Informacija negalintiems grįžti

Reaguodami į naujus pranešimus ir remdamiesi Pasaulinės sveikatos organizacijos skelbiama informacija, norime pasidalinti aktualia informacija apie tai kaip elgtis keliautojams užsienyje ir ką daryti grįžus.

Svarbi informacija esantiems užsienyje

Šiuo metu Užsienio reikalų ministerija ragina užsienyje esančius Lietuvos piliečius kuo skubiau grįžti į Lietuvą ankstinant savo suplanuotas keliones.

 

Ką daryti šalies piliečiams negalintiems savarankiškai grįžti į Lietuvą?

Lietuvos piliečiai negalintys savarankiškai grįžti į Lietuvą prašomi nedelsiant susisiekti su jų buvimo šaliai akredituota Lietuvos atstovybe elektroniniu paštu. Visi atstovybių kontaktai randami puslapyje https://urm.lt/default/lt/embasycontacts 

Taip pat maloniai prašoma Lietuvos piliečių pasirūpinti gyvenamuoju plotu, kuriame galėtų izoliuotis, jei buvimo šalyje metu būtų įvestas karantinas, sekti vietos institucijų informaciją ir laikytis jų nurodymų.

Privaloma atstovybėms nurodyti savo vardą ir pavardę, gimimo datą, kontaktinį telefoną ir elektroninį paštą, tikslią buvimo vietą. Atsiradus galimybei organizuoti kelionę į Lietuvą, ambasada su piliečiais susisieks atskirai ir informuos apie kelionės sąlygas.

Daugiau infromacijos URM puslapyje čia

 

Informacija dėl planuojamų skrydžių iš Amsterdamo, Olandija

Vertindami ypatingą padėtį bei bendraudami su Užsienio reikalų ministerija ir Susisiekimo ministerija informuojame, kad kovo 19 d. planuojame užsakomuosius skrydžius iš Amsterdamo į Vilnių negalintiems grįžti keliautojams.

Tam, kad galėtume įsivertinti realų poreikį, prašome visų pageidaujančių, užpildyti šią anketą.

Šiuo metu skrydis yra numatytas kovo 19 d. 16:25 val. vietos laiku iš Amsterdamo oro uosto.

Bilietus galima įsigyti čia

 

Informacija dėl papildomų skrydžių iš Tenerifės

Vertindami ypatingą padėtį bei bendraudami su Užsienio reikalų ministerija ir Susisiekimo ministerija informuojame, kad organizuojami papildomi užsakomieji skrydžiai iš Tenerifės į Vilnių negalintiems grįžti keliautojams.

Dėmesio skrendantiems iš Tenerifės!

Dėl Ispanijoje įvesto karantino yra ribojamas sausumos ir oro transportas, teisėsaugos pareigūnai labai tikrina visas transporto priemones. Atsižvelgiant į tai, prašome Jūsų kartu su savimi turėti dokumentą ar jo kopiją mobiliame telefone, kurį gausite užsakyme nurodytu elektroniniu paštu iki kovo 17 d. 23 val. Tai yra LR konsulato Ispanijoje patvirtinimas, skirtas keleiviams, vykstantiems salos teritorijoje į oro uostą, "Tez Tour" organizuojamą skrydį.
Saugios ir sklandžios kelionės namo.

Šiuo metu skrydžiai yra numatyti kovo 18 d. 12:35 val. ir 12:40 val. vietos laiku iš Tenerifės pietinio oro uosto.

Bilietus galima įsigyti čia

Kadangi skrydžiuose vietų skaičius sparčiai mažėja, tad tikėtina, visi norintys grįžti gali netilpti. Esame numatę galimybę vykdyti dar vieną papildomą skrydį, jeigu toks poreikis būtų. Tam, kad galėtume įsivertinti realų poreikį, prašome visų pageidaujančių, užpildyti šią anketą.

 

Lietuvos sienų uždarymas

Šiuo metu į Lietuvą bus laikinai draudžiama atvykti užsienio valstybių piliečiams. Lietuvos piliečiams ir tiems asmenims, kurie turi oficialius leidimus dirbti ir gyventi Lietuvoje – į šalį atvykti leidžiama.

Iki kovo 19 dienos Lietuvoje veikia kolidorius, kuriuo per Lietuvą užsienio piliečiai gali grįžti į savo šalį be būtinų sustojimų.

Lietuvos piliečių atvykimas į Lietuvą ribojimuose nenumatytas.

 

Dėl grįžimo iš užsienio kelių

Kelionės per Lenkiją ir Čekiją šiuo metu negalimos nei žemės nei oro transportu (prašome tikslintis kasdien).

Skrydžiai per Vokietiją, Angliją, Norvegiją, Daniją, Turkiją, Suomiją vykdomi įprasta tvarka, tačiau dėl grėsmės, kad bet kurią dieną gali būti sustabdyti skrydžiai - rekomenduojame atsikelti skrydį kuo ankstesne data. 

Skrydžiai iš Maskvos su AEROFLOT į Europą galimai bus nutraukti per 1-2 dienas.

 

Kaip elgtis grįžus iš užsienio?

Sveikatos apsaugos ministerija primena, kad visi keliautojai, grįžę iš viruso paveiktų teritorijų užsiregistruotų užpildant Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) interneto svetainėje pateikiamą anketą bei 14 dienų sekti savo sveikatos būklę.

 

 

Kaip vykdyti saviizoliaciją?

1. užsiregistruoti, užpildydamas Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) interneto svetainėje pateikiamą anketą;
2. saviizoliuotis:

• nepalikti izoliavimosi vietos 14 d. nuo paskutinės rizikos užsikrėsti dienos (paskutinės buvimo teritorijose, kur vyksta COVID-19 plitimas visuomenėje, dienos);
• nesilankyti viešose vietose, pvz., mokykloje, universitete, parduotuvėse, masinio susibūrimo vietose ir kt.;
• dirbti nuotoliniu būdu arba kreiptis į šeimos gydytoją dėl nedarbingumo nuotoliniu būdu;
• visą izoliavimosi laiką nepriimti svečių namuose;
• kasdien matuoti kūno temperatūrą, stebėti sveikatą ir pranešti jums skambinančiam visuomenės sveikatos specialistui apie atsiradusius sveikatos pokyčius (apie bent vieną iš naujai atsiradusių simptomų: karščiavimą, kosulį, apsunkintą kvėpavimą (dusulį));
• jei įmanoma, maistu ir kitais būtinaisiais poreikiais pasirūpina šeimos nariai ar draugai, kuriems nėra taikomos izoliavimo priemonės. Jei nėra tokios galimybės, rekomenduojama maistą ar priemones užsakyti į namus;
• jei reikia pratęsti jums paskirtus vaistus, kreipkitės į šeimos gydytoją nuotoliniu būdu;
• jei buvote suplanavę vizitus pas gydytojus specialistus, odontologus, perkelkite vizito datą ne anksčiau kaip po 14 dienų.

 

 

UP