Mianmaras ir jo magija

 

Keliautojai sako, kad aplankius šią šalį mintys ir jausmai dar ilgai neapleidžia. Mianmaras taip stipriai įtraukia ir užburia keliautoją, kad norisi grįžti vėl ir vėl.

Dabartinis Mianmaras anksčiau buvo Britų kolonija ir vadinosi Birma, ji tiekė ryžius visam pasauliui ir ekonomiškai buvo geriau išsivysčiusi nei Pietų Korėja, tačiau atgavus nepriklausomybę šią šalį išsekino pilietiniai karai, trukę daugiau nei 60 metų. 1989 metais valstybė atgavo ikikolonijinį pavadinimą Mianmaras, tačiau gyvenimas čia buvo izoliuotas nuo pasaulio, vyravo karinis režimas. 2001 m. telefono SIM kortelė ten kainavo 3 tūkstančius JAV dolerių! Taip buvo padaryta tam, kad žmonės neturėtų jokio ryšio su išoriniu pasauliu, tačiau 2011 metais pagaliau Mianmaras atvėrė savo šalies grožį pasauliui.

Mianmare nepaprastai graži ir įvairi gamta – kalnai, besidriekiantys iki pat Pietų Himalajų, džiunglės, milžiniški ryžių laukai, sausos stepės, didžiuliai slėniai, vagojami sraunių upių, puikūs Bengalijos įlankos paplūdimiai, dar tik atrandami vakariečių. Bet labiausiai Mianmaras vilioja senųjų Rytų dvasia, savo budistiniu paveldu – tūkstančiais auksinių šventyklų ir draugiškais, nuoširdžiais žmonėmis. 

Viena žymiausių šventyklų - tai Švedagono pagoda Jangone, į kurią atvyksta daug piligrimų ne tik iš pačios šalies, bet ir iš aplinkinių. Pagoda apklijuota aukso plokštelėmis, o jos viršūnę puošiantis skėtis yra inkrustuotas daugiau nei 5 tūkst. deimantų ir kitų brangakmenių. Nors žmonių čia visada būna labai daug, vis tiek įmanoma pajausti ramybę. Net skeptikai, kuriems šventyklos jau yra pabodusios, pripažįsta, kad Švedagonas palieka didžiulį įspūdį. Taip pat rekomenduojame aplankyti dvi akinamo baltumo šventyklas, viena jų – Kutodavo šventykla Mandalajuje, kita – Sinbjumės šventykla Mingūne.

Atvykus į Mianamarą neįmanoma aplenkti ir Bagano šventyklų, turistai čia praleidžia nuo 1 dienos iki kelių savaičių tyrinėdami paslaptingą teritoriją. Šventyklas galima apžiūrėti ir oro balionu iš paukščio skrydžio, tai asmeniui kainuoja nemažai, tačiau likusiems ant žemės atsiveria nuostabus pakilusių oro balionių vaizdas virš Bagano. Stebėti saulėtekius ir saulėlydžius yra viena populiariausių pramogų. Anksti ryte ir vakarop populiariausiose šventyklose susirenka šimtai žmonių, bandančių pamatyti nuostabiausius vaizdus, kai saulės spinduliai apšviečia Baganą, o virš jo pakibę daugybė oro balionų.

Inlės ežeras yra kažkas ypatingo – tai kaimas ant vandens. Vietiniai plaukioja valtėse, o aplink plūduriuojančiuose daržuose ant vandens auga pomidorai, baklažanai, moliūgai, gėles... Žmonės ten gyvena namukuose ant vandens, o pats ežeras yra slėnyje, jį supa kalnai, dažnai tvyro debesys, tad ryte vėsu, o dieną – kaitinančiai karšta.

Žmonės yra Mianmaro turtas ši šalis tikrai unikali ir niekaip negali  būti tapatinama su Vakarais, ji turi savo kitoniškumą dėl to ir yra įdomi turistams iš vis pasaulio. Mianmare taip pat yra 135 oficialiai pripažintos etninės grupės, kurių kai kurios turi net skirtingas kalbas, tradicijas, nacionalinius drabužius, pagal kuriuos galima atskirti, kuriai etninei grupei žmogus priklauso. Vienų genčių moterys turi didžiulius auskarus ausyse, kitos išsiskiria tatuiruotais veidais, dar kitos nešioja žiedus ant kaklo, taip sukurdamos ilgo kaklo iliuziją. Šie fiziniai skirtumai tarp etinių grupių yra labai unikalūs.

Norintiems tikrai įdomios kelionės su nuostabiais vaizdais, kitoniška kultūra ir dėmesį prikaustančia istorija, verta aplankyti šią šalį. Mianmaro magija egzistuoja ir ji tikrai tokia vienintelė pasaulyje!