Kelionės į Zambiją

Kokias kainas pateikiame?

Kelionės į Zambiją

Afrikos pietuose įsikūrusi Zambijos valstybė neturi priėjimo prie vandenyno, tačiau išsiskiria ypač tankiu upių tinklu. Kelionės į Zambiją metu, tikėtina, išvysite galingąsias Zambezės, Kafujės ir Luangvos upes – tai pagrindinės šios šalies vandens arterijos. Zambijai priklauso ir dalis antrojo pagal dydį pasaulyje Tanganikos ežero, stebinančio jame gyvenančių gyvūnijos rūšių įvairove.

Turtingi ne tik šios šalies vandens telkiniai, bet ir miškai, bei lygumos, kuriose veisiasi afrikiniai drambliai, raganosiai, gepardai, bei nesuskaičiuojama galybė paukščių. Safaris gyvybe knibždančiose džiunglėse – neatsiejama kelionės į Zambiją dalis. Be to, laukia nepamirštama pažintis ir su vietinių gyventojų tradicijomis bei gyvenimo būdu. Šioje šalyje daugiausiai gyvena bušmėnus išstūmusios bantų tautos, kurioms priklauso daugiau nei 130 etninių grupių. Daugelis jų dirba kasyklose, verčiasi žemdirbyste ir žvejyba. Poilsis Zambijoje – tai prisilietimas prie pačios Afrikos širdies.

Atostogos Zambijoje rekomenduojamos gegužės–rugpjūčio mėnesių laikotarpiu, kuomet nevargina drėgmė ir karštis, tačiau išlieka pakankamai saulėta. Reikėtų atkreipti dėmesį, jog nakties metu gali gerokai atvėsti.

Kelionės į Zambiją metu rekomenduojamos aplankyti vietos:

  • Livingstonas – buvusi Zambijos sostinė, vartai į garsiuosius Viktorijos krioklius. Šis miestas gana nedidelis, tačiau čia veikia užtektinai restoranų, naktinių klubų, viešbučių, turgaviečių, gamtos istorijos muziejus, o mėgstantys aktyvų laisvalaikį gali užsisakyti plaukimą Zambezės upe, apžvalginį skrydį virš Viktorijos krioklio, bei daugelį kitų kvapą gniaužiančių pramogų.
  • Tanganikos ežeras – antras seniausias (5,5 tūkst. metų), antras pagal vandens tūrį (18,900 km3), antras giliausias (1470 m) ir antras ilgiausias (673 km) gėlavandenis ežeras pasaulyje. Šis milžiniškas vandens telkinys plyti Burundžio, Kongo Demokratinės Respublikos, Tanzanijos ir Zambijos pasieniuose. Daugelis Tanganikos vandenyse gyvenančių žuvų būdingos tik šiam ežerui. Dėl savo unikalumo, šis ežeras ženkliai prisidėjo studijuojant naujų rūšių formavimąsi.
  • Kafujės nacionalinis parkas – vienas didžiausių ne tik Zambijoje, bet ir visame pasaulyje. Lankydamiesi šioje gamtos oazėje išvysite tiek vandens apsemtus pelkingus plotus, tiek į tolius nusidriekusias dykumas. Kafujės nacionalinis parkas tiesiog knibždėte knibžda gyvybe. Čia karaliauja begemotai, krokodilai, drambliai, beždžionės, liūtai, gepardai, patys įvairiausi kanopiniai gyvūnai, šimtai paukščių rūšių. Be to, šį nacionalinį parką puošia įspūdingi baobabų, laukinių datulių, figų ir kiti akį traukiantys medžiai.

Poilsinės kelionės į Zambiją metu kviečiame atverti duris į nepamirštamus Viktorijos krioklius Livingstono mieste, išvysti žadą atimantį Tanganikos ežerą, susipažinti su be galo turtinga Afrikos gamta Kafujės nacionaliniame parke, bei atrasti daugelį kitų nuostabių šios šalies vietų.

Atsiųskite užklausą „Kelionių akademijai“ ir mes Jums pateiksime geriausius kelionės į Zambiją pasiūlymus.

UP