Ukrainos lobynas: Karpatai - Užkarpatė

Šiuo metu visos kelionės datos pasibaigusios
Dėmesio! Keliaujant į Ukrainą dėl COVID-19 galimi apribojimai nuvykimui bei parvykimui.

Kelionės programa

1
diena
Anksti ryte išvyksime iš Lietuvos. Užsuksime į Lenkijoje esantį „idealųjį“ Zamostės miestą, kuris įtrauktas į UNESCO pasaulinį kultūros paveldo sąrašą. Zamostė – Lenkijos renesanso šedevras – buvo suprojektuota žymaus italų architekto Bernardo Morando pagal Jono Zamoiskio „idealaus miesto“ koncepciją. Aplankysime miesto aikštęrotušės rūmus, didikų Zamoiskių amžinojo poilsio vietą – Šv. Tomo bažnyčią, įkvėptą itališkų maldos namų. Susipažinę su renesansiniu miestu vyksime į Ukrainą. Vakare apsistosime viešbutyje.
2
diena
Po pusryčių važiuosime link Karpatų. Atvykę į Pylypets kalnų miestelį keltuvu užkilsime į Gimba kalną, nuo kurio atsiveria nuostabi panorama. Vaikštinėdami kalnais pajusime Rytų Karpatų didybę. Aplankysime įspūdingą 14 metrų aukščio krioklį Šypit, kurio pavadinimo kilmė – ukrainietiškas žodis, reiškiantis „šnabždėjimą“. Taip šis vandens telkinys pavadintas dėl to, kad sparčiai krentant vandeniui daugelis vietinių girdi murmėjimą. Pasigrožėję bei įsiamžinę prie nuostabaus gamtos kūrinio aplankysime „Karpatų“ sanatoriją, kurios įžymybė – Grožio šaltinis. Vakare vyksime į nakvynės vietą viešbutyje.
3
diena
 Po pusryčių vyksime į Užkarpatės sostinę Užgorodą, kuriame puikuojasi pilis, sukonstruota saugantis turkų atakų. Aplankysime pastate įsikūrusiame Liaudies buities muziejuje, kuriame išvysime dekoruotų kiaušinių, muzikos instrumentų, senųjų laikrodžių kolekcijas bei vietinius kostiumus. Susipažinę su vietinių gyventojų tradicijomis leisimės pažinti miestą vaikštinėdami šurmulingomis gatvelėmis, kuriose gausu dailių tarpukario vilų, kavinukių bei parduotuvėlių. Po klajonių kojas ilsinsime mėgaudamiesi vandens pramogomis terminiuose baseinuose Kosine, o vakare vyksime į Beregovo, kur degustuosime vietinius vynus. Pasigardžiavę dievų gėrimu keliausime į nakvynės vietą viešbutyje.
4
diena
Po pusryčių važiuojame į Mukačevą.  Vaikščiodami po senamiestį aplankysime vertingiausią XIV-XVII a. fortifikacinės architektūros ir istorinių paminklų Ukrainoje - LDK kunigaikščio Algirdo vaikaičio Teodoro pastatytą pilį. Atvyksime į Užkarpatės sostinę Užgorodą, kuris puikuojasi viena iš vengrų Šv. Stepono Karūnos simbolių - XVI-XVII a. pilimi.  Aplankysime Liaudies buities muziejų, kuriame galima susipažinti su vietinių įvairių  tautų gyventojų buitimi, tradicijomis. Pasivaikščiosime senojo miesto gatvelėmis. Keliausime į nakvynės vietą viešbutyje.
5
diena
Po pusryčių važiuosime į Mukačevę – miestą, kuriame pilna ne tik slaviškosios, bet ir vengriškosios kultūros. Aplankysime bene geriausiai Ukrainoje išsaugotą gynybinės paskirties statinį – Palanoko pilį, kuri buvo rekonstruota LDK kunigaikščio Algirdo vaikaičio Teodoro liepimu. Daugelį lankytojų nustebins, kad dailusis objektas yra pastatytas ant 68 metrų aukštį siekiančios vulkaninės kilmės kalvos! Apžiūrėję didingus LDK laikus menantį statinį tęsime kelionę. Važiuodami per Karpatus grožėsimės atsiveriančiais vaizdais. Vakare pasieksime Lvovą, garsėjantį jaukiais kavos namais bei įspūdingomis bažnyčiomis. Trumpos ekskursijos metu pasivaikščiosime jaukiomis UNESCO miesto gatvelėmis, alsuojančiomis istorinio miesto dvasia, apžiūrėsime spalvingą architektūrą. Dienos pabaigoje apsistosime viešbutyje.
6
diena
Po pusryčių išvyksime iš Ukrainos, per Lenkiją keliausime namo. Vėlai vakare grįšime į Lietuvą.

Apie Ukrainą

Viena didžiausių Europos valstybių Rytų Europoje, šalia Juodosios jūros. Ukraina yra unitarinė valstybė, suskirstyta į 24 sritis, vieną autonominę respubliką (Krymas) ir 2 ypatingąjį statusą turinčius miestus: sostinę Kijevą ir Sevastopolį. Ukraina yra respublika su pusiau prezidentine sistema, turinti atskiras leidžiamąją, vykdomąją ir teisminę valdžias. BENDRIEJI DUOMENYS APIE ŠALĮ:
Dėmesio! Keliaujant į Ukrainą dėl COVID-19 galimi apribojimai nuvykimui bei parvykimui.

Į kainą įskaičiuota:

 • kelionė autobusu;
 • 4 nakvynės  su pusryčiais viešbutyje;
 • kelionės vadovo paslaugos;
 • ekskursinė programa;
 • kelionės dokumentų sutvarkymas.

Į kainą neįskaičiuota:

 • mokami objektai, vietinių gidų paslaugos ~ 1000  UAH (Ukrainos grivinos);
 • medicininių išlaidų draudimas kelionės metu.

Pastabos

 • išsamesnė informacija teikiama kelionės atmintinėje;
 • objektų skaičius, lankymo tvarka ir įėjimo bilietų kaina gali keistis;
 • muziejuose  ir kituose mokamuose objektuose kelionės vadovas ekskursijų neveda;
 • priemoka už vienvietį kambarį - 70  EUR.
Pasitark su specialistu!
Evelina
Susisiek su Ukrainos specialiste Evelina ir susikurk kelionę pagal savo poreikius:

Panašios kelionės

Ukrainos kalnai, pilys ir miestai
Ukraina
 • Pirmas punktas
 • Antras punktas

Pastraipa apie kelionę. Pastraipa apie kelionę. Pastraipa apie kelionę.

Kelionė į Ukrainą. Poilsis Karpatų kalnuose 5d.
Ukraina
 • Pirmas punktas
 • Antras punktas

Pastraipa apie kelionę. Pastraipa apie kelionę. Pastraipa apie kelionę.

Kijevas ir Lvovas
Ukraina
 • Pirmas punktas
 • Antras punktas

Pastraipa apie kelionę. Pastraipa apie kelionę. Pastraipa apie kelionę.

Ukraina: sostinė Kijevas ir Lvovas
Ukraina
 • Pirmas punktas
 • Antras punktas

Pastraipa apie kelionę. Pastraipa apie kelionę. Pastraipa apie kelionę.