Baltarusija | Apie Baltarusiją

Žemyninė valstybė Rytų Europoje. Prezidentinė respublika, ilgą laiką vadovaujama to paties prezidento. Šalis neturi priėjimo prie jūros.

BENDRIEJI DUOMENYS APIE ŠALĮ:

Plotas - 207 600 km²

Gyventojų skaičius - 9 458 535 gyventojai (2017 m.)

Sostinė - Minskas 1 982 444 gyventojai ( 2018 m.)

Religija - stačiatikių 80 proc.

Kalba - valstybinės kalbos gudų ir rusų.

Elektros srovė - dažniausiai 220 voltų. Baltarusijoje yra naudojami europietiško tipo rozetės ir elektros kištukai.

Pinigai - valstybinė valiuta Baltarusijos rublis. Praktiškai visur galima atsiskaityti banko kortelėmis, todėl keisti valiutos iš anksto nepatariama.

VIZA

Pagal 2018 m. esančią tvarką, skrendant į Baltarusiją vizos nereikia, tačiau važiuojant kita transporto priemone – reikia. Vienkartinė Baltarusijos viza kainuoja 25 eurus, dviem kartams – 35 eurus, o daugkartinė – 60 eurų, vizą galima pasidaryti Baltarusijos konsulate.

KLIMATAS

Baltarusija, kaip ir Lietuva priklauso vidutinių platumų klimato juostai, tačiau šioje šalyje ryškiau pasireiškia žemyninis klimatas. Kuomet žiemos žvarbesnės, o vasaros šiltesnės. Kritulių iškrinta maždaug tolygiai visus metus, su šiek tiek didesniu kiekiu vasarą.

Vidutinė oro temperatūra Minske pagal mėnesius 

Geriausias metas aplankyti Baltarusiją yra vasarą, taip pat kaip ir Lietuvoje. Klimatas tuomet yra tinkamas buvimui gamtoje ir ilgiems pasivaikščiojimams mietuose, ypatingai kai vasaros dienos pačios ilgiausios.

TRANSPORTAS

Čia važiuoja visuomeniniai autobusai, troleibusai, tramvajai, bilieto kaina – 0,60 Br., bei metro – 0,65 Br. Bilietus galima įsigyti stotyse.

VIRTUVĖ/ MAISTAS

Baltarusijoje dažnas patiekalas gaminamas iš bulvių, kurios patiekiamos su grybų, mėsos padažais, o tai pat populiarūs pyragėliai ir pudingai. Populiariausias patiekalas – bulviniai blynai „Draniki“, bei „Zacirka“– sriuba, gaminama pilant iš miltų, kiaušinio ir pieno pagamintą tešlą į karštą vandenį, po to balinama pienu. Kiti patiekalai: „Machanka“ (bulviniai blynai patiekiami su padažu, kuriame yra mėsos), „Garbuzok“ – moliūgų sriuba. Delikatesas: rūkyti kiaušiniai.

SUVENYRAI

Iš Baltarusijos siūlome parsivežti šiuos suvenyrus: rankdarbiai iš molio, medžio, šiaudų ir drobės.

Taip pat galite įsigyti baltarusiškos kosmetikos. Baltarusiškas trikotažas labai kokybiškas, todėl siūlome apsilankyti parduotuvėje „Milavitsa“ (apatinis trikotažas). Taip pat kokybiški lininiai, medvilniniai drabužiai;

KĄ PAMATYTI MINSKE

Didžiojo Tėvynės karo muziejus

Minskas labai nukentėjo per Antrąjį pasaulinį karą. Muziejuje išvysite: tankus, orlaivius, vaško figūrėles, garsų muzika šaukiasi šaudymo ir bombardavimo garsais, lauko virtuvių ir įvairių ginklų, naudojamų šiame karui, fotonuotraukas, kareivių drabužius. Muziejaus pabaigoje yra didelis stiklinis kupolas, skirtas pagerbti visus mirusiuosius kare ir kovojusius už laisvę.

Įėjimo kaina – 8,50 Br.,

Nacionalinė biblioteka

Nacionalinė biblioteka, tai Baltarusijos pasididžiavimas, kurioje saugoma 60 000 knygų. Per Didįjį tėvynės karą buvo prarasta apie 83 proc. knygų.

Bendras pastato plotas – 113,669m2.  Vakare pastato fasadas paverčiamas dideliu LED ekranu. Yra galimybė pakilti į pastato viršutinį aukštą ir pamatyti Minsko panoramą.

Minsko botanikos sodas

Nuostabi vieta augalų mylėtojams, tai XX amžiuje įkurtas botanikos sodas – viena labiausiai lankomiausių vietų Baltarusijoje. Botanikos sodas lankytojams yra atviras ištisus metus, tad nepriklausomai nuo oro čia galite puikiai praleisti laiką, kadangi dauguma eksponatų yra po atviru dangumi, tai pat rasite ekspozicijų ir uždarose patalpose.

Darbo laikas: I – nedarbo diena, II-VII –10.00-20.00.