Šri Lanka (iki 1972 m. – Ceilonas) plotu prilygsta Lietuvai. Šalies plotas – 65 610 km2. Pasaulio žemėlapyje ji atrodo kaip nuo Indijos į vandenyną krentanti ašara. Todėl šalis ir vadinama Indijos ašara, Indijos vandenyno perlu. Dievų sala. Džiaugsmo sala. Čia jau per 2500 metų gyvuojanti civilizacija visais laikais buvo niokojama įsibrovėlių: nuolatinės Indijos imperatorių invazijos, nuo XVI a. europiečių pradėtas salos kolonizavimas. Pirmieji iš Europos į Šri Lanką 1505 metais atvyko portugalai ir pradėjo prekiauti prieskoniais. Vėliau šeimininkavo olandai, o 1802 metais Ceilonas buvo paskelbtas Didžiosios Britanijos užjūrio kolonija ir tik 1948 m. Ceilonui buvo suteikta nepriklausomybė.
Žmones čia traukia natūralus gamtos grožis, arbatos plantacijos, nuostabus augmenijos ir gyvūnijos pasaulis, ramus poilsis ištaiginguose, žalumoje skendinčiuose viešbučiuose, nuostabūs paplūdimiai, visus metus šiltas vandenyno vanduo, įdomus ir įspūdingas senųjų kultūrų palikimas, malonus ir paslaugus vietos gyventojų būdas.
Salos sostinė – Kolombas. Jis yra vakarinėje Šri Lankos dalyje. Ryškus ir gyvas miestas – administracinis ir ekonominis šalies centras. Miesto istorija siekia 5 a.. Dėl puikios geografinės padėties Kolombas buvo prekybos uostas tarp Azijos ir Vakarų . Juo naudojosi maurų, romėnų, arabų, persų laivai. Pavadinimas “Kolombas” pirmą kartą buvo panaudotas portugalų 1505 m. Manoma, kad jis kilo iš tradicinio sinhalų pavadinimo “Kolon thota” (upės Kelani uostas) arba “Kola-amba-thota) (uostas su lapuotais mango medžiais). 1593 m. portugalai, kurie užėmė vakarinį Šri Lankos krantą, pavertė Kolombą savo centru. 1638 m. prieš portugalus kovojo ir nugalėjo vokiečiai. Kolombas liko pagrindiniu vokiečių ir Vokietijos jūrų provincijų centru kontroliuojamu Vokietijos Rytų Indijos kompanijos iki 1796 m. Tuo metu miestą užėmė britai ir paskelbė Kolombą Ceilono sostine. Taip išliko iki šių dienų, net po nepriklausomybės nuo britų 1948 m. Mieste daug istorinių paminklų, kolonijinės architektūros, paplūdimių, restoranų ir parduotuvių. Miesto architektūrai įtaką darė portugalų, vokiečių ir britų kolonizacija. Britų įtaka aiškiai matoma vieno iš seniausių miesto rajonų – Forto - pastatuose, kur įsikūrę didesni verslo centrai ir biržos. Netoliese yra Pettah turgus (pavadinimas kilęs iš tamilų žodžio pettai, reiškiančio “miestas už forto”), kur pardavinėjama viskas nuo maisto iki batų, net auksas. Tarp svarbių miesto pastatų – sekretoriatas, rotušė, laikrodžio bokštas, Šv. Lucijos katedra ir Galle Face viešbutis. Tarp kitų ryškesnių pastatų – Wolvendahl bažnyčia pastatyta vokiečių 1749 m., ligoninių kompleksas, Kolombo universitetas (1921 m.), keletas budizmo ir induizmo šventyklų ir valstybės vadovo bei ministro pirmininko rezidencijos. Kolombe yra keletas parkų ir žaidimų aikštelių. Tarp jų - Galle Face Green prie jūros ir Vihara Maha Devi parkas. Mieste įrengtos kriketo, futbolo bei regbio aikštelės. Taip pat populiarūs teniso ir bėgimo renginiai.Lavinia kalno paplūdimyje galima pasimėgauti maudynėmis ir burlenčių sportu. Jis yra apie 11 km. Į pietus nuo miesto.
Orai Kolombe. Kada keliauti?
Karščiausias mėnuo Kolombe – balandis. Tuomet vidutinė temperatūra siekia 29C, o vėsiausias mėnuo - sausis su 27C. Ilgiausios dienos – kovą. Saulė tuomet šviečia 9 valandas. Drėgniausias mėnuo – gegužė. Tada iškrenta 382 mm. lietaus. Tinkamiausias mėnuo maudynėms – balandis, kai vandens temperatūra siekia 30C.
Ką pamatyti Kolombe?
Pastatas, kuriame įsikūręs Nacionalinis muziejus, buvo pastatytas 1876 m. Tai didžiausias muziejus Šri Lankoje. Muziejaus viduje – statulos ir eksponatai pasakojantys apie senovės Šri Lanką. Muziejuje taip pat ekponuojmi ankstesnės Šri Lankos karališkosios šeimos daiktai, kaip kad auksinis skeptras ir karūna.
Nepriklausomybės atminimo salė. Šri Lanka atgavo nepriklausomybę nuo Britanijos 1948 m. Didžiulis akmens pastatas apsuptas gražaus sodo yra skirtas tam įvykiui paminėti. Priešais yra Šri Lankos pirmojo prezidento, „Tautų tėvo“, statula. Šiandien ši salė naudojama religiniams renginiams ir nacionalinės dienos šventei.
Budistų šventyklą Gangaramaya sudaro keli pastatai. Čia yra biblioteka, muziejus ir salė, kurioje ekpnuojamos maldininkų dovanos. Šventykloje daugybė budų iš akmens, baltojo plastiko ir aukso.
Beiros ežeras yra netoli Gangaramaya šventyklos. Ežero viduryje – maža sala su Seema Malaka šventykla. Ji buvo pastatyta naudojantis musulmonų rėmėjo lėšomis. Ežeras jungiasi su kitais ežerais siaurais kanalais ir pasibaigia Indų jūroje. Kolonijiniais laikais ežeras ir jo kanalai buvo naudojami gėrybių transportavimui mieste. Ežerui vis dar vadinamas portugališku pavadinimu Beira. Jo vanduo žalias. Tai žavi ir rami vieta pasėdėti ir pasižvalgyti į kraštovaizdį.
Senoji vokiečių ligoninė yra vienas seniausių pastatų Kolombo forto zonoje datuojamas 1681 m. (vokiečių kolonijinė era). Šiandieną čia įsikūrę restoranai, kavinės ir parduotuvės.
Galle Face Green – tai didelis žalios vejos plotas šalia siauro paplūdimio ir jūros promenados Kolombe. Ši vieta buvo išvalyta, kad niekas nekliudytų patrankoms, tačiau šiandieną tai puiki vieta pasivaikščiojimui, bėgimui, futboliui, aitvarų laidymui ir kriketui.
Vihara Maha Devi parkas yra truputį į pietus nuo Beiros ežero, šalia Nacionalinio Šri Lankos muziejaus, Tai didžiausias ir seniausias parkas Kolombo uoste – čia yra budos statula, vandens fontanai, mini zoologijos sodas ir žaidimų aikštelė vaikams.
Pettah turguje galima nusipirkti visko – laikrodžių ir juvelyrikos, batų, rankinių, lagaminų, drabužių, mobiliųjų telefonų, žaislų, elektronikos prekių, suvenyrų, prieskonių, kaip kad ciberžolės, kalendros, kmynų ir kitų.
Pinnawala dramblių prieglauda – tai labdaringas gamtos rezervatas, kur reabilituojami darmbliai našlaičiai iki jie paleidžiami į gamtą. Nuo Kolomvo iki Pinnawala – valanda kelio. Sodri žaluma čia verčia pasijusti esant vidury laukinės gamtos.
* Pasirinkite keliese norėsite keliauti
* Pasirinkite periodą, kuriuo labiausiai norėtumėte keliauti
* Pasirinkite keliavimo kryptį
* Prašome pasirinkti kaip dažnai norėtumėte gauti pasiūlymus