Tačiau ne ką mažiau patrauklus ir Gruzijos kultūrinis paveldas. Keliautojus žavi jaukios senamiesčių gatvelės, ne vieną šimtmetį menantys vienuolynai ir bažnyčios, Viduramžių dvasią saugančios pilys. O kur dar be galo draugiški vietiniai gyventojai ir nuostabi tradicinė virtuvė. Šią šalį tikrai verta aplankyti! Ketinate tą ir padaryti? Jei taip, siūlome paskaityti apie tai, kokius suvenyrus verta įsigyti Gruzijoje.
Tradicinių raštų staltiesės
Jus žavi interjerai, kuriuose galima aptikti folklorinių detalių? Jei taip, viešėdami Gruzijoje nepamirškite įsigyti staltiesės, margintos tradiciniais raštais. Ji tikrai papuoš jūsų namus ir dar ilgai primins viešnagę Gruzijoje.
Tradicinės gruziniškos staltiesės – mėlynos spalvos, puoštos baltos spalvos raštais, kuriuose dažniausiai vaizduojami įvairūs paukščiai, augalai, elniai, mitologinės būtybės. Įdomu tai, jog, nors istoriniuose šaltiniuose tokios staltiesės minimos, visgi, patys gruzinai daug metų tarytum buvo jas pamiršę. Tik prieš šešerius metus Tbilisio, Gruzijos sostinės, menininkai, susirinkę į kūrybines dirbtuves, nusprendė prisiminti audimo ir dažymo technologiją ir inkorporuoti staltieses į kasdienį gruzinų gyvenimą. Ir jiems tai puikiai pavyko! Šiandien mėlynosios staltiesės puošia ne tik daugelio Gruzijos gyventojų namus, tačiau yra ir populiarius suvenyras.
Papuošalai, dengti emaliu
Norite parvežti lauktuvių mamai, sesei, dukrai ar draugei? Sau brangią moterį pradžiuginkite tradiciniu gruzinišku papuošalu. Kokia šių papuošalų ypatybė? Jie dengti emaliu – kieta, dažniausiai spalvota stikline danga. Emaliu dengiamos įvairios apyrankės, žiedai, vėriniai, pakabukai. Atrodo išties elegantiškai, puikiai tinka tiek kasdieniam nešiojimui, tiek ypatingoms progoms.
Įdomu tai, jog emaliu dengti papuošalai Gruzijoje išpopuliarėjo dar VIII amžiuje. Deja, tačiau XV amžiuje ši technologija buvo primiršta. Ji atgaivinta tik praėjusio šimtmečio viduryje, kai juvelyrai nusprendė kurti papuošalus, sujungiančius modernizmą ir senąsias tradicijas. Jeigu norite įsigyti vienetinių papuošalų, tą padaryti galite Gruzijos juvelyrikos galerijose. Paprastesnių papuošalų galima rasti ir suvenyrų parduotuvėse, turguose.
Gruziniški saldumynai – churchkhela
Keliautojai, atvykę į Gruziją, įsimyli ne tik šios šalies gamtą ir architektūrinį palikimą, bet ir tradicinę jų virtuvę. Deja, tačiau chačapurio ar chinkalių, gruziniškų koldūnų, artimiesiems parvežti tikriausiai nelabai pavyks. Užtat galite juos pradžiuginti tradiciniu saldumynu – churchkhela.
Įdomu tai, jog pirmą kartą pamatę churchkhelą dauguma turistų pagalvoja, jog tai... Dešra! Ilgos, nelygios, spalvingos virvelės tikrai gali sudaryti tokį įspūdį. Iš tiesų jos gaminamos iš riešutų, džiovintų vaisių, miltų bei vynuogių sulčių. Visas gaminimo procesas reikalauja labai daug kantrybės ir laiko. Riešutai ir džiovinti vaisiai suveriami ant virvelių ir merkiami į sulčių bei miltų mišinį. Vėliau – džiovinami. Vietiniai gyventojai dažnai juokauja, jog churchkhela – tai gruziniškas Snickers‘as.
Churchekhelos virvelės kabo kone visose turgavietėse ir parduotuvėse. Tad įsigyti jas tikrai bus paprasta.
Kojinės
Dar vienas labai populiarus gruziniškas suvenyras – megztos kojinės. Jų rasite kiekviename turgelyje ne tik didžiuosiuose Gruzijos miestuose, tačiau ir mažesniuose kaimeliuose. Šiltos, įvairių raštų ir spalvų kojinės tikrai pravers tiek jums patiems, tiek artimiesiems.
Jeigu norite kiek šiuolaikiškesnių lauktuvių – ne bėda. Didžiuosiuose Gruzijos miestuose pastaraisiais metais itin išpopuliarėjo jaunųjų dizainerių įkurtas parduotuvių tinklas „Altersocks“, siūlantis įsigyti margaspalvių kojinių, margintų chačiapurių ir chinkallių raštais. Unikali dovana, kuri tikrai patiks stilingiems žmonėms, besirūpinantiems kiekviena savo aprangos detale.
Sūris
Viešint Gruzijoje, būtų nuodėmė neįsigyti vietinės gamybos sūrio. Įdomu tai, jog sūrių gaminimo tradicija Gruzijoje mena ne vieną šimtmetį, o vos ne kiekvienas šalies regionas gali pasigirti savita produkcija.
Bene populiariausias – sulugunis, pasižymintis rūgštoku, saikingai sūriu skoniu. Jis dažniausiai naudojamas kepiniams pagardinti. Dar vienas gruzinų itin mėgstamas sūris – dambal-khacho. Tai – pelėsinis, sodresnio skonio sūris, kilęs iš šiaurės-rytinių Gruzijos regionų. Taip pat verta paragauti tenili ir kalti ožkos sūrių. Nepamirškite ne tik paskanauti patys, tačiau ir parvežti šeimos nariams!
Prieskoniai
Kartą paragavę gruziniškų patiekalų žino, jog ši virtuvė – kupina nepaprastų skonių ir aromatų. Tad tikriausiai nenuostabu, jog prieskoniai šioje kultūroje užima ypatingą vietą. Jeigu lankysitės Gruzijoje, įsigykite prieskonių ir jūs. Net ir grįžę iš kelionės, gamindamiesi valgyti, prisiminsite patirtus įspūdžius.
Prieskonių galima įsigyti kone kiekviename Gruzijos turguje bei specializuotose parduotuvėse. Kalendros, mėtos, cinamonas, džiovinti aitrieji pipirai, muskatas – čia rasite visko, ko tik širdis geidžia. Beje, rekomenduojame įsigyti ir prieskonių mišinių, kurie sukomponuoti pagal specifinių gruziniškų patiekalų receptus.
* Pasirinkite keliese norėsite keliauti
* Pasirinkite periodą, kuriuo labiausiai norėtumėte keliauti
* Pasirinkite keliavimo kryptį
* Prašome pasirinkti kaip dažnai norėtumėte gauti pasiūlymus
Įsiminta
Naudojame slapukus, kad galėtume suasmeninti turinį bei skelbimus, teikti visuomeninės medijos funkcijas ir analizuoti srautą. Be to, svetainės naudojimo informaciją bendriname su visuomeninės medijos, reklamavimo ir analizės partneriais, kurie gali ją pridėti prie kitos jūsų pateiktos arba naudojant paslaugas surinktos informacijos. Jei norite sužinoti daugiau, spauskite čia.