Kelionės į Kosovą

Kokias kainas pateikiame?

Kelionės į Kosovą

Kosovas – tai iš dalies pripažinta valstybė (nuo 2008 metų) Balkanuose, besiribojanti su Serbija, Makedonija, Albanija ir Juodkalnija. Didžiąją šios vaizdingos šalies gyventojų dalį sudaro albanai, likusią – serbai. Kelionės į Kosovą metu turėsite unikalią galimybę susipažinti ir su religine šalies įvairove: didžioji gyventojų dalis – musulmonai, tačiau čia gausios ir katalikų, stačiatikių, bei kitos religinės bendruomenės.

Vienas įsimintiniausių kelionės į Kosovą akcentų – kalnai, kurių vidutinis aukštis siekia 2000 metrų. Šioje šalyje gausu tektoninių įdubų ir karstinių urvų, o maždaug trečdalį visos valstybės teritorijos užima miškai, tarp kurių vyrauja tankūs ąžuolynai. Poilsis Kosove – tai nepamirštama pažintis su Bizantijos imperijos, slavų genčių, turkų ir daugelio kitų tautų paliktais istoriniais pėdsakais.

Atostogos Kosove rekomenduojamos ištisos metus: vasara palankiausia žygiams pėsčiomis, pažinčiai su istoriniais miestais ir grožėjimuisi kraštovaizdžiais, o nuo gruodžio mėnesio iki balandžio čia tęsiasi slidinėjimo sezonas.

Kelionės į Kosovą metu rekomenduojamos aplankyti vietos:

  • Priština – šalies sostinė, nedidelis, tačiau jaukus miestas, kurį galima nesunkiai pažinti netgi pėsčiomis. Čia vyrauja albanų, serbų, vokiečių kalbos, įsikūrę nemažai puikių muziejų, o ypač žavi senosios mečetės, menančios Osmanų imperijos laikus, ir Serbijos stačiatikių bažnyčios. Be to, Prištinos miesto prieigose plyti nuostabus parkas, džiuginantis lankytojus ištisus metus.
  • Pečas – tai Kosovo turizmo sostinė, įsikūrusi kvapą gniaužiančių kalnų papėdėje ir žavinti turtingu įvairių kultūrų paveldu. Čia gausu ne tik viduramžių laikus menančių statinių, bet ir Austrijos–Vengrijos imperijos (19–20 a.) pėdsakų. Kai kurioms miesto vietoms būdingas iš turkų perimtas šiek tiek rytietiškas charakteris: siauros gatvelės, seni turkiško stiliaus gyvenamieji namai ir mečetės. Be to, netoliese plytintys kalnai sulaukia didelio žygeivių, laipiojimo uolomis entuziastų ir slidininkų dėmesio.
  • Velika Hoča – serbų kaimelis, pirmą kartą paminėtas 1198 metais, tačiau gyvenamas nuo žymiai senesnių laikų. Velika Hoča garsėja gilias šaknis turinčiomis vynininkystės tradicijomis ir net trylika iki šiol išlikusių viduramžių laikų bažnyčių. Tai gana uždara ir izoliuota, vos apie 700 gyventojų turinti gyvenvietė, kurioje galima pasigrožėti puikiu kraštovaizdžiu, paragauti vietinio vyno, sūrio ir medaus, bei apsistoti vietos gyventojų namuose.

Poilsinės kelionės į Kosovą metu kviečiame apsilankyti šalies sostinėje Prištinoje, rytietiška dvasia garsėjančiame Peče, bei pajusti autentišką atokaus Velika Hočos kaimelio atmosferą.

Atsiųskite užklausą „Kelionių akademijai“ ir mes Jums pateiksime geriausius kelionės į Kosovą pasiūlymus.

UP