ATMINTINĖ TURISTUI, VYKSTANČIAM Į SLIDINĖJIMO KELIONĘ AUTOBUSU
IŠVYKIMAS: Iš Kauno, Vilniaus, Alytaus arba Marijampolės, Klaipėdos*, Šiaulių*, Panevėžio*, Kryžkalnio*. Į kelionę iš Vilniaus ir Kauno išvykstama anksti ryte, tarp 1:00 ir 5:00 val., iš Klaipėdos*, Šiaulių*, Panevėžio*, Kryžkalnio* 2-3 val. anksčiau. Informaciją apie tikslų išvykimo į kelionę laiką ir vietą, kelionių organizatoriaus atstovo kontaktinę informaciją (telefono numerį ir elektroninio pašto adresą), kurie turistui padėtų susisiekti su kelionių organizatoriumi nenumatytais atvejais, 2–3 dienos prieš kelionę galite rasti mūsų interneto svetainėje (žr. „Išvykimo laikai“) arba sužinoti agentūroje, kurioje užsisakėte kelionę. Į išvykimo vietą prašome atvykti ne vėliau kaip 10 min. iki išvykimo ir nevėluoti. Jeigu turistas neatvyksta nustatytu laiku, už pasekmes atsako jis pats.
* Yra papildomų sąlygų – pervežimų paslaugos teikiamos už papildomą mokestį. Išsamią informaciją apie pervežimų sąlygas ir kainas rasite interneto svetainėje www.guliveriokeliones.lt
AUTOBUSAS: Patogus turistinės klasės autobusas, kuriame yra WC, karšto vandens aparatas, garso ir vaizdo aparatūra, oro vėdinimo sistema. Keliaujant autobusu kas 2,5 – 3,5 val. numatyti ~ 20 min trukmės sustojimai. Pietų metu stojama 45 min. – 1 val. poilsiui. Autobusui judant, keleivių saugumo labui, griežtai draudžiama vaikščioti ar stovėti autobuso salone. Autobuse griežtai draudžiama rūkyti ir gerti stiprius alkoholinius gėrimus. Tualetu autobuse galima naudotis tik ekstra atveju, nes tualeto talpa yra ribota, taigi – būkite supratingi! Karštas vanduo autobuse tiekiamas tik autobusui sustojus!
BAGAŽAS: Pageidautina, kad kelionės autobusu bagažo svoris vienam asmeniui neviršytų 25 kg. Turistas turi galimybę vežtis tik vieną sporto inventoriaus komplektą: slides, lazdas, batus ir šalmą arba snieglentę, batus ir šalmą. Sporto inventorius turi būti supakuotas specialiame dėkle. Jei kelionės metu yra tarpinė nakvynė, rekomenduojame būtiniausius daiktus ir higienos reikmenis, reikalingus tarpinei nakvynei, susipakuoti atskirame krepšyje ir pasiimti su savimi į autobuso saloną.
Nepalikite be priežiūros vertingų daiktų autobuse. Turto vagystės ar sunaikinimo dėl nusikalstamos trečiųjų asmenų veiklos atveju nei kelionės organizatorius, nei transporto paslaugų teikėjas atsakomybės neprisiima.
KELIONĖS DOKUMENTAI:
* Vykstant į Europos Sąjungai ir Šengeno erdvei priklausančias valstybes, reikalingas Lietuvos Respublikos piliečio pasas arba asmens tapatybės kortelė, galiojantys visos kelionės metu. Rekomenduojama į kelionę pasiimti ir asmens dokumento kopiją.
Sienų kirtimo ir pasų kontrolės tvarka Šengeno erdvei nepriklausančių valstybių piliečiams (ne Lietuvos piliečiams) yra kitokia. Daugiau informacijos rasite:http://keliauk.urm.lt/index.php/titulinis/isvykstantiems
* Nepilnamečiams iki 18 metų, keliaujantiems be tėvų ar su vaiką lydėti įgaliotais asmenimis, raštiško tėvų sutikimo nereikia, jeigu vaikas vyksta į Šengeno erdvei priklausančią valstybę.
* Vykstantiems į slidinėjimo kelionę rekomenduojame turėti medicininių išlaidų bei civilinės atsakomybės draudimą, garantuojantį būtinosios medicinos pagalbos užsienyje ir papildomų išlaidų, susidariusių dėl draudiminio įvykio, apmokėjimą. Tokį draudimą galite įsigyti kelionių agentūrose arba draudimo bendrovių atstovybėse. Mūsų partneris – „Gjensidige Baltic“ (www.gjensidige.lt).
* Vykstant į Europos Sąjungos šalis bei į Norvegiją, Islandiją, Lichtenšteiną, galioja Europos sveikatos draudimo kortelė, tačiau ji nepadengia pargabenimo į Lietuvą išlaidų.
* Rekomenduojama apsidrausti neįvykusios kelionės draudimu, kuris padės išvengti nuostolių, susijusių su keliautojo negalėjimu išvykti į kelionę. Neįvykusios kelionės draudimas apima pagrindines rizikas, dėl kurių gali neįvykti kelionė: paties asmens ar artimų šeimos narių liga ar mirtis, prieš pat kelionę prarastas turtas.
* Įsigydami kelionės draudimą kelionių agentūrose prašykite, kad darbuotojai supažindintų su draudimo taisyklėmis bei įteiktų atmintinę apdraustajam ir nurodytų kontaktinį telefono numerį, kuriuo reikėtų kreiptis nelaimės atveju norint užregistruoti draudiminį įvykį.
* Slidinėjant asmens dokumentą ir medicininių išlaidų bei civilinės atsakomybės draudimo polisą rekomenduojame turėti su savimi.
REKOMENDUOJAME Į KELIONĘ PASIIMTI:
* sporto inventorių: slides, lazdas, batus, šalmą arba snieglentę, batus, šalmą. Jei vyksta vaikai, apsauginis šalmas privalomas. Neturintiems sporto inventoriaus, rekomenduojame nuomotis nuvykus į slidinėjimo kurortą; * slidininko/snieglentininko kostiumą (kurortuose kostiumai nenuomojami), kepurę, 2 poras pirštinių, kojines, akinius nuo saulės, apsauginį kremą veidui (nuo šalčio ir nuo saulės), balzamą lūpoms; * batų džiovintuvą; * nuotrauką (kai kuriuose kurortuose slidinėjimo abonementui reikalinga nuotrauka); * pagalvėlę bei pledą poilsiui autobuse, patogią avalynę, higienos priemones (rankšluostis, dantų pasta ir šepetėlis, muilas, šampūnas, drėgnos servetėlės, plaukų džiovintuvas, kt.); * medikamentų, kuriuos pastoviai vartojate (kelionės metu ligos gali paūmėti); vaistų nuo skausmo, peršalimo, vidurių užkietėjimo, virškinamojo trakto sutrikimų; pleistrų, kojų sąnarių tinimą ir skausmą malšinančio tepalo; * maudymosi kostiumėlį, rankšluostį (patartina turėti ir specialias šlepetes baseinui); * plaukų džiovintuvą (jei kelionės metu jis jums būtinas); * puodelį ir šaukštelį, cukraus, arbatos, kavos, popierinių servetėlių (autobuse yra karšto vandens aparatas); * maisto kelionei (fasuotų sriubos ruošinių, džiovintų vaisių, rūkytų, vytintų ir vakuuminiu būdu įpakuotų mėsos bei sūrio gaminių, konservų, duonos); * mineralinio vandens ir vaisvandenių kelionės pradžiai.
APGYVENDINIMAS:
Pasaulyje nėra vieningos apgyvendinimo įstaigų klasifikavimo sistemos, todėl, priklausomai nuo šalies, yra taikomi skirtingi vienodų kategorijų viešbučių standartai.
„Turistinė klasė“ – tai minimalių patogumų viešbučiai, svečių namai arba pensionai, kurių patogumai (tualetas, dušas arba vonia) gali būti kambaryje arba bendri dviem kambariams. Kai kuriuose kambariuose gali būti balkonas, televizorius, telefonas.
Turistinės klasės viešbučiuose pusryčiai gali būti kontinentiniai arba švediškas stalas. Esant ankstyvam išvykimui iš viešbučio, gali būti pateikiamas pusryčių paketas.
Slidinėjimo kurortuose turistai apgyvendinami kelionės programoje nurodytuose viešbučiuose arba apartamentuose. Viešbučių ir apartamentų aprašymai pateikiami prie kelionės programos.
Vykstant slidinėti, tarpinėse nakvynės vietose turistai apgyvendinami turistinės klasės viešbučiuose Čekijoje arba Lenkijoje. Dviviečiai, triviečiai kambariai su DU/WC kambaryje arba su DU/WC dviem kambariams. Pusryčiai – kontinentiniai.
Pastaba: standartiniame dviviečiame kambaryje, priklausomai nuo viešbučio išplanavimo, gali būti viena dvigulė arba dvi atskiros lovos. Ne visi viešbučiai yra įrengę triviečius kambarius, todėl užsakius vietą trečiam ar ketvirtam asmeniui, dviviečiame kambaryje pastatoma papildoma lova, sofa, sulankstoma lova arba sulankstomas fotelis.
PINIGAI: * Rekomenduojame turėti kiekvienos šalies smulkių pinigų (maistui, gėrimams, tualetui, kt.). Lenkijos zlotai: apie 10 - 30 PLN būtiniausioms asmeninėms reikmėms. Lenkijos zlotų patariame nusipirkti Lietuvoje.
* Daugelyje lankomų šalių galima išsigryninti pinigus bankomatuose ir atsiskaityti tarptautinėmis banko kortelėmis (Visa, Master Card, Euro Card, American Express).
* Mokamiems objektams ir slidinėjimo abonementui rekomenduojame turėti grynųjų pinigų.
* Asmeninėms išlaidoms pinigų pasiimkite pagal savo poreikius.
* Keltuvų ir slidinėjimo inventoriaus kainas bei papildomą informaciją galite rasti mūsų interneto svetainėje (www.guliveriokeliones.lt) arba slidinėjimo kurortų interneto svetainėse.
TARPTAUTINĖS ELGESIO TAISYKLĖS SLIDININKAMS IR SNIEGLENTININKAMS
1. Pagarba kitiems. Slidininkas ar snieglentininkas privalo elgtis taip, kad nesukeltų pavojaus ar nepakenktų kitiems.
2. Slidinėjimo greičio kontroliavimas. Slidininkas ar snieglentininkas privalo kontroliuoti savo judesius. Šliuoždamas jis privalo pritaikyti greitį įvertinant savo asmeninius gebėjimus, sniego ir oro sąlygas, taip pat ir eismo tankumą.
3. Kelio pasirinkimas. Slidininkas ar snieglentininkas privalo pasirinkti tokią kryptį, kad nesukeltų pavojaus slidininkui ar snieglentininkui priešakyje.
4. Aplenkimas. Slidininkas ar snieglentininkas turi aplenkti kitą slidininką ar snieglentininką aukščiau ar žemiau ir iš kairės ar dešinės, numatydamas, kad jis paliks pakankamai erdvės aplenktam slidininkui ar snieglentininkui, nesudarydamas jokių tyčinių ar nesąmoningų manevrų.
5. Pradėjimas šliuožti, lipimas į viršų. Slidininkas ar snieglentininkas šliuožti pradeda pažymėta trasa. Po sustojimo ar lipimo į viršų nuokalne ir pradėdamas šliuožti vėl, privalo apsidairyti į viršų ir į apačią, kad gali šliuožti nesukeldamas pavojaus sau ir kitiems.
6. Sustojimas greitoje trasos dalyje. Slidininkas ar snieglentininkas privalo išvengti sustojimo greitoje nusileidimo trasos dalyje, siauroje vietoje ar kur ribotas matomumas, nebent tai būtina. Nukritus tokioje vietoje, slidininkas ar snieglentininkas privalo kuo skubiau pasišalinti už trasos ribų.
7. Kopimas ir nusileidimas pėsčiomis. Kopti ar nusileisti pėsčiomis galima tik už trasos ribų taip, kad nebūtų trukdoma trasoje esantiems slidininkams ar snieglentininkams.
8. Informaciniai ženklai. Slidininkas ar snieglentininkas privalo atsižvelgti į visas iškabas ir ženklinimus esančius prie nusileidimo trasų.
9. Pagalba. Nelaimingo atsitikimo atveju, kiekvienas slidininkas ar snieglentininas privalo padėti nukentėjusiajam ir įspėti kalnuose esančias gelbėjimo tarnybas. Jei įmanoma, būtina nukentėjusįjį patraukti už trasos ribų. Jei nukentėjusiojo negalima judinti, būtina skiriamaisiais ženklais pažymėti nelaimingo įvykio vietą.
10. Tapatybės nustatymas. Tiriant nelaimingo atsitikimo aplinkybes kiekvienas įvykio dalyvis ir liudininkas privalo pateikti savo kontaktinę informaciją: vardą, pavardę, adresą bei telefono numerį.
KITA INFORMACIJA: * Rekomenduojame pasikonsultuoti su gydytoju dėl profilaktikos priemonių, kelionės metu padėsiančių išvengti virškinamojo trakto negalavimų, susijusių su pasikeitusiu maistu ar mitybos įpročiais.
* Vykstant į Europos šalis skiepai nėra privalomi. Skiepais pasirūpinti ir už juos susimokėti turi pats turistas. Išsamesnės informacijos teiraukitės paskambinę į Užkrečiamųjų ligų profilaktikos ir AIDS centrą, tel. (8 5) 2159273 arba interneto svetainėje www.ulac.lt.
* Saugokite asmeninius daiktus ir dokumentus. Rekomenduojame nelaikyti visos pinigų sumos vienoje vietoje. Patartina nesivežti trapių ir dūžtančių daiktų.
Linkime gerai pasiruošti slidinėjimo kelionei!