Nesibaigiantis gatvės spektaklis imperatoriškajame Marakeše

Mėtomis ir apelsinais dvelkiančios aikštės – taip Marakešą apibūdina keliautojai.

Kelionės į Maroką nuo
1670 €
Kelionės

Lankantis šiame Maroko mieste nuodėmė neužsukti į pagrindinę aikštę Djemaa el-Fna. Milžiniškame skvere spektaklis prasideda vos patekėjus saulei. Vaisiais nukrautų prekystalių pavėsyje triukus demonstruoja kobrų užkalbėtojai, kurie (jei tik sutiksite) už keletą dirhamų egzotišku gyvūnu tą pačią minutę apraizgys jūsų kaklą.

Laviruodami tarp turistų įspūdingus numerius atlieka ir akrobatai, o ištroškusius visuomet pasiryžę pagirdyti Maroko vandens žmonės.

Ryškiai raudonais rūbais pasipuošę vyrai gaivinantį skystį laiko odiniame, ant juosmens kabančiame krepšyje, ir negailėdami pila į metalinius puodelius.

Visai šalia didžiosios aikštės įsikūręs ir pagrindinis miesto turgus, pasitinkantis ne tik įvairiausiomis kalbomis prekes siūlančiais pardavėjais, bet ir nosį kutenančiais kvapais.

Nuo kilimų, rūbų, odinių krepšių ir tradicinių valgių įvairovės svaigsta galva, tad apsukrūs prekeiviai, vos pagavę turisto žvilgsnį, bando įtikinti siūlantys geriausią kainą. 

Lankantis turgavietėje būtina paragauti berberų viskiu vadinamos tradicinės mėtų arbatos, už kurią vietiniai dažniau geria nebent šviežias apelsinų sultis, kurios spaudžiamos tiesiai prieš jūsų akis.

Iš penkių žemynų sukurtas sodas

Imperatoriškajame mieste gausu architektūros paminklų. Vienu svarbiausių Marakešo simboliu laikoma Kutubijos mečetė. XII amžiuje iškilusio pastato aukščiu iki šiol niekas nepralenkė. 77 metrų ilgio minaretas matomas iš bet kurio viešbučio ar turgavietės.

Nors į islamo maldos namus įleidžiami tik musulmonai, verta šventove pasigrožėti vien iš išorės.

Planuojant kelionę derėtų nepamiršti, kad Marokas – islamo kraštas. Tad, pavyzdžiui, Ramadano metu, rugpjūtį, užsidaro dalis parduotuvių ir restoranų, o draudžiamo alkoholio paprastai rasite tik viešbutyje.

Siauromis, nuolat triukšmingomis gatvėmis išvagotame mieste atsikvėpti kviečia žalieji kampeliai. Vienas tokių – Mažorelio botanikos sodas. Prieš 90 metų pradėta kurti gamtos oazė sukaupė augalus net iš penkių kontinentų.

Nedidelėje teritorijoje įsikūręs ir berberų meno muziejus, kur tradiciniai rūbai, papuošalai bei namų apyvokos daiktai apie praeitį byloja geriau nei istorijos vadovėliai.

Nors kelionių įspūdžiai neįkainojami jokia pinigų suma, verta žinoti, kad atostogos margajame Marakeše nėra brangios. Nakvynė senamiesčio širdyje įsikūrusiame viešbutyje kainuoja vos keliolika eurų, o dviese sočiai prisikirsti paprastai užtenka vienženklės sumos.

Kelionės į Maroką nuo
1670 €
Kelionės