Ar kada nors svarstėte apie tai, kiek salų priklauso Filipinams? Jei ne, šis skaičius jus nustebins – daugiau nei 7000 salų! Visos jos turi savitą „charakterį“, gali pasigirti pasakišku kraštovaizdžiu, maloniu klimatu, o keliautojams siūlo galybę pramogų.
Jei svajojate apie kelionę į tolimą egzotišką šalį, kurioje galėtumėte mėgautis idiliškais balto smėlio paplūdimiais, krištolo skaidrumo jūra, sodriai žalios spalvos augalija, o taip pat grožėtis nepaprastu povandeniniu pasauliu, milžiniškais ugnikalniais – Filipinai, be jokių abejonių, ta šalis, kurią turėtumėte aplankyti. Šį kartą „Kelionių akademijos“ egzotinių kelionių ekspertai jums atrinko dešimt Filipinų vietų, kurios nuotraukose atrodo nepaprastai, tačiau išvydus realybėje – tiesiog užhipnotizuoja.
Borakajaus sala
Borakajaus sala – vieta, į kurią plūsta turistai iš viso pasaulio.
Nepaprasto grožio platūs ir ilgi balto smėlio paplūdimiai, palmių pavėsiai, įspūdingos uolos ir vešlios atogrąžų džiunglės vilioja keliautojus, kurie yra pavargę nuo rutinos, nori atsipalaiduoti, pasisemti naujų jėgų. Saloje puikiai išvystytas turizmas, o aptarnavimo kultūra – aukščiausios klasės.
Įdomu tai, jog saloje nėra jokio viešojo transporto, todėl oras čia neužterštas ir gaivus! Klausiate, kokiu būdu žmonės keliauja po salą? Motoroleriais arba specialiais vežimais. Salos plotas vos kiek daugiau nei dešimt kvadratinių kilometrų, todėl problemų viešojo transporto nebuvimas tikrai nesukelia. Borakajus – tai sala, kurioje puikiausiai atsiskleidžia žodžio idilė reikšmė. Todėl visiškai neabejodami ją įtraukiame į užburiančio grožio vietų, Filipinuose, sąrašą.
Banaue ryžių terasos
Visi mes ne kartą esame girdėję apie septynis pasaulio stebuklus. Visgi, keliautojai, kuriems yra tekę pabuvoti Filipinuose esančiame Banaue miestelyje, teigia, jog čia esančios ryžių terasos – aštuntasis pasaulio stebuklas! Klausiate, kas ten tokio ypatingo? Šios ryžių terasos suformuotos vietinių gyventojų prieš daugiau nei 2000 metų! Žalios pakopos, kurias įrėmina akmeninės sienos, tarsi laiptai kyla aukštyn į kalnus, tokiu būdu sukurdamos kiek keistą, tačiau be galo patrauklų kraštovaizdį. Žvelgiant į šią panoramą, užplūsta mintys apie žmogaus ir gamtos harmoniją. Šios ryžių terasos byloja apie tai, jog dar mūsų eros pradžioje žmonės turėjo puikų inžinerinį mąstymą. Ne veltui, 1995 metais UNESCO įtraukė Banaue ryžių terasas į pasaulio paveldo sąrašą.
Puerto Princesos požeminė upė
Ar žinojote, jog pati ilgiausia požeminė upė pasaulyje – būtent Filipinuose? Palavano saloje esančios Puerto Princesos upės ilgis net 8,2 kilometrai, iš kurių keliautojams pasiekiamas tik 1,5 kilometro. Visa kita upės dalis skirta mokslininkams, gamtininkams, kurie ją tyrinėja. Na, ir žinoma, gyvūnams, kuriems požemiai ir upė – namai.
Puerto Princesos požeminė upė – vienas iš tų lankytinų objektų, kuriems turistų dėmesio nestinga. Įsivaizduokite: įsėdate į 4-5 žmonėms skirtą valtelę ir įplaukiate į akliną tamsą. Kai akys apsipranta, po truputį imate regėti keistų formų uolienas, blizgančius stalaktitus ir stalagmitus. O urvuose esantis aidas erdvę dar labiau mistifikuoja. Nepaprasti potyriai.
Majono ugnikalnis
Dar viena itin populiari lankytina vieta Filipinuose – Majono ugnikalnis. Beveik idealiai simetriškos kūgio formos ugnikalnis – aktyvus, per 400 metų išsiveržė daugiau nei 40 kartų. Daugelis mokslininkų Majoną įtraukia į pavojingiausių pasaulyje ugnikalnių sąrašą, nepaisant to, šis ugnikalnis – vienas iš populiariausių lankytinų objektų visuose Filipinuose. Majono panorama iš tiesų pakeri! Galima valandų valandas, prisėdus ant žolės, tiesiog stebėti tolumoje stūksantį pavojingąjį milžiną ir svajoti. Hipnotizuojantis vaizdas.
Sebu (Cebu) sala
Sodri džiunglių augmenija, įspūdingos kalkakmenio uolos, ilgi balto smėlio paplūdimiai, žėrintis dangaus mėlynumo vanduo – jei visa tai jums skamba patraukliai, neabejojame, jog Sebu sala jus sužavės. Tai – viena didesnių Filipinų salyno salų. Daugybė turistų čia vyksta dėl nardymo, nepaprasto kraštovaizdžio, aukštos klasės paslaugų sektoriaus. Salos grožis tikrai užgniaužia kvapą, atrodo, tarytum patekai į atviruką. Nepaprasta vieta idiliškoms atostogoms.
Šokolado kalvos
Esate iš tų, kurie negali gyventi be šokolado? Jei taip, kelionės į Filipinus metu privalote aplankyti garsiąsias Šokolado kalvas. Ne, jos nėra iš tikro šokolado. Saldumyno pavadinimą šios kalvos gavo dėl to, jog yra kūgio formos (tarsi saldainiai dėžutėse), o sausuoju metų laiku žolė, kuria apaugusios kalvos, paruduoja. Beveik 50 kvadratinių kilometrų teritorijoje yra daugiau nei 1200 tokių kalvų, kurios atrodo tarsi šokolado gabalėliai.
Iš pirmo įspūdžio atrodo, jog šias kalvas sukūrė ne gamta, o žmogus. Visgi, šios, 30–100 metrų aukščio kalvos, buvo formuojamos gamtos milijonus metų. Nepaprasta! Šokolado gerbėjai tikrai privalo nusifotografuoti šioje vietoje!
El Nido pakrantė, Palavanas
Jau buvome užsiminę apie Palavano salą, kai kalbėjome apie nuostabaus grožio požeminę upę. Visgi, privalome pridurti, jog šioje saloje yra ir daugiau nepakartojamų vietų. El Nido pakrantė – viena iš jų. Tai turistų itin mėgstamas Palavano salos užutėkis, pelnęs gražiausios pajūrio vietovės Filipinuose reputaciją. Jaukūs pakrantės nameliai, statūs aplink išsidėstę kalnai, daug urvų, uolų, takų žygeiviams. Į šią Palavano salos dalį važiuoja nardymo entuziastai, mat teigiama, jog povandeninis pasaulis šioje vietoje – įspūdingas. Ši pakrantė tikrai hipnotizuoja savo grožiu!
Vigano miestas
Iki šiol kalbėjome apie nepaprastą Filipinų gamtą. Visgi, reikia paminėti, jog šioje šalyje yra ir nuostabių žmonių kūrinių. Nors dauguma Filipinų miestų – labai triukšmingi, pilni dūmų ir ganėtinai erzinantys, Viganas, kurį įtraukėme į šį sąrašą, – visai kitoks. Tai tvarkingas, aristokratiškas miestas.
1572 metais į kolonizavo ispanai, todėl viešint Vigane jaučiamas tam tikras europietiškas mentalitetas. Lankydamiesi Vigane pasijusite tarsi filme, kurio veiksmas vyksta idiliškame miestelyje. Rekomenduojame pasivaikščioti Mestizo rajone – čia persipina ispanų architektūros stilius ir Azijos motyvai. Taip pat aplankykite Šv. Pauliaus katedrą, kuri buvo pastatyta XVIII a. pabaigoje. Tikrai verta dėmesio.
Pinatubo ugnikalnis
Dar vienas aktyvus ugnikalnis, esantis Filipinuose – Pinatubas. Labiausiai jis pagarsėjo 1991 metais, kai po kelių žemės drebėjimų ėmė ir prabudo. Ugnikalnis į dangų „išmetė“ 1,5 kilometrų aukščio dūmų stulpą, o netrukus visos apylinkės buvo užklotos stora pelenų danga. Kulminacija įvyko po poros mėnesių nuo pirmojo išsiveržimo, imta evakuoti apylinkėse gyvenančius žmones. Tuo metu Pinatubas sukėlė neišpasakytą siaubą, o kai kurie žmonės neteko savo namų.
Šiandien Pinatubas vėl snaudžia. Po išsiveržimo praėjus daugiau nei dešimtmečiui, ekosistema akivaizdžiai atsigavo, o kai kurios vietos apaugo džiunglių augalais. Visgi, peizažas iki šiol atrodo kiek nežemiškas. Keliautojams leidžiama vaikščioti vulkano kanjonais, papėdėmis bei aplankyti patį kraterį. Ugnikalnio kalderoje tyvuliuoja ežeras. Kraštovaizdis iš tiesų atima žadą.
Tubbataha rifas
Kaip jau minėjome anksčiau, Filipinai – rojus nardymo entuziastams. Ypatingai rekomenduojame aplankyti Tubbataha rifą, kuris gali pasigirti turtingu povandeniniu pasauliu. Televizijos transliuotojas CNN, sudarydamas geriausių pasaulio nardymo vietų sąrašą, įtraukė į jį ir šį Filipinų pasididžiavimą. Tubbataha taip pat yra saugomas UNESCO.
Žinome, jog nei nuotraukos, nei mūsų žodžiai nesugebės iliustruoti to, ką galima pamatyti nardant. Todėl tiesiog įtraukiame Tubbataha rifą į šį sąrašą ir tikimės, jog vieną dieną čia panardyti nuvyksite ir jūs!
* Pasirinkite keliese norėsite keliauti
* Pasirinkite periodą, kuriuo labiausiai norėtumėte keliauti
* Pasirinkite keliavimo kryptį
* Prašome pasirinkti kaip dažnai norėtumėte gauti pasiūlymus
Įsiminta
Naudojame slapukus, kad galėtume suasmeninti turinį bei skelbimus, teikti visuomeninės medijos funkcijas ir analizuoti srautą. Be to, svetainės naudojimo informaciją bendriname su visuomeninės medijos, reklamavimo ir analizės partneriais, kurie gali ją pridėti prie kitos jūsų pateiktos arba naudojant paslaugas surinktos informacijos. Jei norite sužinoti daugiau, spauskite čia.