Varna/Burgasas. Apie Varnos/Burgaso regioną

Informacija apie Varnos/Burgaso regioną, trumpas aprašymas apie Varną/Burgasą

Varna – trečias pagal dydį Bulgarijos miestas (0,5 mln. gyventojų), dar vadinamas Bulgarijos uostų sostine, Juodosios jūros karaliene. Tai svarbus turistinis ir kultūrinis šalies centras. Varnos istorija siekia gilią senovę. Varnos kapavietėse rastas lobis, kuriame aptikti seniausi pasaulyje auksiniai daiktai (jų amžius – 4000 m. pr. Kr.). Jis dabar saugomas Varnos istorijos muziejuje. Vienos iš geriausiai išlikusių tris amžius trukusio Romos imperijos viešpatavimo liudininkių – Romos termos (senoviniai pirčių kompleksai).
Šiandien Varna – modernus miestas ir patrauklus Juodosios jūros kurortas. Didelis muziejų, barų, kavinių, restoranų, diskotekų, parduotuvių pasirinkimas tiek jauniems, tiek ir vyresnio amžiaus keliautojams leis ne tik susipažinti su tūkstantmete ir didinga miesto istorija, bet ir papramogauti. Įdomūs istorijos, etnografijos, jūrų muziejai ir jūros sodas su didžiuliu akvariumu ir delfinariumu. Varna – studentų miestas. Čia veikia penki universitetai, kasmet į šį miestą atvažiuoja gausybė jaunų žmonių. Varnoje vyksta garsūs tarptautiniai baleto festivaliai, tarptautinis bulgarų kino meno festivalis „Auksinė rožė“, animacinių filmų festivalis „Auksinis delfinas“, liaudies chorų konkursas.

Burgasas – antras didžiausias Bulgarijos Juodosios jūros pakrantės miestas. Kadaise čia buvo mažas žvejų kaimelis su mažais namais ir siauromis gatvelėmis. Žmonės melsdavosi Šv. Nikolui, kad jis nuramintų jūras ir tikėdavosi grįžti namo su daug žuvies. Miesto vardas kilo iš lotyniško žodžio „Burgos“, reiškiančio „bokštas“. 18 a. Burgaso uostas buvo didžiausias pietų Balkanuose. Kultūrinių veiklų kiekis padidėjo su pirmaisiais kultūros centrais, archeologine draugija, miesto muziejumi ir aukštųjų mokyklų įsteigimu. Burgasas patrauklus savo gerai išvystyta susisiekimo sistema, priėjimu prie jūros, išvystyta pramone ir išlikusia istorija. Miestas ir regionas siūlo įvairias turizmo galimybes: jūrų turizmas, kultūrinis turizmas su daug muziejų ir kultūrinių vietovių, sveikatos ir SPA turizmas, ornitologinis, vyno degustacijos turizmas ir kita. Burgase kasmet vyksta nacionalinės parodos ir tarptautiniai festivaliai. Burgasas – žuvėdrų, kirų ir žuvies skanėstų miestas

Kiti Bulgarijos regionai:

Ką pamatyti Varnos regione?

Romėnų pirtys yra miesto pietryčiuose. Tai milžiniška senovinis statinys. Pirčių plotas užima apie 7 kv. km. Tarp statinio fragmentų, išlikusių iki šių dienų - senovinės kolonos, arkos ir laiptai, meistriškos mozaikos ir masyvūs akmens blokai. Tam tikrų patalpų funkcija ir tikslas mokslininkams vis dar nežinomi.

 

Nepriklausomybės aikštėje rasite keletą nuostabių vaizdų. Čia yra išlikusi tvirtovės siena Romėnų imperijos viešpatavimo metu supusi miestą. Šalia Apvalusis bokštas ir Operos teatras. Bokštas buvo pastatytas Viduramžių pradžioje ir buvo svarbi miesto įtvirtinimų dalis. Žmogus einantis sargybą bokšte buvo pirmasis perspėjantis miestą apie pasirodžiusį pavojų. Apvalusis bokštas išliko nepasikeitęs iki šių dienų.

Norų tiltas – labai simboliška atrakcija. Einant tiltu reikia galvoti apie puoselėjamą svajonę ir ji tikrai išsipildys.

Šventosios mergelės dangun ėmimo katedra – nuostabus religinis paminklas. Katedros statyba prasidėjo 1880 m. ir tęsėsi šešis metus. Katedra buvo pastatyta vietinio kalėjimo kalinių. Kiekvienais metais tūkstančiai piligrimų aplanko bažnyčią ir garbina ten esančius neįkainojamus religinius artefaktus.

 

Šv. Anastasijos bažnyčia, kuri buvo pastatyta 19 a., yra vėlyvojo periodo statinys. Bažnyčia išsiskiria unikalia architektūra ir prabangiomis vidinių salių puošmenomis. Bažnyčios salėse galima pamatyti gražių freskų, ikonų, mozaikų ir tikrą meno kūrinį – altorių.

Varnos archeologinio muziejaus ekzpozicija užima 32 sales. Čia galima pamatyti neįkainojamus senovinių laikų artefaktus, taip pat Viduramžių ir Renesanso periodų radinius. Vertingiausiu muziejaus artefaktu laikoma senovinės juvelyrikos kolekcija. Ji buvo rasta kasinėjimų miesto pakraštyje metu. Juvelyrika ir indai pribloškia savo grožiu

Ką pamatyti Burgaso regione?

Pagrindinė gatvė. Aleksandrovskos gatvė pelnė pagrindinės gatvės titulą ir yra dažniausia lankoma judriausa Burgaso gatvė. Einant Aleksandrovskos gatve galima sutikti daug besišypsančių svetingų akių, pasmaližiauti ledais arba kukurūzų burbuole, užkąsti mažame pub'e, pasimėgauti gatvės muzikantų muzika.

Švyturys Burgase yra pirmasis Bulgarijos uosto švyturys pradėjęs veikti 19 a. pab. Pasak legendos švyturys privalo būti saugomas kitaip miestą užgrius negandos. Štai kodėl priėjimas prie švyturio ribojamas. Jis gali būti matomas iš centrinio paplūdimio ir prieplaukos

Prieplauka yra vienas miesto simbolių ir mėgstama miesto gyventojų bei svečių vieta.

Panteonas Jūros sode buvo pastatytas 1981 metais kaip paminklas žuvusiems fašizmo priešininkams. Tai vienas simbolinių Burgaso paminklų. Iki politinių pasikeitimų 1989 m centrinėje paminklo dalyje degė „amžinoji ugnis“ ir statinys buvo saugomas kareivių.

Šv. Nikolo arka yra pačiame Burgaso centre. Šv. Nikolajau stebukladario arka pagaminta iš metalo ir akmens, abi jos pusės papuoštos ikonografiniais Šv. Nikolajaus – šventojo Burgaso globėjo – bareljefais. Gruodžio 6 d. paskelbta Šv. Nikolajaus stebukladario diena ir Burgaso diena.

Laikrodis pastatytas 20 a. pr. ant Bogoridi ir Aleksandrovskos gatvių kampo yra neabejotinai vienas iš Burgaso simbolių. Tai mėgstamiausia Burgaso gyventojų susitikimo vieta. Laikrodis net ir šiandien ne tik rodo tobulai tikslų laiką, bet ir mena daug pirmųjų pasimatymų bei širdingų apsikabinimų.

Gramofono skulptūra - tai vienas iš miesto simbolių esantis Bogoridi gatvėje. Senieji Burgaso gyventojai sako, kad pasukus gramofono rankeną ir įdėmiai klausantis galima išgirsti tave mylinčio žmogaus vardą.

Kompasas, kuris yra Aleksandrovskos gatvėje, yra geriausia vieta pradėti savo kelionę po Burgasą. Kompasas žymi nulinį Burgaso kilometrą (nulinis aukštis) ir yra pagamintas iš bronzos. Tai stilinga puošni plokštė su reljefiniais vaizdais. Šis ypatingas simbolis yra taškas pagal kurį viskas mieste matuojama, netgi palydovinė navigacija.

Regioninis Burgaso istorijos muziejus išdėstytas keliuose pastatuose. Istorinėje ekspozicijoje pristatomos nuotraukos ir dokumentai nuo 1878 m. iki 1970 m.

Archeologinio muziejaus, esančio Aleko Bogoridi gatvėje 21,ekspozicijoje pristatomi archeologiniai radiniai iš Antikos ir Viduramžių laikų. 2 a. pr. Kr. laivų statybos Juodojoje jūroje istorija pristatoma su specialia straipsnių kolekcija. Čia lankytojai gali sužinoti daugiau apie Burgaso istoriją pirmosios ir antrosios Bulgarijos imperijos lakais ir apie miesto žlugimą Osmanų valdžios metu.

Šv. Kirilo ir Šv. Metodijaus katedros bažnyčia – viena iš dažniausiai lankomų miesto vietų. Šventykla buvo pastatyta laikotarpiu nuo 1897 m. iki 1907 m. pagal italų architekto Rikardo Toskani(1857 – 1929)planus. Broliai Kirilas ir Metodijus pavaizduoti freskoje prie pagrindinio įėjimo. Bažnyčia paskelbta architektūros kultūriniu paminklu aštuonioliktame 1979 m. Valstybės žinių leidinyje. Šalia bažnyčios yra etnografinė paroda pristatanti Burgaso gyvenimo būdą ir kultūrą praeityje. Muziejuje laikoma turtingiausia visų etnografinių Burgaso regiono grupių tradicinių kostiumų kolekcija. Taip pat pristatomi unikalūs ritualiniai 19 a. kostiumai būdingi Burgaso regionui. Čia lankytojai gali daugiau sužinoti apie tradicinius bulgarų ritualus, kaip kad Kalėdų giesmės, Šv. Lazaro dienos šokius, ugnies šokius. Šalia šventyklos - Troikatos aikštė tinkama maloniems pasivaikščiojimams.

Gamtos ir mokslo muziejuje pristatoma dabartinė augalijos ir gyvūnijos būklė pietiniame Juodosios jūros krante.

Petios Dubarovos muziejuje lankytojai gali prisiartinti prie jaunos bulgarų poetės gyvenimo ir darbų. Petia Dubarova gimusi 1962 m. balandžio 25 d. ir nors atėmė sau gyvybę būdama vos septyniolikos ji išliko bulgarų literatūros istorijoje dėl neįtikėtino poetinio talento. Jos gimtasis namas buvo paverstas muziejumi ir atidarytas 1995 m. rugpjūčio 7 d. Muziejuje pristatoma jos mokyklos uniforma, užrašų knygelė, nuotraukos. Muziejus taip pat veikia kaip kultūrinis institutas. Nuo 1984 metų poetės vardu vedamas konkursas. Jame gali varžytis jauni bet kokių žanrų menininkai. Nuo 2003 metų vedamos vasaros dirbtuvės. Jose dalyvauja geriausia pasirodęs vasaros konkurso metų dalyvis. Muziejus yra sudėtinių parodų, literatūrinių skaitymų, knygų pristatymų vieta.

Šv. Anastasijos sala yra Burgaso įlankoje Juodojoje jūroje. Tai vulkaninių uolų sala, 12 m. aukščio. Tarp 1959 m. ir 1990 m. ji buvo žinoma kaip Bolševikų sala. Ji apsupta paslaptingomis legendomis ir istorijomis apie lobius ir jūros piratus. Gamta suformavo tris uolos darinius palieknačius įspūdį turistams: drakoną, suakmanėjusį laivą ir gražius vartus, kurie perduoda šviesą kaip auksinis takas. 2001 metais Šv. Anastasijos sala paskelbta archeologinių draustiniu kai tyrinėjimų metu rastos 5-6 a. senienos

Aquae Calidae – Termopolis yra 15 km nuo Burgaso tarp Vetereno ir Banevo apskričių. Aquae Calidae yra dalis Mineralni bani (minneralinių vonių) gamtos parko. Šalia archeologinio draustinio – sanatorija su spa ir viešieji fontanai su mineraliniu vandeniu. Archeologinis draustinis susideda iš Viduramžių vonių, Viduramžių krikščionių bažnyčios, tvirtovės sienų, Tharciano mauzoliejaus ir kitų paminklų.

Poilsinės kelionės  Tez Tour skrendant į Varną:

mygtukas

Poilsinės kelionės Novaturo  skrendant į Burgasą:

mygtukas

Poilsinės kelionės Tez Tour skrendant į Varną:

mygtukas

Poilsinės kelionės Novaturo skrendant į Burgasą:

mygtukas

pasitarkite...
Konsultantas 8 5 2430636 Kaune 8 37 240114 Klaipėdoje 8 46 420902 Darbo laikas:
I-V nuo 9 iki 19 val.
VI nuo 10 iki 16 val.
 
UP