Talinas – Sarema – Hiuma

Šiuo metu visos kelionės datos pasibaigusios

Kelionės programa

1
diena
Anksti ryte išvykstame iš Lietuvos, keliaujame per Lietuvą, Latviją, Estiją. Iš Virtsu uosto keltu (~20 min.) keliamės į Muhu salą, kur, anot keliautojų, ilsisi laikas. Besigrožėdami jos peizažu (akmenų luitais, kadagynais ir pelkynais), Vaike Vain sąsiauriu vykstame į didžiausią Estijos Saaremos salą. Vakariniame krante pasiekiame Pangos skardį, kurio aukštis 21,2 metro, o prieš akis – Baltijos jūra. Anglos vėjo malūnų muziejuje po atviru dangumi grožimės senaisiais malūnais. Aplankome Kali ežerą, kurį suformavo šioje vietoje daugiau negu prieš 4000 metų nukritęs meteoritas. Tai pirmasis Europoje ir antrasis pasaulyje krateris, kurio meteoritinė kilmė įrodyta. Atvykstame į Kuressaarę – salos sostinę, miestą-kurortą. Aplankome didingą, riterių laikus menančią pilį - geriausiai išlikusią viduramžių pilį Baltijos šalyse. Laisvu laiku pasivaikščiosime po jaukų kurortinį miestą, pavakarosime mažose kavinukėse. Nakvosime viešbutyje Kuressaarėje.
2
diena
Po pusryčių iškeliaujame pasidairyti po antrąją savo dydžiu Estijos salą - Hiiumą. Keltu iš Triigi uosto plaukiame (~ 1 val.) į salą, kuri savo forma primena skrendantį paukštį ir yra vadinama  „kylančiąja iš vandens“. Nors ši sala – vis dar neužkariautos gamtos karalystė, mūsų kelionės tema – švyturiai. Keliaujame į pietinį Ristnos iškyšulio krantą ir aplankome patį mažiausią (30 m.) Ristnos švyturį. Prieš jūsų akis atsivers nepaprastai graži pakrantė, nusėta „laimingais“ akmenimis, skalaujama aukščiausių bangų – tai banglentininkų rojus. Keliaujame toliau ir aplankome  salos simbolį, trečią pagal senumą pasaulyje, Kopušvyturį, kuris saloje stovi ir veikia nuo 1531 m. Tai vakariausiame salos krante šviečiantis švyturys, kurio aukštis – 36 m. Belieka aplankyti patį aukščiausią  - Tahunos švyturį (aukštis – 39 m.), kuris yra šiauriausiame salos taške ir vadinamas Estijos Eifeliu. Ne tik užkopsime į švyturį, kurį suprojektavo pats Gustavas Eifelis, bet ir pasivaikščiosime po akmenų labirintą,  apžiūrėsime paminklą kelto „Estonia“ nuskendusiems vaikams. Iš Helterma uosto plauksime (~ 1,5 val.) į žemyną ir pasidairysime po Estijos kurortinį miestą - Hapsalu. Mieste aplankysime viduramžių pilies griuvėsius, pasivaikščiosime kurorto promenada. Tada vyksime į Taliną. Nakvosime viešbutyje Talino priemiestyje.
3
diena
Papusryčiaujame ir važiuojame pasidairyti  po Estijos sostinę Taliną - vieną seniausių Baltijos miestų. Sustojame ir pasivaikštome pačiame gražiausiame miesto parke - Kadriorge, kur grožimės barokiniais rūmais, statytais XVIII amžiuje, sužinome, kur yra Estijos prezidento rezidencija.  Aplankome Piritos priemiestį, kuriame yra olimpinis buriavimo centras ir XV a. statyto Šv. Brigitos vienuolyno archeologinė vietovė. Keliaujame į viduramžių senamiestį, įtrauktą į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą, ir užkopę į Toompea kalvą matysime pilį - istorinį politinį ir administracinį centrą - dabar joje dirba Estijos parlamentas. Įspūdingas savo forma - Aleksandro Neviškio  soboras, Domo katedra - viduramžius menanti svarbiausia miesto bažnyčia, apžvalgos aikštelės, iš kurių atsiveria Talino panoramos. Nusileidę į žemutinį miestą, pasuksime prie Rotušės, kuri yra senamiesčio širdyje, pasigrožėsime miesto amatininkų ir pirklių namais, Šv. Mikalojaus ir Šv. Olavo bažnyčiomis, pasiklausysime, ką pasakoja miesto sienos bokštai. Laisvu laiku paklaidžiosime siauromis gatvelėmis, užsuksime į jaukias kavinaites, pasimėgausime Talino nepaprastumu. Po pietų išvyksime į Lietuvą. Namo sugrįšime vėlai vakare.

Apie Estiją

Valstybė šiaurės Europoje, viena iš Baltijos šalių. Ribojasi su Latvija (pietuose) bei Rusija (rytuose). Bendras sausumos sienų ilgis – 633 km. Baltijos jūra skalauja Estijos krantus vakaruose, šiaurėje Suomių įlanka, pietvakariuose – Rygos įlanka. Šalis įžymi savo  senoviniais žavingais miestais, nepaliestais Europos laukais, šiuolaikiniais viešbučiais ir populiariais kurortais, dideliais pramogų centrais, įdomiais naktiniais

Į kainą įskaičiuota:

 • kelionė autobusu;
 • 2 nakvynės su pusryčiais viešbučiuose;
 • ekskursinė programa;
 • kelionės vadovo paslaugos;
 • kelionės dokumentų sutvarkymas.

Pastabos

 • Galiojantis LR piliečio pasas arba asmens tapatybės kortelė. Jų galiojimo laikas ne trumpesnis negu 3  mėn. kelionei pasibaigus.
 • mokamiems objektams ir keltų bilietams keleiviui ir autobusui rekomenduojame turėti ~30 EUR;
 • objektų skaičius, lankymo tvarka ir įėjimo bilietų kaina gali keistis;
 • kai kurių lankomų vietovių ir objektų gidų paslaugos - už papildomą mokestį;
 • medicininių išlaidų draudimas į kelionės kainą neįskaičiuotas;
 • priemoka už vienvietį kambarį -30 EUR.
Pasitark su specialistu!
Lina
Susisiek su Estijos specialiste Lina ir susikurk kelionę pagal savo poreikius:

Panašios kelionės

Neregėta Estija 3 d.
Estija
 • Pirmas punktas
 • Antras punktas

Pastraipa apie kelionę. Pastraipa apie kelionę. Pastraipa apie kelionę.

Talinas - Saremos sala
Estija
 • Pirmas punktas
 • Antras punktas

Pastraipa apie kelionę. Pastraipa apie kelionę. Pastraipa apie kelionę.

Talinas - Saremos sala - Ryga - Rundalė
Estija
 • Pirmas punktas
 • Antras punktas

Pastraipa apie kelionę. Pastraipa apie kelionę. Pastraipa apie kelionę.