EUROPOS ŠALYS ATVERIA SIENAS. Kur galime keliauti be saviizoliacijos?

Vis daugiau ir daugiau Europos šalių atveria savo sienas keliautojams, tad lietuviai turi galimybę aplankyti kai kurias Europos šalis be griežtų apribojimų.Dalinamės informacija, kur galite drąsiai planuoti savo atostogas ir pasidžiaugti kelionių malonumais dar šią vasarą!

 

Dauguma šią vasarą renkasi mūsų šalies kurortus ir miškų grožį, tačiau norintiems pajusti kelionių emociją, siūlome rinktis ir pažinti netoliese esančias kaimynines šalis - Latviją ar Estiją. Saviizoliacija nebus reikalinga nei atvykus, nei sugrįžus, galėsite iškart grįžti į darbus ir savo gyvenimo ritmą.

Be Lietuvos kaimynių, vienos pirmųjų šalių, kuriose kviečiame ilsėtis – Graikija. Keliauti į šią šalį galėsite taip pat be jokių apribojimų, būtent dėl šios priežasties didieji Lietuvos kelionių organizatoriai jau pradeda reguliariuosius skrydžius į minėtas kryptis. Nuo Birželio 15d. Lietuvos piliečiams leidžiama atskristi į Atėnus, o nuo liepos 1 dienos prasideda aktyvus gyvenimas ir visose Graikijos salose – Kretoje, Rode, Zakinte bei Tasos. Būtent į šias salas skraidina mūsų kelionių organizatoriai. 

Bulgarija - nuo liepos 09d. rekomenduojama nevykti. Į šią šalį atvykę piliečiai pasienio punkte turi užpildyti deklaraciją, kurioje privalo nurodytis savo asmens duomenis, adresą, kur apsistos, sveikatos draudimo kompanijos pavadinimą, įskaitant Europos sveikatos draudimo kortelę, ir turi pasirašyti, kad yra sveiki bei prisiima visą atsakomybę dėl pateiktos informacijos ir gydymo išlaidų užsikrėtimo Covid-19 atveju. Saviizolaicijos nuvykus ES piliečiams nėra, grįžus privaloma 14 d. saviizoliacija.

Nuostabioji Kroatija atveria sienas dešimties valstybių piliečiams, tame tarpe ir lietuviai, kurie be jokių apribojimų galės aplankyti šią šalį. Norint sutrumpini laukimo pasienyje laiką rekomenduojama užpildyti savo duomenis specialiai sukurtoje svetainėje. Adresą galite rasti čia https://entercroatia.mup.hr/Edit

Nuo Birželio 15 d. keliautojų laukia Islandija, tačiau atvykstant būtina su savimi turėti pažymą, kad nesergate Covid-19. Turint šią pažymą saviizoliacija nei Islandijoje, nei grįžus namo nebus reikalinga.

Galime laisvai keliauti į Kiprą nuo birželio 20 dienos. Iš anksto reikia užsipildyti formą internete adresu https://cyprusflightpass.gov.cy/. Skrydžius numatoma vykdyti iš Kauno į Pafosą ir iš Vilniaus į Larnakos miestą.

Vykstantiem į Maltą reikia užpildyti formą https://www.maltairport.com/declarationforms/, daugiau specialių reikalavimų ar saviizoliacijos nėra.

Planuojantiem keliauti į Italiją - geros žinios, šalis jau laukia mūsų keliautojų, vykstant į šią šalį nėra taikomi apribojimai. Avia kompanijos planuoja vykdyti skrydžius į Milano Malpensos oro uostą tiek iš Vilniaus, tiek iš Kauno, taip pat iš Vilniaus bus galima pasiekti ir Milano Bergamo oro uostą. Iš mūsų sostinės planuojamas tiesioginis susisiekimas su Italijos sostine Roma, o iš Kauno vykti galėsite į Neapolį. Grįžus iš Italijos saviizoliacija nėra reikalinga.

Lietuvos Respublikos piliečiai gali planuoti atostogas saulėtoje Ispanijoje, kadangi vykstant į šią šalį ir grįžus iš jos nėra reikalinga saviizoliacija. Planuojami vykdyti skrydžiai į Barseloną iš Vilniaus, Į Alikantę iš Kauno ir nuostabųjį Viduržemio jūros perlą – Maljorkos salą, kurią taip pat pasiekti galėsite iš Kauno oro uosto.

Airija nuo birželio 15 d. atvėrė sienas, visi atvykę į Airiją privalo 14 d. saviizoliuotis ir atvykus užpildyti Visuomenės sveikatos keleivių registracijos formą (Public Health Passenger Locator Form), saviizoliacijos grįžus į Lietuvą nėra.

Austrija, Belgija, Juodkalnija, Nyderlandai, Prancūzija, Slovakija, Slovėnija, Suomnija, Vengrija, Vokietija, Lenkija - leidžia vykti keliautojams, saviizoliacijos ir kitų reikalavimų nėra, keliaujant į Čekiją - saviizoliacija rekomenduojama. Vykstant į Daniją, Portugaliją, Švediją saviizoliacija yra privaloma, grįžus į Lietuvą saviizoliacijos - nėra.

Į Albaniją, Rumuniją gali vykti tik ES šalių piliečiai, tačiau į šią šalį rekomenduojama nevykti. Saviizoliacija privaloma grįžus iš Albanijos - 14 dienų.

Vykstant į Norvegiją reikalinga priežastis. Galima atvykti lankyti šeimos, vaikų, darbo tikslais, turintiems leidimą gyventi Norvegijoje, taip pat jeigu nekilnojamo turto šioje šalyje. Norvegijos pasienio kontrolė gali paprašyti dokumentų, įrodančių, kokiu pagrindu atvykstate: dėl darbo, vaikų, sutuoktinio ar kt. Nuvykus į Norvegiją reikalinga 10 d. saviizoliacija.

Populiarioji kryptis - Gruzija nuo rugpjūčio 1 dienos planuoja atverti sienas Lietuvos piliečiams, tačiau dar laukiama sprendimų iš Vyriausybės ir Europos sąjungos, kada konkrečiai bus galima pradėti vykti į šią šalį.

Turkijos kurortų mėgejai taip pat jau gali ruoštis savo atostogoms, kadangi skrydžius planuojama pradėti vykdyti nuo rugpjūčio pradžios. Vis dar laukiame konkretesnės informacijos, tačiau viltingai tikimės, kad Turkija spėsime pasimėgauti dar šią vasarą. Izraelis ir Jordanija planuoja keliautojus įsileisti rugsėjį-spalį, laukiama daugiau informacijos.

 

Rekomenduojame naujausią informaciją sekti https://reopen.europa.eu/lt/ svetainėję, kurioje patogiai galėsite sužinoti detalią informaciją apie norimą šalį.

 

Reikia pagalbos išsirinkti? Kreipkis į mūsų kelionių ekspertus, kurie padės išsirinkti tinkamiausią kelionę:

📧El. Paštu: atostogos@kelioniuakademija.lt

📱Tel. Nr.: +370 700 11007