Turkija | Apie Turkiją

Bendra informacija apie Turkiją, Turkijos miestai ir kurortai, valiuta, darbo laikai, šventės, Turkijos klimatas, skiepai, vizos, ekskursijos Turkijoje.

Turkija – tikrų tikriausias antikos lobynas: daugybė šventyklų, amfiteatrų, kapaviečių, mečečių, tiltų, tvirtovių ir pilių. Šalies gamta yra nepaprasto grožio, klimatas puikus, beveik ištisus metus šviečia saulė, o jūra vilioja poilsiautojus iš viso pasaulio. Turkijoje aukšto lygio viešbučiai ir paplūdimiai, vandens sporto centrai, golfo laukai, įdomios išvykos jachtomis, daug pramogų vaikams, nuostabi nacionalinė virtuvė ir įspūdingas naktinis gyvenimas kurortuose – šioje šalyje kiekvienas praleis nepakartojamas atostogas!
Turkija valstybė pietvakarių Azijoje, kurios nedidelė dalis teritorijos (Trakija) yra Europoje, o likusi dalis (Anatolija) Azijoje. Ribojasi su Gruzija, Armėnija, Azerbaidžanu ir Iranu rytuose, Iraku ir Sirija pietuose, Graikija ir Bulgarija vakaruose. Iki 1922 m. Turkija buvo vadinama Osmanų imperija. Nuo Europos ją skiria du siauri sąsiauriai. Šiandien ji yra respublika, kurioje susipynusios islamo ir Vakarų tradicijos. Gyventojų daugumą sudaro turkai musulmonai, nors šalyje nėra patvirtinta oficialios religijos. Klimato ir gamtovaizdžio įvairovė patraukli turistams. Auginama įvairios žemės ūkio kultūros, šalis visiškai apsirūpina maisto produktais.

BENDRIEJI DUOMENYS APIE ŠALĮ 

Plotas
780 000 kv.km.

Sostinė  
Ankara apie 4 mln. gyv.

Kiti svarbūs miestai:
Stambulas (17 mln.), Izmiras (3,5 mln.), Adana (2 mln.), Antalija (2 mln.), Bursa (2 mln.).

Gyventojų skaičius
65 mln. gyv.

Religija
99% musulmonų.

Kalba
oficiali - turkų, kurdų, arabų.

Elektros srovė
paprastai 220 V elektros įtampa.Pasitaiko elektros srovės tiekimo sutrikimų.

Pinigai
Turkijos piniginis vienetas - turkiška lyra. Atsiskaityti galima banknotais, lyrų monetomis. Pinigus keičia visi bankai, viešbučiai, oro uostų keityklos.

Muitinė

Į Turkiją galima vykti tik turint galiojantį pasą (ne asmens tapatybės kortelę!). Pasas, kurio galiojimo terminas baigiasi kelionės metu, laikomas negaliojančiu. Turkija reikalauja, kad turisto pasas galiotų ne trumpiau kaip 6 mėnesius, skaičiuojant nuo kelionės pabaigos dienos.
Įsivežti galima 2 l alkoholinių gėrimų, 600 vnt. cigarečių, parfumerijos gaminiams apribojimai netaikomi. Antikinių daiktų išvežimas yra draudžiamas. Išvežant naujus kilimus, būtinas pirkimo čekis, senovinius daiktus - spec. Muziejų valdybos išduotas sertifikatas.

Telefonas
tarptautinis kodas į Turkiją 90, iš Turkijos 00.

Seifai
savo asmeninius daiktus, pinigus ir brangenybes patariama saugoti viešbučio seifuose, kurie būna kambariuose arba viešbučio registratūroje. Kitais atvejais už prarastus daiktus ir jų saugumą viešbutis neatsako.

Arbatpinigiai
restoranuose ir viešbučiuose paprastai paliekama 10 % nuo sąskaitos sumos. Nešikams, kambarinėms ir autobusų vairuotojams (po ekskursijų) - apie 1 JAV dolerį. Taksi vairuotojams arbatpinigiai nepaliekami, tačiau galima palikti grąžą.

Fotografavimas ir filmavimas
fotografuoti ar filmuoti muziejuose kartais leidžiama už papildomą mokestį. Norint fotografuoti žmones, reikėtų pasiklausti ar jie sutinka.

Darbo laikas
parduotuvės paprastai dirba nuo 9.00-13.00 val., ir nuo 14.00 - 19.00 val. Mažos parduotuvės kartais dirba ilgiau, tačiau griežtų darbo laiko taisyklų nėra.

Sveikata
Prieš kelione pasirūpinkite sveikatos draudimu, kuris garantuos būtinos medicininės pagalbos užsienyje ir papildomų išlaidų, susidariusių dėl draudiminio įvykio, apmokėjimą.
Sveikatos draudimo užsienyje polisus galima įsigyti kelionių agentūrose arba draudimo bendrovių atstovybėse.
Prieš vykstant į egzotiškas šalis patariama pasikonsultuoti su gydytoju dėl profilaktinio skiepijimosi nuo užkrečiamųjų ligų. Skiepais rūpinasi ir už juos moka pats turistas.

LIETUVOS AMBASADA
Lietuvos Respublikos ambasada Turkijoje:
Mahatma Gandi Cad. 17/8-9, 06700
ANKARA
Tel.:     +90312 4470766
Faksas  +90312 4470663

Vidutinė temparatūra, °C:

Mėnuo

Sau

Vas

Kov

Bal

Geg

Bir

Oras (max)

15

16

18

21

26

30

Oras (min)

6

7

8

11

16

19

Vanduo

16

16

16

17

20

23

Mėnuo

Lie

Rugp

Rugs

Spa

Lap

Gru

Oras (max)

34

33

31

27

22

17

Oras (min)

23

22

19

15

11

8

Vanduo

25

27

26

23

20

18

 

 

SAULĖ /VANDUO
Kadangi Turkijoje vasara sausa ir karšta, rekomenduojama vengti tiesioginių saulės spindulių vidurdienį. Saulė šiuo metu itin kaitri, tad rizikuojama gauti saulės smūgį. Geriausia kaitintis ryte iki 11:00 val. ir popiet, nuo 15 val. Taip pat vertėtų pasirūpinti apsaugos nuo saulės kremais.  Išsimaudžius jūroje, patartina nusiprausti gėlu vandeniu, nes Viduržemio jūros vanduo prisotintas druskų, nuo kurių gali peršėti odą. Paprastai dušai yra įrengti paplūdimiuose, laivuose ir pan.
 
MAISTAS /GĖRIMAI
Nerekomenduojama valgyti neplautų vaisių bei gerti vandens iš čiaupo. Reikėtų pirkti vandenį buteliuose. Turkijoje galima pasimėgauti daugybe gurmaniškų patiekalų iš daržovių, mėsos bei žuvies. Tačiau čia gausiai naudojama mums ne visada įprastų prieskonių, tad pirmomis kelionės dienomis patartina patiekalus ragauti, jų nepadauginant. Rekomenduojama į kelionę pasiimti skrandžio veiklą reguliuojančių vaistų.
 
APRANGA
Rekomenduojama vežtis lengvus, medvilninius drabužius bei patogią, lengvą avalynę. Turkija – musulmoniškas kraštas, tad, gerbiant vietines tradicijas, moterims viešose vietose nederėtų dėvėti pernelyg atvirų drabužių. Į mečetes vyrai neįleidžiami su šortais, o moterys turi dėvėti kojas bei rankas dengiančius drabužius. Nerekomenduojama aukštesnės klasės viešbučiuose eiti vakarieniauti, vilkint paplūdimio apranga. Kai kuriuose viešbučiuose svečiai be deramos aprangos į restoraną tiesiog neįleidžiami.
 
SAUGUMAS
Turkijos kurortuose yra pakankamai saugu, nesibaiminant galima vaikštinėti gatvėmis dieną ir vakare. Tačiau savo daiktų saugumu – būtina pasirūpinti. Smulkių vagysčių čia pasitaiko, kaip ir visuose kurortuose.

pasitarkite...
Konsultantas 8 5 2430636 Kaune 8 37 240114 Klaipėdoje 8 46 420902 Darbo laikas:
I-V nuo 9 iki 19 val.
VI nuo 10 iki 16 val.
 
UP