Ko (ne)valgyti Filipinuose: keisčiausi šalies restoranų patiekalai

1. Kaip lazdomis gerinamas

skonis Kalingos provincijoje įsikūrusios Bontoc genties mėgstamas „Pinikpikan“ patiekalas nežavi gyvūnų teises ginančių organizacijų. Vietiniai vištą kepimui ruošia itin neįprastu būdu – mušdami pagaliu ją nukankina iki mirties.

Tikima, kad toks procesas suminkština mėsą ir taip pagerina jos skonį. Norėdami nuimti paukščio plunksnas Bontoc žmonės nevargsta jas pešiodami – nukankintą gyvūną tiesiog apdegina ant laužo.

 

2. Užsimerkti verčiantis afrodiziakas

„Balut“ – vienas iš žymiausių filipinietiškos virtuvės delikatesų, pasižymintis irafrodiziako savybėmis. Sakoma, jog dėl to prekystaliai su šiuo patiekalu gatvėse atsiranda tik saulei leidžiantis.

Nors iš išorės atrodo kaip įprastas virtas kiaušinis, praskėlę lukštą keliautojai gerokai nustemba – viduje matyti vienuolikos dienų anties embrionas.

Vietiniai rekomenduoja valgyti taip, jog baltymas liktų apačioje, o mes patariame praryti nežiūrint – kitaip degustacija baigsis vien išvydus besivystantį ančiuką.

3. Filipinietiški traškučiai iš vabzdžių

Pamačius kiek didesnį vabzdį iš siaubo pašiurpsta oda? Tokiu atveju filipinietiškame meniu nesirinkite „Kamaru“, antraip padavėjas jums patieks dubenį keptų svirplių. Traškūs gyviai, kurių atsikandus burną užpildo iš pilvo išbėgančios sultys – tikrai ne silpnų nervų savininkams.

Tačiau jei vaizdas lėkštėje smarkiai neatbaido, būtinai paragaukite. Vabzdžiai gali tapti gerokai sveikesne alternatyva bulvių traškučiams.

4. Burbuliuojančios kiaulės smegenys

Panašu, kad filipiniečiai linkę nešvaistyti maisto. Iš mūsų nemėgstamų kiaulės smegenų vietiniai gamina patiekalą, kurį vadina „Tuslob-Buwa“.

Neįprastas kulinarijoje organas dažniausiai verdamas su paprikomis ir druska, o apie tai, jog puodą jau galima kelti nuo viryklės, sufleruoja ant paviršiaus atsirandantys burbuliukai.

Toks delikatesas randamas pas gatvės prekeivius, kurie parekomenduos „Tuslob-Buwa“ skanauti su ryžiais.


5. Jaučio stiprybę suteikianti sriuba Šios sriubos paragaus tik drąsiausieji arba nežinantys, jog egzotiškas valgis pagamintas iš jaučio lytinių organų. Tačiau, nors ir nežadinantis apetito, šis patiekalas žmogaus organizmą gausiai aprūpina cinku.

Be to, vietiniai tvirtina, jog paskanavusieji įgyja gyvūno stiprybės. Sveiku kaip jaučiu nori būti kiekvienas, tačiau dėl skonio nesiginčysime – lėkštėje plaukiojančios sėklidės vilioja nedaugelį.