Kenijos ir Ugandos gamtos rezervatai bei kalnų gorilos

Kelionės akcentai

 • Patyriminė kelionė!
 • Aplankysime kruopščiai saugomus Kenijos ir Ugandos gamtos rezervatus
 • Grožėsimės didingais ežerais, namais tapusiais flamingų, pelikanų ir kitų paukščių būriams
 • Žygiuosime po Afrikos džiungles stebėti kalnų gorilų
 • Plauksime kruizu Nilo upe
 • Stovyklausime gamtoje, vyksime į safarius ir susipažinsime su nepamirštama laukine Afrikos gyvūnija
Nuo2440
2022 10 30 ir daugiau datų
+ skrydis apie: 600
su skrydžiu: 3040
Dėmesio! Keliaujant į Ugandą dėl COVID-19 galimi apribojimai nuvykimui bei grįžimui.

Kelionės programa

1
diena
VILNIUS – NAIROBIS (KENIJA)
Skrydis iš Vilniaus į Nairobį su vienu persėdimu. Atvykimas ir pervežimas į viešbutį. Nakvynė viešbutyje Nairobyje.
2
diena
MASAJŲ MAROS NACIONALINIS GAMTOS REZERVATAS (pusryčiai, pietūs, vakarienė)
Kalnai, vulkaniniai masyvai, milžiniški ežerai, karštosios versmės, upės ir kvapą gniaužiantys miestai – tai Kenija! Iš šios Afrikos pietuose plytinčios šalies sostinės Nairobio (4,4 mln. gyventojų) išvyksime Masajų Maros nacionalinio gamtos rezervato link. Ši nepaprasto grožio gamtos oazė garsėja nesibaigiančiomis lygumomis, kuriose ganosi gausūs laukinių gyvūnų būriai. Masajų Maros rezervatas plyti Tanzanijos pasienyje ir susisiekia su garsiuoju Serengečio nacionaliniu parku. Čia išsiraizgiusi Maros upė, gausu akacijų bei pačios įvairiausios gyvūnijos: liūtų, žirafų, antilopių, hipopotamų, net 450 rūšių paukščių!

Į Masajų Maros gamtos rezervatą keliausime safario tipo transporto priemonėmis, todėl rekomenduojame pasirūpinti tik pačiais būtiniausiais nakvynei skirtais daiktais. Nakvynė palapinėse.

3
diena
MASAJŲ MAROS NACIONALINIS GAMTOS REZERVATAS (pusryčiai, pietūs, vakarienė)
Visą dieną praleisime laukinės gamtos apsuptyje! Vilnijantys Masajų Maros rezervato žolynai suteikia puikias galimybes gyvūnų stebėjimui ir, žinoma, fotografavimui. Čia  galima išvysti dramblių, juodųjų raganosių, buivolų, leopardų, antilopių gnu, zebrų, gazelių ir daugelį kitų gyvūnų. Drumstuose upių vandenyse, kertančiuose šį draustinį, gausu begemotų ir krokodilų. Visą dieną trunkančio safario metu laukia išties artima ir nepamirštama pažintis su Afrikos gamtos paslaptimis!Nakvynė palapinėse.

4
diena
NAKURU EŽERO NACIONALINIS PARKAS (pusryčiai, pietūs, vakarienė)
Kad ir kaip būtų sunku atsisveikinti su Masajų Maros gamta, priešakyje laukia dar daugiau nepamirštamų gamtos kampelių! Šį rytą išvyksime Nakuru ežero nacionalinio parko, plytinčio Kenijos vakaruose, link. Čia, 1754 m aukštyje, tyvuliuoja net 49 km² ploto ežeras! Nenuostabu, jog būtent prie Nakuru ežero susirenka milžiniški flamingų ir pelikanų būriai. Be to, čia gyvena ir juodieji bei baltieji raganosiai, leopardai, liūtai, skirtingos elninių žinduolių rūšys. Iš pradžių įkurtas kaip paukščių draustinis, 1968-iais Nakuru ežeras ir jo apylinkės įgijo nacionalinio parko statusą. Pasiekę nacionalinį parką, visą popietę praleisime safaryje, kurio metu gėrėsimės užburiančiais Nakuru ežero vaizdais ir spalvingų paukščių būriais. Nakvynė viešbutyje / lodžijoje.
5
diena
DŽINDŽA (UGANDA) (pusryčiai, pietūs, vakarienė)
Šiandien iš Kenijos išvyksime rytinės Afrikos dalies link. Šį rytą ne tik kirsime sieną į Ugandą, bet, netrukus po to, ir patį pusiaują! Uganda yra viena mažesnių pagal plotą Afrikos valstybių, tačiau nei kiek nenusileidžia kitoms šalims nei gamtos, nei gyventojų, nei savo kultūros įvairove. Čia driekiasi tankus upių tinklas, stūkso užgesę ugnikalniai ir įspūdingi kalnų masyvai. Keliausime į antrąjį pagal dydį Ugandoje, Džindžos miestą (300 tūkst. gyventojų), įsikūrusį Viktorijos ežero krantuose. Būtent šioje vietoje Nilas (dar vadinamas Viktorijos Nilu) išteka iš Viktorijos ežero ir pradeda 6695 km kelionę į Egiptą ir Viduržemio jūrą. Nakvynė stovyklavietėje.
6
diena
MASINDIS – MERČISONO KRIOKLIŲ NACIONALINIS PARKAS (pusryčiai, pietūs, vakarienė)
Po trumpo sustojimo Kampalos mieste, išvyksime Merčisono krioklių nacionalinio parko, pripažinto vienu geriausių visoje Ugandoje, link! Merčisono kriokliai, dar vadinami Kabaregos kriokliais, plyti didžiojo Viktorijos Nilo ruože. Tai 3 krioklių kaskada, kurios bendras aukštis – 120 m! Įsikūrę Masindyje (110 tūkst. gyventojų), pailsėsime po kelionės ir susipažinsime su kitos dienos programa. Masindis – tai netoli Merčisono krioklių nacionalinio parko plytintis miestas, anksčiau – vienos galingiausių Centrinėje Afrikoje bantų genčių karalystės sostinė. Pasirinktinai, turėsime galimybę apsilankyti Zivos raganosių draustinyje* ir pasivaikščioti kartu su didingaisiais raganosiais! Nakvynė stovyklavietėje.

7
diena
MASINDIS – BUDONGO CENTRINIS MIŠKŲ REZERVATAS (pusryčiai, pietūs, vakarienė)
Budongo rezervatas – tai didžiausias įvairių rūšių raudonmedžių miškas Rytų Afrikoje. Vienas įspūdingiausių raudonmedžių, iki šiol žaliuojančių Budonge, siekia 80 m aukštį ir yra net 20 m apimties. Nenuostabu, jog būtent tarp tokių tvirtų ir galingų medžių, gyvena gausiausia šimpanzių populiacija visoje Ugandoje! Manoma, kad Budongo miške jų yra nuo 600 iki 700. Šįryt susitiksime su vietiniu gidu ir leisimės į žygį pėsčiomis po raudonmedžių mišką stebėti šimpanzių, nematytos augalijos ir pasidžiaugti gaiviu Afrikos džiunglių oru. Vėliau laukia dar vienas nepamirštamas nuotykis – kruizas laivu Nilo upe.

Svarbu: žygyje pėsčiomis vienu metu gali dalyvauti 12 keliautojų. Esant didesniam dalyvių skaičiui, žygis bus vykdomas du kartus – ryte ir po pietų, o numatytų dienos veiklų eiliškumas gali keistis. Nakvynė stovyklavietėje.

8
diena
KIKORONGO EŽERAS (pusryčiai, pietūs, vakarienė)
Šiandien išvyksime iš Masindžio ir pasieksime Karalienės Elžbietos nacionalinio parko prieigas. Tai pats žymiausias ir didžiausia laukinės gamtos įvairove garsėjantis gamtos rezervatas Ugandoje. Čia driekiasi tiek aukšta žole nuklotos savanos, tiek miškai, tiek gyvybės knibždančios pelkės ir ežerai, o tarp įspūdingiausių nacionaliniame parke sutinkamų gyvūnų rikiuojasi liūtai, drambliai, gepardai ir buivolai. O kur dar 600 skirtingų rūšių paukščių! Šios dienos akcentas – nepaprasta nakvynės vieta ant kalno su vaizdu į kvapą gniaužiantį Kikorongo ežerą. Nakvynė stovyklavietėje.
9
diena
BUNIJONI EŽERAS (pusryčiai, pietūs, vakarienė)
Šiandien dar kartą kirsime pusiaują ir keliausime nuostabaus Bunijoni ežero, tyvuliuojančio visai šalia Ruandos sienos, link. Šiame aukštikalnėse plytinčiame ežere gausiai gyvena paukščiai, endeminės krevečių rūšys, šamai. Ežero vanduo pasižymi išskirtiniu deguonies kiekiu ir vešlia augalija: mėlynaisiais lotosais bei papirusinėmis viksvuolėmis, iš kurių gaminta ir rašymui skirta medžiaga. Pasiekę stovyklą, gerai pailsėsime ir pasiruošime ilgai lauktam žygiui pėsčiomis stebėti kalnų gorilų. Nakvynė stovyklavietėje.
10 – 11
dienos
BUNIJONI EŽERAS (pusryčiai, pietūs, vakarienė)
Kalnų gorilos yra viena labiausiai nykstančių gyvūnijos rūšių ir, nors tikslūs skaičiai skiriasi, manoma, kad jų liko vos 650. Gorilų lankymas yra vienas iš būdų prisidėti prie geresnės jų ateities, nes leidimams įsigyti išleistos lėšos yra panaudojamos gorilų apsaugai. Suprantama, kalnų gorilų išsaugojimo klausimas neatsiejamas nuo nuolatinio vietinės bendruomenės vystymosi ir požiūrio į laukinę gamtą keitimo. Svečiuodamiesi Bunijoni ežero apylinkėse, turėsime galimybę dalyvauti pasirenkamojoje veikloje: aplankyti vietinius pigmėjus*, apžiūrėti apylinkes kalnų dviračiais*, nuvykti dienos turui į Ruandą* ar leistis į žygį pėsčiomis*. Laukiamiausia programos dalis – žygis po miškus stebėti gorilų – priklausomai nuo leidimų išdavimo laiko, gali įvykti tiek šiandien, tiek rytoj.

Svarbu: leidimų, skirtų lankyti kalnų gorilas, suteikimas yra labai ribotas, todėl reikia lankstumo ir kelionės maršrutui, ir konkrečiai vietovei, kurioje leisimės į žygį. Kalnų gorilos neapsiriboja žmogaus sukurtomis sienomis, o jų paplitimo zona apima Ugandą, Ruandą ir Kongo Demokratinę Respubliką. Pirmenybę teikiame Ugandos miškams, tačiau tai priklauso nuo leidimų prieinamumo. Jei negausime leidimų aplankyti kalnų gorilas Ugandoje, iš anksto informuosime visus keliautojus, jog žygis perkeliamas į Ruandą ar Kongo Demokratinę Respubliką. Nakvynė stovyklavietėje.

12
diena
BUNIJONI EŽERAS – KAMPALA (pusryčiai, pietūs, vakarienė)
Šiandien atsisveikinsime su nuostabia Bunijoni ežero apylinkių gamta ir grįšime į Kampalą. Atvykę skirsime laiko poilsiui, o vakare gidas informuos apie rekomenduojamus užsiėmimus kitoje mūsų kelionės stotelėje – Džindžoje. Jų pasirinkimas išties gausus! Susipažinę, galėsime išsirinkti pačias įdomiausias veiklas ir suplanuoti savo svajonių dieną. Nakvynė viešbutyje / lodžijoje.

13
diena
DŽINDŽA (pusryčiai, pietūs, vakarienė)
Netoli nuo Kampalos esanti Džindža garsėja vandens pramogomis Nilo upėje: tai ir plaukimas plaustais*, ir baidarėmis*, ir įvairūs kruizai*. Mėgstantys kitokius užsiėmimus, galės mėgautis jodinėjimu* ar nuotykiais ant keturračių*! Nakvynė stovyklavietėje.
14
diena
ELDORETAS (KENIJA) (pusryčiai, pietūs, vakarienė)
Metas palikti nepamirštamomis akimirkomis apdovanojusią Ugandą ir grįžti į Keniją. Lankysimės 5-ajame pagal dydį, šiuo metu sparčiausiai augančiame Kenijos mieste – Eldorete. Ryškiausias šių apylinkių gamtovaizdis – Didžiojo lūžių slėnio, kuris driekiasi nuo Sirijos iki pat Mozambiko, atkarpa. Didysis lūžių slėnis – tai ilgiausias planetoje tektoninių plokščių skilimo ruožas, kurio kelyje stūkso ir aukščiausias Afrikoje Kilimandžaro kalnas, bei plyti gausūs mineralų Magadžio, Baringo, Nakuru ir kiti žymūs Afrikos žemyno ežerai. Eldoreto miestas, kuriame apsistosime, taip pat įsikūręs aukštumose, net 2100 m virš jūros lygio! Nakvynė stovyklavietėje.

15
diena
NAIROBIS (pusryčiai)
Po pietų iškeliausime į Nairobį, šios kelionės pradžios tašką. Pasidalinsime prisiminimais, nuotykiais ir, prieš išvykdami namo, dar kartą pasidžiaugsime Nairobio gatvių šurmuliu. Nakvynė viešbutyje Nairobyje.
16
diena
NAIROBIS – VILNIUS (pusryčiai)
Pervežimas į oro uostą. Skrydis į Vilnių.
Nuo2440
2022 10 30 ir daugiau datų
+ skrydis apie: 600
su skrydžiu: 3040

Apie Ugandą

Datos ir kainos

Pasirinkite pageidaujamą keliautojų skaičių ir datą
Dėmesio! Keliaujant į Ugandą dėl COVID-19 galimi apribojimai nuvykimui bei grįžimui.

Į kainą įskaičiuota:

 • Apgyvendinimas viešbučiuose, lodžijose, stovyklavietėse (15 nakvynių: 11 nakvynių stovyklavietėse, 4 nakvynės viešbučiuose / lodžijose);
 • Programoje nurodytas maitinimas (15 pusryčių, 12 pietų, 12 vakarienių);
 • Anglakalbio gido paslaugos;
 • Programoje nurodyti pervežimai;
 • Įėjimo bilietai į programoje nurodytus lankomus objektus;
 • Programoje nurodyta ekskursinė programa.

Į kainą neįskaičiuota:

 • Lėktuvo bilietai Vilnius – Nairobis – Vilnius (kaina nuo 600 EUR);
 • Kenijos viza (~50 USD/asm., mokama nuvykus vietoje);
 • Ugandos viza (~50 EUR/asm., daroma iš anksto internetu);
 • Medicininių išlaidų draudimas (~20 EUR, BTA draudimas) (privalomas);
 • Papildomos ekskursijos, pramogos ir paslaugos, nepaminėtos programoje arba pažymėtos * (nacionalinio parko leidimas stebėti kalnų gorilas – ~730-800 USD/asm., privaloma užsakyti iš anksto!; vietinių pigmėjų lankymas – nuo 88 USD/asm.; kruizas Nilu Džindžoje – ~50-70 USD/asm.; plaukimas plaustais Džindžoje – ~190-300 USD/asm.);
 • Priemoka už vienvietį kambarį / palapinę – 50 EUR;
 • Arbatpinigiai gidams, vairuotojams  (rekomenduotina suma dienai – 3-5 USD/asm. gidams, 1-3 USD/asm. vairuotojams);
 • Vanduo, gaivieji ir alkoholiniai gėrimai;
 • Asmeninės išlaidos.

Pastabos

 • Organizatorius pasilieka teisę koreguoti ekskursijų eigą kelionės metu.
 • Kelionės tipas: prijungiamoji prie anglakalbės grupės vietoje.
 • Keliaujanį į Ugandą, privaloma turėti skiepą nuo geltonojo drugio.
 • Nepageidaujantys gyventi palapinėse stovyklavietėse gali užsisakyti nakvynes lodžijų nameliuose (užsakoma iš anksto). Priemoka – nuo 300 EUR/asm.
 • Kelionė skirta tik suaugusiems, visi keliautojai privalo būti 15 metų ir vyresni.

Kelionės užsakymas

Nuo
2440

+ skrydis apie: 600 visiems su skrydžiu: 3040
Kas įskaičiuota?

Panašios kelionės

Izraelis: šventoji žemė
Izraelis
 • Pirmas punktas
 • Antras punktas

Pastraipa apie kelionę. Pastraipa apie kelionę. Pastraipa apie kelionę.

Naujiena!
Italija – Šveicarija – Lichtenšteino Kunigaikštystė
Italija
 • Pirmas punktas
 • Antras punktas

Pastraipa apie kelionę. Pastraipa apie kelionę. Pastraipa apie kelionę.

Naujiena! Saugi individuali kelionė
Magiškoji Meksika
Meksika
 • Pirmas punktas
 • Antras punktas

Pastraipa apie kelionę. Pastraipa apie kelionę. Pastraipa apie kelionę.

Nuotykinė kelionė! Atidaryta keliautojams!
Nuotykis Kolumbijoje: salos, džiunglės ir Karibų jūros paplūdimiai
Kolumbija
 • Pirmas punktas
 • Antras punktas

Pastraipa apie kelionę. Pastraipa apie kelionę. Pastraipa apie kelionę.