Informacija turintiems Covid-19 vakcinos sertifikatą ir persirgusiems

REIKALAVIMAS DARYTIS COVID-19 TYRIMĄ IR IZOLIUOTIS NETAIKOMAS:

  • tranzitu per Lietuvos Respubliką vykstantiems asmenims;
  • COVID-19 liga persirgusiems asmenims, kai COVID-19 liga buvo nustatyta teigiamu PGR tyrimo ar antigeno testo rezultatu ir nuo teigiamo rezultato patvirtinimo praėjo ne daugiau kaip 180 dienų iki grįžimo/atvykimo į Lietuvą, turint tai patvirtinantį asmens sveikatos priežiūros įstaigos dokumentas yra anglų kalba (jei originalas neišduodamas anglų kalba, jis turi būti verčiamas ir patvirtinamas vertimų biuro; notaro patvirtinimas nėra būtinas);
  • jei po skiepo („COVID-19 Vaccine Janssen“, „Comirnaty“, „COVID-19 Vaccine Moderna“, „Vaxzevria“) yra praėję ne mažiau kaip 14 dienų ir asmuo buvo paskiepytas:

- antra vakcinos doze, kai skiepijimo schemą sudaro dvi vakcinos dozės;

- viena vakcinos doze, kai skiepijimo schemą sudaro viena vakcinos dozė;

- bent viena vakcinos doze, kai vakcina suleista asmeniui, kuris persirgo COVID-19 liga ir diagnozė jam buvo patvirtinta remiantis teigiamu PGR tyrimo rezultatu Ir nuo teigiamo rezultato praėjo ne daugiau kaip 180 dienų.

Vaikų keliavimo taisyklėse grįžtant į Lietuvą, reikalavimas darytis Covid-19 tyrimą ir izoliuotis netaikomas:

  • vaikams iki 16 m. nėra reikalavimo atvykstant į Lietuvos Respubliką turėti neigiamą tyrimo atsakymą (bet vaikams nuo 12 m iki 16 m reikalinga izoliacija neturint neigiamo tyrimo atsakymo);
  • vaikams iki 12 metų izoliacija netaikoma;
  • vyresniems vaikams (nuo 12 iki 16 metų) izoliacija netaikoma tuo atveju, jeigu jie turi neigiamą COVID-19 tyrimo rezultatą. Jei tyrimas atliekamas Lietuvoje, privaloma izoliuotis iki tyrimo rezultato gavimo.

Atkreipiame dėmesį, kad asmenims, kuriems prisitaiko izoliacijos išimtys, tai reikia pažymėti NVSC anketoje, nors pritaikant izoliacijos išimtį dokumentų pateikti nebebus prašoma, juos turėti būtina, kadangi tiek NVSC specialistai, vykdantys patikrą pateikimo į šalį vietose, tiek policijos pareigūnai, vykdantys izoliacijoje esančių asmenų patikrinimus, gali jų pareikalauti.  
Primename, kad taikant izoliacijos išimtį, dokumentų, įrodančių, kad asmuo persirgo COVID-19, turėti nereikia, jei liga buvo diagnozuota Lietuvoje ir duomenys pateikti informacinėje sistemoje esveikata.lt.

 

Svarbi informacija vakcinuotiems ir persigusiems keliaujant į pasirinktą šalį:

Turkija (Antalija, Alanija/Gazipaša)

Nuo birželio 1 d. vykstant į Turkiją iš Lietuvos PGR testo nebereikia persirgusiems COVID-19 infekcija per paskutines 180 d. (ir galintiems pateikti tai įrodančius dokumentus) ir pilnai paskiepytiems (kai nuo antrojo skiepo praėjo ne mažiau 14 d.) keliautojams.

Persirgusiems per paskutines 180 d. ir vakcinuotiems, grįžtantiems iš Turkijos į Lietuvą, reikalavimai darytis testą ir izoliuotis netaikomi.

Graikija (Kreta, Rodas, Korfu, Kefalonija)

Persirgusieji asmenys, vykstantys į Graikiją, turi pateikti Persirgtos ligos pažymėjimą (Certificate of Recovery) apie tai, kad diagnozė buvo patvirtinta teigiamu PGR arba antigenų tyrimo rezultatu, ir nuo teigiamo tyrimo rezultato praėjo ne mažiau nei 1 mėnuo ( 30d.) ir ne daugiau kaip 6 mėnesiai (180 d.) iki atvykimo į Graikiją.

PGR testas neprivalomas vakcinuotiems, kai nuo paskutinio skiepo praėjo ne mažiau nei 14 dienų iki kelionės pradžios.

Bulgarija (Varna, Burgasas)

Vakcinuotiems, kai nuo paskutinio skiepo praėjo ne mažiau nei 14 dienų iki kelionės pradžios, ir persirgusiems, kai nuo teigiamo tyrimo rezultato praėjo nuo 15 iki 180 dienų iki atvykimo į Bulgariją, PGR arba antigeno testas neprivalomas.

Persirgusiems per paskutines 180 d. ir vakcinuotiems, grįžtantiems iš Bulgarijos į Lietuvą, reikalavimai darytis testą ir izoliuotis netaikomi.

Juodkalnija

Visi Lietuvos piliečiai gali be ribojimų atvykti į Juodkalniją – testavimo ir saviizoliacijos reikalavimas netaikomas.

Persirgusiems per paskutines 180 d. ir vakcinuotiems, grįžtantiems iš Juodkalnijos į Lietuvą, reikalavimai darytis testą ir izoliuotis netaikomi.

Kroatija

Vakcinuotiems, kai nuo antrojo skiepo praėjo mažiausiai 14 dienų iki kelionės pradžios (jei asmuo buvo paskiepytas vakcina, kuria numatyta, kad užtenka vienos vakcinos dozės, skiepų pažymėjime turi būti nurodyta, jog ji yra gauta mažiausiai prieš 14 dienų iki atvykimo į pasienio postą dienos), ir persirgusiems keliautojams, turintiems pažymą, patvirtinančią, kad asmuo yra pasveikęs, ir išduotą ne anksčiau nei 11-ą dieną nuo teigiamo PGR ar greitojo antigeno testo gavimo ir ne senesnę nei 180 dienų, arba pažymą, patvirtinančią, kad asmuo per praėjusias 180 dienų yra pasveikęs ir po pasveikimo buvo paskiepytas mažiausiai viena vakcinos doze (ši išimtis galioja 6 mėnesius po paskiepijimo), PGR arba antigeno testas neprivalomas.

Vaikams iki 12 metų amžiaus, keliaujantiems kartu su tėvais ar globėjais, netaikomas reikalavimas pateikti neigiamą testą ir saviizoliuotis, jei tėvai ar globėjai turi skiepijimo pažymėjimą arba pažymą, kad pasveiko.

Persirgusiems per paskutines 180 d. ir vakcinuotiems, grįžtantiems iš Kroatijos į Lietuvą, reikalavimai darytis testą ir izoliuotis netaikomi.

Tenerifė

PGR testas privalomas visiems (suaugusiems ir vaikams nuo 6 metų) ne anksčiau nei 72 val. iki atvykimo į Tenerifę. Išimčių persirgusiems ar vakcinuotiems nėra.

Persirgusiems per paskutines 180 d. ir vakcinuotiems, grįžtantiems iš Tenerifės į Lietuvą, reikalavimai darytis testą ir izoliuotis netaikomi.