Vokietijos Hanzos miestai, Riugeno sala ir Gdanskas

Kelionės akcentai

 • Keliaujate Hanzos pirklių ir kryžiuočių riterių takais
 • Lankote didingą Malborko pilį, kiekvienam lietuviui savo istorija širdį suvirpinantį Žalgirio mūšio lauką, žavingąjį pirklių miestą-uostą Lenkijoje Gdanską
 • Užsukate į unikalia gamta garsėjančią, didžiausią iš Vokietijai priklausančių – Riugeno salą
 • Apvažiuojate net 6 ypatingai svarbius kadaise galingiausios Europoje Hanzos sąjungos miestu : Rostoko uostamiestį, saloje įsikūrusį Liubeką, vieną didžiausių iš sąjungos miestų – Hamburgą, pasakiškąjį Brėmeną, liūtais žavintį Braunšveigą, miesto teises viduramžiais teikusį Magdeburgą
 • Už papildomą mokestį yra galimybė išsinuomoti ausinukus
 • Kiekvieną kelionių vadovą daugiau nei 10 000 mūsų keliautojų įvertino puikiai
Nuo529
2023 09 04 ir daugiau datų
Dėmesio! Keliaujant į Olandiją jokie COVID ribojimai nuvykimui ir grįžimui nebetaikomi. Daugiau

Kelionės programa

1
diena
Malborko pilis
Labai anksti ryte (5 val. iš Vilniaus) išvykstate iš Lietuvos. Kelionė per Lenkiją. Aplankote Žalgirio mūšio vietą – Griunvaldą. Vykstate į *Malborko pilį – buvusią Kryžiuočių ordino didžiojo magistro būstinę. Plytinės gotikos šedevru vadinamą tvirtovę sudaro trys pilys, sujungtos į bendrą gynybinį kompleksą. Čia buvo kuriami baltų ir slavų žemių užgrobimo planai, kalinamas per žygį į nelaisvę patekęs Lietuvos kunigaikštis Kęstutis. Iš čia išjojo kryžiuočių kariaunos pulkai į lemiamą Žalgirio mūšį. Viešbutį prie Gdansko pasiekiate apie 21 val.

Šiandien nuvažiuojate ~630 km

2
diena
Gdanskas, Oliva, Sopotas
Pusryčiai. Apie 8 val. išvykstate iš viešbučio. Pažintis su vienu gražiausių Lenkijos miestų – Gdansku, kuriame daugybė tiltų, viduramžiškų pastatų stačiais stogais, siaurų vingiuotų gatvelių; pagrindinė Senamiesčio gatvė – Ilgasis turgus su miesto simboliu tapusiu Neptūno fontanu, Rotušė, žavioji krantinė – mėgstama pasivaikščiojimų vieta, alegorinėmis skulptūromis vainikuoti Auksiniai ir labiau rūmus nei vartus primenantys Žalieji vartai, antra pagal dydį (po Kiolno Katedros) ir pati didžiausia Europoje iš plytų pastatyta ankstyvosios gotikos stiliaus *Šv. Mergelės katedra. Laisvu laiku siūlome papietauti, aplankyti prabangius pirklių brolijos *Artūro rūmus arba laivu *nuplaukti prie paminklo, skirto lenkų kariams atminti. Aplankote vieną gražiausių miesto rajonų – Olivą, kadaise buvusią turtingų cistersų vienuolių būstinę. Pasivaikščioję prancūziškame sode, eidami angliško parko takeliais, pasiekiate ilgiausią Lenkijoje Olivos katedrą. Katedra garsi ne tik savo įspūdingu dydžiu, bet ir meno kūrinių gausa. Katedros puošmena – rokoko stiliaus vargonai, kuriais vasarą *grojama turistams. Vykstate į garsiausią Lenkijos pajūrio kurortą – Sopotą. Pasivaikštote ilgiausiu mediniu *molu Europoje, nuo kurio atsiveria puikus Baltijos jūros reginys. Laisvu laiku siūlome apžiūrėti įžymiojo architekto Gaudi šedevrus primenantį „lenktąjį namą“ arba išsimaudyti Baltijos jūroje. Nakvynės viešbutį prie Slupsko pasiekiate apie 21 val.

Šiandien nuvažiuojate ~120 km

3
diena
Riugeno sala, Rostokas
Pusryčiai. Apie 8 val. išvykstate Vokietijos link. Apie pietus pasiekiate didžiausią Vokietijai priklausančią Riugeno salą. Sala visoje Europoje garsėja nuostabia gamta, prabangiais kurortais ir jūros pakrante besidriekiančiomis kalkakmenio uolomis, susiformavusiomis maždaug prieš 80 mln. metų. Aplankote *Jasmundo nacionalinį parką, kuris dėl gamtos grožio bei vaizdingų baltų skardžių įtrauktas į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą. Čia iš apžvalgos aikštelės galėsite pasigėrėti 118 metrų ilgio uolėtu skardžiu, vadinamu „Karaliaus sostu“. Kaip tik čia, kaip teigia istoriniai šaltiniai, sėdėjo švedų karalius, stebintis jūroje vykusį švedų ir vokiečių laivynų mūšį. Vykstate į Rostoką – prie Varnovo upės įsikūrusį didžiausią Meklenburgo-Pomeranijos žemės miestą, Hanzos sąjungos laikais vadintą vartais į Skandinaviją. Jau XIV amžiuje čia buvo didžiulis jūros uostas, buvo statomi laivai, o 1419 metais įkurtas pirmas universitetas Baltijos jūros regione. Pasivaikštote Rostoko senamiesčio gatvelėmis ir aikštėmis, apžiūrite miesto Rotušę, XV-XVI a. miestiečių namus, įspūdingo dydžio Šv. Marijos bažnyčią. Pėsčiųjų gatve pasiekiate Universiteto aikštę, kur stovi didingi universiteto rūmai. Miesto širdis – jūrų uostas, dabar tai ir smagi miesto svečių ir vietos gyventojų pasivaikščiojimų ir pramogų vieta, kurioje gausu parduotuvėlių, tavernų ir restoranėlių. Į viešbutį prie Rostoko atvykstate apie 22 val.

Šiandien nuvažiuojate ~600 km.

4
diena
Švėrino pilis, Liubekas
Pusryčiai. Apie 9 val. išvykstate Liubeko link. Pakeliui aplankote gracingą XIX a. *Švėrino pilį, vadinamą „Šiaurės Noišvanšteinu“. Tai tikrai įspūdingas neorenesansinio stiliaus statinys, stovintis žavingo ežero saloje. Apie pietus atvykstate į Liubeką, senąjį Hanzos miestą įsikūrusį saloje. Nuostabą sukelia tik šiam miestui būdingi „pereinamieji namai“ Gangbude bei senas tradicijas turintys Hanzos bendruomenės namai Stiftung. Grožitės Rotuše ir netoliese esančia Šv. Marijos bažnyčia. Miesto panoramą apžvelgiate, pakilę į Šv. Petro bažnyčios *bokštą. Vakarop išvykstate Hamburgo link. Į viešbutį prie Hamburgo atvykstate apie 21 val.

Šiandien nuvažiuojate ~230 km

5
diena
Hamburgas, Brėmenas
Pusryčiai. Apie 8 val. išvykstate į vieną didžiausių ir svarbiausių Hanzos sąjungos miestą – Hamburgą. Aplankote uosto rajoną su senaisiais pirklių namais, miesto centre gėritės mažais, dviaukščiais bendruomenės namais, kuriuose dabar įsikūrusios suvenyrų parduotuvėlės ir jaukios kavinės. Laisvu laiku pasivaikštote po ištisą parą šurmuliuojančią Reeperbahn gatvę. Po pietų vykstate į laisvąjį Hanzos miestą Brėmeną. Ekskursija po miestą: prie Brėmeno miesto muzikantų skulptūrų galvojate norus, *Švino rūsyje klausotės legendų apie palaidotus žmones. Lankotės Šnūro rajone, kurio siauros gatvelės susipynusios tarytum „šniūreliai“. Rozelijaus rajone prisėdate pailsėti prie „Septynių miegančių brolių“, mėgaujatės porcelianinių varpelių skambesiu. Pageidaujantieji gali užsukti į restoraną, kuriame mėgo lankytis pasakorius Vilhelmas Haufas. Vėzerio pakrantėje grožitės laivais. Laisvas laikas. Nakvynė viešbutyje Brėmene.

Šiandien nuvažiuojate ~140 km

6
diena
Braunšveigas, Magdeburgas
Pusryčiai. Apie 7 val. išvykstate iš viešbučio. Aplankote dar du ypač svarbius ir nemažą pėdsaką istorijoje palikusius Hanzos miestus – Braunšveigą ir Magdeburgą. Pirmiausia vykstate į Braunšveigą. Miesto istorija glaudžia susijusi su Velfų gimine: XII amžiuje hercogas Heinrichas Liūtas pavertė Braunšveigą savo rezidencijos miestu, paskui išplėtė iki Hanzos miesto ir galingo prekybinės veiklos centro. Valdant Otui IV, kuris taip pat buvo Velfas, Braunšveigas tapo imperatoriaus miestu ir svarbiausiu Europos centru. Ekskursiją pradedate pilies aikštėje, kurioje stovi liūto paminklas, apžiūrite *Katedrą, kurioje palaidotas Henrikas Liūtas ir jo žmona; pamatote Senamiesčio turgų, Rotušę, su dviaukšte dengta arkada, ir netoliese esančią Šv. Martyno katedrą. Po pietų keliaujate į Magdeburgą, kuris svarbus ne tik kaip vienas įtakingiausių viduramžių miestų Europoje, bet ir vienas iš ypač svarbių Hanzos sąjungos centrų. Iš šio miesto kilo Magdeburgo teisė – viduramžių miestų teisės sistema, kuri išplito daugelyje tuometinių Europos šalių. Ekskursija mieste, kurio žymiausi objektai – architektūros paminklai, muziejai bei bažnyčios – yra miesto centre, išsidėstę tarp Magdeburgo rotušės, Katedros, Ulricho aikštės ir Elbės upės. Mieste – apie 30 bažnyčių, iš kurių žymiausios yra Magdeburgo katedra, kurioje yra imperatoriaus Otono I kapas, bei Šv. Jono bažnyčios liekanos. Pastarojoje šventovėje 1524 m. viešėjo ir pamokslą skaitė Martinas Liuteris. Miestą puošia „Magdeburgo raitelio“ skulptūra, barokinė Rotušė, paminklas Martinui Liuteriui. Nakvynės viešbutį Vokietijos-Lenkijos pasienyje pasiekiate apie 21 val.

Šiandien nuvažiuojate ~500 km

7
diena
Kelionė namo
Pusryčiai. Apie 8 val. išvykstate Lietuvos link. Kelionė per Lenkiją. Pietums sustojate vienoje iš pakelėje veikiančių greito maisto užkandinių. Apie 20 val. kertate Lietuvos Respublikos valstybinę sieną.

Šiandien nuvažiuojate ~1000 km.

 

Kelionės metu nuvažiuojama ~3300 km.

Nuo529
2023 09 04 ir daugiau datų

Apie Olandiją

Istorinis Nyderlandų regionas ir istorinė valstybė, dabartiniuose Vakarų Nyderlanduose prie Šiaurės jūros, viena iš Septyniolikos Provincijų viduramžiais. Tai buvusi viena iš Šv. Romos imperijos, taip pat Burgundijos ir Ispanijos Nyderlandų kunigaikštysčių. Olandija buvo viena iš septynių Jungtinių Nyderlandų Provincijų narių (1579–1795 m.), laikomų dabartinių Nyderlandų pagrindu.

Datos ir kainos

Pasirinkite pageidaujamą keliautojų skaičių ir datą
Dėmesio! Keliaujant į Olandiją dėl COVID-19 galimi apribojimai nuvykimui bei grįžimui.

Į kainą įskaičiuota:

 • Kelionė autobusu
 • 6 nakvynės viešbučiuose
 • Maitinimas: 6 pusryčiai (pagerinti kontinentiniai)
 • Kelionės vadovo paslaugos
 • Ekskursinė programa

Į kainą neįskaičiuota:

 • (*) - mokami objektai. Turistas moka pats vietos valiuta apie 100 PLN ir 30 EUR (iš viso apie 55 EUR)
 • Į kainą neįskaičiuotos papildomos išlaidos: draudimas, kai kurių lankomų vietovių ir objektų gidų paslaugos, arbatpinigiai, pietūs, vakarienės, miestų turistiniai mokesčiai, ausinukai ekskursijų metu, asmeninės ir kitos nepaminėtos išlaidos

Pastabos

 • Kelionių organizatorius "Novaturas"
 • Išvykimas ir grįžimas galimi iš Vilniaus, Kauno, ¹Panevėžio, ¹Šiaulių, ¹Klaipėdos, Marijampolės, Kalvarijos ir ¹Alytaus
 • (¹) – yra papildomų sąlygų
 • Kelionės programa, objektų lankymo tvarka, mokamų objektų skaičius ir kainos gali keistis
 • Tiksli autobuso kategorija, dydis, valstybinis numeris pateikiama www.novaturas.lt

Kelionės užsakymas

Nuo
529

visiems: 529
Kas įskaičiuota?

Panašios kelionės

Klasikinė Italija
Italija
 • Pirmas punktas
 • Antras punktas

Pastraipa apie kelionę. Pastraipa apie kelionę. Pastraipa apie kelionę.

Pažintis su Italija
Italija
 • Pirmas punktas
 • Antras punktas

Pastraipa apie kelionę. Pastraipa apie kelionę. Pastraipa apie kelionę.

Bavarijos grožis
Vokietija
 • Pirmas punktas
 • Antras punktas

Pastraipa apie kelionę. Pastraipa apie kelionę. Pastraipa apie kelionę.

Naujieji metai Amsterdame
Olandija
 • Pirmas punktas
 • Antras punktas

Pastraipa apie kelionę. Pastraipa apie kelionę. Pastraipa apie kelionę.