Meksika su šypsena: majų takais

Šiuo metu visos kelionės datos pasibaigusios
Dėmesio! Keliaujant į Meksiką dėl COVID-19 galimi apribojimai nuvykimui bei grįžimui.

Kelionės programa

1
dienos
VILNIUS - MEKSIKAS
Skrydis iš Vilniaus į Meksiką su persėdimu Europos mieste. 
 Atvykimas į vieną ryškiausių ir didžiausių pasaulio miestų, šalies sostinę Meksiką. Meksiko miestas – dinamiškas ir niekad nemiegantis civilizacijų istorijos muziejus, turtingas architektūros ir istorijos paminklų, archeologinių zonų pačiame mieste ir jo apylinkėse, muziejų bei tautinių kūrybos centrų. Neretai sakoma, kad šiam milžiniškam miestui pasisekė labiau nei kitiems Amerikoms miestams, nes jis gali pasigirti ne tik kultūriniu paveldu, bet ir neįtikėtino grožio ir pločio bulvarais, padabintais sodriai žaliuojančiais medžiais, išpuoselėtais parkais, išdidžiai pūpsančiais prabangiais moderniais pastatais, rūmais, jaukiomis kavinaitėmis.  Tik nusileidusius oro uoste Jus pasitiks angliakalbis gidas, kuris iš oro uosto palydės iki viešbučio.

2
diena
MEKSIKAS (pusryčiai)
Po pusryčių viešbutyje pradėsite pažintį su sostine. Pradėsite nuo istorinio centro. Tai seniausia Meksiko miesto dalis, kurioje išvysite visos šalies mastu svarbiausią kultūrinį paveldą. Centras yra lyg mažų gatvelių raizginys, kviečiantis atvykėlius sugrįžti į praeitį ir prisiminti senųjų laikų dvasią. Nesunku įsivaizduoti, kaip miesto turtuoliai važinėdavo prabangiomis karietomis, o pirkliai ar amatininkai, siūlydami miestelėnams visokias gėrybes, pėsčiomis slampinėdavo po žymias senojo miesto gatves. Šioje miesto dalyje galima rasti tikrąsias architektūrines vertybes, tokias kaip Metropolijos katedra, kuri buvo pastatyta prieš tris amžius ir apima įvairiausius meno stilius, egzistavusius karališkosios eros metais. Netoli katedros išdidžiai stūkso Nacionaliniai rūmai, kuriuose įsikūrusi Meksikos vyriausybė. Čia pat ir Meksiko miesto Rotušė, pastatyta fasadu į pagrindinę Zócalo aikštę.

Po pažinties su istoriniu miestu, laukia ekskursija Nacionaliniame antropologijos muziejuje. Jis įsikūręs tarp Reformų prospekto ir vaizdingo Čaputlepeko parko. Muziejus sudarytas iš 23 kambarių, apima net 8 ha teritoriją. Čia saugoma gausiausia ir vertingiausia ikikolumbinių Meksikos kultūrų artefaktų kolekcija. Taip pat eksponuojami kitų senovinių kultūrų (Persijos, Graikijos, Kinijos, Egipto) radiniai, actekų ir majų kultūrų freskos, keramikos dirbiniai. Dienos įspūdžius vainikuos apsilankymas Xochimilco rajone.

3
diena
MEKSIKAS - TEOTIUAKANAS - MEKSIKAS (pusryčiai)
Dienos turas į Gvadelupės baziliką, pritraukiančią minias piligrimų iš viso pasaulio. Bazilikoje išvysite stebuklingą Mergelės Marijos paveikslą. Istorija pasakoja, kad šis ant vieno indėno apsiausto atsiradęs stebuklingas šv. Mergelės atvaizdas šiandien yra laikomas mįslingiausiu atvaizdu pasaulio istorijoje. Juo kruopščiau jis tyrinėjamas, tuo didesnės paslaptys jį gaubia. Ant paveikslo audinio nerasta jokių dažų ar teptuko pėdsakų. Po to laukia apsilankymas senajame actekų mieste Teotiuakanoje. Tai vienas žymiausių archeologinių vietovių Meksikoje. Šiame mieste gyveno 120 000 žmonių, kadaise virė tikras gyvenimas. Yra išlikę priešactekinių laikų paminklai: Saulės piramidė, Mėnulio piramidė, Ketcalkoatlio šventykla.

4
diena
MEKSIKAS - PUEBLA - OACHAKA (pusryčiai)
Anksti ryte išvyksite į Oachakos miestą. Pakeliui sustosite spalvingame kolonijinių laikų mieste Puebloje, išsiskiriančiu savo kraštovaizdžiu. Jį supa ugnikalniai, o miesto centras dėl ryškių kultūrinių vertybių įtrauktas į UNESCO Pasaulio paveldo sąrašą.

 

5
diena
OACHAKA - MONTE ALBANAS - OACHAKA (pusryčiai)
Aplankysite Monte Albaną – ikikolumbinę archeologinę vietovę Oachakos valstijoje, centriniame Oachakos slėnyje, 9 km į vakarus nuo Oachakos miesto. Ši vietovė laikoma pirmu tikru Mezoamerikos miestu. Jis beveik tūkstantmetį buvo svarbus regiono centras, sociopolitinė ir ekonominė Sapotekų civilizacijos sostinė. Monte Albano centras buvo išdėstytas ant dirbtinės kalvos, iškylančios beveik 2 000m virš jūros lygio). Religinį kompleksą sudaro centrinė aikštė, aplink kurią išdėstytos platformos, ant kurių stovėjusios šventyklos (į jas veda platūs laiptai). Čia pat galybė akmenų su išraižytais piešiniais, dievų skulptūromis bei ankstyvojo Mezoamerikos rašto užuomazgomis. Taip vyksite į Oachaka miesto centrą, kur aplankysite Šv. Domingo bažnyčią ir muziejų.
6
diena
OACHAKA - MITLA - TEOTITLAN DEL VALLE - SANTA MARIA - OACHAKA (pusryčiai)
Aplankysite Mitlą, savo kultūriniu palikimu svarbią archeologinę vietovę, taip pat mažą, tačiau spalvingą ir turtingą savo kultūriniu paveldu išsiskiriantį Teotitlan del Valle kaimelį. Savo ekskursiją tęsite Santa Maria miestelyje, kuris garsėja centre augančiu medžiu Arbol del Tule. Šis medis laikomas vienu seniausiu medžiu pasaulyje.

7
diena
OACHAKA – TEHUANTEPEKAS (pusryčiai)
Laukia dienos nepamirštama kelionė per vaizdingą Pietų Siera Madrės vietovę. Tai kalnų grandinė pietvakarių Meksikoje, Ramiojo vandenyno pakrantėje, Šiaurės Amerikos Kordiljerų dalyje. Ši kalnų grandinė driekiasi apie 1000 km, per Mičoakano, Gerero ir Oachakos valstijas. Trumpam sustosite eskalino, Meksikoje gaminamo distiliuoti alkoholio iš agavos sulčių, darykloje.

8
diena
TEHUANTEPEKAS - SUMIDERO KANJONAS - SAN CRISTOBAL DE LAS CASAS (pusryčiai)
Iš pat ankstyvo ryto leisite maršrutui (valtimi) po Sumidero kanjoną, kurio gylis siekia net 200 m. Tad atsiveriantys vaizdai privers ne tik plačiai atmerkti akis, bet ir kaip įmanoma labiau ištiesti kaklo raumenis. Šis kanjonas yra nepaprastai vaizdingas, todėl ne nuostabu, kad jis laikomas vienas labiausiai lankomų visoje Meksikoje.Po įspūdingų vaizdų laukia majų regionas ir San Cristobalio de las Caso miestas.
9
diena
SAN CRISTOBAL DE LAS CASAS (pusryčiai)
Aplankysite nedidelius majų miestelius San Chuan Chamula ir Zinacantan.
10
dienos
SAN CRISTOBAL DE LAS CASAS - PALENKĖ 
Pervažiavimas į Palenkę, laisvas laikas. 
11
diena
PALENKĖ - KAMPEČĖ (pusryčiai)
Anksti ryte vyksite į sugriautą majų miestą Palenkę. Tai viena didžiausių ir svarbiausių majų gyvenviečių. Palenkėje buvo daug įspūdingų pastatų, iš kurių bene geriausiai išlikusi šventykla su hieroglifų įrašais. XX a. atrasta kripta, kurioje yra, manoma, valdovo-šventiko palaikai iš VII a. 

Neaplenksite ir Kampečės – barokinio stiliaus miesto prie Kampečės įlankos. Mieste yra išlikusios XVII a. pastatytos tvirtovės liekanos, Švč. Mergelės Marijos Nekaltojo Prasidėjimo katedra (XVI a.), Gubernatoriaus rūmai (XIX a.). Kampečės fortas ir senamiestis įtraukti į UNESCO pasaulio pavedo sąrašą.

12
diena
KAMPEČĖ - MERIDA (pusryčiai)
Savo pažintį su Meksikos įžymybėmis tęsite ekskursija į Ušmalį – senovinio majų miesto liekanos, beveik 70 km į pietus nuo Meridos. Tarp gausybės monumentaliosios architektūros paminklų Ušmalio liekanos skirstomos į Valdovo rūmus, kurie dekoruoti skulptūromis ir mozaikiniu frizu iš 20 tūkst. atskirų figūrų; žynio rūmua – 30 m aukščio piramidė su šventykla viršuje, taip pat Balandinė, Moterų vienuolynas – kompleksas iš 4 pastatų, juosiančių vidinį kiemą, su arka pietuose, Vėžlių namas, Nykštuko namas.

Antros dienos pusėje aplankysite Meridos miestą. Miestas išsidėstęs Jukatano pusiasalio pietvakariuose. Yra XVI a. katedra, majų kultūros griuvėsiai. XVII a. čia įkurtas Jukatano autonominis universiteta, veikia archeologijos muziejus.

13
diena
MERIDA - KANKUNAS (pusryčiai)
Ankstyvą rytą keliausite į Čičen Itsą – vėlyvojų majų gyvenvietę. Po turo turėsite laisvo laiko įsigyti suvenyrų, galėsite čia pat apsipirkti ir pailsėti.

Po pietų atvyksite į Kankuną – kurortinį miestą šalies pietryčiuose. Miestą skalauja Karibų jūra, juosia neįtikėtino balto smėlio paplūdimiai. Neįtikėtina, kad čia nėra lietaus sezono, tad kaitria saule ir ryškia dangaus žydryne galima mėgautis ištisus metus. Paplūdimiai apstatyti prabangiai viešbučiais, pramogų centrais, jaukiais restoranais ir kavinėje, tad ne nuostabu, kad ši vieta itin mėgstama turistų.

14 – 16
dienos
POILSIS PRIE JŪROS KANKUNE (pusryčiai)
Šias dienas Jūsų laukia poilsis prie jūros Kankuno kurorte.
17
diena
KANKUNAS - VILNIUS (pusryčiai)
Šiandien po pusryčių būsite pervežti į Kankuno oro uostą skrydžiui į Vilnių.

Apie Meksiką

Meksika – tai kontrastų kupina šalis. Čia atrasime ir galingų majų bei actekų civilizacijų palikimą, ir kolonijinių miestų. Šalia šiuolaikinių didžiulių miestų – visai nepaliesta gamta, ugnikalnių ir viršukalnių sniegynų panoramos, nuostabūs paplūdimiai, skaidrus žydras vanduo, aštrokas pikantiškas maistas, nesuskaičiuojama gausybė įvairios floros ir faunos ir neįprastas gyvenimo tempas. Vis

Keliautojų atsiliepimai apie kelionę Meksika su šypsena: majų takais

Margarita
2017 05 10
9.2

Savo kelione i Meksika likom labai patenkinti. Acteku ir Maya piramides, nuostabios baznycios kolonialiniuose miestuose, kelione upe su krokodilais ir bezdzionem, Velykines eisenos indenu kaimeliuose, svetingi zmones - mums viskas labai patiko. Musu grupe buvo maza - is 10 zmoniu - pagrinde pedagogai is Anglijos, vienas belgas ir mes. Visi zmones buvo inteligentiski, su geru anglisku humoru, labai mandagus ir punktualus, tai niekada neturejom laukimo problemu. Mikroautobusas buvo labai patogus, visada svarus, turejom puiku vairuotoja, su kuriuo jautemes labai saugiai. Keliones metu buvo musu vestuviu metines ir mano gimtadienis, tai labai idomiai juos atsventem. Mayas kaimelyje Zinacantan mus aprenge viestuviniais drabuziais ir mes dar karta susituokem *:) Kelioniu organizatoriu darba vertinam labai gerai. Keliones marsrutas labai patiko. Didziausia ispudi paliko Palenque, Monte Alban ir Uxmal. Is miestu San Cristobal, Oaxaca ir Puebla. Noretumeme pasilikti Puebloje ilgiau, kad geriau viska apziureti. Gidas buvo labai profesionalus ir gerai organizavo objektu lankomumo eile ir laika. Visur buvome anksti ryte kol dar nebuvo zmoniu miniu. Galetu duoti daugiau laisvo laiko objektu lankymo metu. Taip pat jis neturetu raginti zmones ragauti maista ir gerimus gatvese. Viesbuciai labai patiko, visi buvo miesto centruose, su skaniais pusryciais, internetu ir geru servisu. Niekur nereikejo tempti lagaminus - viesbuciu nesykai pristatidavo juos tiesiai i kambari ir paimdavo is kambario. Maziausiai patiko viesbutis BW Calli - buvo labai garsi muzika ir triuksmas prie baseino (ten buvo kazkoks vakarelis), tai trugde miegoti ir negalejom atidaryti balkono. Labiausiai patiko Holiday Inn Merida. Bet aisku topas buvo musu viesbutis Riu Caribe 5* Kankune su viskuo iskaiciuota. Tai buvo rojus zemeje. Keli restoranai ir barai (panasu kaip kruiziniam laive), mini baras kambaryje, kuris atsinaujino po 2 dienu ;) teatras, baseinai, nuostabus pliazas. Labai skanus maistas, nuostabus vaizdas is balkono, idomi programa vakarais ir pleze, puikus servisas.

Dėmesio! Keliaujant į Meksiką dėl COVID-19 galimi apribojimai nuvykimui bei grįžimui.

KAINŲ LENTELĖ

Kaina su pusryčiais
(kai keliauja du asmenys)
Kaina su viskas įskaičiuota maitinimu poilsio metu (kai keliauja du asmenys)
1670 EUR/asm + skrydis 1795 EUR/asm + skrydis

Į kainą įskaičiuota:

 • nurodyta ekskursinė programa;
 • visi pervežimai pagal programą;
 • apgyvendinimas viešbučiuose;
 • pusryčiai;
 • anglakalbio gido paslaugos.

Į kainą neįskaičiuota:

 • taprtautiniai skrydžiai;
 • papildomos ekskursijos ar pramogos;
 • programoje nenurodytas maitinimas;
 • draudimas;
 • asmeninės išlaidos;
 • arbatpinigiai.

 

Pastabos

 • Kaina žmogui, pasirinkus vienvietį kambarį 2024 EUR + skrydis.
 • Kelionės tipas: prijungiamoji prie rusakalbės grupės vietoje.
Pasitark su specialistu!
Gintarė R.
Susisiek su Meksikos specialiste Gintare ir susikurk kelionę pagal savo poreikius:

Panašios kelionės

Atidaryta keliautojams!
Atogrąžų pagunda: tropiškoji Kosta Rika (su rusakalbiu gidu)
Kosta Rika
 • Pirmas punktas
 • Antras punktas

Pastraipa apie kelionę. Pastraipa apie kelionę. Pastraipa apie kelionę.

Atidaryta keliautojams!
Didingoji Meksika (Gran Mexico)
Meksika
 • Pirmas punktas
 • Antras punktas

Pastraipa apie kelionę. Pastraipa apie kelionę. Pastraipa apie kelionę.

Su grupe iš Lietuvos Atidaryta keliautojams!
Didingoji Meksika (Gran Mexico) su grupe iš Lietuvos
Meksika
 • Pirmas punktas
 • Antras punktas

Pastraipa apie kelionę. Pastraipa apie kelionę. Pastraipa apie kelionę.

Magiškoji Meksika
Meksika
 • Pirmas punktas
 • Antras punktas

Pastraipa apie kelionę. Pastraipa apie kelionę. Pastraipa apie kelionę.