Vokietijos Hanzos miestai, Riugeno sala ir Gdanskas

Kelionės akcentai

 • Keliaujate Hanzos pirklių ir kryžiuočių riterių takais
 • Lankote didingą Malborko pilį, kiekvienam lietuviui savo istorija širdį suvirpinantį Žalgirio mūšio lauką, žavingąjį pirklių miestą-uostą Lenkijoje Gdanską
 • Užsukate į unikalia gamta garsėjančią, didžiausią iš Vokietijai priklausančių – Riugeno salą
 • Apvažiuojate net 6 ypatingai svarbius kadaise galingiausios Europoje Hanzos sąjungos miestu : Rostoko uostamiestį, saloje įsikūrusį Liubeką, vieną didžiausių iš sąjungos miestų – Hamburgą, pasakiškąjį Brėmeną, liūtais žavintį Braunšveigą, miesto teises viduramžiais teikusį Magdeburgą
 • Už papildomą mokestį yra galimybė išsinuomoti ausinukus
 • Kiekvieną kelionių vadovą daugiau nei 10 000 mūsų keliautojų įvertino puikiai
Nuo509
599 €
2024 08 19 ir daugiau datų
Keliaujant į Olandiją jokie COVID ribojimai nuvykimui ir grįžimui nebetaikomi.

Kelionės programa

1
diena
Malborko pilis
Ryte (5 val. iš Vilniaus) išvykstate iš Lietuvos. Kelionė per Lenkiją. Aplankote Žalgirio mūšio vietą – Griunvaldą. Vykstate į *Malborko pilį – buvusią Kryžiuočių ordino didžiojo magistro būstinę. Plytinės gotikos šedevru vadinamą tvirtovę sudaro trys pilys, sujungtos į bendrą gynybinį kompleksą. Čia buvo kuriami baltų ir slavų žemių užgrobimo planai, kalinamas per žygį į nelaisvę patekęs Lietuvos kunigaikštis Kęstutis. Iš čia išjojo kryžiuočių kariaunos pulkai į lemiamą Žalgirio mūšį. Viešbutį prie Gdansko pasiekiate ~21 val.

Šiandien nuvažiuojate ~630 km

2
diena
Gdanskas, Oliva, Sopotas
Pusryčiai. ~8 val. pradedate pažintį su vienu gražiausių Lenkijos miestu – Gdansku, kuriame daugybė tiltų, viduramžiškų pastatų stačiais stogais, siaurų vingiuotų gatvelių; pagrindinė Senamiesčio gatvė – Ilgasis turgus su miesto simboliu tapusiu Neptūno fontanu, Rotušė, žavioji krantinė – mėgstama pasivaikščiojimų vieta, alegorinėmis skulptūromis vainikuoti Auksiniai ir labiau rūmus nei vartus primenantys Žalieji vartai, antra pagal dydį (po Kiolno katedros) ir pati didžiausia Europoje iš plytų pastatyta ankstyvosios gotikos stiliaus *Šv. Mergelės Marijos bazilika. Laisvu laiku siūlome papietauti, aplankyti prabangius pirklių brolijos *Artūro rūmus arba laivu *nuplaukti prie paminklo, skirto lenkų kariams atminti. Aplankote vieną gražiausių miesto rajonų – Olivą, kadaise buvusią turtingų cistersų vienuolių būstinę. Pasivaikščioję prancūziškame sode, eidami angliško parko takeliais, pasiekiate ilgiausią Lenkijoje Olivos katedrą. Katedra garsi ne tik savo įspūdingu dydžiu, bet ir meno kūrinių gausa. Katedros puošmena – rokoko stiliaus vargonai, kuriais vasarą *grojama turistams. Vykstate į garsiausią Lenkijos pajūrio kurortą – Sopotą. Pasivaikštote ilgiausiu mediniu *molu Europoje, nuo kurio atsiveria puikus Baltijos jūros reginys. Laisvu laiku siūlome apžiūrėti įžymiojo architekto Gaudi šedevrus primenantį „lenktąjį namą“ arba išsimaudyti Baltijos jūroje. Nakvynės viešbutį prie Slupsko pasiekiate ~21 val. 

Šiandien nuvažiuojate ~120 km

3
diena
Riugeno sala, Rostokas
Pusryčiai. ~8 val. išvykstate Vokietijos link. Apie pietus pasiekiate didžiausią Vokietijai priklausančią Riugeno salą. Sala visoje Europoje garsėja nuostabia gamta, prabangiais kurortais ir jūros pakrante besidriekiančiomis kalkakmenio uolomis, susiformavusiomis maždaug prieš 80 mln. metų. Aplankote *Jasmundo nacionalinį parką, kuris dėl gamtos grožio bei vaizdingų baltų skardžių įtrauktas į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą. Čia iš apžvalgos aikštelės galite pasigėrėti 118 metrų ilgio uolėtu skardžiu, vadinamu „Karaliaus sostu“. Kaip tik čia, kaip teigia istoriniai šaltiniai, sėdėjo švedų karalius, stebintis jūroje vykusį švedų ir vokiečių laivynų mūšį. Vykstate į Rostoką - prie Varnovo upės įsikūrusį didžiausią Meklenburgo-Pomeranijos žemės miestą, Hanzos sąjungos laikais vadintą vartais į Skandinaviją. Jau XIV amžiuje čia buvo didžiulis jūros uostas, buvo statomi laivai, o 1419 metais įkurtas pirmas universitetas Baltijos jūros regione. Pasivaikštote Rostoko senamiesčio gatvelėmis ir aikštėmis, apžiūrite miesto Rotušę, XV-XVI a. miestiečių namus, įspūdingo dydžio Šv. Marijos bažnyčią. Pėsčiųjų gatve pasiekiate Universiteto aikštę, kur stovi didingi universiteto rūmai. Miesto širdis – jūrų uostas, dabar tai ir smagi miesto svečių ir vietos gyventojų pasivaikščiojimų ir pramogų vieta, kurioje gausu parduotuvėlių, tavernų ir restoranėlių. Į viešbutį prie Rostoko atvykstate ~22 val. 

Šiandien nuvažiuojate ~620 km.

4
diena
Švėrino pilis, Liubekas
Pusryčiai. ~9 val. išvykstate Liubeko link. Pakeliui aplankote gracingą XIX a. *Švėrino pilį, vadinamą „Šiaurės Noišvanšteinu“. Tai tikrai įspūdingas neorenesansinio stiliaus statinys, stovintis žavingo ežero saloje. Apie pietus atvykstate į Liubeką, senąjį Hanzos miestą įsikūrusį saloje. Nuostabą sukelia tik šiam miestui būdingi „pereinamieji namai“ Gangbude bei senas tradicijas turintys Hanzos bendruomenės namai Stiftung. Grožitės Rotuše ir netoliese esančia Šv. Marijos bažnyčia. Miesto panoramą apžvelgiate, pakilę į Šv. Petro bažnyčios *bokštą. Vakarop išvykstate Hamburgo link. Į viešbutį prie Hamburgo atvykstate ~21 val.

Šiandien nuvažiuojate ~230 km

5
diena
Hamburgas, Brėmenas
Pusryčiai. ~8 val. išvykstate į vieną didžiausių ir svarbiausių Hanzos sąjungos miestų – Hamburgą. Aplankote uosto rajoną su senaisiais pirklių namais, miesto centre gėritės mažais, dviaukščiais bendruomenės namais, kuriuose dabar įsikūrusios suvenyrų parduotuvėlės ir jaukios kavinės. Laisvas laikas. Po pietų vykstate į laisvąjį Hanzos miestą Brėmeną. Ekskursija po miestą: prie Brėmeno miesto muzikantų skulptūrų galvojate norus, *Švino rūsyje klausotės legendų apie palaidotus žmones. Lankotės Šnūro rajone, kurio siauros gatvelės susipynusios tarytum „šniūreliai“. Rozelijaus rajone prisėdate pailsėti prie „Septynių miegančių brolių“, mėgaujatės porcelianinių varpelių skambesiu. Pageidaujantieji gali užsukti į restoraną, kuriame mėgo lankytis pasakorius Vilhelmas Haufas. Vėzerio pakrantėje grožitės laivais. Laisvas laikas. Į viešbutį prie Brėmeno atvykstate ~22 val. Nakvynė viešbutyje Brėmene.

Šiandien nuvažiuojate ~140 km

6
diena
Braunšveigas, Magdeburgas
Pusryčiai. ~7 val. išvykstate iš viešbučio. Aplankote dar du ypač svarbius ir nemažą pėdsaką istorijoje palikusius Hanzos miestus – Braunšveigą ir Magdeburgą. Pirmiausia vykstate į Braunšveigą. Miesto istorija glaudžia susijusi su Velfų gimine: XII amžiuje hercogas Heinrichas Liūtas pavertė Braunšveigą savo rezidencijos miestu, paskui išplėtė iki Hanzos miesto ir galingo prekybinės veiklos centro. Valdant Otui IV, kuris taip pat buvo Velfas, Braunšveigas tapo imperatoriaus miestu ir svarbiausiu Europos centru. Ekskursiją pradedate pilies aikštėje, kurioje stovi liūto paminklas, apžiūrite *katedrą, kurioje palaidotas Henrikas Liūtas ir jo žmona; pamatote Senamiesčio turgų, Rotušę, su dviaukšte dengta arkada, ir netoliese esančią Šv. Martyno katedrą. Po pietų keliaujate į Magdeburgą, kuris svarbus ne tik kaip vienas įtakingiausių viduramžių miestų Europoje, bet ir vienas iš ypač svarbių Hanzos sąjungos centrų. Iš šio miesto kilo Magdeburgo teisė – viduramžių miestų teisės sistema, kuri išplito daugelyje tuometinių Europos šalių. Ekskursija mieste, kurio žymiausi objektai – architektūros paminklai, muziejai bei bažnyčios – yra miesto centre, išsidėstę tarp Magdeburgo rotušės, katedros, Ulricho aikštės ir Elbės upės. Mieste – apie 30 bažnyčių, iš kurių žymiausios yra Magdeburgo katedra, kurioje yra imperatoriaus Otono I kapas, bei Šv. Jono bažnyčios liekanos. Pastarojoje šventovėje 1524 m. viešėjo ir pamokslą skaitė Martinas Liuteris. Miestą puošia „Magdeburgo raitelio“ skulptūra, barokinė Rotušė, paminklas Martinui Liuteriui. Nakvynės viešbutį Vokietijos-Lenkijos pasienyje pasiekiate ~21 val.

Šiandien nuvažiuojate ~500 km

7
diena
Kelionė namo
Pusryčiai. ~8 val. išvykstate Lietuvos link. Kelionė per Lenkiją. Pietums sustojate vienoje iš pakelėje veikiančių greito maisto užkandinių. ~20 val. kertate Lietuvos Respublikos valstybinę sieną.

Šiandien nuvažiuojate ~1000 km.

Kelionės metu nuvažiuojama ~3240 km.

Nuo509
599 €
2024 08 19 ir daugiau datų

Apie Olandiją

Istorinis Nyderlandų regionas ir istorinė valstybė, dabartiniuose Vakarų Nyderlanduose prie Šiaurės jūros, viena iš Septyniolikos Provincijų viduramžiais. Tai buvusi viena iš Šv. Romos imperijos, taip pat Burgundijos ir Ispanijos Nyderlandų kunigaikštysčių. Olandija buvo viena iš septynių Jungtinių Nyderlandų Provincijų narių (1579–1795 m.), laikomų dabartinių Nyderlandų pagrindu.

Datos ir kainos

Pasirinkite pageidaujamą keliautojų skaičių ir datą
Keliaujant į Olandiją jokie COVID ribojimai nuvykimui ir grįžimui nebetaikomi.

Į kainą įskaičiuota:

 • Kelionė autobusu
 • 6 nakvynės viešbučiuose
 • Maitinimas: 6 pusryčiai (pagerinti kontinentiniai)
 • Kelionės vadovo paslaugos
 • Ekskursinė programa

Į kainą neįskaičiuota:

 • (*) - mokami objektai. Turistas moka pats vietos valiuta apie 100 PLN ir 30 EUR (iš viso apie 55 EUR)
 • Į kainą neįskaičiuotos papildomos išlaidos: draudimas, kai kurių lankomų vietovių ir objektų gidų paslaugos, arbatpinigiai, pietūs, vakarienės, miestų turistiniai mokesčiai, ausinukai ekskursijų metu, asmeninės ir kitos nepaminėtos išlaidos

Pastabos

 • Kelionių organizatorius - "Novaturas".
 • Išvykimas ir grįžimas galimi iš Vilnius, Kaunas, Klaipėda¹, Pane­vėžys¹, Šiauliai¹, Marijampolė², Alytus², Kalvarija² ir Lazdijai²
 • (¹) – yra papildomų sąlygų
 • (²) – Tikslus turistų paėmimo maršrutas bus paskelbtas likus 5 d. iki išvykimo
 • Kelionės programa, objektų lankymo tvarka, mokamų objektų skaičius ir kainos gali keistis
 • Tiksli autobuso kategorija, dydis, valstybinis numeris pateikiama www.novaturas.lt
 • Kaina pateikta asmeniui dviviečiame/ dviviečiame su pristatoma lova kambaryje. Priemoka už vienvietį kambarį – 100 €

Kelionės užsakymas

Nuo
509
599€

visiems: 509
Kas įskaičiuota?

Panašios kelionės

Su Lietuviškai kalbančiu vadovu!
Savaitgalis Stambule
Turkija
 • Pirmas punktas
 • Antras punktas

Pastraipa apie kelionę. Pastraipa apie kelionę. Pastraipa apie kelionę.

Su lietuviškai kalbančiu vadovu! Naujiena!
Venecijos karnavalas su asmeninės kaukės gamyba, pažintis su Venecija ir aplinkiniais miesteliais
Italija
 • Pirmas punktas
 • Antras punktas

Pastraipa apie kelionę. Pastraipa apie kelionę. Pastraipa apie kelionę.

PRIJUNGIMAS PRIE RUSAKALBĖS GRUPĖS Naujiena!
Italija – Šveicarija – Lichtenšteino Kunigaikštystė
Italija
 • Pirmas punktas
 • Antras punktas

Pastraipa apie kelionę. Pastraipa apie kelionę. Pastraipa apie kelionę.

Naujieji metai Amsterdame
Olandija
 • Pirmas punktas
 • Antras punktas

Pastraipa apie kelionę. Pastraipa apie kelionę. Pastraipa apie kelionę.