Informacija turintiems Covid-19 vakcinos sertifikatą ir persirgusiems

REIKALAVIMAS DARYTIS COVID-19 TYRIMĄ IR IZOLIUOTIS NETAIKOMAS:

  • tranzitu per Lietuvos Respubliką vykstantiems asmenims;
  • COVID-19 liga persirgusiems asmenims, kai COVID-19 liga buvo nustatyta teigiamu PGR tyrimo ar antigeno testo rezultatu ir nuo teigiamo rezultato patvirtinimo praėjo ne daugiau kaip 180 dienų iki grįžimo/atvykimo į Lietuvą, turint tai patvirtinantį asmens sveikatos priežiūros įstaigos dokumentas yra anglų kalba (jei originalas neišduodamas anglų kalba, jis turi būti verčiamas ir patvirtinamas vertimų biuro; notaro patvirtinimas nėra būtinas);
  • jei po skiepo („COVID-19 Vaccine Janssen“, „Comirnaty“, „COVID-19 Vaccine Moderna“, „Vaxzevria“) yra praėję ne mažiau kaip 14 dienų ir asmuo buvo paskiepytas:

- antra vakcinos doze, kai skiepijimo schemą sudaro dvi vakcinos dozės;

- viena vakcinos doze, kai skiepijimo schemą sudaro viena vakcinos dozė;

- bent viena vakcinos doze, kai vakcina suleista asmeniui, kuris persirgo COVID-19 liga ir diagnozė jam buvo patvirtinta remiantis teigiamu PGR tyrimo rezultatu Ir nuo teigiamo rezultato praėjo ne daugiau kaip 180 dienų.

Vaikų keliavimo taisyklėse grįžtant į Lietuvą, reikalavimas darytis Covid-19 tyrimą ir izoliuotis netaikomas:

  • vaikams iki 16 m. nėra reikalavimo atvykstant į Lietuvos Respubliką turėti neigiamą tyrimo atsakymą (bet vaikams nuo 12 m iki 16 m reikalinga izoliacija neturint neigiamo tyrimo atsakymo);
  • vaikams iki 12 metų izoliacija netaikoma;
  • vyresniems vaikams (nuo 12 iki 16 metų) izoliacija netaikoma tuo atveju, jeigu jie turi neigiamą COVID-19 tyrimo rezultatą. Jei tyrimas atliekamas Lietuvoje, privaloma izoliuotis iki tyrimo rezultato gavimo.

Atkreipiame dėmesį, kad asmenims, kuriems prisitaiko izoliacijos išimtys, tai reikia pažymėti NVSC anketoje, nors pritaikant izoliacijos išimtį dokumentų pateikti nebebus prašoma, juos turėti būtina, kadangi tiek NVSC specialistai, vykdantys patikrą pateikimo į šalį vietose, tiek policijos pareigūnai, vykdantys izoliacijoje esančių asmenų patikrinimus, gali jų pareikalauti.  
Primename, kad taikant izoliacijos išimtį, dokumentų, įrodančių, kad asmuo persirgo COVID-19, turėti nereikia, jei liga buvo diagnozuota Lietuvoje ir duomenys pateikti informacinėje sistemoje esveikata.lt.

 

Svarbi informacija vakcinuotiems ir persigusiems keliaujant į pasirinktą šalį:

Turkija (Antalija, Alanija/Gazipaša)

Nuo birželio 1 d. vykstant į Turkiją iš Lietuvos PGR testo nebereikia persirgusiems COVID-19 infekcija per paskutines 180 d. (ir galintiems pateikti tai įrodančius dokumentus) ir pilnai paskiepytiems (kai nuo antrojo skiepo praėjo ne mažiau 14 d.) keliautojams.

Persirgusiems per paskutines 180 d. ir vakcinuotiems, grįžtantiems iš Turkijos į Lietuvą, reikalavimai darytis testą ir izoliuotis netaikomi.

Graikija (Kreta, Rodas, Korfu, Kefalonija)

Persirgusieji asmenys, vykstantys į Graikiją, turi pateikti Persirgtos ligos pažymėjimą (Certificate of Recovery) apie tai, kad diagnozė buvo patvirtinta teigiamu PGR arba antigenų tyrimo rezultatu, ir nuo teigiamo tyrimo rezultato praėjo ne mažiau nei 1 mėnuo ( 30d.) ir ne daugiau kaip 6 mėnesiai (180 d.) iki atvykimo į Graikiją.

PGR testas neprivalomas vakcinuotiems, kai nuo paskutinio skiepo praėjo ne mažiau nei 14 dienų iki kelionės pradžios.

Bulgarija (Varna, Burgasas)

Vakcinuotiems, kai nuo paskutinio skiepo praėjo ne mažiau nei 14 dienų iki kelionės pradžios, ir persirgusiems, kai nuo teigiamo tyrimo rezultato praėjo nuo 15 iki 180 dienų iki atvykimo į Bulgariją, PGR arba antigeno testas neprivalomas.

Persirgusiems per paskutines 180 d. ir vakcinuotiems, grįžtantiems iš Bulgarijos į Lietuvą, reikalavimai darytis testą ir izoliuotis netaikomi.

Juodkalnija

Visi Lietuvos piliečiai gali be ribojimų atvykti į Juodkalniją – testavimo ir saviizoliacijos reikalavimas netaikomas.

Persirgusiems per paskutines 180 d. ir vakcinuotiems, grįžtantiems iš Juodkalnijos į Lietuvą, reikalavimai darytis testą ir izoliuotis netaikomi.

Kroatija

Vakcinuotiems, kai nuo antrojo skiepo praėjo mažiausiai 14 dienų iki kelionės pradžios (jei asmuo buvo paskiepytas vakcina, kuria numatyta, kad užtenka vienos vakcinos dozės, skiepų pažymėjime turi būti nurodyta, jog ji yra gauta mažiausiai prieš 14 dienų iki atvykimo į pasienio postą dienos), ir persirgusiems keliautojams, turintiems pažymą, patvirtinančią, kad asmuo yra pasveikęs, ir išduotą ne anksčiau nei 11-ą dieną nuo teigiamo PGR ar greitojo antigeno testo gavimo ir ne senesnę nei 180 dienų, arba pažymą, patvirtinančią, kad asmuo per praėjusias 180 dienų yra pasveikęs ir po pasveikimo buvo paskiepytas mažiausiai viena vakcinos doze (ši išimtis galioja 6 mėnesius po paskiepijimo), PGR arba antigeno testas neprivalomas.

Vaikams iki 12 metų amžiaus, keliaujantiems kartu su tėvais ar globėjais, netaikomas reikalavimas pateikti neigiamą testą ir saviizoliuotis, jei tėvai ar globėjai turi skiepijimo pažymėjimą arba pažymą, kad pasveiko.

Persirgusiems per paskutines 180 d. ir vakcinuotiems, grįžtantiems iš Kroatijos į Lietuvą, reikalavimai darytis testą ir izoliuotis netaikomi.

Tenerifė

Visiems ES šalių piliečiams (12 metų ir vyresniems asmenims) yra privaloma pateikti vieną iš šių dokumentų:

Sertifikatą patvirtinantį neigiamą COVID-19 tyrimo rezultatą , kai tyrimas buvo atliktas PGR arba RAT metodu ne anksčiau nei 48 val. iki atvykimo į Bergamą. Tyrimo atlikimo laikas iki atvykimo į šalį yra skaičiuojamas nuo mėginio tyrimui paėmimo (ne nuo testo rezultato paskelbimo ar sertifikato išdavimo laiko).

COVID-19 tyrimo sertifikatas turi būti popierinės arba elektroninės formosanglų kalba. Tinkamas dokumentas yra ES COVID skaitmeninis pažymėjimas su neigiamu testo atsakymu.

COVID-19 tyrimo metu pateikite tą patį asmens dokumentą (pasą arba ID kortelę) su kuriuo keliaujama į kryptį. Svarbu registruotis tyrimui iškart užsisakius kelionę, kad būtų priskirtas tinkamas tyrimo atlikimo laikas. Daugiau informacijos apie COVID-19 tyrimą prieš kelionę ir specialų „Antėja laboratorija“ pasiūlymą rasite ČIA.

Skiepijimo sertifikatą, patvirtinantį, kad asmuo buvo pilnai paskiepytas COVID-19 vakcina ir nuo paskutinio skiepijimo iki kelionės pradžios praėjo ne mažiau nei 14 parųSertifikate turi būti nurodyta: asmens duomenys (vardas, pavardė) lotyniškais rašmenimis, sutampantys su nurodytais asmens dokumente, su kuriuo vykstama į kelionę; gimimo data; skiepijimo datos, vakcinos prekinis pavadinimas ir partijos numeris, gamintojo pavadinimas bei šalis.

  • Tai gali būti ES COVID skaitmeninis sertifikatas ( EU Digital Vaccination Certificate) arba originalus dokumentas iš gydytojo su antspaudu ir gydytojo parašu ar iš https://www.esveikata.lt/ su elektroniniu parašu anglų kalba (jeigu originalas tik lietuvių kalba – reikalingas vertimų biuro antspaudu patvirtintas vertimas arba notaro patvirtintas vertimas). Dokumentai turi pativirtinti skiepijimą abiem vakcinos dozėm (jeigu vakcinos schema susideda iš vienos dozės – užtenka vieno dokumento, jeigu iš dviejų, reikia abiejų skiepų dokumentų).
  • Skiepijimas turi būti atliktas pagal pilną skiepijimo schemą viena iš ES patvirtintų vakcinų.

Persirgimą įrodantį dokumentą. Tinkamas dokumentas yra ES COVID skaitmeninis sertifikatas (EU Digital Recovery certificate) arba sveikatos priežiūros įstaigos dokumentas (su antspaudu ir gydytojo parašu), ar iš https://www.esveikata.lt/ su elektroniniu parašu anglų kalba, patvirtinantį, kad asmeniui diagnozė buvo patvirtinta remiantis teigiamu COVID-19 tyrimo PGR metodu ir nuo teigiamo tyrimo rezultato praėjo iki 180 dienų iki atvykimo į TenerifęDokumente turi būti nurodyta: asmens duomenys (vardas, pavardė), sutampantys su nurodytais asmens dokumente, su kuriuo vykstama į kelionę; tyrimą atlikusios medicininės įstaigos duomenys (pavadinimas, adresas, kontaktiniai duomenys); tyrimo atlikimo data; rezultato informacija lotyniškais rašmenimis angliškai pažymėta „PCR“ (Polymerase chain reaction) ir teigiamas atsakymas „Positive“.