Čilė ir paslaptingoji Velykų sala

Kelionės akcentai

 • Susipažinsime su spalvingąja Čilės sostine Santjagu bei istoriniu jos senamiesčiu
 • Aplankysime vieną sausiausių pasaulio miestų –  Kalamą
 • Išvysime druskų lygumas, lagūnas ir geizerius
 • Grožėsitės nuostabiuoju ir mėnulį primenančiu Mėnulio slėniu
 • Mūsų maršrutas drieksis per Čilės Patagoniją, kuri ekologiškai viena švariausių mūsų planetos vietų
 • Plauksite Magelano sąsiauriu Magdalenos salos link, kur turėsite galimybę išvysti magelaninius pingvinus
 • Pamatysime vieną įspūdingiausių ledynų – Perito Moreno
 • Keliausime į neįminta mįsle vadinamą Velykų salą (Rapanujį), kurioje pamatysime ryškiausius šios salos akcentus – iš akmens nukaltas skulptūras moai, Akahangos šventyklą, užgesusį Rano Kau ugnikalnį ir dar daug kitų įdomybių!
Nuo2730
2021 09 24 ir daugiau datų
+ skrydis apie: 985
su skrydžiu: 3715
Dėmesio! Keliaujant į Čilę dėl COVID-19 galimi apribojimai nuvykimui bei parvykimui.

Kelionės programa

Čilė – tai kontrastų ir neįtikėtino grožio didžiausia ir siauriausia šalis Pietų Amerikos žemyne. Čilė taip pat ir kraštutinumų šalis, tiek dėl savo geografinės padėties tiek ir dėl klimato: šiaurėje plyti sausiausia pasaulyje Atakama dykuma, tenykštės kultūros lopšys. Viduržemio jūros peizažai centrinėje Čilės dalyje suteikia gyvybės šalies sostinei Santiago, kuris yra apsuptas derlingų vynuogynų slėnių ir šiuolaikinių slidinėjimo kurortų. Keliaujant į pietus galima pajusti artimą kontaktą su gamta, nes čia ežerai, laukinės upės, ugnikalniai ir senieji miškai susijungia į vieną visumą. Patagonijoje, fiordai ir ledkalniai sulaukia tų lankytojų, kurie nuoširdžiai ieško naujos patirties. O kaip gi Velykų sala (arba Rapanujis), tikriausiai būtų mažai kam žinoma, jei ne jos paslaptingieji moai – aukštos akmeninės statulos, pastatytos kaip sargai. Kelionė įtempta, varginanti dėl skrydžių, temperatūrų ir aukščių svyravimų, tačiau dovanoja daugybę puikių vaizdų akims ir įspūdžių kiekvieno keliautojo širdžiai.
1
diena
VILNIUS - SANTJAGAS
Skrydis į Santjagą su 1 arba 2 persėdimais.
2
diena
SANTJAGAS (pusryčiai)
Sveiki atvykę į Čilės sostinę – Santjagą! Tai didžiausias šalies miestas, įsikūręs prie Mapočo upės, apie 520 m virš jūros lygio, aliuvinėje lygumoje į vakarus nuo garsiųjų Andų kalnų. Mus pasitiks ir palydės iki viešbučio, kur pasidėsime daiktus. Toliau lauks pažintinė ekskursija po Čilės sostinę. Ekskursija istoriniame senamiestyje: aplankysime pagrindinę Santjago aikštę, katedrą, paštą, miesto rotušę, taip pat pamatysime prabangius prezidentūros La Moneda rūmus. Santjago rytinėje dalyje pasitiks modernioji miesto pusė, kuri apstatyta moderniais pastatais, šiuolaikiškai įrengtais biurais, prekybos centrais, prabangiais restoranais, jaukiomis kavinaitėmis. Grįžimas į viešbutį, įsikūrsime kambaryje, laikas poilsiui. Nakvynė Santiage.
3
diena
SANTJAGAS – KALAMA – ATAKAMOS DYKUMA (pusryčiai)
Po pusryčių trauksime į šalies šiaurę. Pasiruoškite skrydžiui į Kalamos miestą šiaurės Čilėje, Loa upės ir Atakamos dykumos apsuptyje. Kalama yra vienas sausiausių pasaulio miestų, nes per metus čia iškrenta rekordiškai mažas kiekis kritulių – vos 5 mm. Iš Kalamos pajudėsime į pietryčius – San Pedro de Atakamos miestą (atstumas apie 100 km). Važiuodami grožėsimės Domejko kalnais. Popietę leisitės į išvyką po Mėnulio slėnį (2264 m virš jūros lygio), kuris pavadinimą gavo dėl panašaus paviršiaus. Jame nusidriekęs, Trijų Marijų pavadinimą gavęs, gamtos darinys iš molio, žvyro, druskų , brangakmenių ir kvarco paliks ne mažesnį įspūdį. Ieškant kvapą gniaužiančių vaizdų, ši vieta užburs belaukiant saulėlydžio. Mėnulio slėnis – nepakartojama vieta suvokti gamtos grožį ir paslaptingumą. Sutemus grįšime į San Pedro mieste įsikūrusį viešbutį, nakvynė.
4
diena
ATAKAMOS DYKUMA (pusryčiai, pietūs)
Po pusryčių vyksime į Miskanti ir Minike lagūnas (4120m. virš jūros lygio), kur išvysite nepaprastą to krašto gamtą, nematytą augaliją ir egzotišką gyvūnijos pasaulį. Po pietų važiuosime į Atakamos druskos lygumas, Chaksa lagūną (2300 m virš jūros lygio) ir Nacionalinį flamingų rezervatą, kuriame išvysime tris iš šešių egzistuojančių flamingų rūšių pasaulyje. Nakvynė viešbutyje.

5
diena
ATAKAMOS DYKUMA (pusryčiai)
Iš ankstaus ryto tęsime pažintį su Atakamos dykuma. Apsirenksime šilčiau, nes vyksime į geizerių kraštą – El Tatiją. Tai geizerių laukas šiaurės Čilėje, Andų kalnuose, daugiau nei 4 km aukštyje virš jūros lygio. El Tatijas laikomas aukščiausias geizerių laukas, kuris nė dienos nerimsta: čia nuolat kunkuliuoja ir sproginėja purslai. Dieną saulė čia gali prikaitinti ~25 šilumos, bet ankstų rytą temperatūra gali siekti ir minusą.

Pasivaikščioję papusryčiausime ir galėsime pasimėgauti maudynėmis natūraliai karštuose šaltiniuose. Pietums grįšime į San Pedrą, o pakeliui aplankysime Mačukos kaimelį, kuris garsėja mediniais kaktusais, pastatais iš šiaudų ir kitais Andų rankdarbiais. Laisvas laikas pietums.

Po pietų vyksime į Cejaro lagūną (2500 m. virš jūros lygio), kuri nusidriekusi Atakamos druskos lygumose ir yra turtinga savo didele koncentracija druskos ir ličio dariniais. Ši vieta lyginama net su Negyvąja jūra. Čia galėsime išsimaudyti, paplaukioti ir grožėtis nuostabiu kraštovaizdžiu. Tiesa, vanduo nėra ypatingai šiltas, bet išbandyti tikrai verta. Toliau sausiausioje pasaulio dykumoje aplankysime du gėlo vandens „šulinius“ vadinamus Salaro akimis. Ir galiausiai pasieksime Tebinquinche lagūną, kur atsipalaiduosime po įtemptos dienos. Grožėdamiesi Andų atspindžiais lagūnos druskinguose vandenyse mėgausimės aperityvu. Saulėlydis savo spalvų tonais atvers nuostabų reginį mūsų akims. Vakare grįšime į viešbutį, nakvynė.

diena
KALAMA – SANTJAGAS – PUNTA ARENASAS (pusryčiai)
Po pusryčių pervežimas į oro uostą. Skrisime į Punta Arenasą su vienu persėdimu Santjage. Laisvas laikas. Nakvynė viešbutyje.

7
diena
PUNTA ARENASAS – PUERTO NATALESAS (pusryčiai)
Pusryčiai viešbutyje. Anksti ryte plauksime Magelano sąsiauriu Magdelenos salos link (ši ekskursija vyksta nuo spalio iki kovo mėn.). Turėsime galimybę iš arti pasidžiaugti magelaninių pingvinų, jūrų liūtų ir kormoranų kolinijomis. Įdomus faktas: BBC skelbia jaudinančią istoriją, kaip magelaninis pingvinas kelis metus iš eilės vis grįžta tūkstančius kilometrų į Braziliją, pas tą patį žveją, išgelbėjusį jam gyvybę. Grįšime į Punta Arenasą. Tarpmiestiniu autobusu (apie 3 val). važiuosime į Puerto Natalesą – Čilės Patagonijos miestelį, įsikūrusį prie kanalo, priešais Patagonijos Andų kalnų virtinę. Gamtos stebuklas – Čilės Patagonija yra ekologiškai viena švariausių mūsų planetos vietų. Atvykę įsikursime viešbutyje, nakvynė.
8
diena
 TORES DEL PAINĖ NACIONALINIS PARKAS (pusryčiai, pietūs)
Po pusryčių vyksime į Milodono urvą, tai gamtos paminklas, kurį 1895 m. atrado vokietis Patagonijos tyrinėtojas Hermannas Eberhardas. Buvo rastos nenustatyto gyvūno odos liekanos, vėliau pripažintos kaip išnykusio Milodono, kuris gyveno prieš 12,000 metų. Toliau kelionę tęsime Tores del Painė nacionaliniame parke: išvysime Nordenšeldo ir Pehoės ežerus bei 18 metrų Salto Grande krioklį. Papietavę pasivaikščiosime miško taku palei ežerą, kur bus galima pamatyti nuo Serano ledyno atsiskyrusius ledkalnius. Vėliau pasigrožėsime Amarga lagūna ir grįšime į Puerto Natalesą nakvynei. 
9
diena
 PERITO MORENO LEDYNAS  (pusryčiai, pietūs)
Anksti ryte išvykstame autobusu į El Kalafatės miestelį Argentinoje ~270 km. (būtina su savimi turėti pasus). Iš čia dar kiek daugiau nei 1 valanda kelio iki Ledynų nacionalinio parko. Čia pasivaikščiosime daugiau nei 3 km. pėsčiųjų taku priešais vieną įspūdingiausių ledynų pasaulyje – Perito Moreno. Po šios ekskursijos grįšime į El Kalafatę, kur turėsime šiek tiek laiko įsigyti suvenyrų ir (arba) užkandžių (dėmesio: per Argentinos-Čilės sieną gabenti vaisių, maisto produktų negalima).Vėlai vakare grįšime į savo viešbutį Puerto Natalese. Nakvynė.  

10
diena
PUERTO NATALESAS – PUNTA ARENASAS – SANTJAGAS (pusryčiai)
Po pusryčių mus nuveš į autobusų stotį, kelionė tarpmiestiniu autobusu iki Punta Arenaso. Atvykusius nuveš į oro uostą. Skrydis į Santjagą. Pervežimas į viešbutį. Laisvas vakaras. Nakvynė viešbutyje.
11
diena
SANTJAGAS – VELYKŲ SALA (pusryčiai)
Jeigu spėjame papusryčiaujame, ankstyvas pervežimas į oro uostą. Skrydis į Velykų salą. Pasitikimas, pervežimas į viešbutį, poilsis ir laisvas laikas. Nakvynė viešbutyje.
12
diena
VELYKŲ SALA (pusryčiai, pietūs)
Po pusryčių pradėsime pažintį su Velykų salos gamtos ir istorijos turtais. Važiuosime prie užgesusio Rano Kau ugnikalnio, esančio pačiuose salos pietvakariuose. Ugnikalnio krateryje tyvuliuoja ežeras stebinantis gausia augmenija. Pasigrožėję šiuo nepaprastu gamtos kūriniu keliausime į Ahu Vinapu archeologinę vietovę, kurioje išvysime vienus seniausių salos moajų. Po to vyksime į Orongo kaimelį – svarbų religinį centrą, kuriame buvo renkamas salos vyresnysis Tangata Manu (žmogus-paukštis). Įnirtingų lenktynių metu varžovai turėdavo nuplaukti į netoliese esančią salelę, surasti žuvėdros kiaušinį ir saugiai pargabenti jį atgal. Po pietų lankysimės Puna Pau kasykloje, kurioje buvo gaminamos moajų galvas dengiančios rausvų vulkaninių pelenų „kepurės“. Vėliau vyksime į Ahu Akivi archeologinę vietovę. Ant čia esančios platformos stovinčios statulos žvelgia į besileidžiančią virš vandenyno saulę. Grįžimas į viešbutį ir nakvynė viešbutyje Velykų saloje. 

13
diena
VELYKŲ SALA (pusryčiai)
Po pusryčių viešbutyje laukia visos dienos ekskursija rytinėje Velykų salos pakrantėje. Pažintį su šia salos dalimi pradėsime lankydamiesi vienoje svarbiausių salos vietų – Akahangos šventykloje. Pasakojama, jog čia palaidotas pirmasis Velykų salos valdovas Hotu Matua. Vėliau vyksime prie Ranu Raraku kraterio – buvusios akmens kasyklos. Iš joje esančių akmenų nukalta dauguma milžiniškų salos statulų dar vadinamų moajais. Šalia Ranu Raraku ugnikalnio jų išsidėstę beveik 900. Dalis statulų neužbaigtos, dalis tarsi susiliejusios su milžiniškais akmens luitais, kitos – puikiai išsilaikiusios, palaidotos po akmens atliekų ir žemių sluoksniu. Po pietų-pikniko išvysite Ahu Tongarikį – didžiausią Velykų salos platformą, ant kurios stovi 15 moajų. Tarp jų ir sunkiausia salos statula sverianti net 86 tonas. Moai čia buvo patalpinti saloje vykstant civiliniams karams. Vėliau važiuosite į Te Pito Kuros archeologinį kompleksą, kuriame pamatysite didžiausią Velykų salos statulą (10 m, apie 70 t) Paro. Ši statula, pastatyta 1620 m., šiandien nusvirusi ant žemės. Netoli jos yra ovalo formos akmuo, manoma, turintis stebuklingų galių. Vietiniai jį vadina „Pasaulio bamba“. Šią dieną užbaigsite vienoje gražiausių Velykų salos vietų – Anakenos paplūdimyje. Pasakojama, jog čia prasidėjo salos istorija. Tai vieta, kurioje išsilaipino pirmasis salos valdovas Hotu Matua ir jo įgula. Vandenyno fone išvysite palmių apsuptas Ahu Nau Nau platformos statulas. Manoma, jog čia palaidota Hotu Matua žmona. Grįžimas į viešbutį ir nakvynė viešbutyje Velykų saloje. 
14
diena
VELYKŲ SALA – SANTJAGAS (pusryčiai)
Pusryčiai. Pervežimas į oro uostą. Skrydis į Santiagą. Pervežimas į viešbutį, paskutinis vakaras Čilėje. Nakvynė viešbutyje.
15
diena
SANTJAGAS – VILNIUS (pusryčiai)
Pusryčiais. Išsiregistravims iš viešbučio iki 12 val. Pervežimas į Santjago oro uostą. Skrydis į Vilnių su 1 ar 2 persėdimais.
16
diena
VILNIUS
Grįžimas namo.
Nuo2730
2021 09 24 ir daugiau datų
+ skrydis apie: 985
su skrydžiu: 3715

Apie Čilę

Čilė – tai kontrastų ir neįtikėtino grožio šalis, kuri turistams siūlo laukines gamtos sąlygas ir kokybiškas paslaugas, taigi čia galima mėgautis puikiomis atostogomis ir nuotykių malonumais. Tai didžiausia ir siauriausia šalis žemyne: 4270 kilometrų ilgio, 356 kilometrų plačiausioje vietoje, ir tik 64 kilometrų pločio siauriausioje vietoje – tai siauriausia šalis pasaulyje. Kranto linijos ilgis net 6435 km. Šalyje yra 40 n

Datos ir kainos

Pasirinkite pageidaujamą keliautojų skaičių ir datą
Dėmesio! Keliaujant į Čilę dėl COVID-19 galimi apribojimai nuvykimui bei parvykimui.

Į kainą įskaičiuota:

 • Pasitikimas oro uostuose ir visi pervežimai nurodyti programoje;
 • Apgyvendinimas turistinės klasės 3* viešbučiuose (3 n. Santiage, 3 n. San Pedro de Atakama, 1 n. Punta Arenase, 3 n. Puerto Natalese, 3 n. Velykų saloje);
 • Programoje nurodytas maitinimas: pusryčiai ir 3 pietūs;
 • Pagal programą nuorodytos ekskursijos;
 • Pagal programą nurodyti pervežimai tarpmiestiniu autobusu;
 • Įėjimai į nacionalinius parkus ir kitus lankytinus objektus minimus programoje;
 • Vietinių gidų paslaugos anglų ir ispanų kalba.

Į kainą neįskaičiuota:

 • Tarptautiniai skrydžiai Vilnius – Santjagas – Vilnius su 1 ar 2 persėdimais (nuo 985 eur/asm);
 • Vidiniai skrydžiai Santjagas – Kalama, Kalama – Punta Arenasas, Punta Arenasas – Santjagas, Santjagas – Velykų sala – Santjagas (nuo 1200 eur/asm);
 • Maitnimas, gėrimai neįvardinti programoje;
 • Arbatpinigiai gidams, vairuotojams;
 • Kelionės ir med.išlaidų draudimas;
 • Papildomos pramogos, ekskursijos;
 • Kitos asmeninės išlaidos.

Pastabos

 • Vienviečio kambario priemoka 650 eur/asm.
 • Pageidaujant apgyvendinmo aukštesnės klasės viešbučiuose, priemoka už 4* viešbučius 350 eur/asm;
 • Kelionės data koreguojama pagal galimus skrydžius į Velykų salą;
 • Nuo gruodžio iki vasario aviabilietai į Velykų salą būna brangiausi dėl čiliečių atostogų ir padidėjusio turistų srauto tuo metu;
 • Organiztorius pasilieka teisę keisti objektų lankymo eiliškumą.
 • Kelionės tipas: prijungiamoji prie anglakalbės grupės vietoje.
 • Kelionė garantuojama vykstant net ir 1 keliautojui.

Kelionės užsakymas

Nuo
2730

+ skrydis apie: 985 visiems su skrydžiu: 3715
Kas įskaičiuota?
Pasitark su specialistu!
Gintarė R.
Susisiek su Čilės specialiste Gintare ir susikurk kelionę pagal savo poreikius:

Panašios kelionės

Nuotykinė kelionė! Atidaryta keliautojams!
Nuotykis Kolumbijoje: salos, džiunglės ir Karibų jūros paplūdimiai
Kolumbija
 • Pirmas punktas
 • Antras punktas

Pastraipa apie kelionę. Pastraipa apie kelionę. Pastraipa apie kelionę.

Atidaryta keliautojams!
Naujametinė Didingoji Meksika (Gran Mexico)
Meksika
 • Pirmas punktas
 • Antras punktas

Pastraipa apie kelionę. Pastraipa apie kelionę. Pastraipa apie kelionę.

Tolimoji Čilė
Čilė
 • Pirmas punktas
 • Antras punktas

Pastraipa apie kelionę. Pastraipa apie kelionę. Pastraipa apie kelionę.

Neatrastoji Čilė
Čilė
 • Pirmas punktas
 • Antras punktas

Pastraipa apie kelionę. Pastraipa apie kelionę. Pastraipa apie kelionę.