Dzūkijos nacionalinis parkas

Šiuo metu visos kelionės datos pasibaigusios

Kelionės programa

1
diena
Dzūkija, dar vadinama Dainava, yra vienas unikaliausių Lietuvos etninių regionų. Kiekvieną atvykstantį pirmiausiai žavi reto grožio gamta – didingi miškai, šaltiniuotos upių versmės, pelkingos laukymės. Neveltui šiame regione daug saugomų teritorijų. Išvyksite ryte. Kalneliais ir pušynais vinguriuojančiu Dzūkijos keliu pasieksite Merkinę. Tai vienas seniausių Lietuvos miestų, įsikūręs Nemuno ir Merkio santakoje. Tai senoji Dzūkijos sostinė, apjuosta nepakartojamo kraštovaizdžio ir menanti ne tik kovas su kryžiuočiais, bet ir istoriją, susijusią su Lietuvos valdovų gyvenimo įvykiais. Vyksite į Dzūkijos nacionalinį parką. Dzūkijos Nacionalinis parkas garsėja pušynais su pažintiniais takais, gamtos paminklais ir senaisiais dzūkų kaimais. Marcinkonys. Sakoma, kad jie yra parko vartai. Tai vienas didžiausių Lietuvos kaimų, kuriam pradžią kažkada davė miško žvalgų gyvenvietė. Grybai ir uogos buvo pagrindinis žmonių pragyvenimo šaltinis. 1991 m., įsteigus Dzūkijos nacionalinį parką, Marcinkonyse įsikūrė parko direkcija. Apie dzūkų etnokultūrą galima sužinoti aplankius Marcinkonių Etnografinį muziejų. Gražus medinės sakralinės architektūros pavyzdys yra gyvenvietės bažnyčia, pastatyta 19 a. pabaigoje. Jūsų laukia dzūkiško kulinarinio paveldo pietūs. Dzūkijos gamtos pasaulis labai savitas ir turtingas. Šilų masyvus juosia smėlio kopos, sraunios upės ir pelkės. Čepkelių raistas – tai didžiausia Lietuvos aukštapelkė ir natūralios gamtos teritorija, kuri dėl savo unikalios augalijos bei gyvūnijos yra saugoma valstybės. Nacionalinio parko teritorija pasižymi ir turtingu kultūros paveldu – garsiais dzūkų kaimais, kurie išlaikė tradicinės architektūros bruožus, savitą vietos gyventojų gyvenimo būdą. Lankysitės Zervynose. Prieš akis atgis senoji dzūkų žemės istorija, žmonių gyvenimai, papročiai, tradicijos. Įspūdingas kraštovaizdis, senieji „aprengti" kryžiai, jaukios pirkutės - viskas paliks nepakartojamą įspūdį! Pabuvosite prie vadinamos „Ūlos akies“. Tai viena įspūdingiausių Dzūkijos versmių, esanti Ūlos kranto terasoje. Sakoma, kad jos vanduo gali pagelbėti nuo įvairių ligų, bet prie šaltinio tuomet reiks nueiti vos saulei nusileidus... Vakarop, atsigaivinę Dzūkijos miškų ramybe, apgaubti dzūkų svetingumu ir etnokultūrine dvasia, grįšite į namus.

Apie Lietuvą

Ką verta aplankyti Ignalinoje:  Palūšės Šv. Juozapo bažnyčia su varpine garsi ne tik tuo, kad kažkada puošė popierinio lito kupiūrą, bet ir tuo, kad bažnyčia pastatyta nenaudojant pjūklo ar vinių. Taip pat rekomenduojame aplankyti vienintelį Lietuvoje Bitininkystės muziejų, kuriame saugomos pagonių dievų skulptūros. Muziejus kviečia iš arčiau susipažinti su bitininkystės paslaptimis. Aplankykite Kazokinės dvarą, k

Į kainą įskaičiuota:

  • Transportas. 
  • Ekskursinė programa.
  • Gido paslaugos.

Pastabos

  • Objektų skaičius, lankymo tvarka ir įėjimo bilietų kaina gali kisti. Muziejuose ir kituose mokamuose objektuose  lydintis gidas  ekskursijų neveda.
  • Papildomoms išlaidoms planuoti  ~ 18 €UR
  • Išvykimas: 

8:00 val. VILNIUS, Lukiškių a. prie šv. Apaštalų Pilypo ir Jokūbo bažnyčios.
Grįžimas:

VILNIUS ~ 21 val.

Pasitark su specialistu!
Živilė
Susisiek su Lietuvos specialiste ir susikurk kelionę pagal savo poreikius:

Panašios kelionės

Gintarinis Lietuvos pajūrys 2 d./1 n.
Lietuva
  • Pirmas punktas
  • Antras punktas

Pastraipa apie kelionę. Pastraipa apie kelionę. Pastraipa apie kelionę.

Savaitgalis Nidoje 2 d.
Lietuva
  • Pirmas punktas
  • Antras punktas

Pastraipa apie kelionę. Pastraipa apie kelionę. Pastraipa apie kelionę.