Madeira | Apie Madeirą

Tai visus metus lankomiausias kurortas Portugalijoje. Madeira yra vulkaninės kilmės salynas, kurį sudaro Madeiros, Porto Santo, Dezertašo ir keletas smulkių salų. Salyną galima rasti Atlanto vandenyne šalia Šiaurės Vakarų Afrikos. Madeiros salynas yra antras turtingiausias regionas Portugalijoje ir lenkia netgi Lisaboną. Madeira yra didžiausia salyno sala, kasmet ją aplanko apie 1 milijonas žmonių. Sala garsėja gastronomijos istorine ir kultūrine verte. Taip pat savo peizažais – juodo smėlio paplūdimiais, akmeniniais skardžiais. Madeiros Laurel miškas yra įtrauktas į UNESCO pasaulio paveldą. Naujųjų metų šventė yra didžiausias fejerverkų šou pasaulyje, tai yra pripažinta net Gineso rekordų knygoje.

BENDRIEJI DUOMENYS APIE ŠALĮ

Plotas: 801 00 km².

Gyventojų skaičius: 247 399.

Sostinė: Funšalis (100 847 gyventojų).

Religija: 84,5 % šalies gyventojų yra Romos katalikai.

Kalba: portugalų.

Pinigai: euras.

Telefonas: šalies kodas skambinant iš šalies +351, į šalį – 00.

Elektros srovė: visoje šalyje 220 voltų.

KLIMATAS

Žiemos sezonu oras labai švelnus, temperatūra nenukrenta žemiau 16 °C, kartais šiek tiek apsiniaukę ir pasitaiko lietingų dienų, vasarą – šilta, tačiau temperatūra nepakyla labai aukštai, laikosi apie 23 °C, tad dėl vandenyno vėsos ir vasarą nėra per karšta. Neretai Madeira yra vadinama amžino pavasario sala.

LANKYTINOS VIETOS

Funšalis – didžiausias miestas Madeiroje. Istorinis gėlėmis apsodintas senamiestis traukia jaukumu. Jame galima aplankyti Sacred Art muziejų, kuriame galima rasti XV-XIX a. paveikslų, skulptūrų, auksinių ir sidabrinių objektų kolekciją. Taip pat verta aplankyti ir Lavradores turgų. Galima prisėsti senamiestyje kavos puodeliui, kuris stebina labai nedidele kaina (kapučino puodelis gali kainuoti apie 1€). Galima apsilankyti ir vynų degustacijose, pasivaikščioti prabangiuose botanikos soduose ir stebėti vietinių siuvinėtojų ir audėjų darbą. 8 km nuo Punčalio yra Câmara De Lobos. Tai yra labai fotogeniškas kaimelis, kurio centre yra krantas su spalvingomis žvejų valtimis. Visgi žygiai pėsčiųjų takais yra viena iš turistų populiariausių veiklų. 1862 m Pico Ruivo yra aukščiausias salos taškas. Takas iki šio taško yra prieinamas visiems, tačiau toks pasivaikščiojimas atims šiek tiek jėgų. Iš Pico Ruivo galima patraukti 7 km keliu iki kito taško Pico de Arieiro. Šiame kelyje laukia įspūdingi vaizdai. Patariama pasiimti, ką apsirengti, kadangi viršūnėse temperatūra gali kristi net iki 0 °C.

MAISTAS IR GĖRIMAI

Madeiros sala – tikras rojus žuvies ir jūrų gėrybių mėgėjams. Gausybė patiekalų saloje ruošiami iš žuvies, įvairių moliuskų, o vienas populiariausių Portugalijos virtuvės skanėstų – menkės patiekalas „Bacalhau“. „Bacalhau“ ruošiamas pačiais įvairiausiais būdais, tačiau pagrindinis ingredientas yra sūdyta džiovinta menkė. Tradiciškiausias šio patiekalo variantas yra iš minėtos žuvies, bulvių ir svogūnų. Pasak vietinių, besilankydami Madeiroje privalote paragauti portugališko alaus „Coral“ ir tradicinio kokteilio „Nikita“, kuris plakamas iš baltojo vyno, alaus ir ledų. Kokteilis taip pat gali būti ruošiamas iš šampano, konjako, apelsino žievelės arba iš degtinės, apelsinų likerio ir šviežių citrinų sulčių. Paskanaukite ir vyšnių brendžio „Ginja“, kuris laikomas ypatingu salos gėrimu ir paprastai geriamas kaip aperityvas. Saloje galima paragauti ir vynų. Vynas yra Madeiros pasididžiavimas. Jis yra aukštos kokybės, tačiau yra brangokas, kadangi saloje auginti vynuoges nėra lengva. Madeiroje buvo pagamintos pirmosios „Madeiros“ vyno rūšys, saloje yra įkurtas vyno muziejus.

ARBATPINIGIAI

Restoranuose ir viešbučiuose paprastai paliekama 10% nuo sąskaitos sumos.

MUITINĖ

Vykstant į Madeirą vizos nereikia, užtenka tapatybės kortelės. Tapatybės kortelė, kurios galiojimo terminas baigiasi kelionės metu, laikomas negaliojančiu. Su savimi vežtis galima iki 800 cigarečių, 400 cigarilių, 200 cigarų, 1kg rūkomojo tabako, iki 10 litrų alkoholinių gėrimų.

SVEIKATA

Prieš kelionę pasirūpinkite sveikatos draudimu, kuris garantuos būtinos medicininės pagalbos užsienyje ir papildomų išlaidų, susidariusių dėl draudiminio įvykio, apmokėjimą. Sveikatos draudimo užsienyje polisus galima įsigyti kelionių agentūrose arba draudimo bendrovių atstovybėse. Skiepytis nereikia.

TRANSPORTAS

Po Madeiros miestelius ar netgi į žinomesnes lankytinas vietas galima nukeliauti autobusu. Taip pat galima išsinuomoti automobilį. Tarp didesnių Madeiros salyno salų plaukioja keltai.

SUVENYRAI

Madeiros vynas, siuviniai, tradicinis dryžuotas krepšys, Christiano Ronaldo futbolo marškinėliai (Madeira futbolininko gimtoji sala), madeirietiškas medaus pyragas.