Kokie reikalavimai taikomi keliaujant į Kiprą?

Dėl koronaviruso pandemijos visi asmenys, vykstantys į Kiprą, prieš skrydį turi užpildyti ir pateikti anketą „Cyprus Flight Pass“. Anketą ir išsamią informaciją dėl jos pildymo galima rasti čia.

Į Kiprą atvykstantiems iš pirmosios šalių grupės (A kategorija) ribojimai netaikomi.

Atvykstantiems iš antrosios šalių grupės (B kategorija) reikia pateikti pažymą apie neigiamą COVID-19 testo, atlikto ne anksčiau kaip 72 val. iki skrydžio, rezultatą.

Dėmesio! Nuo spalio 9 d. Lietuva įtraukta į B kategorijos šalių grupę, todėl iš Lietuvos į Kiprą atvykusiems keleiviams bus taikomas reikalavimas pateikti pažymą apie neigiamą COVID-19 testo rezultatą. Tyrimas turi būti atliktas sertifikuotoje laboratorijoje ne anksčiau kaip 72 val. iki skrydžio. Daugiau informacijos galima rasti čia.

Iš kitų nei nurodytos A ir B kategorijose šalių atvykti leidžiama tik Kipro Respublikos piliečiams, nuolatiniams gyventojams ir turintiems specialius leidimus, taikant reikalavimą pateikti įrodymą dėl neigiamo COVID-19 testo, atlikto ne anksčiau kaip 72 val. iki skrydžio arba testuotis vietoje.

Šalių sąrašai, vertinant epidemiologinių duomenų visumą, peržiūrimi ir atnaujinami kas savaitę. Juos galima rasti čia.

Jei asmenys, kuriems privaloma pateikti neigiamo COVID-19 testo rezultato pažymą, šalyje, iš kurios skrenda, neturi galimybės savo noru atlikti testo prieš vykstant į Kiprą, jiems bus sudaryta galimybė testuotis jau atvykus į Kiprą paties asmens lėšomis.

DĖMESIO!

  • Jei asmuo, keliaujantis iš A kategorijos valstybės, per 14 dienų iki skrydžio lankėsi kitai šalių kategorijai priklausančioje valstybėje arba jo skrydis buvo jungiamasis ir buvo keliauta per valstybę, priklausančią ne A grupės šalių kategorijai, tuomet iš A kategorijos valstybės atvykstančiam asmeniui taikomos sąlygos bus tokios pačios, kaip atvykstantiems iš B kategorijos valstybių.
  • Bet kuriam atvykstančiajam iš A arba B kategorijų ar kitų valstybių, atvykimo metu gali būti atliktas atsitiktinis COVID-19 testas. Teigiamo rezultato atveju asmuo būtų izoliuotas 14 dienų valstybės lėšomis.

Dėl kelionių į/iš šiaurinę Kipro salos dalį

Atkreipiame dėmesį, jog šiaurinė Kipro salos dalis yra Kipro Respublikos Vyriausybės faktiškai nekontroliuojama teritorija, kurios administracijos Lietuvos Respublika nepripažįsta ir su ja santykių nepalaiko. Šiaurinėje Kipro salos dalyje atsidūrusiems Lietuvos Respublikos piliečiams gali būti teikiama tik ribota konsulinė pagalba. Prašome atsakingai įvertinti kelionės į šią teritoriją tikslingumą.

SVARBU! Judėjimas per salą dalijančią buferinę zoną leidžiamas tik Kipro Respublikos piliečiams ir nuolatiniams gyventojams.  Kitų kategorijų asmenims buferinę zoną leidžiama kirsti tik išimties tvarka su oficialiu Kipro Respublikos institucijų leidimu dėl svarbių humanitarinių priežasčių (tokių kaip rimtos sveikatos problemos, skubios medicininės pagalbos poreikis,  artimojo mirtis).

Daugiau informacijos galite rasti oficialiuose šalies institucijų puslapiuose:

Rekomenduojame užsiregistruoti Užsienio reikalų ministerijos kelionių registracijos sistemoje https://keliauk.urm.lt/lt/keliones-registracijos-forma.

 

TURI KLAUSIMŲ?

Susisiekite su mumis telefonu +37070011007

arba el. paštu atostogos@kelioniuakademija.lt