Islandija – ledo ir ugnies žemė

Šiuo metu visos kelionės datos pasibaigusios

Kelionės akcentai

 • Maudymasis geoterminiuose šaltiniuose
 • Neįprasti ledynai, ugnikalniai, geizeriai ir kriokliai
 • Susitikimas su nepažabota gamta ir nuostabios baltosios naktys
 • Tingvedliro nacionalinis parkas – islandų tautos lopšys
Keliaujant į Islandiją jokie COVID ribojimai nuvykimui ir grįžimui nebetaikomi.

Kelionės programa

1
diena
SKRYDIS
Dalyvių susirinkimas oro uoste. Skrydis į Keflaviką Islandijoje. Apgyvendinimas viešbutyje. Nakvynė.
2
diena
REIKJAVIKAS
Pusryčiai. Pasivaikščiojimas po REIKJAVIKĄ, labiausiai į šiaurę nutolusią sostinę pasaulyje, įsikūrusią Faxaflói įlankoje. Programoje: Tjörnin ežeras, ant kurio kranto iškilusi moderni rotušė, senamiestis su parlamentu, katedra, opera ir Austurvöllur aikštė, aplankoma Halgrimuro bažnyčia*. Virš miesto dominuoja Esja kalnas (914 m virš jūros lygio). Laisvas laikas. Grįžimas į viešbutį, nakvynė.
3
diena
TINGVEDLIRO NACIONALINIS PARKAS - GUDLFOSAS - DIDYSIS GEIZERIS
Pusryčiai. Išsiregistravimas. Kelionė vadinamojo „Auksinio rato“ maršrutu į svarbiausias pietinės Islandijos gamtines atrakcijas. Vykimas į TINGVEDLIRO nacionalinį parką – islandų tautos lopšį, žemę, kur rinkdavosi viduramžių parlamentas. Parkas, seniausias saloje, esantis prie didžiausio natūralaus ežero – Tingvedliro, dėl savo unikalios ekosistemos, nuostabaus kraštovaizdžio ir istorinės reikšmės yra įtrauktas į UNESCO sąrašą. Jis tyvuliuoja ten, kur susikerta Eurazijos ir Šiaurės Amerikos tektoninės plokštės, sukeldamos seisminį ir vulkaninį aktyvumą. Vykimas prie „auksinio krioklio“ GUDLFOSO, kur vanduo iš 32 metrų aukščio krenta į „baltosios upės“ Kvitos 2 km ilgio tarpeklį. Prie vieno iš didžiausių Europos krioklių krentančio vandens galima prisiartinti ištiestos rankos atstumu ir pasigrožėti gražiomis vaivorykštėmis. Pervežimas į Haukadalur (Sakalų slėnis) regioną, kuriame yra DIDYSIS GEIZERIS – visų geizerių tėvas, trykštantis nuo XIII a. Parke yra keli geizeriai, magmos įkaitinto vandens ir garų stulpą išmetantys į 70 m aukštį. Pervežimas į viešbutį, apgyvendinimas, nakvynė.
4
diena
SELJALANDSFOSAS - SKÓGAR - SKOGAFOSAS - MÝRDALSJÖKULL - DYRHÓLAEY - JUODASIS PAPLŪDIMYS
Pusryčiai. Išsiregistravimas. Vykimas pietine pakrante iki SELJALANDSFOSO krioklio, garsėjančio ne tik 60 metrų aukščiu, bet ir galimybe užeiti už jo kaskadų ir pasigrožėti didžiule vandens siena iš neįprastos perspektyvos. Vykimas į SKÓGAR, aplankymas garsiausiame Islandijos folkloro muziejuje, kur be 6 tūkst. eksponatų demonstruojami įvairūs Islandijos kaimo statybos pavyzdžiai. Pasivaikščiojimas iki SKÓGAFOSO krioklio, kur, pasak legendos, už 60 metrų vandens sienos yra paslėptas vikingų lobis. Vykimas palei kalnų grandinę, kur stūkso grėsmingasis Ejafjadlajokudlio ugnikalnis. Apsilankymas Þorvaldseyri - vietoje, susijusioje su ugnikalnio išsiveržimu 2010 m. Pravažiavimas pro MÝRDALSJÖKULL ledyną (596 km² ledo) su dominuojančiu miegančiuoju milžinu, seniausiu salos ugnikalniu – Katla. Pervežimas į labiausiai į pietus nutolusį Islandijos tašką – DYRHÓLAEY kyšulį, iš kur atsiveria unikalus ledyno kraštovaizdis ir iš jūros kylantys bazalto stulpai - vulkaninių salų liekanos. Centrinis pusiasalio objektas yra milžiniška juodos sustingusios lavos arka, vedanti gilyn į Atlanto vandenyną. Pasivaikščiojimas kvapą gniaužiančiu JUODUOJU PAPLŪDIMIU - labiausiai į jūrą išsikišusį sausumos plotą Islandijos pietuose. Kelionė autobusu į viešbutį, apgyvendinimas, nakvynė.
5
diena
SKAFTAFEDLIO NACIONALINIS PARKAS - VATNAJOKUDLIS - BREIÐAMERKURSANDUR - JÖKULSÁRLÓN - ALMANNASKARÐ
Pusryčiai. Išsiregistravimas. Vykimas per besidriekiančią tarp ledyno ir Atlanto vandenyno Mýrdalssandur – žvyro, upelių ir lavos laukų lygumą, į SKAFTAFEDLIO NACIONALINĮ PARKĄ, kuris sužavi savo didele teritorija ir nepaprastais gamtos reiškiniais. Priartėjimas prie VATNAJOKUDLIO ledyno sienos. Siekiant apsaugoti didžiausią ledyną pasaulyje, neskaitant Antarkties ir Grenlandijos ledynų, 2008 m. Skaftafedlio ir Jokulsargljufur nacionaliniai parkai buvo sujungti į vieną, Vatnajokudlio nacionalinį parką, kuris yra didžiausias Europoje ir užima 12% šalies teritorijos. Važiavimas per smėlėtą BREIÐAMERKURSANDUR dykumą link įspūdingų JÖKULSÁRLÓN ledynų lagūną – ežerą su ledkalniais, labiausiai fotografuojamą Islandijos gamtos stebuklą. Pasirinktinai (už papildomą mokestį vietoje): kruizas ežeru tarp didžiulių blizgančių ledo blokų, kaip filmo su Džeimsu Bondu „Pasveikink mirtį kitą dieną“ ar „Kapų plėšikė Lara Kroft“ scenografijoje. Kelionė į ALMANNASKARÐ kalnus Rytiniuose fiorduose – vieną seniausių geologinių vietovių Islandijoje, kur galima pasigrožėti prieš 20 milijonų metų susidariusiomis uolienomis ir retais elniais. Kelionė autobusu į viešbutį, apgyvendinimas, nakvynė.
6
diena
MÖÐRUDALUR - JOKULSARGLJUFUR NACIONALINIS PARKAS - DETIFOSAS - MÝYVATNO EŽERAS
Pusryčiai. Išsiregistravimas. Vykimas per MÖÐRUDALUR dykumą į JOKULSARGLJUFUR NACIONALINIO PARKĄ, kur vaizdingame kanjone šniokščia DETIFOSAS – krioklys, turintis didžiausią srauto jėgą Europoje. Pervežimas prie MYTVANO EŽERO, kur yra daugiausia kraterių visoje Islandijoje, karštosios versmės, purvo katilai ir ką tik sustingę lavos laukai. Kelionė autobusu į viešbutį, apgyvendinimas, nakvynė.
7
diena
GODAFOSAS - AKUREIRIS- GLAUMBÆR
Pusryčiai. Išsiregistravimas. Vykimas prie GODAFOSO – „dievų krioklio“, kur Skjálfandafljót upės vandenys griausmingai krenta į gelmę pačiame lygaus uolinio reljefo centre. Krioklys turi istorinę reikšmę: Islandijai priėmus krikščionybę, Altingo, Islandijos parlamento pirmininkas išmetė į Godafoso vandenis pagoniškų stabų statulėles. Pasivaikščiojimas Akureirio, įsikųrusio ilgiausio Islandijos fiordo Eyjafjördur gilumoje ir laikomo šiaurinės Islandijos sostine, gatvėmis. Laisvas laikas. Pasirinktinai (už papildomą mokestį vietoje): banginių stebėjimas. Važiavimas kalnuotu regionu į pakrantę, kur veisiami islandiški arkliai. Pakeliui apsilankymas GLAUMBÆR*, kur yra įdomi durpėmis dengtų namų gyvenvietė. Kelionė autobusu į viešbutį, apgyvendinimas, nakvynė.
8
diena
DDEILDARTUNGUHVER - REYKHOLT - BARNAFOSAS - HRAUNFOSSAR - REIKJAVIKAS - MĖLYNOJI LAGŪNA
Pusryčiai. Išsiregistravimas. Vykimas prie DEILDARTUNGUHVER – galingiausio terminio šaltinio Europoje, kuris kas sekundę išmeta beveik po 180l 100 °C temperatūros vandens. Vykimas į REYKHOLT kaimą, buvusį politinį ir mokslinį Islandijos centrą, kur gyveno garsus islandų poetas ir politikas Snoris Sturlusonas. Vykimas į Húsafell apylinkes, prie nuostabių lavos krioklių BARNAFOSO ir HRAUNFOSSAR su 100 įspūdingų kaskadų, kurių vandenys per sustingusią lavą liejasi į turkio spalvos Kvitos upės tarpeklį. Norintiems (už papildomą mokestį vietoje): vykimas į MĖLYNOSIOS LAGŪNOS vandenis ir maudynės garsiausiuose Islandijos geoterminiuose šaltiniuose, kurių vanduo atkeliauja iš 2000 m gylio ir turi gydomųjų bei atpalaiduojančių savybių. Intensyviai mėlyna vandens spalva smarkiai kontrastuoja su lavos laukais. Pervežimas į oro uostą. Skrydis į Lietuvą.

Apie Islandiją

Sala šiaurinėje Atlanto vandenyno dalyje, priskiriama Europos žemynui. Tai unikali šalis, suformuota dažnai išsiveržiančių ugnikalnių. Islandija yra vadinama „ledo ir ugnies žeme“, nes niekur kitur nėra tokio kontrastingo kraštovaizdžio, kur galima pamatyti sustingusios lavos paplūdimius, vulkanų kraterius, geizerius, didžiausius Europos ledynus ir nuostabiausius krioklius.

Keliautojų atsiliepimai apie kelionę Islandija – ledo ir ugnies žemė

Audronė
2023-09-13
10
Labai rekomenduoju. Pamatėme visą salą, jos gamtos įvairovę. Pasirinktas brangiausias kelionės laikas atsipirko: oras lepino, jokio lietaus ir saulėta. Puikus kelionės vadovo Dariaus darbas, kokybiški viešbučiai. Visi 3 papildomi mokami objektai verti dėmesio, palieka ypatingą įspūdį. Vertinga ir įspūdinga kelionė.
Jolanta
2023-07-27
10
Viskas buvo gerai. Labai gera programa ("Itakos"), labai daug visko pamatėm, sužinojom ir tuo pačiu turėjom laisvo laiko savarankiškam aplinkos patyrinėjimui,. Nuostabus, visuomet su šypsena grupės vadovas Darius - jaučiasi, kad žmogus mėgsta savo darbą ir myli šitą šalį (Islandiją). Jo lydimi tik mėgavomės kelione. Puikiai parinkti geri viešbučiai (3-4*). O Islandija tiesiog nuostabi šalis. Rekomenduojam aplankyti - nenusivilsite.
Jurgita
2023-07-27
9
Aiški pateikta informacija, malonus ir operatyvus vadybininkės aptarnavimas renkantis kelionę. Puiku.
Renata
2023-06-28
10
Buvau nustebinta malonaus ir informatyvaus aptarnavimo. Ačiū
Keliaujant į Islandiją jokie COVID ribojimai nuvykimui ir grįžimui nebetaikomi.

Į kainą įskaičiuota:

 •  Apgyvendinimas: 7 nakvynės turistinės klasės viešbučiuose ir ūkiuose kelionės maršrute, dviviečiai numeriai su vonios kambariais
 • Maitinimas: 7 pusryčiai
 • Skrydžiai: Vilnius - Keflavikas - Vilnius (gali būti su persėdimu), rankinis ir registruotas bagažas
 • Pervežimai autobusu vietoje
 • Lietuviškai kalbančio kelionės vadovo paslaugos

Į kainą neįskaičiuota:

 • Įėjimo bilietai į lankytinus objektus pažymėtus žvaigždute: iki 60 EUR/asm. Turistas moka pats, vietoje. (kainos gali keistis nuo sezoniškumo)
 • Papildomos (neprivalomos) ekskursijos: Mėlynoji lagūna (Blue Lagoon arba Sky Lagoon): apie 95 EUR (galima rankšluosčio nuoma: apie 5 EUR), kruizas ledyniniu ežeru (Jökulsárlón arba Fjallsarlon): apie 70 EUR, banginių stebėjimas: apie 100 EUR, reikia min. 15 asmenų.
 • Asmeninės išlaidos
 • Neįvykusios kelionės ar medicininių išlaidų draudimai

Pastabos

 • Kelionių organizatorius - "Itaka Lietuva".
 • Gali keistis programos dienų ar lankomų objektų eiliškumas, mokamų objektų skaičius ar kainos
 • Skrydžiai gali būti su persėdimu

Panašios kelionės

PRIJUNGIMAS PRIE RUSAKALBĖS GRUPĖS
Pažintis su Turkija: didžiųjų civilizacijų keliais
Turkija
 • Pirmas punktas
 • Antras punktas

Pastraipa apie kelionę. Pastraipa apie kelionę. Pastraipa apie kelionę.

Su lietuviškai kalbančiu vadovu
Savaitgalis Stambule
Turkija
 • Pirmas punktas
 • Antras punktas

Pastraipa apie kelionę. Pastraipa apie kelionę. Pastraipa apie kelionę.

PRIJUNGIMAS PRIE RUSAKALBĖS GRUPĖS
Portugalija. Poilsis ir kultūra
Portugalija
 • Pirmas punktas
 • Antras punktas

Pastraipa apie kelionę. Pastraipa apie kelionę. Pastraipa apie kelionę.

PRIJUNGIMAS PRIE RUSAKALBĖS GRUPĖS
Klasikinė Italija
Italija
 • Pirmas punktas
 • Antras punktas

Pastraipa apie kelionę. Pastraipa apie kelionę. Pastraipa apie kelionę.