Kelionė į saulėtąją Freddie Mercury gimtinę Zanzibarą

Atokaus Zanzibaro vardą bene labiausiai išgarsino roko legenda Freddie Mercury, kadangi čia atlikėjas gimė ir praleido pirmuosius vaikystės metus. Visgi Tanzanijai priklausančiame pusiau autonominiame salyne galima rasti ir kitų įžymybių: nuostabų senamiestį, balto smėlio pakrantes ir visada giedrą dangų.

Keisti paradoksai ir išnykusios kultūros paminklai

Geriausia kelionę pradėti nuo Indijos vandenyno pakrantėje įsikūrusio Stountauno. Buvęs ne tik prieskonių, bet ir prekybos vergais centras, jis išlaikė svarbius, nelengvą laikotarpį menančius paminklus. Be to, miestas garsėja ypatingais, XIX amžiuje iškilusiais svahilių civilizacijos pastatais, laikui bėgant „pagardintais“ arabų, indų ir europiečių architektūros elementais.

Norinčių sužinoti daugiau apie iki kolonijinių laikų gyvavusių kultūrą laukia mieste įsikūręs Svahilių paveldo muziejus, galintis pasigirti kieme žaliuojančiu įstabiu sodu. Nors viduje išdėliotų eksponatų liesti šiukštu negalima, geriausius kadrus medžiojantiems turistams patariama nepagailėti arbatpinigių – taip galėsite pozuoti net ant didikus menančių prabangių baldų.

Stountaune gimė garsusis atlikėjas Freddie Mercury, čia labiau žinomas tikruoju vardu – Farrokh Bulsara, kurį vietiniai dievina. Name, kuriame gyveno pasaulinio garso muzikantas, veikia suvenyrų parduotuvė, mieste taip pat galima rasti jo vardo restoraną.

Kelionės į Tanzaniją nuo
1246 €
Kelionės

 

Visgi reikia pripažinti, jog F.Mercury čia sukuria keistą paradoksą: konservatyvūs, islamą išpažįstantys zanzibariečiai santykius tarp dviejų tos paties lyčių asmenų laiko nusikaltimu, už kurį baudžiama mirtimi, tačiau dievina atvirai apie homoseksualumą kalbėjusį dainininką. Tiesa, atmosfera šalyje darosi vis laisvesnė – vietinių nebestebina vos kūną dengiančiais rūbais pasipuošę vakariečiai, kavinėse gurkšnojantys alkoholinius gėrimus.

Kalinius saloje pakeitė gigantiški vėžliai

Prekyba vergais – nors ir liūdna, tačiau neatsiejama Zanzibaro istorijos dalis. Nenuostabu, kad vienu įdomiausių šalies objektu laikoma Kalinių sala, kurią nuo Stountauno skiria vos 30 minučių valtimi. XIX amžiuje turtingas pirklys čia įkūrė kalėjimą nepaklusniems vergams, vėliau joje buvo apgyvendinami sergantys nepagydomomis ligomis.

Nors išliko slogius prisiminimus keliančios įstaigos griuvėsiai, saloje įkurtas rezervatas dabar saugo milžiniškus vėžlius. Tokia išvyka su galimybe nardyti bei užkandžiais vienam žmogui atsieina apie 50 dolerių.

Zanzibaro pakrantėms atsispirti tiesiog neįmanoma – ne veltui jos laikomos vienomis gražiausių pasaulyje. Štai Nugwi paplūdimys, kurį nuo Stountauno skiria maždaug 1,5–2 valandos kelionės automobiliu, akimirksniu atima kvapą: čia smėlis toks baltas ir purus, jog atrodo, kad neseniai snigo cukrumi. Įdomu tai, jog būtent šią pakrantę labai pamėgo turistai iš Italijos, todėl aptarnaujantis personalas jau pramoko jų kalbos, o greta tradicinių Zanzibaro patiekalų meniu šviečia ir picų bei makaronų pavadinimai.

Vos trys kilometrai nuo Nugwi plyti nuostabusis Kendwa paplūdimys. Be nardymo su vamzdeliu ir saulės vonių keliautojai čia lankosi dėl „Pilnaties vakarėlių“. Kiekvieną mėnesį, kai mėnulis pasidaro apvalus kaip blynas, pakrantėje susirenka galybė žmonių ir grojant DJ‘ams iš užsienio mėgaujasi gaivinančiais gėrimais ir skaniu maistu.

Atvykusius į Zanzibarą iš pradžių gali šokiruoti Afrikai būdingas skurdas, tačiau vėliau supranti, jog vietiniai nėra nelaimingi. Priešingai – zanzibariečiai svečius apdovanoja plačiomis šypsenomis ir būtinai pasiteirauja, iš kur atvykote.

Kelionės į Tanzaniją nuo
1246 €
Kelionės