Nuotykiai Kosta Rikos džiunglėse, kavos skonis ir poilsis Atlanto vandenyno pakranteje

Kelionės akcentai

 • Pažintis su Tortugero nacionaliniu parku: upių kruizai, nematyti paukščiai ir tropiška augmenija
 • Išvysite Atlanto vandenyno pakrantę, kur lizdus suka didieji jūrų vėžliai
 • Svečiuositės kvapniose kostarikietiškos kavos plantacijose
 • Gyvensite viešbutyje šalia Kosta Rikos simbolio - Arenalio ugnikalnio
 • 5 nakvynės poilsiui 5 žv. viešbutyje su "viskas įskaičiuota" maitinimo tipu
Nuo3085
2024 11 24 ir daugiau datų
+ skrydis apie: 1200
su skrydžiu: 4285
Keliaujant į Kosta Riką jokie COVID ribojimai nuvykimui ir grįžimui nebetaikomi.

Kelionės programa

Kosta Rika – kas ji? Tai žavinti ir nepakartojama laukinė gamta – reliktiniai miškai, galingi kriokliai, ežerai išnykusių ugnikalnių krateriuose ir tankios džiunglės, kuriose auga unikalūs augalai. Ne veltui būtent Kosta Rikoje buvo filmuojamas filmas  „Jūros periodo parkas“. Kosta Rika dar vadinama Lotynų Amerikos Šveicarija. Šį vardą ji gavo ne vien dėl nenusakomo grožio gamtos. Kosta Rika laikoma ekonomiškai sėkmingiausia Centrinės Amerikos šalimi.

Aplankyti Kostą Riką verta jau vien norint patenkinti paprasčiausią smalsumą. .Šioje šalyje vidutinė gyventojų gyvenimo trukmė – beveik 80 metų, o raštingumo lygis siekia net 96 procentus.
Pirmiausia, kelionė į Kostą Riką – tai galimybė savo akimis išvysti vieną gražiausių ir lankomiausių šalių pasaulyje. Tokios gamtovaizdžių ir klimato įvairovės tikriausiai nerastumėte jokioje kitoje pasaulio šalyje. Tik Kosta Rikoje Jūsų laukia tropiniai retų rūšių medžių miškai, kalnai ir povandeninės olos, vaizdingiausi slėniai, kriokliai, veikiantys ugnikalniai ir civilizacijos nepaliestos negyvenamosios salos.
Beveik trečdalį Kosta Rikos ploto užima 74 rezervatai ir saugomos gamtos teritorijos. Šioje šalyje gyvena daugybė egzotiškų paukščių ir gyvūnų, kurių nepamatytumėte netgi žinomiausiuose didžiųjų miestų zoologijos soduose.

 

1
diena
VILNIUS – SAN CHOSĖ (vakarienė)
Skrydis iš Vilniaus į San Chosė (su vienu arba dviem persėdimais). Atvykimas į Kosta Riką – draugišką ir demokratišką šalį, apsuptą reto grožio gamta ir paskanintą tikru gyvenimo prieskoniu ¡Pura Vida! (išvertus iš ispanų kalbos – „grynas gyvenimas“). Oro uoste Jus pasitiks mūsų partnerių atstovas ir perveš į viešbutį. Vakarienė ir nakvynė viešbutyje.
2
diena
SAN CHOSĖ – POAS VULKANAS – DOKA KAVOS PLANTACIJOS – SAN CHOSĖ (pusryčiai, pietūs, vakarienė)

Ryte iš San Chosė keliausite garsiuoju Pan American keliu link Alahuelos provincijos. Pravažiuosite Poaso vulkano papėdę. Šiam vulkanui priklauso antras pagal dydį pasaulyje aktyvaus vulkano krateris, kurio skersmuo net 1,5 km. ir kuris dar žinomas kaip didžiausias pasaulyje geizeris.
Šį ugnikalnį sudaro trys krateriai – vienas aktyvus krateris (Poas, kurio vardu ir pavadintas ugnikalnis) ir du neaktyvūs krateriai – Frantzuis ir Votos. Votos krateryje yra pats gražiausias ir skaidriausias ežeras, kuris žinomas visame pasaulyje dėl savo žalsvos spalvos. Jo skersmuo yra daugiau nei 360 metrų. Poas ugnikalnis miega jau daugiau nei tūkstantmetį. Šiame ugnikalnyje yra „verdantis“ ežeras, kuris susiformavo dėl daugybės liūčių. Kartais ugnikalnis išmeta sieros dujas. Tuomet saugumo sumetimais Poas parkas laikinai uždaromas lankytojams. Esant galimybei, jei vulkano aktyvumas nebus padidėjęs, apžiūrėsime šį vulkaną iš arčiau.

Keliaudami tolyn aplankysite kavos plantaciją Doka Estate. Jos metu sužinosite apie senovinius metodus, kuriuos naudoja kavos ekspertai gamindami vienas geriausių kavų ne tik Kosta Rikoje, bet ir visame pasaulyje. Tuomet Jūsų lauks parodomasis auksinių kavos pupelių auginimo, rinkimo ir skrudinimo procesas. Na, o ekskursijos pabaigai – nepakartojamo skonio šviežios Kosta Rikos kavos degustacija. Vakarienė grįžus į viešbutį.

3
diena
SAN CHOSĖ – TORTUGERO NACIONALINIS PARKAS (pusryčiai, pietūs, vakarienė)

Šį rytą vyksite pro San Jose Plaza de la Cultura aikštę, centrinį parką bei nacionalinį teatrą. Pravažiuosite pro Braulio Carrillo parką, o pakeliui akis džiugins nepakartojami kriokliai ir bananų plantacijos. Nacionalinis Tortuguero parkas yra nutolęs nuo San Chose 254 km, tad kelionė trunka apie keturias valandas. Tai vulkaninių salų salynas Karibų jūroje, kuris pasižymi unikalia gamta. Parko pavadinimas yra toks pats kaip upės, tekančios tose vietovėse. Tortuguero upė turi daugybę ištakų, intakų ir kanalų. Paprastai kelionė į Tortuguero parką pradedama autobusu, o vėliau tęsiama valtimis. Kitais keliais aplankyti Tortuguero parką neleidžia gamtinės sąlygos – juk tai civilizacijos nepaliestos vietovės, kuriose dar nėra kelių. Vėliau Jūsų laukia kruizas upėmis bei kanalais parko teritorijoje. Šis parkas – tai daugiau nei 300 rūšių egzotiškų paukščių namai. Turėsite galimybę savo akimis pamatyti tukanus, papūgas, tulžinius bei retus žaliasparnius arus. Pietų metas. Po pietų Jūsų lauks kelionė į Tortuguero kaimą. Vietinis gidas Jus palydės į netolimą išvyką paplūdimiu, kuriame paprastai savo lizdus suka vėžliai. Upės, tekančios nuo Siero kalnų į Karibų jūrą, per tūkstantmečius suformavo ne vieną kilometrą besitęsiančius smėlio paplūdimius, kuriuose atsirado unikalios tinkamos sąlygos didžiųjų jūrinių vėžlių dauginimuisi. Su šiais nuostabiais jūros gyvūnais susijęs ir upės bei vietovės pavadinimas – ispanų kalba „vėžlys“ yra „tortuga“. Kiekvienais metais Tortuguero parką aplanko apie 50 000 turistų tam, kad išvystų naujagimus vėžliukus, besiritančius nuo balandžio iki gegužės mėnesio parko paplūdimiuose. Vakarienė viešbutyje.

4
diena
TORTUGERO NACIONALINIS PARKAS (pusryčiai, pietūs, vakarienė)

Ryte išvyksite į kruizą link tolimųjų Tortuguero parko kanalų. Kanalų pakrantėse veši rafijos palmės, kurios yra tapusios beždžionių staugūnių, kapucinų, žaliųjų iguanų ir tropinių paukščių buveinėmis. Kruizą pratęsite plaukdami upe pro vaizdingus Tortuguero parko kanalus, kurių plotas yra didesnis nei 260 km. Kelionės metu sutiksite baltuosius garnius, o galbūt netgi išvysite įstabius atogrąžų paukščių (Montezuma Oropendola) lizdus.
Vėliau praplauksite pro paslaptingą Kano Palma (Caño Palma) kanalą ir aplankysite tyrimų stotį „Green Turtle“, kurioje sužinosite apie vėžlių populiaciją. Pietūs viešbutyje. Po pietų – laisvas laikas. Na, o vakare galėsite atsipalaiduoti baseine ar viešbučio sode, pasinėrę į užburiančius džiunglių garsus. Vakarienė viešbutyje.

5
diena
LA FORTUNA (pusryčiai, pietūs, vakarienė)

Dieną pradėsite kruizu Tortuguero upe. Keliaudami kanalais pamatysite milžiniškas iguanas, tupinčius ant krūmų šakų driežus, prie medžių viršūnių sklandančius grifus ir su palmių stiebais susiliejančius krokodilus. Migloje, kuri nuolat susidaro virš upės paviršiaus, greitai sklando šikšnosparniai, bandydami sumedžioti upės žuvis. Po to laukia pietūs. Vidurdienį, važiuodami pro vaizdingas kaimo vietoves Jūs pasieksite San Carlos slėnį, kuriame viešėsite dvi naktis ir iš kurio tęsis Jūsų kelionė į Arenalio ugnikalnį La Fortuna miestelyje, esančiame Šiaurinėje Kosta Rika dalyje. Čia atvyksta keliautojai iš įvairiausių pasaulio šalių tam, kad savo akimis pamatytų garsias gamtos lankytinas vietas, kurių grožis daugeliui atima žadą. Netoli miesto galėsite išvysti ir La Fortuna krioklį, Arenal ugnikalnį, Arenal ežerą, Negro kanjoną, Venado olas ir kaštas versmes. Kiekvieną minutę mėgausitės nuostabiais vaizdais, natūralios gamtos grožiu, kurio dėka Jūsų širdį užlies ramybės jausmas. La Fortuna miestas taip pat garsėja savo svetingumu. Tad būtinai skirkite laiko pasivaikščiojimui po miestą, pasigrožėjimui jo architektūra ir apsilankymui lankytinuose objektuose. Na, ir be abejo, pabendraukite su vietiniais gyventojais, atsipalaiduokite ramybe alsuojančioje gamtoje ir išvykstant nepamirškite įsigyti unikalių rankų darbo suvenyrų. Vakarienė viešbutyje.

6
diena
FORTŪNA (pusryčiai, pietūs, vakarienė)

Šį rytą pasimėgausite nepamirštamu nuotykiu atogrąžų miškuose ant kabančių tiltų – tai viena iš labiausiai lankomų vietų Kosta Rikoje. Jame esantys kabantys tiltai yra vieni iš pagrindinių šalies pramogų ir puikus inžinerijos bei dizaino meno pavyzdys, atitinkantis aukščiausius saugumo kriterijus.
Kelionės metu praeisite šešis skirtingo ilgio (nuo 62 iki 146 m) tiltus, o visas maršruto ilgis siekia apie 3 km. Visa tai – atogrąžų miškų apsuptyje, kur išvysite daugybę krioklių ir atogrąžų paukščių. Pietūs. Po pietų kelionę rekomenduojame papildyti pačiu įdomiausiu ir saugiausiu nuotykiu – Kanopi žygiu – kabeliais „pasivažinėti“ nuo vieno medžio iki kito. Jo metu galėsite išvysti atogrąžų miškus iš paukščio skrydžio aukščio. Kanopi kelionės maršrutą sudaro 18 platformų, kurios saugiai sujungtos specialiais metaliniais kabliais. Naudodamiesi specialiais įtvirtinimais Jūs pasileisite į kelionę šiuo maršrutu per pačias atogrąžų miško viršūnes. Grįžimas į viešbutį. Jei oras palankus, iš viešbučio matosi Arenalio ugnikalnis. Vakarienė viešbutyje.

7
diena
FORTŪNA - MONTEVERDĖS DRAUSTINIS (pusryčiai)
Po pusryčių vyksite į Monteverdę, esantį „debesų miško“ zonoje . Tai yra antras pagal populiarumą turistų lankomas rajonas Kosta Rikoje. Dėl gamtos turtingumo jis laikomas viena įspūdingiausių vietų šalyje, kuria įkūrė kvakerių grupė, praėjusio amžiaus šeštajame dešimtmetyje  atvykusi į Kosta Riką iš JAV. Čia yra net 10 500 ha draustinis, kurio teritorijoje gyvena daugiau kaip 100 žinduolių rūšių, per 400 paukščių rūšių, tūkstančiai vabzdžių rūšių ir apie 2500 augalų rūšių, įskaitant didžiausią orchidėjų įvairovę pasaulyje. Daugelį floros ir faunos rūšių galima rasti tik čia. Monteverdė pelnytai laikoma „gamtos mylėtojų rojumi“. Rezervate vyraujas sausasis ir lietingasis „klimatas“: viršutinė parko dalis dažniausiai būna debesyse ir joje gausiai lyja, žemutinė – sausa. 
Jūsų laukia ekskursija pėsčiomis po Monteverdės gamtos rezervatą, kuriame galėsite pamatyti nepaprastą Debesų miško augmeniją. Nakvynės viešbutyje Monteverdėje.

8
diena
GVANAKASTE (pusryčiai, pietūs, vakarienė)
Iš ryto Jūs išvyksite į kelionę link Gvanakaste provincijos, po kurios aplankysite Liberijos miestą. Gvanakaste yra mėgstamiausia keliautojų vietovė. Ši provincija yra Kosta Rika Šiaurės – Vakarų dalyje ir ji garsėja savo nuostabiu klimatu ir žadą atimančiais paplūdimiais. Prabangūs paplūdimiai čia tęsiasi šimtus kilometrų, o šalies valdžios dėmesys ekologijai matomas akivaizdžiai. Pastaraisiais metais čia įdiegtos valymo technologijos, kurių dėka šios vietovės paplūdimiai laikomi švariausiais Centrinėje Amerikoje, o gamtos kompleksai – vienais unikaliausių šalyje. Liberija dažnai vadinama „baltuoju miestu„ dėl savo baltomis kalkėmis, kurios iškasamos šiame regione, dažomų namų. Pačius gražiausius miesto pastatus išvysite pagrindinėje Calle Real gatvėje. Liberija – tai pagrindiniai vartai į nacionalinį Rincon de la Vieja parką ir į Ramiojo vandenyno paplūdimius Šiaurės Kosta Rikoje.

Kelionę tęsite per vienintelį šalyje sauso atogrąžų miško regioną. Sausuoju sezono metu miškas tampa negyvybingas – medžiai meta lapus, gyvūnai palieka mišką ieškodami vandens ir žalių augalų. Na, o prasidėjus lietingam sezonui, gamta atgyja – po kelių dienų miškas tampa padengtas vešlia, nauja žaluma ir pripildytas paukščių čiulbėjimu bei nepakartojamais atogrąžų gyvūnų balsais. Tuomet atyksite prie Ramiojo vandenyno pakrantės nakvynėms prabangiame 5 žv. viešbutyje su "Viskas įskaičiuota" maitinimu.

9 – 12
dienos
POILSIS PRIE RAMIOJO VANDENYNO (viskas įskaičiuota)
Ši diena skirta poilsiui vandenyno pakrantėje. Turėsite galimybę paplaukioti viešbučio baseine, apsilankyti SPA ar pasirinkti Jums tinkamą poilsio būdą. Trokštantiems daugiau įspūdžių partneriai pasiūlys vienos dienos ekskursiją į Nikaragvą*. Vyksite iki Kosta Rikos ir Nikaragvos sienos (~1,5 val.), kur susitvarkę visus įvažiavimo į šalį formalumus, tęsite kelionę per Nikaragvą, „ežerų ir ugnikalnių žemę“. Pirmoji stotelė – Nikaragvos ežero pakrantė, nuo kurios atsiveria vaizdas į Ometepe salą – dviejų ugnikalnių salą. Toliau vyksite į Port Granadą, kur persėsite į valtis ir plauksite pro Isletas de Granada saleles. Po tradicinių nikaragvietiškų pietų tęsite pasivaikščiojimą pagrindinėmis Granados miesto gatvėmis, gėrėdamiesi kolonijine pirmojo miesto, kurį įkūrė ispanai Amerikoje, architektūra. Pažintinės ekskursijos pabaigoje aplankysite Katarinos apžvalgos aikštelę, iš kurios atsiveria nuostabus Laguna de Apoyo ežero vaizdas. Po pasivaikščiojimo keliausite į Masajos turgų, kuris garsus puikiais vietinių gaminiais: hamakais, supamaisiais krėslais, tradiciniais indėnų drabužiais ir avalyne. Jūsų lauks ekskursija į Masajos ugnikalnio nacionalinį parką, kur aktyvaus San Fernando kraterio dugne galite pamatyti verdančią lavą! Pats ugnikalnis yra apsuptas mažesnių ugnikalnių ir terminių šaltinių žiedu. Legendos byloja, kad indėnai čia aukodavo jaunas moteris, kad nuramintų čia gyvenančią ugnies deivę Čakitiką. Atvykę ispanai tikėjo, kad čia slypi įėjimas į požemių pasaulį. Grįžimas į Gvanakastę. Nakvynė viešbutyje Ramiojo vandenyno pakrantėje.
13
diena
TARKOLESO KRUIZAS – SAN CHOSĖ (pusryčiai, pietūs, vakarienė)
Po pusryčių atsisveikinsite su vandenynu ir vyksite link San Chosė. Pakeliui pasimėgausite paukščių bei krokodilų kruizu Tarkoleso upe, esančia netoli Carara biologinio rezervato, plaukdami pro mangrovių miškus. Plaukimo metu galėsite stebėti tropinius paukščius, krokodilus ir net retąsias raudonąsias aras. Grįžimas į San Chosė. Vakarienė ir nakvynė viešbutyje San Chosė.
14
diena
SAN CHOSĖ – VILNIUS (pusryčiai)
Po pusryčių viešbutyje būsite pervežti į San Chosė oro uostą, iš kurio lauks skrydis namo. Laikas tarti „¡Hasta la Vista, Costa Rica!“.
15
diena
VILNIUS
Grįžimas į Vilnių.
Nuo3085
2024 11 24 ir daugiau datų
+ skrydis apie: 1200
su skrydžiu: 4285

Apie Kosta Riką

Kosta Rika – valstybė Centrinėje Amerikoje, įsikūrusi siaurame ruože tarp Karibų jūros (šiaurėje) ir Ramiojo vandenyno (pietuose). Šiaurėje šalis ribojasi su Nikaragva, rytuose su Panamos Respublika. Šalies pakrantės regionuose vyrauja lygumos (pietinėje pakrantėje išraižytos įlankų bei pusiasalių), su vyraujančiu agrokultūriniu landšaftu. Šalies centrinėje dalyje - aukš

Datos ir kainos

Pasirinkite pageidaujamą keliautojų skaičių ir datą
Keliaujant į Kosta Riką jokie COVID ribojimai nuvykimui ir grįžimui nebetaikomi.

Į kainą įskaičiuota:

 • Lietuviškai kalbančio kelionės vadovo paslaugos pažintinės dalies metu;
 • Apgyvendinimas iš viso 13 nakvynės: 8 nakvynės 3* – 4* žvaigždučių viešbučiuose turo metu (3 nakvynės San Chosė, 2 nakvynės Tortugere, 2 nakvynės Fortūnoje, 1 nakvynė Monteverdėje ) ir 5 nakvynės Gvanakastėje 4 – 5* žvaigždučių viešbutyje poilsio metu;
 • Programoje nurodytas maitinimas (13 pusryčiai, 7 pietūs, 8 vakarienės, 5 maitinimai su „viskas įskaičiuota“);
 • Vietinis angliakalbis gidas;
 • Programoje nurodyti pervežimai;
 • Programoje nurodyta ekskursinė programa;
 • Įėjimo bilietai į programoje nurodytus objektus.

Į kainą neįskaičiuota:

 • Lėktuvo bilietai Vilnius – San Chosė – Vilnius su persėdimais (kaina nuo 1300 EUR);
 • Medicininių išlaidų draudimas (~20 EUR, BTA draudimas);
 • Papildomos ekskursijos, pramogos ir paslaugos, nepaminėtos programoje arba pažymėtos * („pasivažinėjimas“ lynais tarp medžių Fortūnoje – ~70 USD/asm.; ekskursija į Nikaragvą – ~200 USD/asm., kaina priklauso nuo keliautojų skaičiaus);
 • Priemoka už vienvietį kambarį (poilsio metu pasirinkus viešbutį Hotel Occidental Papagayo – 256 eur; Hotel Casa Conde - 654 eur; Hotel Secret Papagayo – 560 eur );
 • Arbatpinigiai gidams, vairuotojams;
 • Asmeninės išlaidos.

Pastabos

 • Kelionių organizatorius - "Aza tours".
 • Jeigu kelionės aprašyme nenurodyta kitaip – standartiškai programoje pateikiame mažiausią kainą asmeniui gyvenant dviviečiame kambaryje arba kajutėje.
 • Išvykimas su lietuviškai kalbančiu vadovu garantuotas susirinkus ne mažiau kaip 10 keliautojų. Susirinkus mažesniam keliautojų skaičiui, kelionė gali būti organizuojama su rusakalbiu arba anglakalbiu gidu (pagal grupės reikalavimą).
 • Organizatorius pasilieka teisę koreguoti ekskursijų eigą kelionės metu.
 • Kelionės tipas: su grupe.
 • Visos kelionės metu autobusu nuvažiuojama ~900 km.
 • Pageidaujantys išsipirkti konkrečias vietas lėktuve (sėdėti kartu, prie lango, su daugiau erdvės kojoms ir pan.) - tai galės padaryti likus savaitei iki kelionės pagal tuo metu galiosiantį lėktuvo užimtumą.

Kelionę galima papildyti

  • Poilsiu paplūdimyje Kosta Rikoje (Gvanakastėje), šalia Ramiojo vandenyno. Papildomos nakvynės kaina, gyvenant dviviečiame kambaryje 4* viešbutyje su „viskas įskaičiuota“ maitinimu – ~120-150 EUR/asm.

Apgyvendinimo variantai

Occidental Papagayo  5* 

Tik suaugusiųjų poilsiui skirtas viešbutis. Prabangus, ant jūros kranto, su privačiu paplūdimiu. „Viskas įskaičuota“ maitinimo sistema, nemokamas mini baras kambaryje padės puikiai atsipalaiduoti po aktyvios kelionės.

 

 

Kelionės užsakymas

Nuo
3085

+ skrydis apie: 1200 visiems su skrydžiu: 4285
Kas įskaičiuota?

Panašios kelionės

Su lietuviškai kalbančiu vadovu
Pažintis ir poilsis Balio saloje
Balis
 • Pirmas punktas
 • Antras punktas

Pastraipa apie kelionę. Pastraipa apie kelionę. Pastraipa apie kelionę.

Su lietuviškai kalbančiu vadovu
Šri Lanka su poilsiu egzotiškame paplūdimyje
Šri Lanka
 • Pirmas punktas
 • Antras punktas

Pastraipa apie kelionę. Pastraipa apie kelionę. Pastraipa apie kelionę.

Su lietuviškai kalbančiu vadovu
Visas Vietnamas su poilsiu
Vietnamas
 • Pirmas punktas
 • Antras punktas

Pastraipa apie kelionę. Pastraipa apie kelionę. Pastraipa apie kelionę.

Su lietuviškai kalbančiu vadovu
Filipinai: gražiausi paplūdimiai ir salos
Filipinai
 • Pirmas punktas
 • Antras punktas

Pastraipa apie kelionę. Pastraipa apie kelionę. Pastraipa apie kelionę.