Atsakymą į užklausą pateiksime per 1-2 darbo dienas.
Jei norite atsakymo greičiau, susisiekite su mumis telefonu:
Vilniuje 8 5 2430637, Kaune 8 37 240114, Klaipėdoje 8 46 420902.Kušadasis. Apie kurortą

Informacija apie kurortą, trumpas aprašymas apie

Kušadasis - nedidelis ir sąlyginai naujas kurortas per pastaruosius metus spėjęs tapti ne tik žinomu, bet ir madingu. Čia siūloma bene plačiausia ekskursinė programa visoje Turkijoje: Kušadasis tiesiog apsuptas tokių antikinių miestų kaip Efesas su puikiai išsilaikiusiomis gatvelėmis, pastatų griuvėsiais ir Celso biblioteka; Pirėnė, kur galima pamatyti Atėnės šventyklą; Miletas, kurį per amžius garsino filosofas Falesas, ir Didimai su puikiąja Apolono šventykla.
Nuo šio kurorto netoli iki Pamukalės ir Švč.Mergelės Marijos namo, kur, pagal padavimą, ji praleido paskutiniuosius savo gyvenimo metus, išvyta iš Jeruzalės. Atstumas iki visų šių nuostabių vietų – nedidelis. Todėl turistai turi puikią galimybę derinti paplūdimio poilsį su šalies istorinių vietų lankymu. Kušadasis – vaizdingas kurortinis miestas, kuris garsus savo linksma demokratija: čia nuostabios diskotekos, barai ir restoranai, dirba du šiuolaikiniai vandens parkai. 
Daugelis turistų Kušadasį renkasi dėl minkšto ir pakankamai sauso klimato: čia nuo jūros nuolat pučia lengvas brizas ir netgi pačiame vasaros įkarštyje nėra tvankaus, alinančio karščio. Ir aišku, svarus argumentas yra neaukštos apgyvendinimo ir pramogų kainos.
Kone per kelerius metus provincialus žvejų kaimelis Kušadasis virto madingu Turkijos kurortu, pritraukianti turistus iš visų pasaulio kraštų. Miestas įkurtas prie pat Egėjo jūros, 90 km į pietus nuo Izmiro.
Poilsis Kušadase – puiki galimybė susipažinti su Turkijos istorija. Kurortas apsuptas garsiausių antikinių paminklų, tarp kurių ir senieji Efeso, Didimo, Prieno, Mileto miestai. Jei norėsite trumpam įkvėpti graikiško oro, jūsų laukia graikų Samos sala.
Šiandien Kušadasis – vienas geriausių Turkijos kurortų. Auksaspalvis paplūdimių smėlis, šiltas jūros vanduo, daugybė viešbučių ir puikios sąlygos aktyviam poilsiui – ko gi dar reikia norintiems palepinti save saule, jūra ir pramogomis? Čia karaliauja tipiškas Viduržemio jūros klimatas, lemiantis šiltas vasaras ir nešaltas žiemas.
Dieną nepaprastai smagu pasinerti į judrų paplūdimio gyvenimą. Galėsite žaisti paplūdimio tinklinį, išsinuomoti vandens slides ar paprasčiausiai ramiai kaitintis saulėje. Vienas gražiausių paros laikų Kušadase – saulėlydis. Tą akimirką, rodos, danguje susilieja visos spalvos ir visi atspalviai, kokius tik galima aptikti gamtoje.
Kai tik užgęsta paskutinis saulės spindulys, į barus ir restoranus ima plūsti įvairaus amžiaus ir plauko publika. Vietiniuose restoranuose pravartu paragauti šviežių jūros gėrybių ir žuvies patiekalų, kurie laikomi Kušadasio virtuvės pagrindu.
Patraukliausia kurorto dalis – rajonas „Kale“. Klaidžiodami siauromis jo gatvelėmis, galėsite įsivaizduoti, kaip šis miestas atrodė anksčiau. Senoviniai tradiciniai namai, spalvingi turgūs, didinga mečetė – visa tai primena gražią Kušadasio praeitį.
30 km nuo Kušadasio kurorto į pietus, prie Dileko pusiasalio Nacionalinio parko įėjimo atkreipkite dėmesį į vadinamąją Dzeuso olą. Alyvmedžių, krūmynų ir gėlių apsupta ola tarytum slepiasi nuo svetimų žvilgsnių. Olos viduje – 10 metrų gylio baseinas, pripildytas skaidraus vandens. Mituose pasakojima, kad šiuose vandenyse maudėsi Dzeusas su gražiausiomis kito kaimo merginomis, slėpdamasis nuo pavydžiosios žmonos Heros.
Užsukite ir į įspūdingiausią Kušadasio mečetę, vadinamą „Kaleiči“. 1800 m2 plotą užimančioje mečetėje vienu metu telpa 550 žmonių. Čia yra kur paganyti akis: 16 puikių vitražų, įspūdingos laukujės durys, laikomos geriausiu osmanų medžio drožybos pavyzdžiu, dvylikos arkų remiamas didžiulis kupolas ir dar daug daug įdomių detalių.
Pavažiavę 20 km į pietus nuo Kušadasio, galėsite apžiūrėti Kuršunlu vienuolyną, pastatytą 600 m virš jūros lygio. Čia atsiveria puiki panorama. Nuo pašalinių akių už daugybės čia esančių medžių ir krūmynų besislepiantis vienuolynas tapo puikiu prieglobsčiu pirmiesiems krikščionims, kurie buvo persekiojami netikinčiųjų. Laikui bėgant vienuolynas imtas suvokti kaip dvasinė mokykla.
Galimas daiktas, poilsis Kušadasio kurorte ilgam įsimins aplankius Balčiovo šaltinius – vieną didžiausių Turkijos termų centrą. Ši unikali vieta buvo žinoma jau prieš daug šimtmečių. Pasak legendos, po mūšio su trojėnais orakulas patarė carui Agamemnonui nuvesti savo sužeistus karius prie šių karštų šaltinių, praturtintų siera, ir kariai pagijo! Šiandien čia organizuojami gydyai purvo ir mineralinių vandenų voniomis, vandens gėrimo kursai. Šaltinius aplankyti gydytojai pataria reumatikams, sergantiems žarnyno, odos ligomis, besiskundžiantiems medžiagų apykaitos sutrikimais, chroniškais uždegimais. Šio komplekso svečių paslaugoms baseinai, vonios, sauna, masažai, fizeoterapijos seansai.
Giuverdžino saloje esanti pilis - tvirtovė - tai dar viena Kušadasio įdomybė. Pilis pastatyta dar Bizantijos laikais, kad saugotų nuo užpuolikų, daugiausia piratų, iš jūros. Būtent dėl to pilis apsupta bokštų su angomis. Visai neseniai pilis buvo restauruota, o jos centrinė dali paversta muziejumi. Šiandien čia taip pat įkurtos kavinės, restoranas, vyksta diskotekos. Vakarais pilis apšviečiama, tad vaizdas tampa iš tikrųjų romantišku. Kadangi sezoninių paukščių migravimų metu saloje būdavo gausu paukščių, salą imta vadinti „Paukščių sala“.

pasitarkite...
Konsultantas 8 5 2430636 Kaune 8 37 240114 Klaipėdoje 8 46 420902 Darbo laikas:
I-V nuo 9 iki 19 val.
VI nuo 10 iki 16 val.
 

Atsakymą į užklausą pateiksime per 1-2 darbo dienas.
Jei norite atsakymo greičiau, susisiekite su mumis telefonu:
Vilniuje 8 5 2430637, Kaune 8 37 240114, Klaipėdoje 8 46 420902.

UP