NEATRASTAS KAUKAZAS: Svanetija, Samegrelo, Akhaltsikhe, Ninotsminda ir Paravanio ežeras

Šiuo metu visos kelionės datos pasibaigusios

Kelionės akcentai

 • Aplankysime apleistąsias Tskaltubo sanatorijas
 • Keliausime link Žemosios Svanetijos
 • Užsuksime į Lailashi šalto natūralaus šaltinio baseiną
 • Keliausime po kaimus kur gyvena etninės mažumos
 • Pamatysime piešinius ant uolų, kurie skaičiuoja jau daugiau nei 8 tūkstančių metų
 • Dalyvausime žygyje  prie Paravanio ežero
 • Ragausime  naminį šeimininkų maistą
Keliaujant į Sakartvelą (Gruziją) jokie COVID ribojimai nuvykimui ir grįžimui nebetaikomi.

Kelionės programa

Ši kelionė skirta norintiems pamatyti Sakartvelo įdomiausius kampelius, išvengiant standartinių turistinių takų, top 10 lankytinų vietų, bet dėl to pamatant išties unikalias ir išskirtines vietas. Pamatysite šią šalį iš įvairiausių perspektyvų, parodančių įvairų Sakartvelo grožį. Nepagražintą ir tikrą. Autentišką ir nesuvaidintą.  Keliausime per miestus ir kaimus. Per autostradas ir bekeles. Nuo senovinių sanatorijų primenančių didingą Gruzijos praeitį iki jau nepriklausomo Sakartvelo sukurtų kontraversiškų naujų statinių. Tai tiems, kas nori pajausti gamtą, kas dievina maudynės gamtoje, kriokliuose, kas nori neskubėti ir turėti galimybę pabendrauti su vietiniais, pažinti Kaukazą per juos. Tie kas nenori jaustis turistais, bet tikrais keliautojais. Mylintis fotografiją, jausis kaip rojuje!
Apsilankysime gamtos stebuklų pilname žemutinės Svanetijos regione, kur matysime žalius kalnus, krioklius, įdomiausius gamtos kurinius. Gal užtiksime kokį šiltą natūralų baseiną ir jame išsimaudysime? Samigrelo regionas turi daugybę nuostabių maudynių vietų!
Keliausime per pietinį Sakartvelo regioną, kuris dažnai pamirštas tiek pačių kartvelų, o tuo labiau standartinio turisto. Tai vieta, kuri ekonomiškai mažiausiai išsivysčiusi, tačiau išlaikiusi tą tikrąją kaukazo egzotiką: kalnų ežerai tundroje (dažnai vadinamasis Kaukazo sibiras), etninių mažumų kaimeliai, iš mėšlo sustatytos tvoros, turistų vis dar neįšlepintas regionas, kuriame priešistoriniai pertoglyfai, ikikrikšioniškos kultūros pėdsakai ir daug legendų. Gal didžiausiame Sakartvelo ežere Paravanyje išvysime undinelę ar jų vietinį Lochneso monstrą?
Kelionė baigsime sostinėje, kuri po kelionių po turistų neatrastų regionų, išties nustebins!
Mūsų laukia nakvynės ekonomiškuose viešbutukuose ir pas vietinius žmones svečių namuose.Svečių namai su pusryčiais ir vakariene!  Naminis šeimininkių maistas nepaliks jūsų alkanų.

SUSIPAŽINKITE SU KELIONĖS VADOVAIS!

JUSTINA

Prieš kelis metus savanoriškai tapau Kaukazo belaisve. Beprotiškai įsimylėjau šį kraštą! Kiekvieną kartą atvykusi į šį kraštą pažindavau jį vis kitaip. Tiek kaip keliautoja, „ištranzavusi“ visą regioną, tiek kaip politikos mokslų studentė, besimokanti apie šio regiono konfliktus ir politinę situaciją. Vėliau pradėjau dirbti turizme ir rodyti šį nuostabų kraštą keliautojams! Kodėl Kaukazas man toks ypatingas? Kas mane čia laiko? Nuostabūs kalnai, išskirtinė gamtos įvairovė, žmonių paprastumas, skanus maistas, lengvas chaosas ir t.t. Galiu apie šį regioną kalbėti daug. Neįtikėtinai daug ir be atokvėpio. Netikite? Keliaukime kartu ir aš jums parodysiu, kuo šis kraštas toks išskirtinis.

Gruzijos regioną Justina įsimylėjusi nuo 2010 m. Sakartvele lankytis pradėjo dar mokydamasi dvyliktoje klasėje, kai čia važiuodavo aplankyti Tbilisyje gyvenusios sesers. Dar po kelerių metų čia ją atvedė mokslai – Vilniuje studijavo tarptautinius santykius, tad pusmečiui, o paskui dar ir kitam, išvyko studijuoti į Sakartvelą.

 

1
diena
VILNIUS - KUTAISIS  (vakarienė)
Oro uoste jus pasitiks lietuviškai kalbantis kelionės vadovas/gidas, kuris lydės kelionės metu ir padės susipažinti su neatrastomis Sakartvelo vietomis. Iškart keliausime link nakvynės vietomis kur jūsų lauks sutiktuvių kartveliška vakarienė ir poilsis. Nakvynės vieta Imereti regione, netoli Kutaisio, kad po skrydžio nereikėtų ilgai laukt poilsio.
2
diena
KUTAISIS – TSKALTUBO – ŽEMOJI SVANETIJA (TSAGERI, LAILASHI, SAIRME) – KUTAISIS (pusryčiai, vakarienė)
Po pusryčių aplankysime apleistasias Tskaltubo sanatorijas. Po pusryčių, keliausime tyrinėti Tskaltubo miestelio. Gydomasis kurortas garsėja unikaliu mineraliniu vandeniu neturinčiu analogų nei Azijoje nei Europoje. Tskaltubo kurortas buvo labai populiarus Sovietų Sąjungos laikotarpiu. Per metus atvykdavo apie 125 tūkst. lankytojų. Tačiau dabar išties šio kurorto “auksinį laikotarpį” mena tik apleistos sanatorijos. Keliausime link Žemosios Svanetijos, pajausti kalnų galią, aplankysime pakeliui nuostabius krioklius. Užsuksime į Lailashi šalto natūralaus šaltinio baseiną, kuris atgaivina vietinius ir nuo jo atsiveria nuostabus vaizdas. Išvysime Sairme gamtines kolonas. Matysime tolumoje didingus Kaukazo kalnus! Vakarienė ir poilsis svečių namuose.

3
diena
KUTAISIS – MARTVILI – NAKOLOKEVI – BALDA – KUTAISIS (pusryčiai, vakarienė)
Pusryčiai. Šiandien keliausime ir pažindinsimės su Migrelijos regionu. Šis regionas garsėja nuostabia virtuve ir kalnų upeliais, kurie vingiuoja per jų miškus sukurdami nuostabias užuovėjas maudynėms ir kriokliams. Daug vaikščiosime, maudysimės ir ne tik vesiose kalnų upėse, bet natūraliuose sieros mineralinio vandens kriokliuose. Pėsčiomis planuojame pasivaikščioti iki 10km. Dienos įspūdžiais dalinsimės vakarienės metu ir ilsėsimes svečių namuose.

4
diena
KUTAISIS – ZESTAFONI – RIKOTI/ZEKERI kalnų perėja – AKHALTSIKHĖ (pusryčiai)
Po pusryčių atsisveikinsime su Imereti regionu ir trauksime toliau į kelią. Keliausime per kalnų perėja, priklausomai nuo oro arba Rikoti, arba Zekeri kalnų perėja. Rikoti garsėja savo žaluma ir Boržomio regiono miškais, o Zekeri savo bekele, per karvių ganyklas pakilusias virš 2000 metrų virš jūros lygio. Pakeliui sustosime prie mineralinių vandenų šaltinių, kur galėsite paragauti iš žemės gelmių iškart čia pat tekančiais. Vakare pasieksime Akhaltsikhę, kurioje Sakashvilio valdymo metu buvo pastatytas “senovinė tvirtovė”, tad istorikų vertinama labai kontraversiškai, tačiau vakare jus turėsite laisvo laiko ten užsukti, ar bent jau pailsėti nuo grupės, pasivaikščioti savarankiškai ir pavakarieniauti Rabačio pilies papėdėje.  Nakvynė svečių namuose arba  ekonomiškuose viešbučiuose.
5
diena
AKHALTSIKHĖ – GORELOVKA – NINOTSMINDA (pusryčiai, vakarienė)
Po pusryčių keliausime po kaimus kur gyvena etninės mažumos. Kadangi nėra medžių, pakurom naudojamas karvių mėšlas, kuris džiovinamas kiemuose. Visas regionas atrodo lyg ir lygumoje, nors išties jis pakilęs daugiau nei 1500 metrų virš jūros lygio, tad ten tundrinė gamtine zona. Nors regionas skurdus, bet žmonių gerumas tikras.  Ten susipažinsime su įdomiom tautinėmis ir religinėmis mažumomis, ragausime armenišką maistą, tyrinėsime vulkaninės kilmės ežerus, matysime avių bandas ir piemenis. Nakvynė svečių namuose arba  ekonomiškuose viešbučiuose. 

6
diena
NINOTSMINDA – PARAVANI – ABULI – PETROGLIFAI – NINOTSMINDA(pusryčiai, vakarienė)
Pusryčiai. Šiandien prisiliesti galesime prie pačios giliausios Sakartvelo senovės. Išties bus galima prisiliesti, nes ieškosime senovinių petroglifų. Piešiniai ant uolų, kurie skaičiuoja jau daugiau nei 8 tūks. Metų. O keisčiausia, kad jie tiesiog gamtoje, kartvelų visiškai palikti žmogaus ir gamtos valiai. Taip pat laukia žygis prie Paravanio ežero. Tai didžiausias ežeras Sakartvele, apipintas daugybės legendų. Šalia jo Abulio kalnai. Mažojo Abulio papėdėje yra išlikusi iš bronzos amžiaus tvirtovės liekanos. Atmosfera ten kaip iš kito pasaulio! Žygis apie 14 km, lengvas, o vaizdai neužmirštami.  Nakvynė svečių namuose arba  ekonomiškuose viešbučiuose. 
7
diena
NINOTSMINDA – TSALKA –TBILISIS (pusryčiai)
Pusryčiai. Ištyrinėjus šiuos regionus, kurie didžiosios dalies turistų visiškai nepaliesti, turėsime keliauti į sostinę, kuri po šios kelionės atrodys kaip kitas pasaulis. 1.1 milijono žmonių, mašinos, iškabos, turistų masės… Tačiau Sakartvelas yra kontrastingas, tad laikas visgi, kad ir trumpam ten užsukti. Keliaujant link Tbilisio, pasieksime Tsalką, kuri pasižymi savo multikultūriškumų. Ten gyvena įvairios tautinės mažumos: armėnai, graikai, rusai, turkai. Čia yra labai graži mečetė, kurioje galėsime apsilankyti. Vėliau tęsime kelionę link Tbilisio, per nuostabaus grožio pietinį Sakartvelo kelią ir pasieksime dinamiškąją sostinę. Po įsiregistravimo į viešbutį, turėsite laisvą laiką pajausti Tbilisio dvasią. Laivas laikas sostinėje, nakvynė viešbutyje.

8
diena
TBILISIS – MTSKHETA – JVARI – KUTAISIS (pusryčiai)
Po vėlyvų pusryčių, atsisveikinsime su Tbilisiu ir šiandien bent truputi pabusime standartiniais turistais, nes keliaujant link Kutaisio oro uosto, užsuksime į senąją Sakartvelo sostinę Mtskheta, kurioje pati reikšmingiausia Svetitkhovelio katedra ir Jvario vienuolynas. Susipažinę su šiais UNESCO saugomais objektais, turėsite progą susipirkti paskutines lauktuvės namo, nes Mtskheta yra pati geriausia tam vieta! Tęsime kelionę link oro uosto, sustosime papietauti ir galiausiai atsisveikinsime. Sveikinu, jus pažinote tokį Sakartvelą, kurį net patys kartvelai retai pamato, o tuo labiau turistai!

Apie Sakartvelą (Gruziją)

Sakartvelas (Gruzija) – valstybė Kaukazo pietuose, rytinėje Juodosios jūros pakrantėje. šalis ribojasi su Rusija, Turkija, Armėnija, Azerbaidžanu. Šiuo metu Sakartvele pradedama turizmo sferos plėtra: statomi nauji viešbučiai, kuriami turistų pritraukimo planai. Tuo tarpu keliautojus labiausiai traukia galimybė pabūti turistų antplūdžio „nesugadintoje“ šalyje. Sakartvelas žavi ne tik nuostabiu kra&s
Keliaujant į Sakartvelą (Gruziją) jokie COVID ribojimai nuvykimui ir grįžimui nebetaikomi.

Kelionės kaina 1 asmeniui dviviečiame kambaryje, kai vyksta:

16 asmenų grupė su vadovu 

625 eur + skrydis

14 asmenų grupė su vadovu 

645 eur + skrydis

12 asmenų grupė su vadovu 

675 eur + skrydis

10 asmenų grupė su vadovu 

715 eur + skrydis

8 asmenų grupė su vadovu 

765 eur + skrydis

6 asmenų grupė su vadovu 

825 eur + skrydis

4 asmenų grupė su vadovu 

945 eur + skrydis

2 asmenų grupė su vadovu 

1299 eur + skrydisĮ kainą įskaičiuota:

 • Lietuviškai kalbančio kelionės vadovo paslaugos;
 • Apgyvendinimas ekonomiškuose viešbučiuose regionuose ir svečių namuose (7 nakvynės);
 • Programoje nurodytas maitinimas (7 pusryčiai, 5 vakarienės);
 • Programoje nurodyti pervežimai: profesionalus vairuotojas ir transportas (minivanas mažesnei grupei, mikroautobusas didesnei grupei);
 • Programoje nurodyta ekskursinė programa;
 • Įėjimo bilietai į nurodytus objektus pagal programą.

Į kainą neįskaičiuota:

 • Lėktuvo bilietai Vilnius – Kutaisis- Vilnius  - nuo 280 eur;
 • Medicininių išlaidų užsienyje draudimas (~10 EUR, BTA draudimas);
 • Vienviečio kambario priemoka – 240 EUR;
 • Arbatpinigiai vairuotojui, gidui (rekomenduojama suma dienai – 1 EUR/asm. vairuotojui, 2-3 EUR/asm. gidui);
 • Asmeninės išlaidos.

Panašios kelionės

Su Lietuviškai kalbančiu vadovu! Naujiena!
Pažintis ir poilsis Aukso žemėje – Portugalijoje
Portugalija
 • Pirmas punktas
 • Antras punktas

Pastraipa apie kelionę. Pastraipa apie kelionę. Pastraipa apie kelionę.

Su lietuviškai kalbančiu vadovu
Svetingasis Sakartvelas (Gruzija) su poilsiu Batumyje
Sakartvelas (Gruzija)
 • Pirmas punktas
 • Antras punktas

Pastraipa apie kelionę. Pastraipa apie kelionę. Pastraipa apie kelionę.

Gruzija (Sakartvelas)
Sakartvelas (Gruzija)
 • Pirmas punktas
 • Antras punktas

Pastraipa apie kelionę. Pastraipa apie kelionę. Pastraipa apie kelionę.

Su lietuviškai kalbančiu vadovu
Užburiantis Sakartvelas (Gruzija) ir Rtveli vyno šventė
Sakartvelas (Gruzija)
 • Pirmas punktas
 • Antras punktas

Pastraipa apie kelionę. Pastraipa apie kelionę. Pastraipa apie kelionę.