Žaliojo kyšulio salų regionas | Apie Žaliojo kyšulio salų regioną

Žaliasis Kyšulys – salų valstybė Atlanto vandenyne, vakarinėje Afrikos žemyno pusėje. Šiai valstybei pirklauso 10 salų ir 8 mažesnės salelės. Vulkaninės kilmės salos suskirstytos į dvi grupes – Priešvėjines salas (šiaurinė grupė) ir Pavėjines salas (pietinė grupė). Priešvėjinę grupę sudarančios aštuonios salos: Šv. Antano, San Visentės, Boa Vista, San Nikolau, Salis, Santa lusijos, Rasas, Brankas. Pavėjinę grupę sudarančio keturios salos: Snatjagas, Majas, Fogas ir Brava. Žaliojo kyšulio salose susimaišiusios portugalų ir Afrikos kultūros. Tai galima pastebėti daugelyje europietiško stiliaus pastatų ir neįprastuose muzikos stiliuose. Ypač tai matoma valgiuose. Portugališko maistas (jūros gėrybės pagardintos česnaku ir alyvuogių aliejumi) ir afrikietiškas ( troškiniai, pupelės, kukurūzai ir tropiniai javai) kartu yra daugelyje meniu. Daug kam Žaliasis kyšulys asocijuojasi su graudžiomis Cesaria Evoria dainomis. Muzika – tai pagrindinis gyvenimo Žaliajame kyšulyje elementas. Keliose salose rengiami audringi karnavalai. Geriausiai iš jų žinomas – Gaia das Gatas festivalis. Žaliojo kyšulio kraštovaizdis labai įvairus. Nuo vaizdingų žaliuojančių kalnų masyvų iki nuošalių paplūdimių. Didžiausia iš salų – Santjago, kur gausu žaliuojančių kalvų, džiunglių ir gyvūnijos. Taip pat tai – kultūrinis Žaliojo kyšulio centras, kur yra į UNESCO sąrašą įtrauktas senas Cidade Velha fortas. Čia ir šalies sostinė Praja. Netoli Santjago nardytojai gali pamatyti laivų duženų besiilsinčių jūros dugne, o Boa Vistoje - ungurių, geltonpelekių tunų ir kuprotųjų banginių. Salio sala populiari dėl vandens sporto ir balto smėlio paplūdimių. Salio sala labai arti Afrikos, todėl jos klimatas sausas ir nors sala vulkaninės kilmės, dėl nuolatinės erozijos jos reljefas tapo beveik plokščias. Fogo sala – žygeivių rojus, kur yra veikiantis ugnikalnis. Atostogos šioje saloje taps įsimintinos, mat atsidursite kultūrų ir kalbų mišrainėje, mėgausitės puikiais baltojo smėlio paplūdimiais, užsiimsite nardymu tarp koralinių rifų ar nuskendusių laivų liekanų.

 Orai Žaliajame kyšulyje. Kada keliauti?

Žaliajame kyšulyje vyrauja tropinis klimatas. Kas neįprasta tropiniam klimatui, čia beveik nebūna lietaus. Drėgniausiais mėnesiais – rugpjūtį, rugsėjį ir spalį – čia iškrenta 180 mm lietaus. Vidutinė birželio temperatūra – 24C, liepos – 26C, o rugpjūčio, rugsėjo ir spalio – 27C. Žemiausia vidutinė temperatūra užfiksuota nuo sausio iki gegužės nekrenta žemiau 23C. Čia atvėsta lapkričio pabaigoje ir vėl pradeda šilti birželio pradžioje. Trumpiausiai saulė šviečia vasarą (drėgnuoju periodu), o kitais mėnesiais saulė šviečia nuo 6 iki 9 valandų per dieną.

 

Ką pamatyti Žaliojo Kyšulio salose?

Pedra Do Lume – užgesusio vulkano krateris be jokios abejonės yra gražiausia salos vieta. 1804 metais į šį kraterį nutietsas tunelis, todėl yra galimybė patekti į jo vidų. Ir nors Pedra Do Lume yra 1 km atstumu nuo jūros, vanduo įstengia prasiskverbti į kraterį, mat jis yra jūros lygyje.

 

Dar vienas lankytinas objektas, kurį privalu aplankyti viešint Žaliojo Kyšulio Sal saloje– Santa Maria druskų kasyklos. Nors ir nebeveikiančios, tačiau tikrai vertos jūsų ekskursijos.

 

Cidade Velha (Velhos miestas) yra Santjago saloje. Tai pirmoji gyvenvietė atogrąžoje, Pasaulinio paveldo vieta. 16 a. miesto griuvėsiai išliko niokojami tiek laiko, tiek piratų. Nuo Fortaleza Real de Sao Filipe, dramatiško forto ant uolos šono, atsiveria įstabus vaizdas.

 

Buracona įlanka išsiskiria iš kitų jūros olų ir grotų Salio salos vakarinėje pakrantėje. Kai saulės spinduliai tinksmai apšviečia vandens paviršių, jis visas pradeda švytėti kaip „mėlyna akis“

 

Fogo saloje verta pamatyti vis dar veikiantį ugnikalnį. Paskutinį kartą išsiveržusio 2014 m. ugnikalnio lava išvagojo salą stačiais juodų uolų nuolydžiais ir žaliais slėniais.

Viana dykumai Bona Vistoje būdingos vėjo supustytos kopos ir ošiančios palmės. Verta sudalyvauti dykumos safaryje keturračiais.

Pasitarkite
Kreipkis į specialistą ir susikurk kelionę pagal savo poreikius: