Piligriminė kelionė į Indiją: kalnų ramybė ir šventyklų paslaptys

Energijos trūkumas, nuovargis, motyvacijos stoka, įkyrėjusi rutina – tuo skundžiasi tikrai didelė dalis žmonių. Dalis jų neigiamas emocijas stengiasi kompensuoti būdami su šeima, kiti – planuoja atostogas šiltuose kraštuose, kurių metu mėgaujasi jūra ir baseinais, skaniu maistu, puikiu aptarnavimu. Nors pastarasis būdas ir padeda trumpam pamiršti problemas, vis dėlto, po atostogų ir vėl, akis į akį, susiduriama su tuo, nuo ko buvo stengiamasi pabėgti. Užburtas ratas. Kaip iš jo išsivaduoti?

Išbandyti ką nors visiškai kitokio! Šį kartą norime papasakoti apie Indiją – šalį, į kurią keliautojai vyksta norėdami atpalaiduoti ne tik kūną, bet ir mintis. Įspūdingieji Himalajų kalnai ne veltui nuo seno vadinami viena iš energiškai stipriausių vietų visame pasaulyje. Šį pasaulio kampelį norime jums pristatyti kiek nuodugniau.

Kelionės į Indiją nuo
1950 €
Kelionės

Aplankykite Rišikešą – miestą, tituluojama pasaulio jogos sostine

Rišikešas (Rishikesh) – miestas, esantis šiaurinėje Indijos dalyje, Himalajų kalnų papėdėje. Tai labai svarbus hinduizmo religinis centras, dažnai įvardijamas kaip pasaulio jogos sostinė. Šis titulas miestui skiriamas tikrai ne be reikalo – čia gausu jogos centrų, o taip pat, įvairių hinduizmo šventyklų ir šventviečių: Šivai skirta šventykla, nemažai ašramų (vietų, kuriose meditavo įvairūs mokytojai ar guru), Vasišthos urvas-šventvietė ir kt. Mieste įkurta daug sanatorijų, poilsio namų. Tai puiki vieta kelionės pradžiai, kai norisi neskubėti ir tiesiog atsipalaiduoti. Beje, Rišikešas garsėja ir kaip miestas, kuriame gausu puikių vegetariško maisto restoranų, rekomenduojame paskanauti tradicinės virtuvės patiekalų!

Šiaurinė Rišikešo miesto dalis pasižymi išskirtiniu kraštovaizdžiu: žaliuojančiais miškais ir kalvomis. Puiki vieta norintiems ramiai pasivaikščioti, pamedituoti ar atlikti jogos pratimus. Ypatinga atmosfera čia aplanko vakarais: lengvas vėjelis po teritoriją tarytum paskirsto šventyklų varpų skambesį. O šie varpai – tai šaukliai, kviečiantys piligrimus į naktinį Gangos upės garbinimą ritualą.

Sudalyvaukite Gangos garbinimo ceremonijoje

Pasakodami apie Rišikešo miestą užsiminėme apie naktinį Gangos garbinimo ritualą. Tai padarėme tikrai ne be reikalo, mat sakoma, kad tai vienas labiausiai įkvepiančių dalykų Indijoje, kuriame tiesiog būtina sudalyvauti.

Šis ritualas – tai tarytum religinis spektaklis: daugybė žmonių, įvairių dievų stabų, pamaldžiai nusiteikusių žynių, triukšmo. Patirtis tikrai neįkainojama. Gangos garbinimo rituale jūs užuosite aitrius smilkalus, švelnų gėlių aromatą, regėsite laužus, girdėsite paslaptingas dainas, skambančius varpus. Įspūdžiai visam gyvenimui! Beje, labai rekomenduojame nuvykti ir į Haridvaro (Haridwar) miestelį. Piligrimai čia važiuoja ne tik norėdami išsimaudyti šventame Gangos upės vandenyje, bet ir sudalyvauti „Ganga aarti“ – Gangos garbinimo ceremonijoje. Šiame miestelyje ji netgi dar įspūdingesnė nei Rišikeše.

Pasigrožėkite paslaptingomis Himalajų regiono šventyklomis

Himalajų kalnai ir jų apylinkės pripildyti žodžiais sunkiai nusakomos energijos. Į šias vietoves keliaudavo daugybė jogų ir šventųjų, norėdami praktikuoti ir atgailauti. Šiame regione gausu ir šventyklų, kurias tikrai verta aplankyti. Norime rekomenduoti bent kelias:

Badrinarajanos šventykla pasislėpusi Badrinato (Badrinath) miestelyje, įsikūrusiame Himalajų papėdėje, prie Alaknandos upės. Kasmet šį nedidelį miestelį aplanko daug piligrimų. Ir viskas dėl Badrinarajanos šventyklos, kuri skirta Višnu – vienam iš aukščiausių dievų hinduizmo mitologijoje. Šventykla pasislėpusi miestelio pakraštyje. Ji sužavi savo spalvomis ir energija. Rekomenduojame aplankyti.

Netoli Badrinato miestelio įsikūręs Manos (Mana) kaimelis taip pat turi ką pasiūlyti keliautojams. Jame pasislėpusi išskirtinė Ganešo šventykla, kuri įkurta tiesiog oloje! Visai netoliese slepiasi dar viena, kur kas mažesnė šventykla oloje – Vijos šventykla. Tikima, jog čia, prieš daugiau nei 5 tūkst. metų buvo užrašyti senieji vedų tekstai.

Dar viena šventykla, kurią rekomenduojame aplankyti viešint šiame regione – Kedarnatho šventykla. Ji stūkso Guptkašio (Guptkashi) mieste ir yra skirta dievui Šivai pagerbti. Tai –išskirtinis pastatas, apie kurį sklando daugybė legendų.

Nuvykite į Čoptą – pievų ir nuolat žaliuojančių medžių regioną

Čopta (Chopta) – tai nepaprasto grožio Himalajų regionas, stebinantis slėniais, kedrų miškais, pušimis, pievomis. Šioje teritorijoje gyvena daug retų paukščių rūšių, įvairių žinduolių.

Į Čoptos regioną rekomenduojame nuvykti tiems keliautojams, kurie svajoja apie tyrą kalnų orą, ilgas keliones pėsčiomis, atviruko vertą kalnų panoramą. Šiuo regionu bus sužavėti ir tie, kurie mėgsta aktyvų laisvalaikį: Čoptoje populiarus laipiojimas uolomis, šaltuoju sezonu – slidinėjimas. Tai vieta, kurioje lengvai pamiršite visas problemas ir tiesiog mėgausitės akimirka.

Pasivaikščiokite po Gangotri miestelį, pasigrožėkite jo apylinkėmis

Gangotri – tai dar vienas šventas hinduistų miestelis, kurį rekomenduojame aplankyti. Kodėl? Ogi dėl to, kad netoli šio miestelio prasideda Gangos upės ištakos. Tikriausiai nė kiek nebenustebinsime pasakydami, kad šioje vietoje lankosi labai daug piligrimų. Visi jie, lyg susitarę, keliauja į baltą, iš tolo šviečiančią Gangotri šventyklą, kuri skirta pagerbti Motiną Gangą.

Jei viešėsite Gangotri miestelyje, siūlome nukeliauti ir į Gangotri nacionalinį parką. 2,4 tūkst. kvadratinių kilometrų teritorija užburia miškais, slėniais, baltomis kalnų viršūnėmis. Parke gyvena snieginiai leopardai, juodieji ir rudieji lokiai, elniai, kalnų ožiai ir kt. Turistinis sezonas čia tęsiasi nuo balandžio iki spalio mėnesio.

 

Kelionės į Indiją nuo
1950 €
Kelionės