Aja Napos regionas | Apie Aja Napos regioną

Ayia Napa - kurortas įsikūręs Kipro salos pietryčiuose ir garsėja nuostabiais paplūdimiais, triukšmingu naktiniu gyvenimu bei žuvies ir jūros gėrybių tavernų gausa. Tai, ko gero, populiariausias kurortas Kipro saloje. Mat būtent čia suplūsta daugiausia įvairiataučio jaunimo, norinčio linksmintis nuo sutemų iki aušrų. Energingiausia Agia Napos vieta – barų ir pramogų gatvė, – ji tiesiog taip ir vadinama. Kurortinėje Agia Napos zonoje pirmadienių nėra – vakarėliai, diskotekos rengiamos visomis savaitės dienomis. Intensyviausias poilsio Kipre sezonas – nuo balandžio vidurio iki spalio pabaigos. Naktiniai klubai atsidaro apie pirmą nakties, jie veikia iki 5–6 ryto. O ieškantiems dūzgių – jau apie 18 h. atsidaro daug barų, todėl linksmybes galima tęsti kol tik yra noro ir jėgų.

Čia patenkinti bus ir ieškantys ramybės, kurie gali apsistoti kurorto pakraščiuose.Ties Ayia Napa jūros vandens temperatūra vasarą siekia apie +28°C, žiemą vandens temperatūra nukrinta iki +16°C. Dėl šilto vandens ir įspūdingo povandeninio pasaulio, pakrantės yra pamėgtos nardytojų. 

Lankytinos vietos Agia Napa:

  • Waterwold - šis vandens pramogų parkas yra sukurtas pagal senovinius graikų mitinius veikėjus. Čia laiką leisti mėgsta ne tik vaikai, bet ir suaugusieji. :)
  • Agiaa Napa vienuolynas -  statinys čia iškilo 15 amžiuje, kuomet Kipras buvo valdomas venecijiečių. Moterų vienuolynas buvo pavadintas Šventosios Napos, miškų globėjos vardu. Nuo šio vardo kilo ir miestelio pavadinimas. Vienuolynas išliko nesugriautas net ir salą valdant osmanams, ir tik 18 a. viduryje greta vienuolyno iškilo pirmoji sodyba, vėliau čia įsikūrė gyvenvietė.
  • Cape Greco - šiuo vardu pavadintas įspūdingas kyšulys, esantis pakeliui link Protaro.
  • Nissi paplūdimys - vienas pagrindinių kurorto paplūdimių, apdovanotas Mėlynąja vėliava.
  • Thalassa jūros muziejus - muziejus buvo įkurtas 2005 m. Agia Napos centre. Jame esantys eksponatai atskleidžia jūros reikšmę Kipro istorijoje. Seniausi eksponatai – 7000 metų istoriją menantys archeologiniai radiniai. Įėjimas – apie 4 €.
  • Agia Napa akvedukas - Agia Napos savivaldybės ribose išlikę ir senovinio akveduko, kuris kadaise tiekė vandenį vienuolynui, griuvėsiai. Manoma, jog akvedukas čia buvo įrengtas dar romėnų laikais.
Pasitarkite
Kreipkis į specialistą ir susikurk kelionę pagal savo poreikius: