikos“ krioklys ir apie 15 m pločio ir 24 m aukščio „Jaunosios nuometo“ krioklys. Niagaros kriokliai susidarė paskutinio ledynmečio pabaigoje - prieš 25 tūkst. metų. Metai iš metų kriokliai pamažu traukiasi upės aukštupio link – per metus pasislinkdami apie 1,2 m. Esant galimybei (priklausomai nuo oro sąlygų) mėgausitės kruizu „Maid of the Mist“ (išvertus reiškia „Miglos Tarnaitė“) „Pasagos“ krioklio kaskados apačioje grožėdamiesi galingojo krioklio jėga. Turėsite galimybę pamatyti Niagaros krioklius iš JAV ir Kanados pusių. Vakare parskrisite atgal į Niujorką. Nakvynė viešbutyje.
Pažintį su sostine pradėsite nuo didžiulio įvairių paminklų ir muziejų komplekso – Nacionalinės alėjos. Šioje kryžiaus formos alėjoje, kurios centre stovi memorialas Vašingtonui, galima apžiūrėti įvairius istorinius ir architektūrinius objektus: Jungtinių Amerikos Valstijų Aukščiausiąjį Teismą, Kongreso biblioteką, Smitsono pilį, Linkolno, Vašingtono, Džefersono memorialus ir, žinoma, neoklasicistinio stiliaus, amerikietiškosios demokratijos bastioną Kapitolijų - kuriame vyksta JAV federalinės įstatymų leidžiamosios valdžios susirinkimai. Aplankysite Vietnamo karo veteranų memorialą – tai juodo marmuro siena, kurioje iškalti visų žuvusiųjų vardai. Susipažinsite su atminimo kompleksu kariams, žuvusiems Antrojo pasaulinio karo metais. Pamatysite pačią populiariausią vietą Vašingtone – Baltuosius rūmus – tai oficiali JAV prezidento rezidencija. Veliau apsilankysite Arlingtono nacionalinėse kapinėse – tai garsiausios Amerikos karių kapinės. Čia taip pat ilsisi žuvę astronautai, prezidentas Dž. Kenedis bei daug kitų Jungtinėms Amerikos Valstijoms nusipelniusių žmonių. Laisvas laikas mieste arba muziejų, kurių dauguma yra nemokami, lankymas. Ypač rekomenduojame apžiūrėti Oreivystės ir aeronautikos muziejų. Palikę Vašingtoną važiuosite į Niujorką. Nakvynė viešbutyje.
Žingeidiems ir nenuoramoms siūlome pasinaudoti miesto turistiniais autobusais „Hop-on-Hop-off“ ir susipažinti su kitais Niujorko rajonais – Bronksu, Kvinsu ar Bruklinu. Apsilankę šiuose rajonuose susipažinsite su tikrąja amerikietiškos kultūros įvairove, kurią suformavo žydų, graikų, italų, rusų, Karibų regiono išeiviai. Šių tautų religinės, kultūrinės ir kulinarinės tradicijos turi didžiulę įtaką Niujorko gyvenimui. Turėsite galimybę pravažiuoti pagrindine Bronkso gatve Grand Boulevard and Concourse, kuri panaši į Eliziejaus laukus Paryžiuje; aplankysite Yankee beizbolo stadioną; Brukline pasimėgausite įvairių tautų tradiciniais patiekalais, pavyzdžiui neapolietiška pica ar kubietiškais sumuštiniais; o Kvinsas Jus nustebins tautų ir kalbų gausybe, mat net 70 procentų Kvinso gyventojų yra atvykę iš kitų šalių ir čia kalbama net 200 skirtingų kalbų.
Būdami Niujorke pasinaudokite proga susipažinti ir su niujorkietišku džiazu. Džiazo gerbėjai žino, kad Niujorkas garsėja džiazo klubais ir pasaulinio garso atlikėjų pasirodymais. Šį miestą drąsiai galima vadinti džiazo muzikos sostine. Čia gausu džiazo klubų, kuriuose galima išgirsti džiazuojančias grupes ar pavienius muzikantus. Tai tikra šio muzikos žanro mėgėjų svajonė. Daugelis džiazo mylėtojų mano, kad Niujorkas visada buvo džiazo tėvynė. Tačiau pirmiausia džiazas suklestėjo Naujajame Orleane, o tik vėliau persikėlė į Čikagą ir Niujorką. Niujorke džiazas suklestėjo trečiajame XX a. dešimtmetyje, jis įgavo savitą stilių, geriau žinomu kaip niujorkietiškas džiazas. Pirmiesiems klausytojams ši muzika turėjo būti šokiruojanti, rėžianti ausį, kadangi tuo metu populiariausi buvo Štrauso valsai, polkos, operečių melodijos. Norintys pasiklausyti džiazo turėjo keliauti į Harlemą – Niujorko juodųjų rajoną. Tai buvo nesaugi vieta ir tokių aštrių pojūčių gerbėjų nebuvo daug. Besidominantys naująja muzika buvo žmonės iš vadinamojo “auksinio jaunimo”, apie kuriuos rašė to meto laikraščiai. Taip pradėjus augti džiazo poreikiui, imta kvieti į restoranus ir klubus džiazo muzikantų grupes bei pavienius atlikėjus. Vienas žymiausių džiazo muzikantų - trimitininkas ir dainininkas Luisas Armstrongas (1901-1971), kurio prikimusiu balsu tikrai esate gerėjasi.
Niujorkas pasiūlys gausybę pramogų ir, be abejo, patenkins net pačių išrankiausių skonį. Po turiningos dienos nakvynė viešbutyje.
2023-10-28 | |
Dvivietis kambarys su dvigule lova | 1199.00EUR |
Dvivietis kambarys su atskiromis lovomis | 1199.00EUR |
Vienvietis kambarys | 1399.00EUR |
2023-12-09 | |
Dvivietis kambarys su dvigule lova | 1199.00EUR |
Dvivietis kambarys su atskiromis lovomis | 1199.00EUR |
Vienvietis kambarys | 1399.00EUR |
Kelionių metu turistai apgyvendinami „turistinės klasės” viešbučiuose. Jei kelionės metu yra daugiau nei 1 nakvynė viešbutyje, viešbučių, kuriuose apgyvendinama grupė, kategorija gali skirtis (t.y. tos pačios kelionės metu gali būti skirtingų kategorijų viešbučiai). Kai kuriuose mažaaukščiuose viešbučiuose gali nebūti lifto. „Turistinė klasė” – tai minimalių patogumų viešbučiai, svečių namai, pensionai arba privatus sektorius, kurių kambariuose yra dušas arba vonia, tualetas. Kai kuriuose gali būti ir balkonas, televizorius, telefonas.
Viešbučiuose gali būti vienviečiai, dviviečiai, triviečiai kambariai ar apartamentai (numeris, kuriame du atskiri miegamieji kambariai naudojasi vienu dušu ir tualetu).
Triviečiuose kambariuose, trečia lova dažniausiai yra pristatoma (t.y. papildoma sudedama lova). Triviečių kambarių skaičius viešbučiuose yra ribotas arba kai kurie viešbučiai jų visai neturi (ypač Prancūzijoje).
Tuo atveju, jei neįmanoma užsakyti triviečio kambario arba viešbutis tokių neturi – vienas iš trijų asmenų apgyvendinamas su kitais grupės turistais.
Kelionėse, kurių metu yra nakvynės keltų kajutėse, turistai turi galimybę iš anksto nusipirkti vietą norimos kategorijos kajutėje, pasirenkant iš kelto linijų tuo metu siūlomų kajučių. Keltuose yra dvivietės, trivietės, keturvietės kajutės be langų arba su langais skirtinguose deniuose (priklausomai nuo kajutės kategorijos).
Priklausomai nuo laivo modelio, paslaugų kiekis ir įvairovė laive, kajučių modifikacija, jų plotas ir vidaus įranga gali skirtis. Pateikta informacija apie paslaugas keltuose, kajučių kategorijas yra preliminari ir pateikta pagal keltų linijų pateiktus duomenis katalogo spausdinimo metu. Gauta informacija apie pasikeitimus nedelsiant pateikiama kelionių agentūroms.
Kelionėms į Norvegiją tikslų apgyvendinimo aprašymą skaitykite keliautojo atmintinėje.
Pastraipa apie kelionę. Pastraipa apie kelionę. Pastraipa apie kelionę.
Pastraipa apie kelionę. Pastraipa apie kelionę. Pastraipa apie kelionę.
Pastraipa apie kelionę. Pastraipa apie kelionę. Pastraipa apie kelionę.
Pastraipa apie kelionę. Pastraipa apie kelionę. Pastraipa apie kelionę.