Alanijos regionas | Apie Alanijos regioną

Antalija - turkiškoji Rivjera, populiariausias Turkijos kurortinis regionas Viduržemio jūros pakrantėje. Antalija apima visą Antalijos įlankos pakrantės ruožą (657 km), su daugybe pliažų, uostų, senųjų miestų, ir yra dalijama į 15 rajonų.

Šiuolaikiška turizmo infrastruktūra užtikrina sąlygas poilsiui ir pramogoms. Regiono pakrantėje vienas paskui kitą išsidėstę populiariausi kurortai: Antalija, Alanija, Kemeras, Sidė, Belekas. Antalija turi gilią istorinę praeitį, apie ką liudija išlikę seniausieji paminklai: senųjų amfiteatrų, krikščioniškų bažnyčių ir tvirtovių griuvėsiai, apipinti mitais ir legendomis. Antalijos žemėje kadaise viešpatavo senoji Pamfilija, Likija, Lidija ir antikinis miestas Pergamonas, Romos imperija, Bizantija, Osmanų imperija, o šiandien - Turkijos Respublika.

Poilsinės kelionės Antalijoje su Teztour nuo 229 EUR:

mygtukas

Poilsinės kelionės Antalijoje su Novaturu nuo 305 EUR:

mygtukas

Kiti Turkijos regionai:

 

Alanija- tikras rojus tiems, kurie nori malonaus, tačiau įvairiapusiško poilsio. Alanija jaukiai įsikūrusi tarp bananų ir citrinmedžių sodų, vilioja dideliu nebrangių viešbučių pasirinkimu. O kur dar subtropinis klimatas, puikūs "Mėlynąja vėliava“ apdovanoti paplūdimiai, didingos Seldžiukų epochos kalnų pilys, siauros senamiesčio gatvelės ir pats ilgiausias maudynių sezonas, trunkantis nuo balandžio iki lapkričio mėnesio.

 

Kemeras- nuostabaus grožio, jaukus kurortinis miestelis.Šiuolaikiškas Kemero kurortas įkurtas 42 km į pietvakarius nuo Antalijos. Kelias tarp šių dviejų miestų yra įspūdingų Toro kalnų ir bekraštės jūros fone. Stulbinanti panorama ne kartą privers jus sustoti pusiaukelėje tam, kad pasigrožėtumėte gamtos tobulumu. 300 dienų per metus Kemeras apšviečiamas saulės. Daugelis viešbučių ten veikia ištisus metus, tad aplankyti Kemerą galite kada panorėję.

 

Marmaris- Marmario regionas įsikūręs Turkijos pietvakariuose, Viduržemio ir Egėjo jūrų sankirtoje. Marmario regionas garsėja ir kaip burinių ir motorinių jachtų žiemojimo vieta. Į Marmario uostą atplaukia didžiuliai kruiziniai laivai, o reguliariu keltu galima greitai ir patogiai pasiekti Rodo salą.

 

Bodrumas- miestas - uostas ir to paties pavadinimo regionas Bodrumas yra pietvakarinėje Egėjo jūros skalaujamoje pakrantėje. Bodrumo pusiasalyje esantis regionas šiandien yra tarptautinis turizmo centras bei buriavimo sporto centras.

 

Sidė- tai gyvybingas ir nuostabus miestelis, įsikūręs netoli vienos seniausių Turkijos gyvenviečių Sidos ir 75 km atstumu nutolęs nuo Antalijos. Antikinės Romos palikimas – štai koks pagrindinis šio miestuko išskirtinumas. Artėdami prie Sidės pirmiausia pamatysite akvedukus, miesto sienos likučius ir nimfėją (dekoratyvinį fontaną). Toliau prieš Jus atsivers didžiuliai Sidės teatro likučiai, o didingumu nustebins II a. Apolono ir Atėnės šventyklos likučiai.

 

Belekas- tai buvusi tuščia stepė, kurią XIX amžiuje sultonas Abdulazis liepė apsodinti pušimis bei eukaliptais. Ir tik praslinkus kone šimtmečiui buvo pastebėtas ir įvertintas Beleko gamtos grožis. Visa augmenija suaugo ir suklestėjo. Dabar ji puikiai dera prie plačių, šviesių Beleko paplūdimių. Apylinkėse nėra kalnų, o tai sąlygoja unikalų mikroklimatą: šiltus, ilgus ir šviesius pavasario ir vasaros vakarus bei lengvą vėjelį dienos metu.

 

Orai Antalijoje. Kada keliauti?

Antalija šiandien - tai tikras rojus poilsiui žavingos gamtos prieglobstyje. Šioje vietovėje per metus būna apie 300 saulėtų dienų, todėl maudymosi sezonas trunka nuo gegužės iki lapkričio mėnesio Antalijoje metų laikai egzistuoja tik kalendoriuje. Čia karaliauja tik du sezonai – pavasaris ir vasara. Žydras dangus ir krištolinė jūra kviečia mėgautis atostogomis. Pusmėnulio formos Antalijos įlanka ties kurortu – viena iš geriausių šalyje nardymo vietų.

Ką pamatyti Antalijos regione?

 

Antalijos miestas. Tai didžiausias kurortinis miestas Turkijos pietuose. Miestas išsidėstęs ant stačių pajūrio uolų, pačiame įlankos krašte. Čia saulė šviečia apytiksliai 300 dienų per metus. Ši atostogų kryptis tinka ne tik poilsio ištroškusiems turistams, tačiau ir besidomintiems istorija, kultūra. 

Antalijos Archeologijos muziejus. Jeigu norite prasmingai praleisti dieną po stogu – geriausia vieta tai padaryti yra Antalijos archeologijos muziejus. Čia rasite įvairiausių eksponatų nuo seniausių laikų. Visi eksponatai yra iš Antaliios regiono ir eksponuojami chronologine tvarka. Muziejuje yra daug salių, kuriose istorija, dievai, imperatoriai, kapai, monetos ir kt. eksponatai laukia jūsų! 

Pamukkale – turkiškai reiškianti „medvilnės pilį“ iš tiesų ją ir primena. Žvelgiant į Pamukalę iš tolo ji atrodo kaip žydintys medvilnės laukai. Susiformavo jie, manoma, prieš 14 tūkstančių metų. Tuomet kalnų šlaitais žemyn tekantis druskingas vanduo, uolas apnešė storu kalnių sluoksnių, taip sudarydamas įspūdingus baltus, natūralius baseinus.  Šiandien čia iš viso yra 17 karštų vandens šaltinių, kuriuose temperatūra svyruoja nuo 35 iki net 100 laipsnių. Tai vienas svarbiausių Turkijos turistinių centrų, įtrauktas į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą. 

Duden kriokliai. Duden kriokliai iš tiesų yra du atskiri traukos objektai Antalijoje. Aukštesnysis Duden krioklys (dar kartais vadinamas Kursunlu) puošia kelios mažos kaskados, esančios gražioje parko aplinkoje. Žemutinis Duden krioklys – reta galimybė pamatyti krioklį, kurio vanduo leidžiasi tiesiai į jūrą. Krioklius geriausia apžiūrėti anksti ryte, kuomet dar nėra daugybės turistų.

Norėdami įsigyti kelionę žiūrėkite čia:

Poilsinės kelionės Antalijoje su Teztour nuo 229 EUR:

mygtukas

Poilsinės kelionės Antalijoje su Novaturu nuo 305 EUR:

mygtukas

 

Pasitarkite
Kreipkis į specialistą ir susikurk kelionę pagal savo poreikius: