Susipažinkite su Nikaragva – neatrastu Centrinės Amerikos perlu

Rekordinis ežeras ir pramogos ant aktyvaus ugnikalnio

Šalies pavadinimas kilo nuo didžiausio Centrinės Amerikos ežero Nikaragvos. Vandens telkinys, tyvuliuojantis 32 metrų aukštyje, yra vienintelis gėlavandenis ežeras pasaulyje, kuriame gyvena rykliai. Be to, 161 kilometrų ilgio ir 71 kilometro pločio šalies įžymybė talpina net 400 salų.

Jei nuspręsite Nikaragvos ežero panoramomis pasigrožėti ilgiau, apsistokite Ometepės saloje, savo forma primenančioje smėlio laikrodį. Nedidelėje teritorijoje priglaudusi du ugnikalnius, sala yra geriausia vieta pabėgti nuo civilizacijos – čia rasite vos keletą nedidelių miestelių ir daugybę kavos plantacijų, kurias ištyrinėsite į siaurius kelius pasileidę išnuomotu dviračiu arba motociklu.

Taip pat nepatingėkite pasisamdyti vietinį gidą ir užkopti į daugiau nei kilometro aukščio Konsepsjono vulkano viršūnę, nuo kurios atsiveria nuostabūs, tarsi veidrodis lygios Nikaragvos vaizdai.

Nors į šalį, kurioje vidutinė metų temperatūra laikosi apie 26 laipsnius, snieglentės vežtis nė nekyla minties, šios „transporto priemonės“ atsisakyti neverta.

Lankydami 720 metrų aukščio aktyvų Sero Negro ugnikalnį išbandykite čiuožimą juodais puriais jo šlaitais. Įsitaisę ant lentos skriesite maždaug 50 km/val. greičiu, tad tokia pramoga „įkraus“ adrenalino visai likusiai kelionei.

Istorinė Nikaragvos sostinė – prieinama kišenei

Nors Nikaragva pirmiausia sužavi savo gamta, verta apsilankyti ir jos sostinėje Managvoje, kadangi daugiau nei milijoną gyventojų priglaudęs miestas garsėja puikia kolonijine architektūra.

Būtinai aplankykite senamiestyje įsikūrusią Revoliucijos aikštę, kurioje vyko svarbiausi šalies protestai bei demonstracijos.

Tuo tarpu ant aukščiausios kalvos įsikūręs Loma de Tiscapa parkas žavi ne tik milžiniška vietos didvyrio skulptūra, bet ir tolumoje atsiveriančiais kerinčiais Managvos ežero vaizdais.

Nikaragva nėra labai populiari kelionių kryptis, o ir pragyvenimo lygis čia žemas, tad kainos tikrai nedidelės.

Jei norite sutaupyti ir šalies privalumus patirti šimtu procentų, atsisakykite dvigubai brangesnio vakarietiško maisto ir mėgaukitės vietinės virtuvės stebuklais – milžiniška porcija vištienos, ryžių ir daržovių atsieis kiek mažiau nei tris eurus.

Vienoje pigiausių Pietų Amerikos šalių apgyvendinimas taip pat nenuskriaus piniginės, kadangi naktis jaunimo nakvynės namuose kainuoja maždaug 3-7 eurus.

Nuostabi gamta, draugiški gyventojai ir nedidelės kainos tėra keletas priežasčių, kodėl verta kuo greičiau traukti į Nikaragvą. Paskubėkite ir išvysite tikrąją šalies veidą, kurio dar nespėjo pakeisti didėjantys turistų srautai.