Tarptautinė programa „Kultūrų dialogas“

 

 

Plačiau apie V. Minin chorą

2014 m. sausio 22 d., trečiadienis, 19 val.
Lietuvos nacionalinė filharmonija
Maskvos valstybinis akademinis kamerinis choras
Meno vadovas ir dirigentas Vladimir MININ (Rusija)

 

Programa:
I dalis –
Sergej Rachmaninov – „Nakties vigilija“ (Vsenočnoje bdenije), op. 37
Gia Kancheli – „Amao omi“ (Karas beprasmis) chorui ir 4-iems saksofonams (2005 m.)
II dalis –
Sergej Rachmaninov – Trys rusų dainos chorui ir orkestrui
Rusų liaudies dainos
Olivier Messiaen – „Choralas“
Moris Ravel – „Bolero“ transkripcija chorui ir instrumentinei grupei

 

1972 metais iškilaus dirigento, profesoriaus Vladimiro Minino, tuometinio Maskvos valstybinio Gnesinų muzikinio pedagoginio instituto (dabar – Rusijos muzikos akademija) rektoriaus, iniciatyva buvo sukurtas studentų ir pedagogų kamerinis choras. Po metų choras tapo profesionaliu kolektyvu, o šiandien – visame pasaulyje žinomu Maskvos valstybiniu akademiniu kameriniu choru. Per keturis savo gyvavimo dešimtmečius kolektyvas koncertavo visuose pasaulio kontinentuose, išskyrus Australiją, ir visur jo pasirodymai sulaukdavo didžiulio pasisekimo.

V. Mininui Maskvos kameriniame chore pavyko realizuoti savo senas kūrybines idėjas ir įgyvendinti svajonę apie chorą kaip unikalų solistų bei ryškių individualybių ansamblį. Maestro kolektyvo atliekamą repertuarą formuoja iš šiuolaikinių kompozitorių kūrinių, rusų liaudies ir rusų kompozitorių dainų interpretacijų, Vakarų Europos klasikų stambios formos kūrinių. V. Mininas ir Maskvos kamerinis choras vieni pirmųjų profesionalioje koncertinėje scenoje pristatė rusų bažnytinės muzikos kūrinius, kuriuos anksčiau buvo draudžiama atlikti, o tuo pačiu stengėsi juos populiarinti tiek savo šalyje, tiek užsienyje.

Nuo pat pirmojo pasirodymo kolektyvas pasižymėjo nepriekaištingu meniniu skoniu, tiksliu stiliaus pajautimu, virtuozine vokalo technika, o tai lėmė, kad V. Minino choras tapo šalies nacionaline vertybe. Subūręs unikalią pasekėjų mokyklą, V. Mininas iki šiol pripažįstamas kaip didžiausias autoritetas, menininkas ir ypatingu darbštumu pasižymintis vadovas.

Maskvos ir visos Rusijos patriarchas Aleksijus II apdovanojo Vladimirą Mininą Šventojo kunigaikščio Vladimiro ir Šventojo ištikimojo kunigaikščio Danilos Maskviečio ordinais, o 2013 metais Maskvos ir visos Rusijos patriarchas Kirilas – „Garbės“ ordinu, tokiu būdu įvertindami V. Minino indėlį į rusų dvasinės kultūros šedevrų išsaugojimą. 2012 m. gruodį V. Mininui įteiktas dar vienas reikšmingas apdovanojimas – „Pirmojo pašauktojo apaštalo Andrejaus“ ordinas.

Maestro Mininui savo kūrinius dedikavo garsūs šiuolaikiniai kompozitoriai: Georgijus Sviridovas (kantata „Nakties debesys“), Valerijus Gavlirinas (chorinė simfonija-veiksmas „Varpai“), Rodionas Ščedrinas (chorinė liturgija „Įsikūnijęs angelas“), Vladimiras Daškevičius (liturgija „Septyni Apokalipsės žaibai“), o Gija Kančelis Maestro patikėjo keturių savo kūrinių premjeras.

Choro diskografijoje – daugiau nei 30 kompaktinių plokštelių, tame tarpe ir tokių, kurios įrašytos pasaulinio garso studijoje Deutsche Gramophone.

UP