Latvijos perlai: Rundalė – Ryga – Gaujos nacionalinis parkas

Šiuo metu visos kelionės datos pasibaigusios
Dėmesio! Keliaujant į Latviją dėl COVID-19 galimi apribojimai nuvykimui bei parvykimui.

Kelionės programa

1
diena
 Anksti ryte išvykstame iš Lietuvos. Latvijoje aplankysime Rundalės rūmus – nuostabiausią šioje šalyje baroko ir rokoko stiliaus architektūrinį ansamblį. Tai Kuršo hercogų vasaros rezidencija, kuri vadinama „mažuoju Versaliu“. Rūmus XVIII a. pradėjo statyti hercogas E. J. Bironas, suprojektavo ir statyboms vadovavo italų architektas F. B. Rastrelis. Vykstame į Latvijos sostinę Rygą – garsiausią Baltijos šalių miestą. Pasižvalgysime pėsčiomis po Rygos senamiestį: stabtelėsime prie Rygos pilies, statytos 1330 metais, ne kartą niokotos ir vėl atstatytos. Latvija, atkūrusi nepriklausomybę, pilyje įkūrė Latvijos prezidento rezidenciją. Keliausime į istorinį ir geografinį miesto centrą – Domo aikštę, kurioje stovi didinga Šv. Marijos (Domo) katedra. Pamatysime pačią seniausią ir aukščiausią Rygoje - Šv. Petro bažnyčią, istoriniuose šaltiniuose paminėtą 1209 m., turinčią 123 m. aukščio bokštą, iš kurio atsiveria Rygos panorama. Juodagalvių riterių namas -  puošniausias Rygos pastatas, prikeltas iš griuvėsių, kurio salėse kažkada yra koncertavę XIX a. garsūs kompozitoriai F. Listas ir R. Wagneris. Rygos  Laisvės paminklas (skulptorius K. Zalė) – latvių tautos nepriklausomybės ir vienybės simbolis. Laisvu laiku galėsime pasivaikščioti vaizdingomis senojo miesto gatvelėmis, jaukiose kavinukėse paragauti gardžios kavos arba pasigėrėti miestu iš paukščio skrydžio - pakilę į Šv. Petro bažnyčios bokšte esančią apžvalgos aikštelę. Nakvosime viešbutyje Rygoje.
2
diena
 Po pusryčių važiuojame į vieną didžiausių Baltijos šalyse - Gaujos nacionalinį parką, kuris įkurtas, kad būtų išsaugotas  unikalus ir įspūdingas savo vaizdais, susiformavęs prieš 12 tūkstančių metų, gamtos paminklas – Gaujos upės slėnis. Gaujos nacionalinio parko administraciniame centre apžiūrėsime Siguldos pilį ir dvarą. Lyno keltuvu, kuris įrengtas 1969 m.,kelsimėsper Gaujos upę. Pakilę į 43 metrų aukštį, gėrėsimės kvapą gniaužiančiais Gaujos upės ir jos krantų vaizdais. Nusileidę į slėnį, aplankysime Gutmanio olą, susiformavusią prieš 10000 metų, kur išgirsime graudžią meilės istoriją apie tai, kaip, nesutikusi sulaužyti ištikimybės, XVII a. pradžioje žuvo nepaprasto grožio mergina Maja. Ant vienos iš kalvų, šalia upės, stovi Turaidos viduramžių pilis - rezervatastvirtovė, menanti ne tik karus, politines, ekonomines permainas, bet ir sauganti Majos, kuri buvo praminta Turaidos Rože, kapą. Pilies ir parko komplekse aplankysime Dainų slėnį, skirtą žymaus latvių tautosakininko K. Barono atminimui, pilies ekspoziciją, pilies bokštą, nuo kurio atsiveria tankiais miškais apaugęs Gaujos upės slėnis, monetų kalyklą, Turaidos bažnyčią, Rožės kapą, suvenyrų parduotuvėles. Į Lietuvą sugrįšime vėlai vakare.

Apie Latviją

Latvija – viena iš trijų Baltijos valstybių. Šiaurėje ribojasi su Estija, rytuose – Rusija ir Baltarusija, o pietuose – Lietuva. Šalis tampa vis populiaresne turistine vieta Europoje. Svečiai iš viso pasaulio atvyksta į Rygą, atsipalaiduoja prie jūros Jūrmaloje, apsilanko  Siguldoje ar Cesyje. Latvija garsėja savo ilgomis tradicijomis. Gyventojai atidžiai saugo liaudies tradicijas, kultūros paminklus, architektūrinius šedevrus.
Dėmesio! Keliaujant į Latviją dėl COVID-19 galimi apribojimai nuvykimui bei parvykimui.

Į kainą įskaičiuota:

 • kelionė autobusu;
 • 1 nakvynė su pusryčiais viešbutyje;
 • ekskursinė programa;
 • kelionės vadovo paslaugos;
 • kelionės dokumentų sutvarkymas.

Pastabos

 • LR piliečio pasas arba asmens tapatybės kortelė. Jų galiojimo laikas  turi būti ne trumpesnis nei 3 mėn. kelionei pasbaigus.
 • mokamiems objektams rekomenduojame turėti ~28 EUR.
 • Objektų skaičius, lankymo tvarka ir įėjimo bilietų kaina gali keistis.
 • Kai kurių lankomų vietovių ir objektų gidų paslaugos - už papildomą mokestį.
 • Medicininių išlaidų draudimas į kelionės kainą neįskaičiuotas.
 • Priemoka už vienvietį kambarį – 15 EUR.
Pasitark su specialistu!
Edita
Susisiek su Latvijos specialiste ir susikurk kelionę pagal savo poreikius:

Panašios kelionės

Kelionė į Latviją: legendinės pilys ir rūmai 2d.
Latvija
 • Pirmas punktas
 • Antras punktas

Pastraipa apie kelionę. Pastraipa apie kelionę. Pastraipa apie kelionę.

Kelionė į Latviją: Kuržemės keliais 2d.
Latvija
 • Pirmas punktas
 • Antras punktas

Pastraipa apie kelionę. Pastraipa apie kelionę. Pastraipa apie kelionę.

Diena prie Baltijos jūros Jūrmaloje – Ryga 1 d.
Latvija
 • Pirmas punktas
 • Antras punktas

Pastraipa apie kelionę. Pastraipa apie kelionę. Pastraipa apie kelionę.

Latvijos pajūrio perlai: Liepoja – Ventspilis 2 d./1 n.
Latvija
 • Pirmas punktas
 • Antras punktas

Pastraipa apie kelionę. Pastraipa apie kelionę. Pastraipa apie kelionę.