Balis | Apie Balį

Bendra informacija apie Balį, Balio miestai ir kurortai, valiuta, darbo laikai, šventės, Balio klimatas, skiepai, vizos, ekskursijos Balyje.

Balio sala- Indonezijos sala ir provincija, esanti tarp Javos ir Lomboko salos, priklausanti Mažosioms Sundos saloms. Administracinis centras – pietinėje salos dalyje esantis Denpasaras.

BENDRIEJI DUOMENYS APIE ŠALĮ:

Plotas- 5 632,86 km²

Sostinė-Denpasaras (788 445gyventojų)

Gyventojų skaičius- 3 150 000 gyventojų

Religija-Induizmas

Kalba-Indoneziečių

Elektros srovė-visoje saloje 230voltų. Rozetės ir elektros kištukai europietiško tipo.

Pinigai-Rupija

Telefonas-Šalies kodas skambinant iš Balio salos +62, į 00

Seifai-savo asmeninius daiktus, pinigus ir brangenybes patariama saugoti viešbučio seifuose, kurie būna kambariuose arba viešbučio registratūroje. Kitais atvejais už prarastus daiktus ir jų saugumą viešbutis neatsako

Arbatpinigiai- restoranuose ir viešbučiuose paprastai paliekama 10 % nuo sąskaitos sumos.

Sveikata- Prieš kelione pasirūpinkite sveikatos draudimu, kuris garantuos būtinos medicininės pagalbos užsienyje ir papildomų išlaidų, susidariusių dėl draudiminio įvykio, apmokėjimą. Sveikatos draudimo užsienyje polisus galima įsigyti kelionių agentūrose arba draudimo bendrovių atstovybėse. Skiepytis reikia nuo Geltonojo drugio, Maliarijos, Hepatito A ir B, Difterijos, Vidurių šiltinės, Stabligės.

Klimatas- vyrauja tropinis klimatas. Ištisus metus temperatūra  svyruoja apie 31 laipsnį Celsijaus. Drėgnojo sezono metu (spalis – balandis) gali būti labai didelis oro drėgnumas. Tuo tarpu Sausojo sezono metu (gegužė – rugsėjis) atitinkamai drėgmės kur kas mažiau. Bali drėgnasis sezonas nereiškia, kad lyja ištisai. Dažniausiai tuomet lyja kasdien, tačiau tai trunka po valandą. Daugiausiai lietaus būna gruodį – vasarį. Lyja ir Sausojo sezono metu, bet  paprastai tai vyksta naktį ar anksti ryte. Salos centrinėje kalnuotoje dalyje būna vėsesnis oras negu pakrantėse.

Maistas ir Gėrimai- Babi Guling – kepto paršiuko.  Tai tradicinis patiekalas, ruošiamas ritualinėms Bali ceremonijoms ir šventėms. Visas paršiukas prikemšamas prieskonių ir lėtai kepamas. Bebek Betutu – sultinga kepta antiena bananų lapuose. Tai taip pat ceremonijų patiekalas. Daug ryžių patiekalų su įvairiausiais padažais ir priedais. Verta paragauti Nasi Goreng – ryžiai su čili ir tamarind prieskoniais. Dažnai patiekiama kaip garnyras prie kitų patiekalų. Pisang Goreng – su keptais bananais, pagardintais cinamonu.

pasitarkite...
Konsultantas 8 5 2430636 Kaune 8 37 240114 Klaipėdoje 8 46 420902 Darbo laikas:
I-V nuo 9 iki 19 val.
VI nuo 10 iki 16 val.
 
UP