Pažintis su Maroku ir poilsis Suvairoje

Kelionės akcentai

 • Į kainą įskaičiuotas skrydis su „Turkish airlines“ avialinijomis ir registruotas bagažas!
 • Kasablankoje aplankysime didžiausią veikiančią Afrikos mečetę
 • Maroko mozaikomis grožėsimės Fese, dvasinėje Maroko sostinėje
 • Saulę pasitiksime didžiausioje pasaulyje tropinėje dykumoje – Sacharoje
 • Aplankysime kino kūrėjų pamėgtą, žymųjį berberų kaimelį Ait Benhadu
 • Pasivaikščiosime siauromis, amžius menančiomis Marakešo medinos gatvelėmis
 • Prie marokietiškos dvasios prisiliesime autentika alsuojančiose nakvynės vietose
 • Jūros gėrybių ragausime Atlanto vandenyno pakrantėje – Suvairoje
Nuo1759
2024 04 04 ir daugiau datų
skrydis įskaičiuotas
Keliaujant į Maroką jokie COVID ribojimai nuvykimui ir grįžimui nebetaikomi.

Kelionės programa

Marokas – turbūt didžiausių kontrastų, gražiausio kultūrinio palikimo ir mieliausių žmonių šalis Afrikoje. Aukšti kalnai, plačios dykumos, raižyta kranto linija ir vingiuojančių skersgatvių pilni senoviniai miestai palieka neišdildomą įspūdį. Ieškote vidinės harmonijos, norite pabėgti nuo kasdienybės, mėgstate pažinti naujas kultūras, o nepaprasto grožio saulėlydžius trokštate stebėti kiekvieną vakarą? Laikas krautis daiktus ir leistis į kontrastų bei naujų pažinčių kupiną kelionę po įspūdingąjį Afrikos perlą!

SUSIPAŽINKITE SU KELIONĖS VADOVE

Eglė Likaitė

Mylėjau ir myliu visą pasaulį, visas šalis, bet užteko vieno, to pirmo karto, patekti į arabiškus kraštus ir dykumas, kad suprasčiau - tai mano vietos. Paslaptingos gentys, ateities miestai, poezija, simboliai ir džinai viskas sutelpa dykumose ir šalia jų esančiose šalyse. Važiuojam pažinti mažai pažįstamo. Bus tikrai įdomu.

 

Planuojami skrydžio laikai (su „Turkish airlines“ avialinijomis):

 

Vilnius – Stambulas 20:25 – 23:30 Stambulas – Kasablanka 12:20 – 15:20 (+1)

Marakešas – Stambulas 22:45 – 05:35 Stambulas – Vilnius 07:50 – 10:50 (+1)

 

1
diena
VILNIUS – STAMBULAS
Skrydis iš Vilniaus į Stambulą su vienomis geriausių Europos oro linijų „Turkish Airlines“. Šiąnakt mūsų lauks nakvynė viešbutyje Stambule. 
2
diena
STAMBULAS – KASABLANKA (pusryčiai)
Šiandien tęsime savo kelionę ir skrisime į Kasablanką. Kasablanka – Maroko ekonomikos sostinė. Didžiausias Maroko miestas ir pagrindinis uostas yra vienas moderniausių šalies miestų. Nakvynė viešbutyje Kasablankoje.
3
diena
KASABLANKA – FESAS (pusryčiai, vakarienė)
Po pusryčių aplankysime įspūdingą Hasano II-ojo mečetę (Hassan II Mosque)*. Hasano II-ojo mečetė ya didžiausia veikianti mečetė visoje Afrikoje, ir septinta pagal dydį pasaulyje. Šios mečetės viduje ir kieme gali sutilpti daugiau nei 100 tūkst. maldininkų, o 210 m aukščio minaretas laikomas aukščiausiu pasaulyje. Toliau keliausime į Fesą (300 km, ~4 val.). Fesas – dvasinė Maroko sostinė. Tai ne tik prestižinis religijos, bet ir politikos bei mokslo centras. Pažintį su Feso miestu pradėsime pasivaikščiojimu po viduramžius menančią mediną. Didžiulė senoji miesto dalis, kurią sudaro tūkstančiai siauručių gatvelių, užburia savo autentiškumu, judrumu, kvapais ir, žinoma, spalvomis. Sustosime prie įspūdingų Karališkųjų rūmų (Dar al-Makhzen) esančių Fes el Dždide (Fes el-Jdid), naujoje Feso dalyje. Nors į rūmų vidų patekti draudžiama, tačiau juos galima apžiūrėti ir iš išorės – įspūdis garantuotas. Šie rūmai buvo pastatyti  XIII–XIV a., Marinidų dinastijos valdymo laikais. Ekskursijos metu užsuksime ir į seniausią Maroko žydų rajoną Melahą (Mellah), įkurtą XIV a. Vėliau jūsų lauks vakarienė. Nakvynė viešbutyje Fese.
4
diena
FESAS – MIDELTAS (pusryčiai, vakarienė)
Po pusryčių tęsime ekskursiją po Feso senamiestį. Apžiūrėsime medinos viduryje esančias Atarino (Al-Attarine Madrasa) ir Bu Inanijos (Bou Inania Madrasa) medreses – unikalias arabiškas mokslo įstaigas, taip pat nuostabų mozaikinį „Dailidžių fontaną“ (el-Nejjarine), mečetę su Mulai Idriso II kapu (Moulay Idris II), vietinį Feso turgų. Vaikščiodami po siauras Fes al Balio (Fes al Bali) gatveles gėrėsimės didingomis mečetėmis, įspūdinga architektūra, mozaikomis ir sienų raižiniais bei fontanais. Kadangi Fesas garsėja savo amatais, kelionės metu užsuksime ir į žymiausią medinos vietą – odų raugyklą. Šioje vietoje grįšime tarsi šimtus metų atgal – nosį riečiantys kvapai, darbuojasi tik vyrai, darbui naudojami asilai. Čia iš marokietiškos odos gaminami aukščiausios kokybės dirbiniai, drabužiai, batai, o iš labiausiai vertinamos ožkos odos dirbami knygų viršeliai. Po pietų keliausime į Mideltą (210 km, ~4 val.), kuris, kaip sufleruoja jo pavadinimas, yra pačiame Maroko centre. Mideltas – neturistinis Maroko miestas, esantis pusiaukelėje tarp kito svarbaus mūsų objekto – Sacharos dykumos. Nakvynė viešbutyje Midelte.

5
diena
MIDELTAS – ERFUDAS – MERZUGA (pusryčiai, vakarienė)
Šiandien iš paties ryto vyksime į Erfudą (Erfoud). Miestas gana gerai žinomas pasaulyje, nes jo apylinkės, primenančios Marsą, naudotos marsaeigių bandymuose. Kelias vingiuoja pro Er Rašidiją (Errachidia), jaukų prancūzų įkurtą miestelį, atverdamas nuostabius Atlaso kalnų vaizdus. Išvysime Zizo upės suformuotą slėnį, dramatiškai įsiliejusį į dykumas ir sudarantį „koridoriaus“ vaizdą. Keliaujant (270 km, ~4,5 val.) atsiveriantis vaizdas užgniaužia kvapą! Atvyksime į Merzugą (Merzouga), čia įsikursime nuostabiame palapinių miestelyje Sacharos pakraštyje. Taip pat šioje įspūdingoje palei dykumą išsiplėtusioje vietovėje lauks ir vakarienė. Nakvynė patogioje palapinėje Merzugoje.
6
diena
MERZUGA – TINGYRAS – VARZAZATAS (pusryčiai, vakarienė)
Anksti ryte galėsime pasimėgauti auksiniu saulėtekiu dykumoje. Dar daugiau unikalumo šiam rytui suteiks neeilinė transporto priemonė – josime kupranugariais* per didžiules smėlio kopas, žinomas Šebi Ergo (Erg Chebbi) vardu. Pasigrožėję nuostabiu saulėtekiu ir papusryčiavę išvyksime. Keliausime itin vaizdingu maršrutu Atlaso kalnais (370 km, ~5,5 val.). Kelias tęsiasi iki žymaus Tingyro miesto, kurį supa nepakartojamai gražios apylinkės. Aplankysime Todros kanjoną (Todrha Gorge), vieną įspūdingiausių Maroko vietų. Nuostabaus grožio raudonos kalnų olos – itin mėgstama turistų vieta puikioms nuotraukoms. Keliausime pro Dadeso upės kanjoną (Dades River Kanyon), grožėsimės rožių slėniu, kuris garsus jame auginamomis itin aromatingomis rožėmis „Rosa damascena“ ir iš rožių žiedlapių gaminamu tualetiniu vandeniu. Atvykimas į Varzazatą. Nakvynė viešbutyje Varzazate.

7
diena
VARZAZATAS – AIT BENHADU – MARAKEŠAS (pusryčiai)
Sočiai papusryčiavus mūsų lauks pažintis su itin garsiu marokietišku kaimeliu Ait Benhadu (Ait Benhaddou) upės slėnio pakraštyje. Tai visame Maroke žinomas, grožiu išsiskiriantis, ochros spalvos berberų kaimelis, įtrauktas į UNESCO pasaulio kultūros paveldo sąrašą. Šiame slėnyje nufilmuota „Gladiatoriaus“, „Mumijos“, „Persijos princo" ir kt. filmų scenų. Vėliau kelionę tęsime link Marakešo (175 km, ~4 val.) pravažiuodami pro Tiška perėją (Tizi-n-Tichka) (2270 m). Atvyksime į Marakešą. Marakešas – Atlaso kalnų papėdėje įsikūręs miestas, dėl savo pastatų spalvos dar vadinamas rožiniu arba raudonuoju. Užsuksime į žymiąją Marakešo Džema el Fna aikštę (Jemaa el-Fna), kuri tikrai nepalieka abejingų. Tai – miesto širdis. Čia kepama mėsa, žuvis, susitinka ir vakarieniauja vietiniai gyventojai, o naktį aikštė pabunda ir čia galima sutikti akrobatų, būrėjų, muzikantų bei pasakotojų. Autentikos ir Maroko dvasios pasisemsime šiąnakt nakvodami riadoje – tai tradiciniai buvę Maroko turtingųjų namai, turintys vidinį sodą, šiomis dienomis virtę mėgstama keliautojų nakvynės vieta. 

8
diena
MARAKEŠAS – SUVAIRA (pusryčiai)
Po pusryčių mūsų lauks apžvalginė ekskursija po Marakešą. Šis karališkas, rytų prabanga tviskantis miestas ilgą laiką buvo šalies sostinė, tad jame gausu įvairiausių muziejų, architektūros paminklų ir žinoma, religinių relikvijų. Pirmiausia stabtelėsime prie Kutubijos mečetės (Koutoubia Mosque), kurios įspūdingas minaretas laikomas Marakešo simboliu. Apžiūrėję raudonų plytų milžiną, būtinai pasivaikščiosime Marakešo medinoje. Nors visas Marakešas alsuoja imperatoriška istorija, būtent UNESCO saugomoje medinoje galima pajusti tikrąją prabėgusių amžių dvasią. Seni pastatai, nesibaigiantis šurmulys, besimainančios ryškios spalvos ir gausybė unikaliausio marokietiško paveldo – visa tai palieka neišdildomą įspūdį. Aplankysime vieną gražiausių Marakešo objektų – Mažorelio botanikos sodą* (Majorelle garden). Apžiūrėsime Bahijos rūmus (Bahia Palace), įsikūrusius jazminais ir apelsinų žiedais kvepiančiuose soduose. Tai išskirtinis marokietiškos architektūros ir dekoravimo meno pavyzdys. Vėliau išvyksime į Suvairą (Essaouira) (190 km, ~3 val.). Nakvynė viešbutyje Suvairoje.

9 – 10
dienos
SUVAIRA (pusryčiai)
Suvaira – miestas Atlanto vandenyno pakrantėje, turintis platų smėlio paplūdimį ir be galo žavingą mediną. Senovėje jis buvo vienas iš svarbiausių Maroko uostamiesčių. Šeštajame dešimtmetyje miestas pagarsėjo kaip Maroko hipių sostinė. Šiandien – tai mėgstamas jaunimo kurortas, traukiantis banglenčių ir burlenčių sporto mėgėjus. Poilsis ir laisvas laikas Suvairoje.
11
diena
SUVAIRA – MARAKEŠAS – STAMBULAS (pusryčiai)
Šiandien atsisveikinsime su Suvaira ir vyksime į Marakešą, kur mūsų lauks skrydis į Stambulą.
12
diena
STAMBULAS – VILNIUS (pusryčiai)
Grįžimas į Vilnių.
Nuo1759
2024 04 04 ir daugiau datų
skrydis įskaičiuotas

Apie Maroką

Marokas – valstybė šiaurės vakarų Afrikoje. Ribojasi su Alžyru rytuose, Vakarų Sachara pietuose, Atlanto vandenynu vakaruose bei Gibraltaro sąsiauriu ir Viduržemio jūra šiaurėje. Nuo 1975 m. Marokas valdo didžiąją Vakarų Sacharos dalį, tačiau ši aneksija nėra visuotinai pripažįstama. Marokas yra konstitucinė monarchija ir iki 2017 metų sausio 30 dienos buvo vienintelė Afrikos šalis, nepriklausiusi Afrikos Sąjungai. &Sc

Keliautojų atsiliepimai apie kelionę Pažintis su Maroku ir poilsis Suvairoje

SIGITA
2023-11-12
10
Puiki kelionės vadovė. Programa kaip programa, viešbučiai irgi, bet vadovė Eglė buvo superinė. Mes daug keliaujame, matėm visokių vadovų, bet Eglė viena iš puikiausių. Puiki vadybininkė, jos žinių platumas, gilumas, mokėjimas perteikti yra aukščiausio lygio. Ačiū jai už tai.
Vijolė
2023-11-09
10
Viskas gerai organizuota. Kelionė kiek ištempta , truputį varginanti, bet kam patinka tempas ir žinių gausybė, puiki. Gal reikėtų kiek geresnės viešbučių atrankos ir ne kasdien keliauti kitur..
Aldona
2023-10-19
8
Programa buvo netiksli, dalis viešbučių buvo kiti negu aprašyme, rekomendacija rezervuota, kadangi kitiems netinka tokio tipo kelionės, norėtųsi bent 3 dienų poilsio prie vandenyno nesikraustant po viešbučius, labai gerai vertinu vadovės Eglės darbą kelionės metu, atsidavusi, pateikianti įvairios ir įdomios informacijos Kelionė tinkama neišrankiems keliautojams.
Vida
2023-10-19
10
Ypatinga padėka kelionės vadovei Eglei už objektų lankymo tvarką, už naudingą informaciją, rūpestingumą, atsakingumą..Lūkesčiai buvo išpildyti daugiau nei tikėjomės. Rekomenduoju būtinai aplankyti šią šalį.
Rūta
2022-10-18
8
Kelionė buvo labai informatyvi ir įdomi, šiek tiek sunkoka, bet pažintinės kelionės tuo ir skiriasi nuo poilsinių. Maistas prastas ir brangus. Jei norit pajusti pamatyti Maroką "nuo iki" rinkitės šią programą ir gidę Eglę.Tikrai nenusivilsite.
Vygandas
2022-10-17
9
Sklandi kelionė pagal esamas galimybes. Pakankamai geri.
Rytis
2022-09-07
10
Labai gera kelionė, SUPER ! Nuoširdžiausia padėka vadovei Eglei. Ačiū.
Egidijus
2022-04-19
10
Labai šauni kelionės vadovė Eglė. Rinktis truputi ilgesnę kelionę Maroke. Įdomi šalis.
Virginija
2021-10-21
10
Kelionės turinys, vairuotojas ir vadovė Eglė. Labai geri.

Datos ir kainos

Pasirinkite pageidaujamą keliautojų skaičių ir datą
Keliaujant į Maroką jokie COVID ribojimai nuvykimui ir grįžimui nebetaikomi.

Į kainą įskaičiuota:

 • Lėktuvo bilietai Vilnius – Kasablanka – Marakešas – Vilnius su persėdimu Stambule;
 • Registruotas bagažas 30 kg/asm., rankinis bagažas 8 kg/asm.;
 • Lietuviškai kalbančio kelionės vadovo paslaugos;
 • Apgyvendinimas 3–4* viešbučiuose ir tradiciniuose svečių namuose turo metu (10 nakvynių: 1 nakvynė Stambule, 1 nakvynė Kasablankoje, 1 nakvynė Fese, 1 nakvynė Midelte, 1 nakvynė Varzazate, 1 nakvynė riadoje Marakeše, 1 nakvynė patogioje palapinėje Merzugoje, 3 nakvynės Suvairoje);
 • Programoje nurodytas maitinimas (10 pusryčių ir 4 vakarienės);
 • Anglakalbio arba rusakalbio vietinio gido paslaugos;
 • Programoje nurodyti pervežimai;
 • Įėjimo bilietai į programoje nurodytus objektus.

Į kainą neįskaičiuota:

 • Medicininių išlaidų draudimas užsienyje (~10 EUR/asm., BTA draudimas);
 • Papildomos ekskursijos, pramogos ir paslaugos, nepaminėtos programoje arba pažymėtos* (įėjimas į Hasano II-ojo mečetę Kasablankoje ~12 EUR/asm., jojimas kupranugariais dykumoje ~25 EUR/asm., Mažorelio botanikos sodas ~10 EUR/asm. (Bilietai į Mažorelio botanikos sodą perkami internetu https://www.jardinmajorelle.com/en/thegarden/, likus 24val iki lankymo));
 • Priemoka už vienvietį kambarį – nuo 210 EUR;
 • Arbatpinigiai gidams, vairuotojams, nešikams (~30-40 EUR/asm. viso turo metu);
 • Asmeninės išlaidos.

Pastabos

 • Kelionių organizatorius - "Aza tours".
 • Keičiantis avialinijų tvarkaraščiams skrydžio laikai gali keistis, jei taip atsitiktų – vadybininkas iš karto informuos.
 • Jeigu kelionės aprašyme nenurodyta kitaip – standartiškai programoje pateikiame mažiausią kainą asmeniui gyvenant dviviečiame kambaryje arba kajutėje.
 • Pavieniai keliautojai, neišsipirkę vienviečių kambarių, apgyvendinami dviviečiuose / dviviečiuose su pristatoma lova kambariuose.
 • Organizatorius pasilieka teisę koreguoti ekskursijų eigą kelionės metu.
 • Išvykimas su lietuviškai kalbančiu vadovu garantuotas susirinkus ne mažiau kaip 10 keliautojų. Susirinkus mažesniam keliautojų skaičiui, kelionė organizuojama su rusakalbiu arba anglakalbiu gidu (pagal grupės reikalavimą).
 • Kelionės metu numatyta kelionių vadovė – Eglė. Dėl nuo kelionės organizatoriaus nepriklausančių priežasčių kelionės vadovas gali keistis. Esant tokiai situacijai, apie pasikeitusį kelionės vadovą Jus informuos Jūsų vadybininkas.
 • Kelionės tipas: kelionė su lietuviškai kalbančiu vadovu.
 • Pageidaujantys išsipirkti konkrečias vietas lėktuve (sėdėti kartu, prie lango, su daugiau erdvės kojoms ir pan.) - tai galės padaryti likus savaitei iki kelionės pagal tuo metu galiosiantį lėktuvo užimtumą.
 • Visos kelionės metu nuvažiuojama ~1900 km.

Apgyvendinimo variantai

 
Kambario tipas: Standard Double Room (35 kv. m)
 
Viešbutis įsikūręs per kelią nuo paplūdimio. Viešbučio teritorijoje – lauko baseinas, restoranas, SPA ir sveikatingumo centras (už papildomą mokestį), hamamas (už papildomą mokestį), sauna (už papildomą mokestį).
 
Kelionės kaina –  nuo 1759 Eur/asm.
 
 
 
 
 
Kambario tipas: Standard Double Room (35 kv. m)
 
Viešbutis įsikūręs per kelią nuo paplūdimio. Viešbutyje veikia 2 baseinai, restoranas, SPA ir sveikatingumo centras (už papildomą mokestį), hamamas (už papildomą mokestį), sauna (už papildomą mokestį).
 
Kelionės kaina – nuo 1879 Eur/asm.
 
 
 
Kambario tipas: Standard Double Room (25 kv. m)
 
Viešbutis įsikūręs per kelią nuo paplūdimio. Viešbučio teritorijoje – didelis lauko baseinas, vaikų baseinas, 3 restoranai, 2 barai, SPA ir sveikatingumo centras (už papildomą mokestį), hamamas (už papildomą mokestį), sauna (už papildomą mokestį).
 
Kelionės kaina – nuo 1920 Eur/asm.
 

Kelionės užsakymas

Nuo
1759

visiems: 1759 skrydis įskaičiuotas
Kas įskaičiuota?

Panašios kelionės

Su lietuviškai kalbančiu vadovu
Pažintis ir poilsis Balio saloje
Balis
 • Pirmas punktas
 • Antras punktas

Pastraipa apie kelionę. Pastraipa apie kelionę. Pastraipa apie kelionę.

Su lietuviškai kalbančiu vadovu
Šri Lanka su poilsiu egzotiškame paplūdimyje
Šri Lanka
 • Pirmas punktas
 • Antras punktas

Pastraipa apie kelionę. Pastraipa apie kelionę. Pastraipa apie kelionę.

Su lietuviškai kalbančiu vadovu
Visas Vietnamas su poilsiu
Vietnamas
 • Pirmas punktas
 • Antras punktas

Pastraipa apie kelionę. Pastraipa apie kelionę. Pastraipa apie kelionę.